Hele boligen

The Apartment at the Grey House

Overnatningsstedets klasse: 2

Billedgalleri for The Apartment at the Grey House

En smal gang med en murstensvæg på den ene side og et vindue med hvide rammer på den anden.
En pænt redt seng med puder, bakke med tesæt og håndklæder.
En gang der fører til et badeværelse med toilet, en radiator og et billede i ramme på væggen.
En kompakt opholdsstue med sofa, et lille bord med tesæt, et spiseområde med stole og bord samt et tekøkken i baggrunden.
Et moderne køkken med hvide skabe, en mikrobølgeovn, en elkedel, en brødrister, en vask og en ovn.

Hele boligen

1 soveværelse1 badeværelsePlads til 2 personer

Populære faciliteter

  • Køkken
  • Parkering er inkluderet
  • Gratis Wi-Fi

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

The Apartment at the Grey House

  • Hytte ved siden af en golfbane
  • The Apartment at the Grey House har alt, hvad du behøver. Gæster kan nyde godt af gratis Wi-Fi på værelset.
  • Du kan desuden drage fordel af følgende under dit ophold:
    • Gratis selvstændig parkering
    • Røgfrie områder
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle værelser er individuelt møblerede og byder på faciliteter og tjenester som gratis Wi-Fi.
  • Ekstra faciliteter på værelserne tæller:
    • Badeværelser med brusere og hårtørrere
    • Køkken, opvaskemaskiner og køkkentøj/tallerkener/redskaber

Faciliteter på overnatningsstedet

Internet

  • Tilgængeligt i feriehuset: gratis Wi-Fi

Parkering og transport

  • Gratis selvstændig parkering på stedet
  • Begrænset selvstændig parkering på stedet
  • Der er parkeringsmuligheder på stedet væk fra gaden

Køkken

  • Køkkengrej, tallerkener og køkkenredskaber
  • Opvaskemaskine

Soveværelser

  • Soveværelse

Badeværelse

  • 1 privat badeværelse
  • Bruser
  • Hårtørrer

Kæledyr

  • Kæledyr er ikke tilladt

Hjælp til personer med et handicap

  • Røgfrit overnatningssted

Service og tjenester

  • Ingen rengøring

Områdets højdepunkter

  • Ved siden af en golfbane

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Kuliltedetektor (værten har angivet, at der er en kuliltedetektor på overnatningsstedet)
  • Røgalarm ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet)

Generelt

  • Børn er ikke tilladt på overnatningsstedet
  • Individuel indretning
  • Individuel møblering

Lignende overnatningssteder

Politikker

Indtjekning

Indtjekning fra kl. 16.00 til kl. 23.00

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 10.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt

Børn og ekstra senge

Børn må ikke opholde sig på dette overnatningssted

Rygning

Rygning er ikke tilladt

Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet

  • MasterCard
  • Visa

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kreditkort og debetkort
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Om området

The Apartment at the Grey House befinder sig ved siden af en golfbane i Wolverhampton. Royal Air Force Museum Midlands og Weston Park er nogle af de kulturelle seværdigheder. Rejsende, som er interesseret i shopping, kan med fordel besøge Mander Shopping Centre og Telford Shopping Centre. Ser du frem til et event eller en sportsbegivenhed under din rejse? Se, hvad Castlecroft Stadium har at byde på, eller mal byen rød med et besøg til KK's Steel Mill. Besøg vores rejseguide til Wolverhampton
Vis flere hytter i Birmingham
Kort
The Grey House 27 High Street Albrighton, Wolverhampton, England, WV7 3JF

Hvad ligger i nærheden?

  • En gul rose i fuldt flor omgivet af grønne blade.
    David Austin Roses
    4 min. kørsel - 2.0 km
  • En historisk bygning med klassisk arkitektur, et tårn med et ur og en klar blå himmel.
    Broad Street
    45 min. kørsel - 41.8 km
  • En kugleformet bygning med en reflekterende overflade, omgivet af et moderne bymiljø.
    Bullring & Grand Central
    48 min. kørsel - 43.5 km
  • The International Centre
    15 min. kørsel - 18.1 km
  • Utilita Arena Birmingham
    44 min. kørsel - 41.5 km

Sådan kommer du rundt

  • Albrighton Station - 12 min. gang
  • Birmingham Lufthavn (BHX) - 62 min. kørsel

Restauranter

  • Snackabyte Cafe
    8 min. kørsel
  • Refuel Café
    5 min. kørsel
  • Starbucks
    4 min. kørsel
  • Good Taste Chinese
    7 min. kørsel
  • The Firs
    7 min. kørsel

Ofte stillede spørgsmål

Er The Apartment at the Grey House et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos The Apartment at the Grey House?

Der er gratis selvstændig parkering på dette overnatningssted.

Hvornår er indtjekning på The Apartment at the Grey House?

Indtjekning fra kl. 16.00 til kl. 23.00.

Hvornår er udtjekning på The Apartment at the Grey House?

Udtjekning er kl. 10.00.

Hvor ligger The Apartment at the Grey House?

Denne hytte med golffaciliteter ligger i Wolverhampton, kun 1,9 km fra David Austin Roses og 4 km fra Royal Air Force Museum Midlands. Derudover ligger St. Bartholomews Church og Boscobel House ca. 10 km derfra. Du kan desuden gå til Albrighton Station på 12 minutter.