Hele boligen·Privat vært

Resort Style Pool Home, 1 mi. to Palm Beach Island

Billedgalleri for Resort Style Pool Home, 1 mi. to Palm Beach Island

En sti der fører til en bygning med et klokketårn, omgivet af palmer og med udsigt over en strand.
En sti der fører hen til en sort bil parkeret i en frodig have med græs og lyserøde blomster.
Et udendørs siddeområde med stråtagsparasoller og lyskæder, omgivet af palmer.
Et solbelyst udendørs loungeområde med swimmingpool, omgivet af frodig vegetation og en grussti.
Et poolområde med liggestole, et spisebord og en overdækket terrasse.

Anmeldelser

9,6 ud af 10.
Enestående

Hele boligen

3 soveværelser2 badeværelserPlads til 6 personer167 m2

Populære faciliteter

  • Pool
  • Boblebad
  • Køkken
  • Vaskemaskine
  • Tørretumbler
  • Gratis Wi-Fi

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

Resort Style Pool Home, 1 mi. to Palm Beach Island

  • Located in the heart of Old Northwood. A historical neighborhood, a former mango farm with delicious mango trees everywhere, including our backyard. Summer is when they are in full force of fruiting.
    >We are walking distance to the fun Village of Northwood, with great restaurants and eclectic shops.
    >1 block off the water and the famous Flagler Dr, approx. 1.5 miles from downtown West Palm Beach and Palm Beach Island. A 10 min ride to many local beaches, and 10 min to Palm Beach airport. You are truly in the heart of it all, whatever your needs are.
    >A large open floorplan with a great flow and hardwood floors through out. A big comfy couch in the living area to chill, watch TV or entertain.
    >Split bedrooms, with 2 that share a bath on one side and a bedroom with bath en suite on the other. 2 queens and a king bed available.
    > Kitchen is well stocked for making any meals you may want.
    >French doors open off the kitchen and dining area to the large pool and spa. Plenty of places to hang out and chill, get some sun, have a meal, all surrounded by mature, lush gardens with fruit trees, like banana, mango and lime. Very private, a true tropical paradise.
    > Pool and spa are fabulous and my fav! Heated and easy to operate via the iPad in the kitchen. Please leave it charged. There is a wonderful shallow area/sun shelf to dip and lounge in and of course a large swimming area with the spa at the end with lights that go on automatically each night. Please key your eye on the water level of the pool and spa. The water evaporates with the heat. The water level should always be at 1/2 up the blue tiles. We do not come by the house and make sure you are following the rules. If you do not follow this request and the motor blows from low water, you will be responsible for replacement.
    SWIM AT YOUR OWN RISK. NO DIVING.
    >Backyard living is the BEST here. Lot's of space to lounge around, get some sun of sit in the shady areas for relief. The perfect Florida lifestyle.
    >We are happy to provide the basics of toilet paper, 2/bathroom, paper towels, coffee, spices and cooking supplies to get you started. If you are staying longer than a few days you will need to stock up on your own provisions if you use up ours.
    > BBQ is available, please be sure to turn off the gas tank and clean the grilling racks after each use. Let us know if it is empty and needs to be replaced.

    >The pool gate protection is there for a few reasons:
    1. Protection for children who may wonder off into the pool and can not swim. PLEASE SWIM AT YOUR OWN RISK.
    2. To deter any critters who may get into the pool and relieve themselves. You are welcome to just open at the gate and use accordingly, or remove it completely. It just pops out of the drilled holes, (we have plugs for those) and folds over easily, storing it on the side of the house.
    However, we strongly suggest you put it back up at night to keep the pests out. IF you leave it off over and an animal relieves themselves in the pool, DO NOT SWIM!!
    You will be responsible for the service call to clean it and shock the water with heavy chemicals. This will mean the pool can not be used for at least 5 days for your safety precautions.

Faciliteter på overnatningsstedet

Strand

  • Strandhåndklæder
  • Strandliggestole

Pool- og spafaciliteter

  • Boblebad
  • Opvarmet pool
  • Privat pool
  • Udendørs pool

Internet

  • Tilgængeligt i huset: gratis Wi-Fi

Parkering og transport

  • Parkeringsmulighederne på stedet omfatter en garage

Køkken

  • Blender
  • Brødrister
  • Elkedel
  • Kaffe-/temaskine
  • Kaffekværn
  • Kogeplade
  • Krydderier
  • Køkkengrej, tallerkener og køkkenredskaber
  • Køkkenrulle
  • Køleskab
  • Mikrobølgeovn
  • Opvaskemaskine
  • Ovn

Spisning

  • Kokkeservice
  • Spisebord

Soveværelser

  • 3 soveværelser
  • Sengelinned til rådighed

Badeværelse

  • 2 badeværelser
  • Badekar eller brusekabine
  • Håndklæder til rådighed
  • Hårtørrer
  • Shampoo
  • Sæbe
  • Toiletpapir

Opholdsområder

  • Spisebord

Underholdning

  • Bøger
  • Smart-tv

Udendørsarealer

  • Grillfaciliteter
  • Have
  • Terrasse
  • Udendørs møbler

Tøjvask

  • Vaskemaskine
  • Vaskeri

Arbejdsområder

  • Printer

Komfort

  • Aircondition
  • Varme

Kæledyr

  • Kun førerhunde/servicehunde (kæledyr er ikke tilladt)

Hjælp til personer med et handicap

  • Hvis du vil anmode om hjælp til personer med et handicap, bedes du kontakte overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i din reservationsbekræftelse.
  • Ingen elevator (overnatningssted i ét plan)
  • Røgfrit overnatningssted

