Hele lejligheden·Privat vært

Wonderful 7 BD walk to the beach + pool

Billedgalleri for Wonderful 7 BD walk to the beach + pool

En balkon med grøn gulv, hvid gelænder og træstole.
En swimmingpool med en hvid fliseterrasse, liggestole og en bygning med mange etager og altaner.
En træbro fører hen til en bygning med flere etager og altaner, omgivet af vegetation og palmer.
Et hotel med udsigt til stranden, parkeringsområde og en høj bygning med flere etager.
En sti af sand der fører hen til havet, med et træværkhegn langs den ene side og et skilt der står "KEEP OFF DOLINES".

Anmeldelser

8,4 ud af 10.
Rigtig godt

Hele lejligheden

7 soveværelser6 badeværelserPlads til 15 personer362 m2

Populære faciliteter

  • Pool
  • Køkken
  • Vaskemaskine
  • Tørretumbler
  • Kæledyrsvenligt
  • Aircondition

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

Wonderful 7 BD walk to the beach + pool

  • Summary:

    Wonderful 7 bedrooms rental in North Myrtle Beach.

    * outdoor pool

    *game room

    * walking distance to the beach

    * 5 minutes drive to Barefoot Landing, restaurants and stores.



    *PET OWNERS: Only fully trained pets are allowed with a pet fee but must be pre-approved by host. Please contact me for details.

    * Pool is open from May 31st through September 30th



    The Space:

    *7 bedrooms, 5.5 baths

    *3 king bed, 2 queen bed , 1 bunk bed , 1 double bed + pullout sofa.

    *(Sleeps up to 16 guests)

    *1st floor:

    Kitchen

    Living room

    Laundry room

    Half Bath

    Bedroom with King bed + bathroom



    *2nd floor:

    Bedroom 1: Full + bathroom

    Bedroom 2: Queen + bathroom

    Bedroom 3: Bunk bed (Twin over Twin)

    Bedroom 4: King bed

    Bedroom 5: Queen + bathroom



    *3rd floor:

    Master bedroom with king bed and master bathroom with shower and jacuzzi

    Game room + half bath + pullout sofa





    *kitchen fully equipped with all basics.

    * washer/dryer available.

    * Free WiFi.

    *Trained Pets allowed with extra fee only.

    *Beach items are not included due to damage/loss of these items.



    Guest Access:

    *NO STREET PARKING vehicles parked on the street would be towed.

    please park in the designated parking only.

    4 parking spots available.

    *Outdoor pool, No lifeguard swim with your own risk, children must be supervised.

    *The house is rented in full. Guests have access to the entire place.

    *Washer and dryer available in the unit.



    The Neighborhood:

    Located in North Myrtle Beach, about 5 minutes walk to the beach. Close to Barefoot Landing boasts over 100 unique shops and boutiques. Myrtle Beach Mall and a gigantic Tanger Outlet center are also a short drive away. The highlights of North Myrtle Beach are all nearby, with popular spots like Alligator Adventure or the House of Blues just around the corner. Head slightly north and you'll find yourself in the heart of North Myrtle Beach, with the Main Street area offering a fun sense of nostalgia and great local eateries and shops.



    Getting Around:

    Car, taxi, Uber



    Other Things to Note:

    *Please review my house rules.

    *Must climb stairs.

    * * NO STREET PARKING vehicles parked on the street would be towed.

    please park in the designated parking.

    4 parking spots available.

    *Pets allowed with pet fee only.

    *Only initial amount of toiletries, paper towel and toilet paper provided, guests should bring their own extras.

    *Bed sheets are provided (one set per bed)

    *Bath towels are included (one per guest, must not leave unit)

    *Bring your own beach towels (do not use bath towels)

    *house is inspected prior to your arrival to make sure all is clean and working properly. please contact me immediately for any questions or concerns.



    Interaction with Guests:

    Please communicate through the or app only. Downloading the Airbnb app is recommended for more convenient communication. You can call or text to the private number only in case of any urgency.

