Embassy Suites By Hilton Orlando Sunset Walk

Overnatningsstedets klasse: 4

Vælg datoer for at se priser

Anmeldelser

9,4 ud af 10.
Enestående

Populære faciliteter

  • Pool
  • Morgenmad er inkluderet
  • Kæledyrsvenligt
  • Gratis Wi-Fi
  • Restaurant
  • Aircondition
Den nuværende pris er 1.267 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
6. sep. - 7. sep.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 10 ud af 10 værelser

Suite - 1 kingsize-seng - hjørneværelse

9,8 ud af 10
Enestående
(9 anmeldelser)
  • 69 m²
  • Plads til 4 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Suite - 1 kingsize-seng

9,2 ud af 10
Fantastisk
(31 anmeldelser)
  • 69 m²
  • Plads til 4 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Suite - 1 kingsize-seng - handicapvenligt (Mobility, Hearing, Roll-In Shower)

10,0 ud af 10
Enestående
(2 anmeldelser)
  • 69 m²
  • Plads til 4 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Suite - 1 queensize-seng

9,4 ud af 10
Enestående
(42 anmeldelser)
  • 48 m²
  • Plads til 4 personer
  • 1 queensize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Værelse - 1 queensize-seng - handicapvenligt (Mobility, Hearing, Roll-In Shower)

10,0 ud af 10
Enestående
(3 anmeldelser)
  • 48 m²
  • Plads til 4 personer
  • 1 queensize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Suite - 2 soveværelser - hjørneværelse

9,8 ud af 10
Enestående
(19 anmeldelser)
  • Haveudsigt
  • 98 m²
  • Plads til 8 personer
  • 1 kingsize-seng og 2 queensize-senge
  • Gratis Wi-Fi

Suite - 2 soveværelser

9,6 ud af 10
Enestående
(48 anmeldelser)
  • 98 m²
  • Plads til 8 personer
  • 1 kingsize-seng og 2 queensize-senge
  • Gratis Wi-Fi

1 Kng Bd Slp Sofa Kitchen Balcony

  • Plads til 4 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Room With 1 King Bed And Roll-in Shower-Mobility/Hearing Accessible

  • Plads til 4 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

1 Kng Bd Slp Sofa Kitchen Corner Suite Balc

  • Plads til 4 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Du vil muligvis også kunne lide

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Embassy Suites By Hilton Orlando Sunset Walk befinder sig i Kissimmee. Mystic Dunes Golfklub og Reunion Resort Golf Course er begge oplevelser, som er et besøg værd. Er du mere interesseret i de populære seværdigheder i området, kan du tage et smut forbi Walt Disney World® Resort og Disney's Animal Kingdom® Theme Park. Deltag i et event eller en sportbegivenhed ved ESPN Wide World of Sports Complex, og giv dig selv tid til at opleve Old Town, som er en af topseværdighederne. Besøg vores rejseguide til Kissimmee
Vis flere resorter i Orlando
Kort
3151 Sunset Walk Drive, Kissimmee, FL, 34747

Hvad ligger i nærheden?

  • Et stort slot med mange tårne og spir, omgivet af en menneskemængde.
    Walt Disney World® Resort
    4 min. kørsel - 2.4 km
  • Et bjerg med stolelift, en sø og træer.
    Disney's Animal Kingdom® Theme Park
    9 min. kørsel - 5.4 km
  • Island H2O Live!
    8 min. gang - 0.7 km
  • Mighty Jungle Golf
    3 min. kørsel - 2.4 km
  • Orange Lake Golf
    3 min. kørsel - 3.1 km

Sådan kommer du rundt

  • Kissimmee Station - 24 min. kørsel
  • Kissimmee, FL (ISM-Kissimmee Gateway) - 32 min. kørsel

Restauranter

  • Wawa
    15 min. gang
  • Raising Cane's Chicken Fingers
    10 min. gang
  • McDonald's
    4 min. kørsel
  • Chick-fil-A
    3 min. kørsel
  • Satu'li Canteen
    9 min. kørsel

