Hele lejligheden

BlueMotion - CentralSuite

Vælg datoer for at se priser

Anmeldelser

4,4 ud af 10.

Populære faciliteter

  • Køkken
  • Gratis Wi-Fi
  • Aircondition
  • Udendørsareal

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 6 ud af 6 værelser

Deluxe-lejlighed - udsigt til havn

  • Havneudsigt
  • 65 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 dobbeltseng og 1 sovesofa (dobbeltseng)

Deluxe-lejlighed - privat badeværelse - udsigt til havn

  • Havneudsigt
  • 40 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 dobbeltseng og 1 sovesofa (stor enkeltseng)

Deluxe-penthouselejlighed - udsigt til havn

  • Havneudsigt
  • 70 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng og 1 sovesofa (enkeltseng)

Luksus-lejlighed

  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 1 queensize-seng og 1 sovesofa (dobbeltseng)

Luksus-lejlighed

  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 1 queensize-seng og 1 sovesofa (dobbeltseng)

Luksus-lejlighed

  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 1 queensize-seng og 1 sovesofa (dobbeltseng)

Du vil muligvis også kunne lide

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

BlueMotion - CentralSuite befinder sig i Piræus i centrum og tæt på en metrostation. Acropolis og Templet for den Olympiske Zeus er et par betydningsfulde seværdigheder, som du kan aflægge et lille visit. Er du mere til oplevelser, er både Piræus Havn og Alimos Marina oplagte muligheder. Stavros Niarchos Foundation Kulturcenter og Athens Planetarium er også et besøg værd. Besøg vores rejseguide til Piræus
Vis flere lejligheder i Athen
Kort
135 Kolokotroni, Piraeus, Attiki, 185 36

Hvad ligger i nærheden?

  • Nattebillede fra luften af en by med et stort vandareal, oplyste bygninger og en bro.
    Piræus Havn
    2 min. gang - 0.2 km
  • En marina i skumringen med mange både i havn, en bysilhouet i baggrunden og en klar himmel.
    Zeas Marina
    5 min. gang - 0.5 km
  • Bybillede med en markant, klassisk bygning med rødt tag, omgivet af moderne skyskrabere og en travl gade med gule taxaer.
    Piræus Kommunale Teater
    8 min. gang - 0.8 km
  • Piræus Arkæologiske Museum
    3 min. gang - 0.3 km
  • Skt. Nikolaj Kirke
    3 min. gang - 0.3 km

Sådan kommer du rundt

  • Dimarcheio Sporvognsstation - 10 min. gang
  • Piræus Station - 18 min. gang
  • Athen (ATH-Eleftherios Venizelos) - 61 min. kørsel

Restauranter

  • Cultivos Coffee
    5 min. gang
  • Street Souvlaki
    3 min. gang
  • Ναυτιλιακή Λέσχη Πειραιώς (Piraeus Marine Club)
    3 min. gang
  • Modish Piraeus
    4 min. gang
  • Savoy Restaurant & Bar
    2 min. gang

Om overnatningsstedet

BlueMotion - CentralSuite

  • Lejlighed i nærheden af Piræus Havn
  • BlueMotion - CentralSuite tilbyder en terrasse m.m. Gæster kan nyde godt af gratis Wi-Fi på værelset.
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle værelser hos BlueMotion - CentralSuite byder på fordele såsom private udendørs boblebade og møblerede hawaiianske terrasser samt faciliteter som gratis Wi-Fi og aircondition.
  • Ekstra faciliteter på værelserne tæller:
    • Brusere og shampoo
    • Garderobe eller klædeskab, tekøkken og køleskabe/frysere i fuld størrelse

Lignende overnatningssteder

Ofte stillede spørgsmål

Er BlueMotion - CentralSuite et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos BlueMotion - CentralSuite?

Dette overnatningssted tilbyder ikke parkering.

Hvornår er indtjekning på BlueMotion - CentralSuite?

Indtjekning fra kl. 15.00 til når som helst.

Hvornår er udtjekning på BlueMotion - CentralSuite?

Udtjekning er kl. 10.30.

Hvor ligger BlueMotion - CentralSuite?