Faciliteter på overnatningsstedet

Pool- og spafaciliteter

  • Fællespool

Internet

  • Tilgængeligt i lejligheden: Wi-Fi

Parkering og transport

  • Parkering på stedet

Køkken

  • Brødrister
  • Kaffe-/temaskine
  • Kogeplade
  • Køkkengrej, tallerkener og køkkenredskaber
  • Køleskab
  • Mikrobølgeovn
  • Opvaskemaskine
  • Ovn

Soveværelser

  • 7 soveværelser
  • Sengelinned til rådighed

Badeværelse

  • 5,5 badeværelser
  • Badekar
  • Bruser
  • Hårtørrer
  • Kombineret bruser og badekar

Underholdning

  • Tv

Udendørsarealer

  • Balkon
  • Grillfaciliteter

Tøjvask

  • Vaskemaskine
  • Vaskeri

Arbejdsområder

  • Kontor

Komfort

  • Aircondition
  • Varme

Kæledyr

  • Kæledyrsvenligt
  • Op til 23 kg pr. kæledyr

Hjælp til personer med et handicap

  • Røgfrit overnatningssted

Service og tjenester

  • Strygejern/strygebræt

Områdets højdepunkter

  • Tæt på havet

Oplevelser

  • Billiard-/poolbord
  • Spillehal/spillerum

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Kuliltedetektor ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en kuliltedetektor på overnatningsstedet – medbring eventuelt en bærbar detektor)
  • Røgalarm (værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet)

Generelt

  • Enhedens størrelse: 362 kvadratmeter

Lignende overnatningssteder

Politikker

Indtjekning

Indtjekning starter kl. 16.00
Minimumsalder for indtjekning: 25 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 11.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

Du modtager en e-mail fra værten med instruktioner til indtjekning og udtjekning
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Husregler

Please review the rules carefully prior to check in. * Please perform an inspection of the Property upon check-in. Should you find any issues tha...

Kæledyr

Kæledyr er tilladt
Servicedyr er tilladt, og der opkræves ikke gebyrer
2 kæledyr i alt (op til 23 kg pr. kæledyr)
Besked fra værten: Charge may apply

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne

Begivenheder

Arrangementer er ikke tilladt

Rygning

Rygning er ikke tilladt

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Dette overnatningssted administreres af en privat vært (en person, der ikke udlejer som virksomhed eller erhverv). EUs forbrugerlov, herunder fortrydelsesret, gælder ikke for din reservation. Din reservation er dog dækket af din private værts afbestillingsregler.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Fester og events for grupper er strengt forbudt på stedet
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig
Dette overnatningssted administreres gennem vores samarbejdspartner Vrbo. Du modtager en e-mail fra Vrbo med et link til en Vrbo-konto, hvorfra du kan ændre eller afbestille din booking

Om området

Denne lejlighed befinder sig ved vandet i Windy Hill – et område i North Myrtle Beach. Barefoot Landing og Broadway at the Beach er begge et besøg værd, hvis shopping står på agendaen. Er det derimod stedets populære seværdigheder, der lokker, kan du kigge forbi Ripley's Aquarium og SkyWheel Myrtle Beach. Ser du frem til et event eller en sportbegivenhed under din rejse? Se, hvad Broadway Grand Prix eller The Myrtle Beach Sports Center har på programmet. Besøg vores rejseguide til North Myrtle Beach
Vis flere lejligheder i North Myrtle Beach
Kort
North Myrtle Beach, SC

Hvad ligger i nærheden?

  • En strandpromenade med høje bygninger, en træbro og en klar blå himmel.
    North Myrtle Beach Beaches
    2 min. gang - 0.2 km
  • En træbro strækker sig ud over vandet og fører til en bygning med et skilt, der siger "RAN JIM'S".
    Barefoot Landing
    2 min. kørsel - 2.0 km
  • Atlantic Beach
    2 min. gang - 0.2 km
  • Windy Hill Beach
    13 min. gang - 1.2 km
  • Crescent Beach
    3 min. kørsel - 2.0 km

Sådan kommer du rundt

  • North Myrtle Beach, South Carolina (CRE-Grand Strand Lufthavn) - 2 min. kørsel

Restauranter

  • Dodge's
    18 min. gang
  • Dairy Queen
    3 min. kørsel
  • Circle K
    2 min. kørsel
  • Starbucks
    3 min. kørsel
  • Oscar's
    17 min. gang

Ofte stillede spørgsmål

Har Wonderful 7 BD walk to the beach + pool en pool?

