Lejlighedshotel

Magnificent New Studio Louvre Palais Royal

Billedgalleri for Magnificent New Studio Louvre Palais Royal

En udendørs café med borde og stole, en bygning med en blå facade og et tag af glas.
Et moderne soveværelse med en stor seng, træpaneler, en geometrisk sort afskærmning og en hængende lampe.
Interiør
En gang med gulv af poleret sort marmor, en trætrap og en moderne lampe.
En flereetagers bygning med en central indgang, store vinduer og altaner.

Anmeldelser

4,0 ud af 10.

Populære faciliteter

  • Vaskemaskine
  • Tørretumbler
  • Parkering er inkluderet
  • Aircondition
Den nuværende pris er 2.482 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
5. nov. - 6. nov.

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

Magnificent New Studio Louvre Palais Royal

  • Lejlighedshotel i nærheden af Louvre-museet
  • Tæt ved Opéra Garnier og Notre-Dame ligger Magnificent New Studio Louvre Palais Royal, der har masser at byde på.
  • Andre fordele inkluderer:
    • Gratis selvstændig parkering
    • Røgfrie områder
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle værelser hos Magnificent New Studio Louvre Palais Royal tilbyder komfortable faciliteter som aircondition.
  • Andre faciliteter på værelserne inkluderer:
    • Badeværelser med hårtørrere og sæbe
    • Garderobe eller klædeskab, køleskabe og mikrobølgeovne

Lignende overnatningssteder

Om området

Dette lejlighedshotel befinder sig i centrum i Paris. Opéra Garnier og Notre-Dame er et par betydningsfulde seværdigheder, og nogle af de andre populære seværdigheder inkluderer Luxembourg Gardens og Tuileries Garden. Ser du frem til et event eller en sportbegivenhed under dit ophold? Se, hvad Accor Arena eller Stade de France har på programmet. Besøg vores rejseguide til Paris
Vis flere lejlighedshoteller i Paris
Kort
Paris, Île-de-France

Hvad ligger i nærheden?

  • En gade med historiske bygninger, et tårn i det fjerne og parkerede biler.
    Rue de Rivoli
    1 min. gang - 0.0 km
  • En moderne bygning med en buet facade og en glasindgang.
    Les Halles
    1 min. gang - 0.2 km
  • En historisk bygning med en anlagt have og blomstrende roser.
    Palais Royal
    1 min. gang - 0.2 km
  • Louvre Museets gårdhave med det ikoniske glaspyramid.
    Louvre-museet
    4 min. gang - 0.4 km
  • En rummelig lobby med højt til loftet, geometriske lamper og skilte med vejvisning.
    La Carrousel de Louvre
    4 min. gang - 0.4 km

Sådan kommer du rundt

  • Louvre - Rivoli Metrostation - 4 min. gang
  • Châtelet-Les Halles Station - 5 min. gang
  • Orly Lufthavn (ORY) - 45 min. kørsel

Restauranter

  • Café Palais Royal
    3 min. gang
  • Café Plume
    1 min. gang
  • Terres de Café
    2 min. gang
  • Le Café Blanc
    1 min. gang
  • Aux Deux Ecus
    2 min. gang

Ofte stillede spørgsmål

Er Magnificent New Studio Louvre Palais Royal et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvad koster det at overnatte hos Magnificent New Studio Louvre Palais Royal?

Priserne for 1 nat for 2 voksne hos Magnificent New Studio Louvre Palais Royal den 5. nov. 2026 starter fra 2.482 kr., inkl. skatter og gebyrer, fra og med den 23. okt. 2026. Denne pris er baseret på den laveste pris pr. nat fundet inden for de seneste 24 timer for ophold i de næste 30 dage. Priser kan til enhver tid ændres. Vælg dine datoer for mere præcise priser.

Hvor meget koster parkering hos Magnificent New Studio Louvre Palais Royal?

Der er gratis selvstændig parkering på dette overnatningssted.

Hvornår er indtjekning på Magnificent New Studio Louvre Palais Royal?

Indtjekning fra kl. 16.00 til kl. 18.00.

Hvornår er udtjekning på Magnificent New Studio Louvre Palais Royal?

Udtjekning er kl. 10.00.

Hvor ligger Magnificent New Studio Louvre Palais Royal?

Dette lejlighedshotel ligger i Paris Centrum, kun 5 minutters gang fra Rue de Rivoli og Louvre-museet. Derudover ligger Tuileries Garden og Place Vendôme 15 minutter derfra. Der er fem minutters gang til både Louvre - Rivoli Metrostation og Palais Royal-Musée du Louvre Metrostation.

Anmeldelser

Anmeldelser af Magnificent New Studio Louvre Palais Royal

4,0

8,0

Rengøring

4,0

Faciliteter

6,0

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Bedømmelse på 10 − Fremragende. 0 af i alt 1 anmeldelser
Bedømmelse på 8 − Udmærket. 0 af i alt 1 anmeldelser
Bedømmelse på 6 − Okay. 0 af i alt 1 anmeldelser
Bedømmelse på 4 − Dårligt. 1 af i alt 1 anmeldelser
Bedømmelse på 2 − Forfærdeligt. 0 af i alt 1 anmeldelser

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

4/10 Ringe

Synes godt om: Rengøring, kommunikation
Synes ikke om: Faciliteter
While the area was walkable and felt very safe, the apartment left a lot to be desired. This is advertised as self-parking included. That is absolutely false. The parking is close, but it is 45 euros a day. The apartment is very small. Ours was on the fifth floor with very narrow stairs, and virtually impossible to get suitcases up. There is not a washer and dryer in the apartment as the description suggests. It is in a basement that smells horrible. We did not use it. The first-floor apartment was smoking both cigarettes and marijuana so when you walked inside, it smelled horrendous. With all of the other options available, I would not recommend staying here. It put a damper on our trip.
Overnattede 7 nætter i december 2025