Om overnatningsstedet

Embassy Suites By Hilton Orlando Sunset Walk

  • Resort med eksklusiv profil i nærheden af Walt Disney World® Resort
  • Hos Embassy Suites By Hilton Orlando Sunset Walk kan du se frem til gratis morgenmad tilberedt efter bestilling, et døgnåbent fitnesscenter og en restaurant. Gæster kan nyde godt af gratis Wi-Fi på værelset.
  • Du kan desuden drage fordel af følgende under dit ophold:
    • En udendørs pool
    • Selvstændig parkering, hurtig indtjekning og en døgnåben reception
    • En elevator
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle 300 værelser har komfortable faciliteter såsom premium-sengetøj og hjemmebarer plus ekstra fordele som pudemenuer og pengeskabe med plads til bærbar computer.
  • Andre faciliteter på værelserne inkluderer:
    • Egyptiske bomuldslagner, dundyner og sovesofaer
    • Brusehoveder med spredningseffekt, separate badekar og brusere og hårtørrere
    • 50-tommers LCD-tv med kabelkanaler
    • Køleskabe, opvaskemaskiner og mikrobølgeovne

Lignende overnatningssteder

Faciliteter på overnatningsstedet

Internet

  • Tilgængeligt på alle værelser: gratis Wi-Fi
  • Wi-Fi-hastighed på værelset: 25+ Mbit/s
  • Tilgængeligt på nogle fællesarealer: gratis Wi-Fi

Parkering og transport

  • Utildækket parkering på stedet (17,03 USD pr. nat)
  • Begrænset selvstændig parkering på stedet
  • Mulighed for handicapparkering og parkering til minibusser

Mad og drikke

  • Gratis morgenmad tilberedt efter bestilling tilbydes fra kl. 06.00 til kl. 09.00 på hverdage og fra kl. 07.00 til kl. 10.00 i weekenden
  • En restaurant

Oplevelser

  • Døgnåbent motionscenter
  • Udendørs pool

Familievenlige faciliteter

  • Køleskab på værelset
  • Mikrobølgeovn på værelset
  • Sovesofa på værelset
  • Udendørs pool

Bekvemmeligheder

  • Døgnåben reception

Gæstefaciliteter

  • Rengøring efter anmodning
  • Udskiftning af håndklæder efter anmodning
  • Udskiftning af sengelinned (efter anmodning)

Hjælp til personer med et handicap

  • Hvis du vil anmode om hjælp til personer med et handicap, bedes du kontakte overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i din reservationsbekræftelse.
  • Adgang for kørestolsbrugere (kan være begrænset)
  • Belysning ved indgang
  • Blindeskrift eller hævede tegn
  • Concierge-reception med adgang for kørestolsbrugere
  • Elevator
  • Elevator med adgang for kørestolsbrugere
  • Handicapparkering
  • Handicapparkering til minibus
  • Handicapvenlig rute
  • Handicapvenlig shuttletransport
  • Hjælpemidler til personer med nedsat hørelse i mødelokaler
  • Motionscenter med adgang for kørestolsbrugere
  • Notifikation via telefon og dørklokke
  • Pool med adgang for kørestolsbrugere
  • Poollift tilgængelig
  • Registreringsskranke med adgang for kørestolsbrugere
  • Restaurant med adgang for kørestolsbrugere

Andet

  • Særlige rygeområder (der opkræves bøder ved overtrædelse)

Værelsesfaciliteter

Soveværelse

  • Dundyne
  • Egyptiske bomuldslagner
  • Mørklægningsgardiner
  • Pudemenu
  • Sovesofa

Badeværelse

  • Badekåber
  • Brusehoved med spredningseffekt
  • Hjemmesko
  • Håndklæder til rådighed
  • Hårtørrer
  • Separat badekar og brusekabine
  • Shampoo
  • Sæbe
  • Toiletpapir

Underholdning

  • 50 tommers LCD-tv med kabelkanaler

Mad og drikke

  • Bar med håndvask
  • Begrænset roomservice
  • Kaffe-/temaskine
  • Kogeplade
  • Køkkengrej, tallerkener og køkkenredskaber
  • Køleskab
  • Mikrobølgeovn
  • Opvaskemaskine

