Hele boligen

14 Stoney Creek at The Sea Pines Resort

3.5-stjernet overnatningssted

Billedgalleri for 14 Stoney Creek at The Sea Pines Resort

En rummelig indretning med en stor åben døråbning til en have, et spiseområde med træmøbler og en lysekrone.
Et moderne køkken med træskabe, en central ø og udsigt til det fri.
En rummelig stue med et stort vindue, en sofa, et sofabord og et fjernsyn.
Et moderne køkken med træskabe, en central ø og udsigt udad.
Et soveværelse med en stor seng, to sengeborde med lamper, et billede i ramme p�å væggen og udsigt ud af en glasdør.

Hele boligen

3 soveværelser4 badeværelserPlads til 6 personer189 m2

Populære faciliteter

  • Pool
  • Køkken
  • Vaskemaskine
  • Tørretumbler
  • Kæledyrsvenligt
  • Parkering er inkluderet

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

14 Stoney Creek at The Sea Pines Resort

  • Feriehus i nærheden af Harbour Town Fyrtårn
  • 14 Stoney Creek at The Sea Pines Resort tilbyder en tilstødende golfbane m.m. Gæster kan nyde godt af gratis Wi-Fi på værelset.
  • Du kan desuden få glæde af fordele som:
    • En udendørs pool
    • Gratis selvstændig parkering
    • Røgfrie områder
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle værelser hos 14 Stoney Creek at The Sea Pines Resort inkluderer komfortable faciliteter såsom private pools og møblerede terrasser plus fordele som aircondition og separate siddeområder.
  • Ekstra faciliteter tæller:
    • Varme og loftsventilatorer
    • Køkken med køleskabe, opvaskemaskiner og mikrobølgeovne
    • 40-tommers tv med kabelkanaler
    • Privat gårdhave, separat siddeområde og separat spiseområde

Faciliteter på overnatningsstedet

Strand

  • Strand i nærheden

Pool- og spafaciliteter

  • Privat pool
  • Udendørs pool

Internet

  • Tilgængeligt i huset: gratis Wi-Fi

Parkering og transport

  • Gratis selvstændig parkering på stedet
  • Begrænset selvstændig parkering på stedet

Køkken

  • Brødrister
  • Kaffe-/temaskine
  • Kogeplade
  • Køkkengrej, tallerkener og køkkenredskaber
  • Køleskab
  • Mikrobølgeovn
  • Opvaskemaskine
  • Ovn

Soveværelser

  • 3 soveværelser
  • Sengelinned til rådighed

Badeværelse

  • 3,5 private badeværelser
  • Håndklæder til rådighed

Opholdsområder

  • Separat siddeområde
  • Separat spiseområde

Underholdning

  • 40 tommers tv med digitale kanaler

Udendørsarealer

  • Gårdhave
  • Møbleret terrasse

Tøjvask

  • Vaskemaskine/tørretumbler

Komfort

  • Aircondition
  • Loftsventilator
  • Varme

Kæledyr

  • Kæledyrsvenligt
  • Kun hunde er velkomne
  • Gebyr: 400 USD pr. kæledyr pr. ophold
  • Der opkræves ikke gebyrer for førerhunde/servicehunde

Hjælp til personer med et handicap

  • Ingen elevator
  • Røgfrit overnatningssted

Områdets højdepunkter

  • Tæt på havet
  • Ved siden af en golfbane

Oplevelser

  • Tilstødende golfbane med 18 huller

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Kuliltedetektor (værten har angivet, at der er en kuliltedetektor på overnatningsstedet)
  • Røgalarm (værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet)
  • Brandslukker

Lignende overnatningssteder

Politikker

Indtjekning

Indtjekning starter kl. 16.00
Mulighed for kontaktløs indtjekning
Minimumsalder for indtjekning: 25 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 10.00
Mulighed for kontaktløs udtjekning