Ja, dette overnatningssted har en pool.

Er Wonderful 7 BD walk to the beach + pool et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Ja, dette overnatningssted tillader kæledyr (maks. 2 i alt) med en maksimumvægt på 23 kg pr. kæledyr.

Hvor meget koster parkering hos Wonderful 7 BD walk to the beach + pool?

Der er mulighed for parkering på overnatningsstedet.

Hvornår er indtjekning på Wonderful 7 BD walk to the beach + pool?

Indtjekning starter kl. 16.00.

Hvornår er udtjekning på Wonderful 7 BD walk to the beach + pool?

Udtjekning er kl. 11.00.

Hvor ligger Wonderful 7 BD walk to the beach + pool?

Dette lejlighedskompleks ligger i Windy Hill, kun få skridt fra North Myrtle Beach Beaches og 4,2 km fra Myrtle Beach Beaches. Derudover ligger Atlantic Beach og Windy Hill Beach 15 minutter derfra.

Anmeldelser

Anmeldelser af Wonderful 7 BD walk to the beach + pool

8,4

Alletiders

8,4

Rengøring

9,6

Området

10

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Bedømmelse på 10 − Fremragende. 19 af i alt 35 anmeldelser
Bedømmelse på 8 − Udmærket. 10 af i alt 35 anmeldelser
Bedømmelse på 6 − Okay. 2 af i alt 35 anmeldelser
Bedømmelse på 4 − Dårligt. 1 af i alt 35 anmeldelser
Bedømmelse på 2 − Forfærdeligt. 3 af i alt 35 anmeldelser

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
We enjoyed our stay and would go again
Overnattede 3 nætter i juni 2026
Verificeret anmeldelse

8/10 Godt

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Would book again
Overnattede 3 nætter i juli 2026
Verificeret anmeldelse

6/10 Okay

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, annoncens rigtighed
very vcose to the beach but beware of limiting parking .
Overnattede 3 nætter i juli 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

golf trip

Great Property Great Location Highly recommend
Overnattede 5 nætter i marts 2024
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Friends Reunion

Had a great time visiting with a group of friends. Great place for a big group!
Overnattede 2 nætter i oktober 2023
Verificeret anmeldelse

8/10 Godt

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, annoncens rigtighed

Family trip

Nice place to stay. Just parking was tight
Overnattede 2 nætter i juli 2023
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Great stay

Exactly what our large family was looking for!
Overnattede 3 nætter i juli 2024
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, beliggenhed, annoncens rigtighed
Synes ikke om: Kommunikation
Place was as advertised. Had an issue with a wasps nest and one of the dryers not working and they got someone out the very next day to fix it. Place was plenty spacious for everyone. Would definitely stay again.
Overnattede 9 nætter i oktober 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Synes ikke om: Indtjekning

Wonderful stay!!

We will definitely stay here again!!
Overnattede 3 nætter i juni 2024
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Great trip

Property was exactly as advertised, with nice rooms, showers in almost every bedroom and very close to the beach. Game room upstairs was a great bonus, and the communication with the property owners was very fast.
Overnattede 5 nætter i juni 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

MY GROUP LOVED THE SPOT!

HOUSE WAS PERFECT. CLEAN, LOTS OF ROOM AND GREAT LOCATION FOR OUR GOLF TRIP. EXACTLY WHAT WE EXPECTED!
Overnattede 2 nætter i oktober 2024
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Family Fun

Everything was very nice and the house was very accommodating for my family. We shall return!
Overnattede 3 nætter i november 2024
Verificeret anmeldelse

6/10 Okay

Synes godt om: Indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Close to beach

Perfect property for a large family. Needed more pot/pans/cookie sheet.
Overnattede 3 nætter i april 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

United Classy Queens

Everything was excellent plenty of space and our host Emily was the best. Definitely will be returning
Overnattede 2 nætter i februar 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Immaculate

