Privat vært

Erzurumlu Otel

Overnatningsstedets klasse: 3

Vælg datoer for at se priser

Anmeldelser

8,4 ud af 10.
Rigtig godt

Populære faciliteter

  • Pool
  • Morgenmad er inkluderet
  • Parkering er inkluderet
  • Gratis Wi-Fi
  • Restaurant
  • Aircondition
Den nuværende pris er 1.076 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
6. sep. - 7. sep.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 10 ud af 10 værelser

Superior-værelse - 1 queensize-seng - byudsigt

8,8 ud af 10
Fremragende
(6 anmeldelser)
  • Byudsigt
  • 23 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 queensize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Deluxe-værelse - 1 queensize-seng - udsigt til pool

8,0 ud af 10
Rigtig godt
(3 anmeldelser)
  • 23 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 queensize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Deluxe-værelse - 1 queensize-seng - havudsigt

9,0 ud af 10
Fantastisk
(11 anmeldelser)
  • Havudsigt
  • 23 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Familieværelse - 1 queensize-seng - havudsigt

10,0 ud af 10
Enestående
(1 anmeldelse)
  • Havudsigt
  • 30 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 queensize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Premium-værelse - 1 queensize-seng - havudsigt

  • Havudsigt
  • 28 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Junior-suite - 1 queensize-seng - havudsigt

10,0 ud af 10
Enestående
(1 anmeldelse)
  • Havudsigt
  • 37 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 queensize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Suite - 1 queensize-seng - havudsigt

10,0 ud af 10
Enestående
(1 anmeldelse)
  • Havudsigt
  • 38 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 1 queensize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Værelse

  • Plads til 4 personer
  • Gratis Wi-Fi

Værelse

  • Plads til 4 personer
  • Gratis Wi-Fi

Værelse

  • Plads til 4 personer
  • Gratis Wi-Fi

Du vil muligvis også kunne lide

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Erzurumlu Otel befinder sig tæt på stranden i Kilyos – et område i Sarıyer. Akay Paintball og Istanbul Golfklub er begge værd at udforske, hvis oplevelser er på agendaen, mens dem der trænger til at shoppe, kan besøge Istinye Park og Ozdilek-parken i Istanbul. Ser du frem til et event eller en sportbegivenhed under din rejse? Se, hvad ITU Olympisk Svømmehal eller Volkswagen Arena har på programmet. Benyt lejligheden til at udforske områdets udendørsoplevelser som ridning. Besøg vores rejseguide til Sarıyer
Kort
Kilyos Kale Cad no 59, Sariyer, 34450

Hvad ligger i nærheden?

  • En promenade ved vandet med en moské og minareter i baggrunden.
    Bosporus
    8 min. kørsel - 11.8 km
  • En statue af en soldat, der holder et flag, med en bygning i baggrunden.
    Taksim-pladsen
    35 min. kørsel - 33.3 km
  • Kilyos Strand
    12 min. gang - 1.0 km
  • Non Stop strand
    12 min. gang - 1.0 km
  • Solar Strand
    20 min. gang - 1.7 km

Sådan kommer du rundt

  • Bogazici Universitesi Station - 26 min. kørsel
  • Istanbul (IST) - 24 min. kørsel

Restauranter

  • McDonald’s
    3 min. kørsel
  • Güvenbey Döner
    11 min. kørsel
  • Kilyos Çay Bahçesi
    4 min. gang
  • Uzunya Beach Restaurant
    7 min. kørsel
  • Gündüzoğlu Baklavaları Yöresel Lezzetler
    5 min. kørsel

Om overnatningsstedet

Erzurumlu Otel

  • Hotel i Kilyos
  • Overnat hos Erzurumlu Otel, og nyd godt af gratis morgenmadsbuffet, en terrasse og en kaffebar/café. Benyt stedets sauna for at slappe af. Gratis Wi-Fi på værelset er til rådighed for alle gæster, og der tilbydes en have og en spillehal/et spillerum.
  • Du kan desuden drage fordel af:
    • En sæsonåben udendørs pool samt liggestole og poolparasoller
    • Gratis selvstændig parkering
    • Hurtig udtjekning, hurtig indtjekning og røgfrie områder
    • 2 mødelokaler, et pengeskab i receptionen og en døgnåben reception
    • Gæsteanmeldelserne giver topkarakter til det hjælpsomme personale
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle værelser hos Erzurumlu Otel inkluderer komfortable faciliteter som roomservice døgnet rundt og arbejdsområder med plads til en bærbar computer plus faciliteter som gratis Wi-Fi og aircondition.
  • Andre faciliteter på værelserne inkluderer:
    • Badeværelser med brusehoveder med spredningseffekt og designertoiletartikler
    • LED-tv med satellitkanaler
    • Garderobe eller klædeskab, daglig rengøring og skriveborde

