Hele lejligheden

Lovely 1BR Wildwood Crest Condo with BBQ & Pool!

Billedgalleri for Lovely 1BR Wildwood Crest Condo with BBQ & Pool!

Et poolområde med en krystalklar pool, hvide liggestole og en toetagers bygning med altaner.
Et soveværelse med seng, kommode, spejl og loftventilator.
Et lille køkken med spisebord, køleskab og mikroovn.
En kompakt opholdsstue med tekøkken, sofa, fjernsyn og dekorative vægdetaljer.
En patio med grill, udendørs siddepladser og et hegn.

Anmeldelser

9,0 ud af 10.
Fantastisk

Hele lejligheden

1 soveværelse1 badeværelsePlads til 3 personer29 m2

Populære faciliteter

  • Pool
  • Køkken
  • Gratis Wi-Fi
  • Aircondition
  • Mulighed for parkering
  • Grillfaciliteter

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

Lovely 1BR Wildwood Crest Condo with BBQ & Pool!

  • Discover 5600 Seaview #15 at Costa Del Sol in Wildwood Crest, NJ, a beachside one-bedroom condo ideal for up to three guests. Perfect for a small family or couple, the bedroom features a double bed and a twin single bed.

    Guests can enjoy the communal outdoor pool or use the grill for outdoor meals. Inside, the kitchen is equipped with a refrigerator, microwave, coffee maker, blender, and dining table for easy meal preparation. Relax in the living area with a Smart TV and complimentary Wi-Fi. Additional amenities include air conditioning, heating, hairdryer, iron, and safety features such as smoke and carbon monoxide detectors.

    Enhance Your Stay with a Linen Package: While we do supply comforters and pillows, please note linens and towels are not included. You have the option to add bed linens or the full linen package onto your reservation for an additional price.

    Located just steps from the beach and close to local attractions, dining, and coastal activities, this condo offers comfort, convenience, and an enjoyable Wildwood Crest stay by the sea.

Faciliteter på overnatningsstedet

Pool- og spafaciliteter

  • Fællespool

Internet

  • Tilgængeligt i lejligheden: gratis Wi-Fi

Parkering og transport

  • Parkering på stedet

Køkken

  • Brødrister
  • Kaffe-/temaskine
  • Køkkengrej, tallerkener og køkkenredskaber
  • Køleskab
  • Mikrobølgeovn

Spisning

  • Spisebord

Soveværelser

  • Soveværelse

Badeværelse

  • 1 badeværelse
  • Bruser
  • Hårtørrer

Opholdsområder

  • Separat spiseområde
  • Spisebord

Underholdning

  • Smart-tv

Udendørsarealer

  • Grillfaciliteter

Komfort

  • Aircondition

Kæledyr

  • Kæledyr er ikke tilladt

Hjælp til personer med et handicap

  • Røgfrit overnatningssted

Service og tjenester

  • Strygejern/strygebræt

Områdets højdepunkter

  • Tæt på bugten
  • Tæt på en zoologisk have
  • Tæt på havet
  • Tæt på marinaen

Oplevelser

  • Vandland
  • Fiskeri i nærheden
  • Forlystelsespark i nærheden
  • Golf i nærheden
  • Mulighed for at cykle i nærheden
  • Mulighed for at sejle i motorbåd i nærheden
  • Mulighed for at svømme i nærheden
  • Parasailing i nærheden
  • Snorkling i nærheden
  • Surfing/bodyboarding i nærheden
  • Vingårdsture i nærheden

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Kuliltedetektor (værten har angivet, at der er en kuliltedetektor på overnatningsstedet)
  • Røgalarm (værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet)
  • Brandslukker

Generelt

  • Enhedens størrelse: 29 kvadratmeter

Lignende overnatningssteder

Politikker

Indtjekning

Indtjekning starter kl. 15.00
Mulighed for kontaktløs indtjekning
Minimumsalder for indtjekning: 25 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 10.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

Du modtager en e-mail fra værten med instruktioner til indtjekning og udtjekning
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne

Begivenheder

Arrangementer er ikke tilladt

Rygning

Rygning er ikke tilladt

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Fester og events for grupper er strengt forbudt på stedet
Værten har angivet, at der er en kuliltealarm på overnatningsstedet
Værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet
Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer brandslukker
Dette overnatningssted administreres gennem vores samarbejdspartner Vrbo. Du modtager en e-mail fra Vrbo med et link til en Vrbo-konto, hvorfra du kan ændre eller afbestille din booking
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Om området

Denne lejlighed befinder sig i Wildwood Crest tæt på forlystelsesparker og ved vandet. Stedets naturskønne områder kan opleves med et besøg til Wildwood Beach og Cape May Beach, mens Morey's Piers og Raging Waters Water Park er et par andre populære seværdigheder, du kan opleve. Er du klar til at male byen rød? Overvej at tage et smut forbi MudHen Brewing og Barefoot Country Music Fest. Oplevelser som snorkling, parasailing og motorbådssejlads giver gode muligheder for at komme ud på eller i det omgivende vand, eller du kan tage på eventyr ved at afprøve cykling i nærheden. Besøg vores rejseguide til Wildwood Crest
Vis flere lejligheder i Wildwood Crest
Kort
Wildwood Crest, NJ

Hvad ligger i nærheden?

  • Store bogstaver der staver "WILDWODS" med farverige strandbolde foran.
    Wildwood Boardwalk
    5 min. gang - 0.4 km
  • Børnetog, pariserhjul, rutschebaner og forlystelsesparkbygninger ved vandet.
    Five Mile Beach
    5 min. gang - 0.5 km
  • En park med en central scene, blå og hvid markise og bænke.
    Centennial Park
    11 min. gang - 1.0 km
  • Konventionscenter med en klar blå himmel.
    Wildwoods Convention Center
    13 min. gang - 1.1 km
  • En livlig forlystelsespark med et stort pariserhjul, farverige forlystelser og en træpromenade.
    Morey's Piers
    17 min. gang - 1.5 km

Sådan kommer du rundt

  • Cape May, New Jersey (WWD-Cape May County) - 16 min. kørsel

Restauranter

  • Wawa
    3 min. kørsel
  • McDonald's
    15 min. gang
  • Capt’n Jack’s
    2 min. kørsel
  • Mack's Pizza
    19 min. gang
  • Franconi's Pizza
    2 min. kørsel

Ofte stillede spørgsmål

Har Lovely 1BR Wildwood Crest Condo with BBQ & Pool! en pool?

Ja, dette overnatningssted har en pool.

Er Lovely 1BR Wildwood Crest Condo with BBQ & Pool! et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos Lovely 1BR Wildwood Crest Condo with BBQ & Pool!?

Der er mulighed for parkering på overnatningsstedet.

Hvornår er indtjekning på Lovely 1BR Wildwood Crest Condo with BBQ & Pool!?

Indtjekning starter kl. 15.00.

Hvornår er udtjekning på Lovely 1BR Wildwood Crest Condo with BBQ & Pool!?

Udtjekning er kl. 10.00.

Hvor ligger Lovely 1BR Wildwood Crest Condo with BBQ & Pool!?

Dette lejlighedskompleks ligger ved vandet, kun 10 minutters gang fra Five Mile Beach og Wildwood Boardwalk. Derudover ligger Wildwoods Convention Center og Morey's Piers ca. 2 km derfra.

Anmeldelser af Lovely 1BR Wildwood Crest Condo with BBQ & Pool!