Andet

  • Adgang med mobilnøgle
  • Aircondition (klimakontrolleret)
  • Arbejdsområde til bærbar computer
  • Insektnet
  • Pengeskab med plads til bærbar computer
  • Skrivebordsstol
  • Telefon

Politikker

Indtjekning

Indtjekning starter kl. 16.00
Huritg indtjekning er tilgængelig
Minimumsalder for indtjekning: 21 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 11.00
Sen udtjekning afhænger af tilgængelighed
Gebyr for sen udtjekning: 50 USD

Særlige indtjekningsinstruktioner

Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
Dette overnatningssted tilbyder ikke indtjekning efter lukketid
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Adgangsmuligheder

Bemandet reception

Kæledyr

Kæledyr er tilladt mod et ekstra gebyr på USD 141.87 pr. enhed pr. ophold
Servicedyr er tilladt, og der opkræves ikke gebyrer
Op til 20 kg pr. kæledyr
Begrænsninger gælder. For flere oplysninger kan du kontakte overnatningsstedet via telefonnummeret på reservationsbekræftelsen

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne
Ekstrasenge er ikke tilgængelige
Vugger (barnesenge) er ikke tilgængelige

Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet

Vigtige oplysninger

Gebyrer

Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:

  • Hotelgebyr: USD 49.94 pr. enhed, pr. nat

Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.

Valgfrie tjenester

  • Gebyr for selvstændig parkering (utildækket): 17.03 USD pr. nat
  • Tillægsgebyr for kæledyr: USD 141.87 pr. enhed pr. ophold
  • Der opkræves ikke gebyrer for servicedyr
  • Gebyr for sen udtjekning: 50 USD (afhænger af tilgængelighed)

Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kreditkort. Kontanter accepteres ikke
Lydisolerede gæsteværelser kan ikke garanteres
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Ofte stillede spørgsmål

Har Embassy Suites By Hilton Orlando Sunset Walk en pool?

Ja, dette overnatningssted har en udendørs pool.

Hvad koster det at overnatte hos Embassy Suites By Hilton Orlando Sunset Walk?

Priserne for 1 nat for 2 voksne hos Embassy Suites By Hilton Orlando Sunset Walk den 6. sep. 2026 starter fra 1.267 kr., inkl. skatter og gebyrer, fra og med den 24. aug. 2026. Denne pris er baseret på den laveste pris pr. nat fundet inden for de seneste 24 timer for ophold i de næste 30 dage. Priser kan til enhver tid ændres. Vælg dine datoer for mere præcise priser.

Er Embassy Suites By Hilton Orlando Sunset Walk et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Ja, dette overnatningssted tillader kæledyr med en maksimumvægt på 20 kg pr. kæledyr. Der er et gebyr på 141.87 USD pr. enhed pr. ophold. Servicedyr er fritaget fra gebyrer. Visse begrænsninger kan gælde. Kontakt overnatningsstedet for at få flere oplysninger.

Hvor meget koster parkering hos Embassy Suites By Hilton Orlando Sunset Walk?

Der tilbydes selvstændig parkering mod et gebyr på 17.03 USD pr. nat.

Hvornår er indtjekning på Embassy Suites By Hilton Orlando Sunset Walk?

Indtjekning starter kl. 16.00. Indtjekning uden for åbningstid er ikke mulig.

Hvornår er udtjekning på Embassy Suites By Hilton Orlando Sunset Walk?

Udtjekning er kl. 11.00. Sen udtjekning er mulig mod et gebyr på 50 USD (afhænger af tilgængelighed).

Hvor ligger Embassy Suites By Hilton Orlando Sunset Walk?

Dette resort ligger i Kissimmee, kun 0,8 km fra Island H2O Live! og ca. 5 km fra Walt Disney World® Resort og Disney's Animal Kingdom® Theme Park. Derudover ligger Orange Lake Golf og Mystic Dunes Golfklub ca. 5 km derfra.

Kan jeg afbestille min reservation gratis og modtage fuld refusion?

Ja, dette overnatningssted tilbyder gratis afbestilling for udvalgte værelsespriser, fordi fleksibilitet er vigtigt. Du bedes læse overnatningsstedets afbestillingspolitik på vores hjemmeside for at få flere oplysninger om undtagelser eller krav.