Lignende overnatningssteder

Faciliteter på overnatningsstedet

Internet

  • Tilgængeligt på alle værelser: gratis Wi-Fi
  • Tilgængeligt på nogle fællesarealer: gratis Wi-Fi

Parkering og transport

  • Gratis selvstændig parkering på stedet
  • Begrænset selvstændig parkering på stedet

Mad og drikke

  • Gratis morgenmadsbuffet tilbydes hver dag fra kl. 08.00 til kl. 11.00
  • En bar/lounge
  • En kaffebar/café
  • En restaurant
  • Kaffe og te på fællesarealer
  • Snackbar/deli

Oplevelser

  • Sauna
  • Spillehal/spillerum
  • Sæsonbestemt udendørs pool

Familievenlige faciliteter

  • Snackbar/deli
  • Spillehal/spillerum
  • Sæsonbestemt udendørs pool

Bekvemmeligheder

  • Døgnåben reception
  • Pengeskab i receptionen

Gæstefaciliteter

  • Rengøring (dagligt)

Forretningstjenester

  • 2 mødelokaler
  • Konferencelokaler med et areal på 100 m²

Udendørs

  • Have
  • Liggestole ved poolen
  • Poolparasoller
  • Terrasse

Hjælp til personer med et handicap

  • Ingen elevator

Andet

  • Rygning er ikke tilladt
  • Selskabssal

Værelsesfaciliteter

Soveværelse

  • Mørklægningsgardiner
  • Sengelinned til rådighed

Badeværelse

  • Brusehoved med spredningseffekt
  • Bruser
  • Designertoiletartikler
  • Hjemmesko
  • Håndklæder til rådighed
  • Hårtørrer
  • Privat badeværelse
  • Shampoo
  • Sæbe
  • Tandbørste og tandpasta
  • Toiletpapir

Underholdning

  • LED-tv med satellitkanaler

Mad og drikke

  • Gratis vand på flaske
  • Minibar
  • Roomservice døgnet rundt
  • Spiseguide til restauranter

Andet

  • Aircondition
  • Arbejdsområde til bærbar computer
  • Pengeskab
  • Skrivebord
  • Telefon

Politikker

Indtjekning

Indtjekning fra kl. 14.00 til kl. 12.00
Huritg indtjekning er tilgængelig
Minimumsalder for indtjekning: 18 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 12.00
Hurtig udtjekning er tilgængelig

Særlige indtjekningsinstruktioner

Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Adgangsmuligheder

Bemandet reception

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne
Vugger (barnesenge) er ikke tilgængelige

Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Dette overnatningssted administreres af en privat vært (en person, der ikke udlejer som virksomhed eller erhverv). EUs forbrugerlov, herunder fortrydelsesret, gælder ikke for din reservation. Din reservation er dog dækket af din private værts afbestillingsregler.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kreditkort, debetkort og kontanter
Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer brandslukker, røgalarm, sikkerhedsalarm og førstehjælpskasse
Overnatningsstedets registreringsnummer 11344

Vi bør nævne

Dette overnatningssted har ingen elevatorer
Den sæsonåbne pool har åbent fra april til oktober
Poolen er tilgængelig fra kl. 09.00 til kl. 19.00

Ofte stillede spørgsmål

Har Erzurumlu Otel en pool?

Ja, dette overnatningssted har en sæsonåben udendørs pool. Der er adgang til poolen fra kl. 09.00 til kl. 19.00.

Hvad koster det at overnatte hos Erzurumlu Otel?

Priserne for 1 nat for 2 voksne hos Erzurumlu Otel den 6. sep. 2026 starter fra 1.076 kr., inkl. skatter og gebyrer, fra og med den 24. aug. 2026. Denne pris er baseret på den laveste pris pr. nat fundet inden for de seneste 24 timer for ophold i de næste 30 dage. Priser kan til enhver tid ændres. Vælg dine datoer for mere præcise priser.

Er Erzurumlu Otel et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos Erzurumlu Otel?

Der er gratis selvstændig parkering på dette overnatningssted.

Hvornår er indtjekning på Erzurumlu Otel?

Indtjekning fra kl. 14.00 til kl. 12.00.

Hvornår er udtjekning på Erzurumlu Otel?

Udtjekning er kl. 12.00.

Hvor ligger Erzurumlu Otel?

Dette hotel ligger i Kilyos, kun 15 minutters gang fra Kilyos Strand og Non Stop strand. Derudover ligger Solar Strand og Suma Strand ca. 5 km derfra.

Kan jeg afbestille min reservation gratis og modtage fuld refusion?

Ja, dette overnatningssted tilbyder gratis afbestilling for udvalgte værelsespriser, fordi fleksibilitet er vigtigt. Du bedes læse overnatningsstedets afbestillingspolitik på vores hjemmeside for at få flere oplysninger om undtagelser eller krav.