This home was perfect for our fathers surprised birthday everyone enjoyed themselves. we will book again thank you
Overnattede 5 nætter i maj 2023
Verificeret anmeldelse

8/10 Godt

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Family Vacation

The beach house had plenty of space for our crew of 13.
Overnattede 4 nætter i juni 2024
Verificeret anmeldelse

8/10 Godt

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Beautiful kites

Overall stay was peaceful. You can see the beautiful kites at night from the balcony. Didn't understand why there's a small tv on the upper level of the house in the bedroom. Would definitely rent again.
Overnattede 2 nætter i juli 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Summer vacation 2023

The property was great plenty of room for 9 of us. It was very clean and theykept the pool tended to every day. Game room was very nice. Kitchen was a little small but after moving a few thing into the living room bar space it was fine would rebook again. Very closeto the beach.
Overnattede 7 nætter i september 2023
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Family Vacation

Great location, a lot of space. And there were 12 adults and children. Each bedroom has its own TV. The property was clean. The pool needed to be treated and cleaned more often. I would recommend others to vacation here.
Overnattede 5 nætter i juli 2024
Verificeret anmeldelse

8/10 Godt

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Family getaway

The location was great overall clean well stocked as per description. Property manager very prompt with replies. Only a few issues wi-fi and hot tub not working; pool needed a good cleaning but i didn't mention these things. A few minor repairs that i did mention and the wasps that i already see were being treated. Overall this was a very good property and i would stay again and recommend.
Overnattede 2 nætter i marts 2025
Verificeret anmeldelse

2/10 Bundkarakter

Synes godt om: Området
Synes ikke om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, annoncens rigtighed

did not get to stay due to hurricane, did not refund full amount

we could not arrive due to hurricane and flight cancelations. still charged me a cleaning fee and very little refund.
Overnattede 4 nætter i august 2024
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter, kommunikation
Wow!! What an awesome experience!! We were able to check in promptly! The home was clean! It was HUGE!!! Lots of space to get together or separate! The game room was awesome! The kids were able to kick back and get away from the adults and hang out!! Couple couches and a pool table bathroom.. My mother has had multiple back surgeries and double hip replacement and was able to enjoy this home with a bed room on the first floor and a private bathroom it was perfect! Minimal steps and close enough to walk to the beach!! ( by close I mean across the street) It was Fantastic!!
Overnattede 2 nætter i juni 2022
Verificeret anmeldelse

8/10 Godt

Synes godt om: Indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Plenty of space for our group, could improve on kitchen supplies.

While we were very pleased to have enough bedrooms and bathrooms, there was not sufficient supplies. For example, there were only 4 - 6 water glasses, 2 trash bags and zero cleaning supplies. For a 7 bedroom unit, expecting up to 10 guests, have some basic cleaning supplies would have been very helpful.
Overnattede 4 nætter i maj 2024
Verificeret anmeldelse

8/10 Godt

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Wonderful location, plenty of space

Our group was 12 people ages 12-85. We loved the location of the property, the spaciousness of the house and the more than ample space to spread out. We did not travel during summer, so we were not swimming, but if we were we would have enjoyed the small pool and proximity to the beach (Literally less than a block). We wished some small amenities had been provided, like soap, or shower gel, salt and pepper for cooking, and the kitchen was very sparsely stocked with kitchen utensils (lots and lots of plates, bowls and cups though). But the host did note that extra supplies might be needed. If you are not a large family who cooks, none of this will impact your stay. She was also very kind in regards to check out, where other hosts expect a lot of exit duties…this host did not. I would definitively recommend this property for a big family stay at any time of year.
Overnattede 2 nætter i november 2024
Verificeret anmeldelse

2/10 Bundkarakter

Synes godt om: Indtjekning, kommunikation, beliggenhed
Synes ikke om: Rengøring, annoncens rigtighed

Damages and bugs

We arrived and noticed holes in the ceilings, stairs broken, bugs, & the fridge not working as far as ice and water. Contacted property manager and was told someone would come out. They did and they said they would be back to fix everything. No one showed up. Pest control did show up, however more bugs (alive) showed up after he left as well.
Overnattede 3 nætter i august 2024