Service og tjenester

  • Strygejern/strygebræt

Områdets højdepunkter

  • I centrum
  • Tæt på bugten
  • Tæt på en zoologisk have
  • Tæt på et hospital
  • Tæt på et shoppingoutlet
  • Tæt på marinaen

Oplevelser

  • Opvarmet pool
  • Tennis
  • Dykning i nærheden
  • Fiskeri i nærheden
  • Mulighed for at ride i nærheden
  • Mulighed for at ro kajak i nærheden
  • Mulighed for at sejle i motorbåd i nærheden
  • Mulighed for at sejle i nærheden
  • Mulighed for at stå på jetski i nærheden
  • Mulighed for at svømme i nærheden
  • Naturvandringer i nærheden
  • Parasailing i nærheden
  • Snorkling i nærheden
  • Surfing/bodyboarding i nærheden
  • Windsurfing i nærheden

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Ingen kuliltedetektor eller gasapparater (værten har angivet, at der ikke er en kuliltedetektor eller gasapparater på overnatningsstedet)
  • Røgalarm (værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet)

Generelt

  • Enhedens størrelse: 167 kvadratmeter
  • Have

Lignende overnatningssteder

Politikker

Indtjekning

Indtjekning starter kl. 16.00
Minimumsalder for indtjekning: 21 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 11.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

Du modtager en e-mail fra værten med instruktioner til indtjekning og udtjekning
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Udtjekningsinstruktioner

Værten kræver, at du gør følgende, inden du tjekker ud:
Fyld og start opvaskemaskinen
Saml brugte håndklæder
Fjern personlige genstande, og tag skraldet ud
Sluk lyset, lås dørene, og aflever nøglerne
Hvis du ikke udfører disse, kan det resultere i en negativ anmeldelse fra værten.

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt (servicedyr er tilladt, og der opkræves ikke gebyrer)

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne

Begivenheder

Arrangementer er ikke tilladt

Rygning

Rygning er ikke tilladt

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Dette overnatningssted administreres af en privat vært (en person, der ikke udlejer som virksomhed eller erhverv). EUs forbrugerlov, herunder fortrydelsesret, gælder ikke for din reservation. Din reservation er dog dækket af din private værts afbestillingsregler.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Fester og events for grupper er strengt forbudt på stedet
Værten har angivet, at der ikke er nogen kuliltealarm eller gasapparater på overnatningsstedet
Værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig
Dette overnatningssted administreres gennem vores samarbejdspartner Vrbo. Du modtager en e-mail fra Vrbo med et link til en Vrbo-konto, hvorfra du kan ændre eller afbestille din booking
Overnatningsstedets registreringsnummer 2022147822, 000025965

Om området

Denne feriebolig befinder sig i Northwood Shores – et område i West Palm Beach, der ligger tæt på et vandland. Port of Palm Beach og PGA National er begge oplevelser, som er et besøg værd. Er du derimod i shoppehumør, er både Clematis Street og Worth Avenue oplagte steder at besøge. Deltag i et event eller en sportbegivenhed ved iTHINK Financial Amphitheatre, og giv dig selv tid til at opleve Rapids Water Park, som er en af topseværdighederne. Udforsk områdets muligheder for oplevelser på, i og ved vandet såsom jetski, kajakroning og dykning i nærheden, eller nyd godt af den fri natur ved at kaste dig ud i mulighederne hvad angår ridning. Besøg vores rejseguide til West Palm Beach
Vis flere feriehuse i West Palm Beach
Kort
West Palm Beach, FL

Hvad ligger i nærheden?

  • En café, Harolds, med udendørs siddepladser og røde parasoller.
    Northwood Village
    6 min. gang - 0.5 km
  • Bygningen til Palm Beach Maritime Museum med en hvid facade og grønt tag, omgivet af palmer og grønt.
    Palm Beach Maritime Museum
    3 min. kørsel - 1.8 km
  • Miramar Park Associates Shopping Center
    13 min. gang - 1.2 km
  • Lincoln Park
    3 min. kørsel - 1.3 km
  • Lake Mangonia
    4 min. kørsel - 2.0 km

Sådan kommer du rundt

  • West Palm Beach Station - 5 min. kørsel
  • President Donald J. Trump Internationale Lufthavn (DJT) - 17 min. kørsel

Restauranter

  • Circle K
    4 min. kørsel
  • Hook Fish & Chicken
    3 min. kørsel
  • Queen of Sheeba
    4 min. kørsel
  • Lamarina Restaurant
    18 min. gang
  • Souvaki Grill (Northwood)
    8 min. gang

Ofte stillede spørgsmål

Har Resort Style Pool Home, 1 mi. to Palm Beach Island en pool?

Ja, dette overnatningssted har en udendørs pool. Blandt pooltyperne finder du en opvarmet pool.

Er Resort Style Pool Home, 1 mi. to Palm Beach Island et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kun servicedyr er tilladt på overnatningsstedet.

Hvor meget koster parkering hos Resort Style Pool Home, 1 mi. to Palm Beach Island?

Der er mulighed for parkering på overnatningsstedet.

Hvornår er indtjekning på Resort Style Pool Home, 1 mi. to Palm Beach Island?

Indtjekning starter kl. 16.00.

Hvornår er udtjekning på Resort Style Pool Home, 1 mi. to Palm Beach Island?

Udtjekning er kl. 11.00.

Hvor ligger Resort Style Pool Home, 1 mi. to Palm Beach Island?

Dette feriested ligger i Northwood Shores, kun 0,6 km fra Northwood Village og 3,9 km fra Port of Palm Beach. Derudover ligger Palm Beach Maritime Museum og Palm Beach House Beach ca. 3 km derfra.

Anmeldelser af Resort Style Pool Home, 1 mi. to Palm Beach Island