MAGENTA COLLECTION PURIFICAZIONE

Vælg datoer for at se priser

Anmeldelser

7,6 ud af 10.
Godt

Populære faciliteter

  • Gratis Wi-Fi
  • Aircondition
  • Forretningstjenester
  • Rengøring

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 4 ud af 4 værelser

Economy-værelse til 3 personer

  • 20 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 queensize-seng og 1 enkeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Economy-værelse til 4 personer

  • 20 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 2 queensize-senge
  • Gratis Wi-Fi

Economy-dobbeltværelse

  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Economy-værelse med dobbeltseng eller 2 enkeltsenge

  • 20 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Du vil muligvis også kunne lide

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

MAGENTA COLLECTION PURIFICAZIONE befinder sig i centrum i Rom. Den Spanske Trappe og Trevi-fontænen er et par betydningsfulde seværdigheder, du kan aflægge et lille visit. Er du i shoppehumør, kan du med fordel kigge forbi Via Veneto og Via del Corso. Ser du frem til et event eller en sportbegivenhed under din rejse? Se, hvad Det Olympiske Stadion eller Auditorium Parco della Musica har på programmet. Besøg vores rejseguide til Rom
Vis flere gæstehuse i Rom
Kort
69 Via della Purificazione, Rome, RM, 00187

Hvad ligger i nærheden?

  • En historisk bygning med gul facade, en café og et busstoppested med ventende personer.
    Via Veneto
    1 min. gang - 0.0 km
  • En pragtfuld bygning i klassisk stil med søjler, statuer og detaljerede udskæringer.
    Piazza Barberini
    2 min. gang - 0.2 km
  • En historisk kirke med to kirketårne og en central obelisk, omgivet af en menneskemængde på trapperne.
    Den Spanske Trappe
    5 min. gang - 0.5 km
  • En imponerende trappe fører op til en historisk kirke med to kirketårne, omgivet af klassisk europæisk arkitektur.
    Piazza di Spagna
    5 min. gang - 0.5 km
  • Fontana di Trevi med skulpturer og en stor bue.
    Trevi-fontænen
    8 min. gang - 0.7 km

Sådan kommer du rundt

  • Barberini Metrostation - 3 min. gang
  • Rom (XRJ-Roma Termini Station) - 19 min. gang
  • Ciampino Lufthavn (CIA) - 46 min. kørsel

Restauranter

  • McDonald's
    7 min. gang
  • The Albert
    5 min. gang
  • The Coffee
    4 min. gang
  • Sina Bernini Bristol
    3 min. gang
  • Luna
    3 min. gang

Om overnatningsstedet

MAGENTA COLLECTION PURIFICAZIONE

  • Gæstehus i nærheden af Den Spanske Trappe
  • En kort gåtur fra Piazza di Spagna og Trevi-fontænen ligger MAGENTA COLLECTION PURIFICAZIONE, der tilbyder shopping på stedet m.m. Hold forbindelsen med gratis Wi-Fi på værelset.
  • Du kan desuden få glæde af fordele som:
  • En computerstation og røgfrie områder
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle værelser hos MAGENTA COLLECTION PURIFICAZIONE inkluderer faciliteter såsom aircondition plus andre goder som gratis Wi-Fi og spiseborde.
  • Ekstra faciliteter tæller:
    • Bideter, badekar eller brusere og gratis toiletartikler
    • Garderobe eller klædeskab, køkkentøj/tallerkener/redskaber og kaffe-/temaskiner

Lignende overnatningssteder

Faciliteter på overnatningsstedet

Internet

  • Tilgængeligt på alle værelser: gratis Wi-Fi
  • Wi-Fi-hastighed på værelset: 25+ Mbit/s
  • Tilgængeligt på nogle fællesarealer: gratis Wi-Fi

Parkering og transport

  • Ingen mulighed for parkering på stedet

Oplevelser

  • Shopping

Familievenlige faciliteter

  • Spisebord

Bekvemmeligheder

  • Fælles køleskab
  • Virtuel reception

Gæstefaciliteter

  • Rengøring (dagligt)

