Hele boligen

Lakefront Villa ·Tropical Backyard·Kayak·Cool Deck

Overnatningsstedets klasse: 3

Billedgalleri for Lakefront Villa ·Tropical Backyard·Kayak·Cool Deck

En træterrasse med en hængekøje, omgivet af frodig vegetation og udsigt til vand.
En swimmingpool med en lyserød flamingo flyder, omgivet af træer og et overdækket område med lys.
Spisestue i moderne stil med et glasbord og stole, en lysekrone samt udsigt til køkken og opholdstue.
En rummelig opholdsstue med blå sofaer, en pink skammel og et spiseområde i baggrunden.
Oversigtsbillede af et boligområde med swimmingpool, badebro og båd.

Populære faciliteter

  • Pool
  • Kæledyrsvenligt
  • Parkering er inkluderet
  • Gratis Wi-Fi
  • Aircondition
  • Udendørsareal

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

Lakefront Villa ·Tropical Backyard·Kayak·Cool Deck

  • Feriested i nærheden af Aventura Indkøbscenter
  • Lakefront Villa ·Tropical Backyard·Kayak·Cool Deck tilbyder en have m.m. Hold forbindelsen med gratis Wi-Fi på værelset.
  • Yderligere fordele inkluderer:
    • En udendørs pool
    • Gratis selvstændig parkering
    • Røgfrie områder
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle værelser hos Lakefront Villa ·Tropical Backyard·Kayak·Cool Deck tilbyder komfortable faciliteter som aircondition og gratis Wi-Fi.
  • Ekstra faciliteter tæller:
    • Kombineret vaskemaskine og tørretumbler og strygejern/strygebræt
    • Smart-tv med digitale kanaler
    • Garderobe eller klædeskab og elkedler

Lignende overnatningssteder

Om området

Denne feriebolig befinder sig ved en sø i North Miami Beach. Aventura Indkøbscenter og Dania Pointe er begge et besøg værd, hvis shopping står på agendaen. Er du mere interesseret i stedets natur, kan du med fordel besøge Sunny Isles Beach og Hollywood Beach. Ser du frem til et event eller en sportbegivenhed under dit ophold? Se, hvad Gulfstream Park Racing and Casino eller Hard Rock Stadium har på programmet. Besøg vores rejseguide til North Miami Beach
Vis flere feriehuse i Miami
Kort
18821 NE 18th Ave, North Miami Beach, FL, 33179

Hvad ligger i nærheden?

  • En stengrund mur omgivet af træer og en græsplæne, med et amerikansk flag.
    Greynolds Park
    13 min. gang - 1.1 km
  • Bybillede med et markant indkøbscenter og høje bygninger.
    Aventura Indkøbscenter
    7 min. kørsel - 4.3 km
  • Julius Littman Performing Arts Theater
    4 min. kørsel - 2.1 km
  • Marjorie and William McDonald Center
    4 min. kørsel - 2.1 km
  • Greynolds Golf Course
    5 min. kørsel - 2.0 km

Sådan kommer du rundt

  • Hollywood Station - 7 min. kørsel
  • Miami, Florida (OPF-Opa Locka Forretningslufthavn) - 28 min. kørsel

Restauranter

  • Dunkin'
    14 min. gang
  • McDonald's
    7 min. gang
  • Starbucks
    9 min. gang
  • First Watch
    8 min. gang
  • Denny's
    14 min. gang

Ofte stillede spørgsmål

Har Lakefront Villa ·Tropical Backyard·Kayak·Cool Deck en pool?

Ja, dette overnatningssted har en udendørs pool.

Er Lakefront Villa ·Tropical Backyard·Kayak·Cool Deck et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Ja, kæledyr er tilladt på dette overnatningssted. Der er et gebyr på 300 USD pr. kæledyr pr. ophold. Servicedyr er fritaget fra gebyrer.

Hvor meget koster parkering hos Lakefront Villa ·Tropical Backyard·Kayak·Cool Deck ?

Der er gratis selvstændig parkering på dette overnatningssted.

Hvornår er indtjekning på Lakefront Villa ·Tropical Backyard·Kayak·Cool Deck ?

Indtjekning fra kl. 16.00 til kl. 22.00.

Hvornår er udtjekning på Lakefront Villa ·Tropical Backyard·Kayak·Cool Deck ?

Udtjekning er kl. 10.00.

Hvor ligger Lakefront Villa ·Tropical Backyard·Kayak·Cool Deck ?

Feriested ligger ved en sø, kun 3 km fra Ancient Spanish Monastery og 3,7 km fra Aventura Indkøbscenter. Derudover ligger Oleta River State Park og Promenade Shops ca. 5 km derfra.