Hele lejligheden

1BR Downtown w/Rooftop Pool

Billedgalleri for 1BR Downtown w/Rooftop Pool

Tagterrasse med liggestole, en swimmingpool og udsigt over havet og bygninger.
Et moderne køkken med træskabe, en rustfri stålvask, en vanddispenser og en kaffemaskine.
Et soveværelse med en seng, et natbord, en vægmonteret lampe og en skydedør, der fører til et udendørs område.
Et overdækket udendørs siddeområde med træbjælker, en hvid væg og havudsigt.
Indgangen til La Poza Condominium med en glasdør, en stenvæg indeni og en blå skraldespand udenfor.

Anmeldelser

9,0 ud af 10.
Fantastisk

Populære faciliteter

  • Pool
  • Køkken
  • Vaskemaskine
  • Tørretumbler
  • Gratis Wi-Fi
  • Aircondition

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

1BR Downtown w/Rooftop Pool

  • Just steps away from the famous Playa Norte, one of the world’s top beaches, and Avenida Hidalgo, the island’s bustling pedestrian street filled with lively bars, restaurants, and local shops, La Poza offers both serenity and excitement.

    This five-story building features a rooftop oasis with a stunning infinity pool offering panoramic views of the island. Enjoy the convenience of being close to everything while relaxing in your private sanctuary above the town’s energy.

    Whether you're exploring the island's charms or soaking in the sun on the rooftop, La Poza promises an unforgettable stay. Multiple one- and two-bedroom condos are available, perfect for families or groups.

    La Poza - Suite 103 is a stylish, modern rental located on Isla Mujeres, offering guests a blend of comfort and scenic views. The suite features a spacious terrace perfect for enjoying sunsets or relaxing in the tropical ambiance. Inside, the suite offers sleek, contemporary design with all the amenities needed for a comfortable stay. Located close to local attractions and pristine beaches, it is ideal for couples or solo travelers seeking a serene retreat in a prime location.

    Let La Poza be your home in paradise!

    **Please note, the central location means occasional street noise or music from nearby bars.**
    **This property accommodates a maximum of 3 guests. The base nightly rate includes up to 2 guests; an additional nightly fee applies for the 3rd guest. Please include all guests in your reservation to ensure accurate pricing**

Lignende overnatningssteder

Om området

Denne lejlighed befinder sig ved vandet i Centro - Supmza 001 – et område i Isla Mujeres. Cancún Shoppingcenter og Plaza Las Americas er begge et besøg værd, hvis shopping står på agendaen. Er du mere interesseret i stedets natur, kan du med fordel besøge North Beach og Costa Occidental de Isla Mujeres, Punta Cancún y Punta Nizuc Nationalpark. Ser du frem til et event eller en sportbegivenhed under din rejse? Se, hvad Beto Ávila-baseballstadionet eller Andrés Quintana Roo Stadion har på programmet. Oplevelser som kajakroning, dykning og snorkling giver gode muligheder for at komme ud på eller i det omgivende vand, eller du kan tage på eventyr ved at afprøve cykling i nærheden. Besøg vores rejseguide til Isla Mujeres
Vis flere lejligheder i Isla Mujeres
Kort
Isla Mujeres, Quintana Roo

Hvad ligger i nærheden?

  • En smal gade med farverige bygninger, parkerede motorcykler og en kvinde, der går ned ad vejen.
    Miguel Hidalgo
    1 min. gang - 0.1 km
  • En strand med klart turkis vand, palmer og en struktur med stråtækte tage.
    North Beach
    3 min. gang - 0.3 km
  • Isla Mujeres Kirkegård
    2 min. gang - 0.2 km
  • Faro de Punta Norte
    3 min. gang - 0.3 km
  • Selfiested
    3 min. gang - 0.3 km

Restauranter

  • Stingray
    2 min. gang
  • Lola Valentina
    3 min. gang
  • Rock Bar
    2 min. gang
  • El Patio
    1 min. gang
  • Mamma Rosa
    1 min. gang

Ofte stillede spørgsmål

Har 1BR Downtown w/Rooftop Pool en pool?

Ja, dette overnatningssted har en pool.

Er 1BR Downtown w/Rooftop Pool et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvornår er indtjekning på 1BR Downtown w/Rooftop Pool?

Indtjekning starter kl. 15.00.

Hvornår er udtjekning på 1BR Downtown w/Rooftop Pool?

Udtjekning er kl. 11.00.

Hvor ligger 1BR Downtown w/Rooftop Pool?

Dette lejlighedskompleks ligger i Centro - Supmza 001, kun 5 minutters gang fra Miguel Hidalgo, North Beach og Costa Occidental de Isla Mujeres, Punta Cancún y Punta Nizuc Nationalpark. Selfiested og Isla Mujeres Kirkegård ligger få skridt derfra.

Anmeldelser

Anmeldelser af 1BR Downtown w/Rooftop Pool

9,0

Fantastisk

10

Rengøring

10

Området
Bedømmelse på 10 − Fremragende. 1 af i alt 2 anmeldelser
Bedømmelse på 8 − Udmærket. 1 af i alt 2 anmeldelser
Bedømmelse på 6 − Okay. 0 af i alt 2 anmeldelser
Bedømmelse på 4 − Dårligt. 0 af i alt 2 anmeldelser
Bedømmelse på 2 − Forfærdeligt. 0 af i alt 2 anmeldelser

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Great condo in Isla!

Loved our stay! Great location and super nice room.
Overnattede 5 nætter i februar 2025
Verificeret anmeldelse

8/10 Godt

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, annoncens rigtighed
Great location , living room furniture worn , needs to be replaced . Good bed , rooftop pool nice
Overnattede 7 nætter i februar 2026