Home2 Suites by Hilton Houston IAH Airport Beltway 8

Overnatningsstedets klasse: 3

Vælg datoer for at se priser

Anmeldelser

8,6 ud af 10.
Fremragende

Populære faciliteter

  • Pool
  • Morgenmad er inkluderet
  • Gratis lufthavnstransport
  • Kæledyrsvenligt
  • Parkering er inkluderet
  • Gratis Wi-Fi
Den nuværende pris er 601 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
21. nov. - 22. nov.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 10 ud af 10 værelser

Suite - 1 soveværelse - ikke-ryger

8,0 ud af 10
Rigtig godt
(2 anmeldelser)
  • 33 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 1 kingsize-seng

Studio-suite - 1 kingsize-seng - ikke-ryger

9,0 ud af 10
Fantastisk
(63 anmeldelser)
  • 28 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 1 kingsize-seng

Studiolejlighed - 1 kingsize-seng (Hearing)

8,0 ud af 10
Rigtig godt
(4 anmeldelser)
  • 28 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 1 kingsize-seng

Suite - 1 kingsize-seng (Hearing)

  • 33 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 1 kingsize-seng

Suite - 1 kingsize-seng (Mobility & Hearing, Roll-in Shower)

  • 33 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 1 kingsize-seng

Studiolejlighed - 2 queensize-senge - ikke-ryger

8,4 ud af 10
Rigtig godt
(26 anmeldelser)
  • 28 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 5 personer
  • 2 queensize-senge

Studiolejlighed - 1 kingsize-seng - handicapvenligt - badekar

9,2 ud af 10
Fantastisk
(5 anmeldelser)
  • 28 m²
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng

Suite - 1 kingsize-seng - badekar

10,0 ud af 10
Enestående
(1 anmeldelse)
  • 33 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng

Studiolejlighed - 2 queensize-senge - badekar

8,0 ud af 10
Rigtig godt
(1 anmeldelse)
  • 28 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 2 queensize-senge

Studiolejlighed - 2 queensize-senge - ikke-ryger (Hearing)

10,0 ud af 10
Enestående
(2 anmeldelser)
  • 28 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 2 queensize-senge

Du vil muligvis også kunne lide

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Home2 Suites by Hilton Houston IAH Airport Beltway 8 befinder sig i Northside – et område i Houston, der ligger tæt på lufthavnen. Golf Club of Houston og Topgolf er et besøg værd, hvis oplevelser er på agendaen, mens dem der hellere vil nyde naturen, kan kigge forbi 100 Acre Wood Preserve og Sheldon Lake State Park. Ser du frem til et event eller en sportbegivenhed under din rejse? Se, hvad Humble Civic Center eller Aerodrome har på programmet. Besøg vores rejseguide til Houston
Kort
705 N. Sam Houston Pkwy E., Houston, TX, 77060

Hvad ligger i nærheden?

  • Et baseballstadion med byens skyline i baggrunden.
    Daikin Park
    16 min. kørsel - 26.4 km
  • George R. Brown Konferencecenter med sin karakteristiske røde og glasfacade, udendørs siddeområde og omkringliggende bylandskab.
    George R. Brown Convention Center
    16 min. kørsel - 26.7 km
  • En bronzestatue af en basketballspiller med trøjenummer 34, omgivet af palmer og moderne bygninger i baggrunden.
    Toyota Center
    17 min. kørsel - 28.2 km
  • Et fodboldstadion med en stor menneskemængde, en resultattavle og Texas Longhorns' logo på banen.
    Reliant Stadium
    25 min. kørsel - 40.0 km
  • Ulh Event Center
    2 min. kørsel - 3.0 km

Sådan kommer du rundt

  • Terminal B Station - 15 min. kørsel
  • M. D. Anderson Station - 21 min. kørsel
  • George Bush Intercontinental Airport (IAH) - 17 min. kørsel

Restauranter

  • McDonald's
    17 min. gang
  • Little Caesars Pizza
    3 min. kørsel
  • Los Campesinos
    3 min. kørsel
  • Waffle House
    8 min. gang
  • Dairy Queen
    3 min. kørsel

Om overnatningsstedet

Home2 Suites by Hilton Houston IAH Airport Beltway 8

  • Hotel i Northside
  • Hos Home2 Suites by Hilton Houston IAH Airport Beltway 8 kan du se frem til gratis komplet morgenmad, gratis lufthavnstransport og en have. Udover renseri/vaskeri og et fitnesscenter kan gæster nyde godt af gratis Wi-Fi på værelset.
  • Du kan desuden få glæde af fordele som:
    • En udendørs pool
    • Gratis selvstændig parkering
    • Hurtig udtjekning, hurtig indtjekning og udendørs møbler
    • Bagageopbevaring, en automat og et pengeskab i receptionen
    • Anmeldelserne fra gæster fremhæver det hjælpsomme personale
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle 92 værelser byder på komfortable faciliteter som arbejdsområder med plads til en bærbar computer og aircondition plus faciliteter som gratis Wi-Fi og kontorer. Gæsteanmeldelserne giver topkarakter til de rene værelser på overnatningsstedet.
  • Andre faciliteter på værelserne inkluderer:
    • Gratis toiletartikler og hårtørrere
    • 50-tommers LCD-tv med kabelkanaler
    • Garderobe eller klædeskab, separat siddeområde og køkken

Lignende overnatningssteder

Ofte stillede spørgsmål

Har Home2 Suites by Hilton Houston IAH Airport Beltway 8 en pool?

Ja, dette overnatningssted har en udendørs pool.