Særlige indtjekningsinstruktioner

Dette overnatningssted har ingen reception
Gæster modtager en e-mail med indtjekningsinstruktioner og en adgangskode inden for 24 timer inden ankomst. Der er adgang via en privat indgang
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Adgangsmuligheder

Adgangskode, privat indgang

Kæledyr

Kæledyr er tilladt mod et ekstra gebyr på USD 400 pr. kæledyr pr. ophold
Servicedyr er tilladt, og der opkræves ikke gebyrer
Kun hunde er velkomne

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne
Ekstrasenge er ikke tilgængelige
Vugger (barnesenge) er ikke tilgængelige

Rygning

Rygning er ikke tilladt

Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet

Vigtige oplysninger

Valgfrie tjenester

  • Tillægsgebyr for kæledyr: USD 400 pr. kæledyr pr. ophold
  • Der opkræves ikke gebyrer for servicedyr

Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kreditkort. Kontanter accepteres ikke
Værten har angivet, at der er en kuliltealarm på overnatningsstedet
Værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet
Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer brandslukker
Dette overnatningssted rengøres professionelt
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Vi bør nævne

Dette overnatningssted har ingen elevatorer

Om området

Denne feriebolig befinder sig i Sea Pines – et område i Hilton Head, der ligger ved siden af en golfbane og tæt på stranden. Shelter Cove Harbour og Palmetto Dunes Club er begge et besøg værd, hvis oplevelser står på agendaen. Er du mere interesseret i stedets natur, kan du med fordel besøge Sea Pines Forest Preserve og Coligny Beach. Lawton Stables og The Sandbox er også et besøg værd. Besøg vores rejseguide til Hilton Head
Vis flere feriehuse i Hilton Head
Kort
Hilton Head Island, SC

Hvad ligger i nærheden?

  • Et rødt og hvidt fyrtårn, en havn med både, og en bygning med markise.
    Harbour Town Fyrtårn
    13 min. gang - 1.2 km
  • En golfbane med spillere, et fyrtårn og en klar himmel.
    Harbour Town Golf Links
    15 min. gang - 1.3 km
  • En strand med bølger og en overskyet himmel.
    Coligny Beach
    8 min. kørsel - 5.6 km
  • Gregg Russell Harbour Town Playground
    11 min. gang - 0.9 km
  • Stoney Baynard Ruins
    3 min. kørsel - 1.7 km

Sådan kommer du rundt

  • Hilton Head Island, SC (HHH) - 26 min. kørsel

Restauranter

  • The Quarterdeck
    11 min. gang
  • Beach Club at The Sea Pines Resort
    5 min. kørsel
  • Harbour Town Bakery & Cafe
    7 min. gang
  • The Salty Dog Cafe
    11 min. kørsel
  • The Crazy Crab
    10 min. gang

Ofte stillede spørgsmål

Har 14 Stoney Creek at The Sea Pines Resort en pool?

Ja, dette overnatningssted har en udendørs pool.

Er 14 Stoney Creek at The Sea Pines Resort et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Ja, hunde er tilladt på dette overnatningssted. Der er et gebyr på 400 USD pr. kæledyr pr. ophold. Servicedyr er fritaget fra gebyrer.

Hvor meget koster parkering hos 14 Stoney Creek at The Sea Pines Resort?

Der er gratis selvstændig parkering på dette overnatningssted.

Hvornår er indtjekning på 14 Stoney Creek at The Sea Pines Resort?

Indtjekning starter kl. 16.00.

Hvornår er udtjekning på 14 Stoney Creek at The Sea Pines Resort?

Udtjekning er kl. 10.00.

Hvor ligger 14 Stoney Creek at The Sea Pines Resort?

Dette feriested med golffaciliteter ligger i Sea Pines, kun 15 minutters gang fra Harbour Town Golf Links og Harbour Town Fyrtårn. Derudover ligger Stoney Baynard Ruins og Atlantic Dunes by Davis Love III ca. 3 km derfra.

Anmeldelser af 14 Stoney Creek at The Sea Pines Resort