Hele boligen

535 Cobby Creek

3.0-stjernet overnatningssted

Billedgalleri for 535 Cobby Creek

En rummelig bar med højt til loftet, store vinduer og udsigt til det fri.
Et stort, toetagers hus med flere balkoner, en velholdt græsplæne og et flagstang med flag.
En stor, mangeetagers bygning med en markant indgang, parkeringsområde og havudsigt.
En stor, etage-lav bygning med saddeltag og veranda. Tre flag er hejst på flagstænger foran bygningen.
Hus (3 Bedrooms) | Interiør

Hele boligen

3 soveværelser3 badeværelserPlads til 4 personer47 m2

Populære faciliteter

  • Køkken
  • Tørretumbler
  • Aircondition
  • Udendørsareal
  • Grillfaciliteter

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

535 Cobby Creek

  • Hytte i Tarpon Pond
  • 535 Cobby Creek har alt, hvad du behøver. Gæster kan nyde godt af gratis Wi-Fi på fællesarealer.
  • Andre fordele hos denne hytte inkluderer:
  • Røgfrie områder og havegrill
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle værelser hos 535 Cobby Creek har komfortable faciliteter såsom aircondition.
  • Andre faciliteter på værelserne inkluderer:
    • 3 badeværelser med badekar eller brusere
    • Tv med kabelkanaler
    • Terrasse, køkken og opvaskemaskiner

Faciliteter på overnatningsstedet

Parkering og transport

  • Gratis ekstern parkering

Køkken

  • Brødrister
  • Elkedel
  • Kogeplade
  • Køkkengrej, tallerkener og køkkenredskaber
  • Mikrobølgeovn
  • Opvaskemaskine
  • Ovn

Soveværelser

  • 3 soveværelser
  • Sengelinned til rådighed

Badeværelse

  • 3 private badeværelser
  • Badekar eller brusekabine

Underholdning

  • Tv med kabelkanaler

Udendørsarealer

  • Grillfaciliteter
  • Terrasse

Tøjvask

  • Tørretumbler

Komfort

  • Aircondition
  • Varme

Kæledyr

  • Kæledyr er ikke tilladt

Hjælp til personer med et handicap

  • Røgfrit overnatningssted

Service og tjenester

  • Strygejern/strygebræt

Oplevelser

  • Mulighed for at cykle i nærheden

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Kuliltedetektor ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en kuliltedetektor på overnatningsstedet – medbring eventuelt en bærbar detektor)
  • Røgalarm ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet)

Lignende overnatningssteder

Politikker

Indtjekning

Indtjekning fra kl. 16.00 til kl. 20.00

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 10.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

Indtjekningen foregår ikke på selve overnatningsstedet. For at tjekke ind skal du gå til [We will send you the instructions]
Gæster skal kontakte overnatningsstedet for at få indtjekningsinstruktioner
Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, mindst 72 timer før du ankommer, for at arrangere indtjekning
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne

Rygning

Rygning er ikke tilladt

Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet

Vigtige oplysninger

Gebyrer

Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:

  • Depositum for beskadigelse: USD 200.00 pr. ophold

Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kreditkort. Kontanter accepteres ikke
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Om området

Dette feriehus befinder sig i Tarpon Pond – et område i Seabrook Island. Kiawah Island Beach og Kiawah Beachwalker Park reflekterer områdets naturlige skønhed. Områdets andre seværdigheder inkluderer The Resort Shop og Edisto Island Serpentarium. Benyt lejligheden til at udforske områdets udendørsoplevelser som cykling. Besøg vores rejseguide til Seabrook Island
Vis flere hytter i Seabrook Island
Kort
535 Cobby Creek Lane, Seabrook Island, SC, 29455

Hvad ligger i nærheden?

  • En træpromenade der fører til en strand med roligt hav og en solnedgangshimmel.
    Kiawah Island Beach
    14 min. kørsel - 13.0 km
  • Solnedgang over en strand, hvor solen reflekteres i vandet.
    Kiawah Beachwalker Park
    14 min. kørsel - 13.4 km
  • En historisk bygning med buede indgange og søjler, omgivet af frodig vegetation og en belagt sti.
    College of Charleston
    45 min. kørsel - 47.8 km
  • beach near Spinnaker Beachhouses
    3 min. kørsel - 2.0 km
  • Bohicket Marina
    8 min. kørsel - 7.2 km

Sådan kommer du rundt

  • Charleston, SC (CHS-Charleston Intl.) - 65 min. kørsel

Restauranter

  • River Room at The River Course At Kiawah Island Club
    25 min. kørsel
  • The Nest Market
    20 min. kørsel
  • Jasmine Porch
    21 min. kørsel
  • The Ocean Room
    21 min. kørsel
  • The Lobby Bar
    21 min. kørsel

Ofte stillede spørgsmål

Er 535 Cobby Creek et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos 535 Cobby Creek?

Der er gratis parkering i nærheden.

Hvornår er indtjekning på 535 Cobby Creek?

Indtjekning fra kl. 16.00 til kl. 20.00.

Hvornår er udtjekning på 535 Cobby Creek?

Udtjekning er kl. 10.00.

Hvor ligger 535 Cobby Creek?

Denne hytte ligger i Tarpon Pond, kun 10 km fra Bohicket Marina, Freshfields Village og The Resort Shop. Derudover ligger Oak Point Golf Course og Cougar Point Golf Course ca. 15 km derfra.

Anmeldelser af 535 Cobby Creek