Forretningstjenester

  • Computerstation

Hjælp til personer med et handicap

  • Glat gulv på værelset
  • Ingen elevator

Andet

  • Fælles opholdsrum
  • Rygning er ikke tilladt

Værelsesfaciliteter

Soveværelse

  • Sengelinned til rådighed

Badeværelse

  • Badekar eller brusekabine
  • Bidet
  • Gratis toiletartikler
  • Håndklæder til rådighed
  • Hårtørrer

Underholdning

  • Tv

Mad og drikke

  • Kaffe-/temaskine
  • Køkkengrej, tallerkener og køkkenredskaber
  • Spisebord

Andet

  • Aircondition
  • Varme

Politikker

Indtjekning

Indtjekning fra kl. 14.00 til kl. 23.30
Tidlig indtjekning afhænger af tilgængelighed
Tidlig indtjekning er mulig mod et gebyr
Minimumsalder for indtjekning: 18 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 10.00
Sen udtjekning afhænger af tilgængelighed
Der opkræves et tillægsgebyr for sen udtjekning

Særlige indtjekningsinstruktioner

Dette overnatningssted har ingen reception
Gæster, som planlægger at ankomme uden for de normale indtjekningstider, skal kontakte overnatningsstedet på forhånd for at få indtjekningsinstruktioner og en adgangskode. Der er adgang via en privat indgang
Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, mindst 72 timer før du ankommer, for at arrangere indtjekning
Du vil blive bedt om at vise overnatningsstedet en kopi af dit statsudstedet billede-ID efter reservation
Gæster kan få hjælp gennem en virtuel reception
Gæster anbefales at downloade overnatningsstedets mobilapp, WhatsApp, før indtjekning
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Adgangsmuligheder

Adgangskode, privat indgang

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne

Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet

Vigtige oplysninger

Gebyrer

Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:

  • Der pålægges en byskat: EUR 7.00 pr. person pr. nat, op til 10 nætter. Denne skat gælder ikke for børn under 10 år.

Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.

Valgfrie tjenester

  • Tidlig indtjekning er mulig mod et gebyr (afhænger af tilgængelighed)
  • Sen udtjekning er mulig for et gebyr (afhænger af tilgængelighed)

Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kreditkort, debetkort og kontanter
Betaling uden kontanter er tilgængelig
Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer brandslukker
Overnatningsstedets registreringsnummer IT058091B4XRRCPFJ3
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Vi bør nævne

Dette overnatningssted har ingen elevatorer
Alle gæster, inklusive børn, skal være til stede på indtjekningstidspunktet, hvor alle skal fremvise deres pas
Som følge af nationale reguleringer kan der ikke overføres mere end 5000 EUR i kontanter på dette overnatningssted. Kontakt overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen for flere oplysninger

Ofte stillede spørgsmål

Er MAGENTA COLLECTION PURIFICAZIONE et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos MAGENTA COLLECTION PURIFICAZIONE?

MAGENTA COLLECTION PURIFICAZIONE tilbyder ikke parkering.

Hvornår er indtjekning på MAGENTA COLLECTION PURIFICAZIONE?

Indtjekning fra kl. 14.00 til kl. 23.30. Der pålægges et gebyr for tidlig indtjekning (afhænger af tilgængelighed).

Hvornår er udtjekning på MAGENTA COLLECTION PURIFICAZIONE?

Udtjekning er kl. 10.00. Sen udtjekning er mulig mod et gebyr (afhænger af tilgængelighed).

Hvor ligger MAGENTA COLLECTION PURIFICAZIONE?

Dette gæstehus ligger i Rom Centrum, kun få skridt fra Piazza Barberini og Via Veneto. Derudover ligger Den Spanske Trappe og Piazza di Spagna 10 minutter derfra. Barberini Metrostation ligger inden for 3 i minutters gang, mens Spagna Metrostation ligger inden for 7 minutters gang.

Kan jeg afbestille min reservation gratis og modtage fuld refusion?

Ja, dette overnatningssted tilbyder gratis afbestilling for udvalgte værelsespriser, fordi fleksibilitet er vigtigt. Du bedes læse overnatningsstedets afbestillingspolitik på vores hjemmeside for at få flere oplysninger om undtagelser eller krav.