Hvad koster det at overnatte hos Home2 Suites by Hilton Houston IAH Airport Beltway 8?

Priserne for 1 nat for 2 voksne hos Home2 Suites by Hilton Houston IAH Airport Beltway 8 den 21. nov. 2026 starter fra 601 kr., inkl. skatter og gebyrer, fra og med den 23. okt. 2026. Denne pris er baseret på den laveste pris pr. nat fundet inden for de seneste 24 timer for ophold i de næste 30 dage. Priser kan til enhver tid ændres. Vælg dine datoer for mere præcise priser.

Er Home2 Suites by Hilton Houston IAH Airport Beltway 8 et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Ja, Home2 Suites by Hilton Houston IAH Airport Beltway 8 tillader hunde og katte (maks. 2 i alt). Der er et gebyr på 75.00 USD pr. kæledyr pr. ophold. Der pålægges også et rengøringsgebyr på 250.00 USD. Servicedyr er fritaget fra gebyrer.

Hvor meget koster parkering hos Home2 Suites by Hilton Houston IAH Airport Beltway 8?

Der er gratis selvstændig parkering på dette overnatningssted.

Hvornår er indtjekning på Home2 Suites by Hilton Houston IAH Airport Beltway 8?

Indtjekning fra kl. 15.00 til når som helst. Tidlig indtjekning er mulig mod et gebyr på 50.00 USD (afhænger af tilgængelighed).

Hvornår er udtjekning på Home2 Suites by Hilton Houston IAH Airport Beltway 8?

Udtjekning er kl. 11.00. Sen udtjekning er mulig mod et gebyr på 100.00 USD (afhænger af tilgængelighed).

Tilbyder Home2 Suites by Hilton Houston IAH Airport Beltway 8 shuttletransport til lufthavnen?

Ja, der er gratis lufthavnstransport, der afgår fra kl. 05.00 til kl. 20.00 (efter anmodning).

Hvor ligger Home2 Suites by Hilton Houston IAH Airport Beltway 8?

Dette hotel ligger i Northside, kun 1,9 km fra Ulh Event Center og 4,8 km fra North Houston Bike Park. Derudover ligger North Houston Skate Park og Houston National Cemetery ca. 10 km derfra.

Kan jeg afbestille min reservation gratis og modtage fuld refusion?

Ja, dette overnatningssted tilbyder gratis afbestilling for udvalgte værelsespriser, fordi fleksibilitet er vigtigt. Du bedes læse overnatningsstedets afbestillingspolitik på vores hjemmeside for at få flere oplysninger om undtagelser eller krav.

Anmeldelser

Anmeldelser af Home2 Suites by Hilton Houston IAH Airport Beltway 8

8,6

Fremragende

8,8

Rengøring

8,6

Faciliteter

8,8

Service og personale

8,8

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Bedømmelse på 10 − Fremragende. 581 af i alt 935 anmeldelser
Bedømmelse på 8 − Udmærket. 160 af i alt 935 anmeldelser
Bedømmelse på 6 − Okay. 82 af i alt 935 anmeldelser
Bedømmelse på 4 − Dårligt. 38 af i alt 935 anmeldelser
Bedømmelse på 2 − Forfærdeligt. 74 af i alt 935 anmeldelser

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Great place, clean
Overnattede 1 nat i oktober 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Its amazing and safe place
Overnattede 4 nætter i september 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
It was great
Overnattede 2 nætter i juli 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
The service was excellent extremely friendly. The breakfast was very good and fresh! Will stay again!
Overnattede 1 nat i september 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Enjoyed my stay
Overnattede 2 nætter i juli 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Absolutely great hotel for a totally reasonable price. It’s close to the airport and was great for an early morning flight. They had an awesome gym that I walked by a bunch and thought about using, but didn’t because weightlifting is hard and I’m weak, but I definitely thought about it a lot. I would absolutely stay here again.
Overnattede 2 nætter i oktober 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Excellent place to stay. Highly recommend
Overnattede 3 nætter i august 2026
Verificeret anmeldelse

8/10 Godt

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Nice comfortable spot.
Overnattede 3 nætter i august 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Great stay overall, especially for the price!
Overnattede 3 nætter i juli 2026
Verificeret anmeldelse

8/10 Godt

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Everything was good
Overnattede 4 nætter i september 2026
Verificeret anmeldelse

8/10 Godt

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
The gym s convenient
Overnattede 6 nætter i september 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
We liked the breakfast
Overnattede 1 nat i juli 2026
Verificeret anmeldelse

8/10 Godt

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Clean room
Overnattede 2 nætter i september 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Amazing
Overnattede 2 nætter i august 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Can always count on home2 for a home away from home stay
Overnattede 1 nat i juni 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
room is clean
Overnattede 1 nat i august 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
I always stay same company feel like goof
Overnattede 2 nætter i juli 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
It was good. Thank you for the stay.
Overnattede 2 nætter i juni 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
T
Overnattede 1 nat i august 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Muy bien servicio todo en general
Overnattede 1 nat i juli 2026
Verificeret anmeldelse

8/10 Godt

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
The only issue I had was each day I had to get a new key card for some reason one lady told me they didn’t have me checked in for my whole stay which was Saturday to Tuesday and they didn’t have the room I booked available when I checked in
Overnattede 3 nætter i september 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Breakfast was great. Building was clean. Pool was refreshing.
Overnattede 2 nætter i juli 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Clean and cozy. Great breakfast.
Overnattede 1 nat i maj 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Staff was friendly and breakfast was plentiful and fresh.
Overnattede 1 nat i februar 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Everything was good
Overnattede 1 nat i juni 2026