Dette lejlighedskompleks ligger i hjertet af Piræus, kun 2 km fra Zeas Marina og Piræus Havn. Derudover ligger Piræus Kommunale Teater og Piraeus Loppemarked ca. 2 km derfra. Du kan desuden gå til Dimarcheio Sporvognsstation på 10 minutter og Agia Triada Sporvognsstation på 11 minutter.

Kan jeg afbestille min reservation gratis og modtage fuld refusion?

Ja, dette overnatningssted tilbyder gratis afbestilling for udvalgte værelsespriser, fordi fleksibilitet er vigtigt. Du bedes læse overnatningsstedets afbestillingspolitik på vores hjemmeside for at få flere oplysninger om undtagelser eller krav.

Anmeldelser

Anmeldelser af BlueMotion - CentralSuite

4,4

6,6

Rengøring

7,0

Faciliteter

4,0

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Bedømmelse på 10 − Fremragende. 1 af i alt 6 anmeldelser
Bedømmelse på 8 − Udmærket. 0 af i alt 6 anmeldelser
Bedømmelse på 6 − Okay. 1 af i alt 6 anmeldelser
Bedømmelse på 4 − Dårligt. 1 af i alt 6 anmeldelser
Bedømmelse på 2 − Forfærdeligt. 3 af i alt 6 anmeldelser

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

4/10 Ringe

Synes godt om: Rengøring, faciliteter
Synes ikke om: Overnatningsstedets tilstand og faciliteter
The apartment is great. However, one of the bathrooms was out of order which made it very inconvenient for a family of six. Also, master bedroom ac does not cool.
Overnattede 1 nat i juli 2025
Verificeret anmeldelse

2/10 Bundkarakter

Synes ikke om: Værelsets komfort, kommunikation
Uns wurde vor ort erklärt das es über bucht war, dem entsprechend mussten wir uns ein neues hotel suchen. Hoffe ich bekomme meinen gutschein von hotels.com wieder gut geschrieben, sonst wäre dieser leider umsonst eingestzt worden, da wir ihn nicht in anspruch nehmen konnten.
Overnattede 1 nat i september 2025
Verificeret anmeldelse

2/10 Bundkarakter

Synes ikke om: Rengøring, overnatningsstedets tilstand og faciliteter, kommunikation
***DO NOT BOOK THIS PLACE.*** Made a reservation last minute in the morning, received a confirmation and itinerary number. When I got to the property later that night, there was nobody there, nobody answered their phone, was left completely stranded. We ran into another couple who said they went to their room and there were already people staying there and they were trying to call the property manager and couldn’t get through either. My friend and I had to book another hotel in Athens. Am currently working with Expedia to get me a refund.
Overnattede 1 nat i september 2025
Verificeret anmeldelse

2/10 Bundkarakter

Synes ikke om: Faciliteter, kommunikation
Had to find a last minute hotel due to a sailing ban from high winds causing our ferry to be canceled. Booked this hotel through expedia and realized on the way over to the hotel that I had to message for check-in instructions. When I messaged asking for the check-in instructions, I instead got no response and an e-mail about processing a refund for the property. This left me stranded with no hotel in an area that had no hotels left due to the sailing ban and everyone else booking the remain hotels. On top of that the refund amount was incorrectly processed and I did not receive the full amount back until I messaged expedia about the error. I can't say anything about the room or property because I never saw it, and I can't tell who is more to blame, Expedia or the property manager, but I wouldn't recommend anyone risking booking this accommodation and potentially having to deal with the same thing I did.
Overnattede 1 nat i september 2025
Verificeret anmeldelse

6/10 Okay

Synes godt om: Rengøring

Our Stay in Athens

The apartment was good , room a bit smaller than we thought but the extension was good because it was covered so we had to leave our suitcases there. There was dishes, cups, glasses, cooking hob but no kettle, no coffee maker and no sauce pan. On enquiry, we were first told no kettle was to be supplied and later , yes they can give us a kettle at least which they did a day later. We had WiFi for half a day and apparently they were working on restoring it until we left 4 days after. We had to use our personal mobile phones data for laptops and television. The jacuzzi is brilliant but the pergola cover was loose and banged all night of which according to them, they were waiting for it to be fixed. Overall, we felt a bit of carelessness from the management because it could be better and a brilliant apartment. Just needed a few simple finishing touches.
Overnattede 5 nætter i juli 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Overnattede 1 nat i juni 2025