Poshpacker Hotel

Overnatningsstedets klasse: 2.5

Vælg datoer for at se priser

Anmeldelser

8,6 ud af 10.
Fremragende

Populære faciliteter

  • Gratis Wi-Fi
  • Aircondition
  • Vaskeri
  • Rengøring
  • Døgnåben reception

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 8 ud af 8 værelser

Single Room, Women Only, Shared Bathroom

  • Plads til 1 person
  • 1 enkeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Enkeltværelse - fælles badeværelse (No Window)

7,6 ud af 10
Godt
(5 anmeldelser)
  • 43 m²
  • Plads til 1 person
  • 1 enkeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Enkeltværelse - fælles badeværelse (with window)

9,4 ud af 10
Enestående
(3 anmeldelser)
  • Byudsigt
  • 43 m²
  • Plads til 1 person
  • 1 enkeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Enkeltværelse - kun kvinder - fælles badeværelse (with window)

8,0 ud af 10
Rigtig godt
(3 anmeldelser)
  • Byudsigt
  • 43 m²
  • Plads til 1 person
  • 1 enkeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Værelse til 3 personer - fælles badeværelse (with Window)

10,0 ud af 10
Enestående
(1 anmeldelse)
  • Byudsigt
  • 12 m²
  • Plads til 3 personer
  • 3 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Værelse til 3 personer - kun kvinder - fælles badeværelse (with Window)

  • Byudsigt
  • 12 m²
  • Plads til 3 personer
  • 3 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Single Room With Shared Bathroom and Toilet (Female Only)

  • Plads til 1 person
  • 1 enkeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Bed In Single Room With Shared Bathroom And Toilet (No Window)-Female Only

  • Plads til 1 person
  • 1 enkeltseng
  • Gratis Wi-Fi
Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Poshpacker Hotel befinder sig i Zhongzheng – et område i Taipei, der ligger tæt på en metrostation. Shilin Night Market og Ningxia Nattemarked er begge et besøg værd, hvis shopping står på agendaen. Er du mere interesseret i stedets natur, kan du med fordel besøge Daan Skovpark og Yangmingshan Nationalpark. Deltag i et event eller en sportbegivenhed ved Taipei-arenaen, og giv dig selv tid til at opleve Taipei Zoo, som er en af topseværdighederne. Besøg vores rejseguide til Taipei
Kort
No.39, Sec.1, Zhongqing S. Rd., Taipei, 100

Hvad ligger i nærheden?

  • En pagode med flere etager, udsmykkede tagkonstruktioner og røde søjler.
    Taipei 228 Mindepark
    3 min. gang - 0.3 km
  • En imponerende sal med et stort, cirkulært glasmaleri, dekorative søjler og et højt til loftet.
    Taiwan-nationalmuseum
    3 min. gang - 0.3 km
  • En historisk bygning med buede indgange og et flag øverst.
    Zhongshan Hal
    5 min. gang - 0.4 km
  • En rød og grå buegang med et traditionelt tag, under en bro.
    Den nordlige port i Taipei By
    6 min. gang - 0.5 km
  • En stor, historisk bygning med et centralt tårn, symmetrisk facade og palmer i forgrunden.
    Præsidentens Kontorbygning
    7 min. gang - 0.7 km

Sådan kommer du rundt

  • Ximen Metrostation - 5 min. gang
  • Taipei Hovedbanegård - 8 min. gang
  • Taoyuan Internationale Lufthavn (TPE) - 43 min. kørsel

Restauranter

  • 劉山東牛肉麵
    1 min. gang
  • 永和豆漿大王
    1 min. gang
  • 老台客食麵
    2 min. gang
  • 阿桂的店
    1 min. gang
  • 明星西點咖啡
    2 min. gang

Om overnatningsstedet

Poshpacker Hotel

  • Hotel i nærheden af Ningxia Nattemarked
  • I nærheden af Lungshan Tempel ligger Poshpacker Hotel, som tilbyder en terrasse, et bibliotek og vaskerifaciliteter. Gæster kan nyde godt af gratis Wi-Fi på værelset.
  • Yderligere fordele inkluderer:
    • En døgnåben reception, hjælp med udflugter/billetter og bagageopbevaring
    • En elevator, en vandbeholder og et pengeskab i receptionen
    • Et tv i lobbyen
    • Anmeldelserne fra gæster fremhæver de generelle forhold
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle 54 individuelt indrettede værelser har komfortable faciliteter som aircondition samt faciliteter som gratis Wi-Fi og pengeskabe.
  • Ekstra faciliteter inkluderer:
    • Fælles badeværelser med brusere og gratis toiletartikler
    • LCD-tv med digitale kanaler
    • Køleskabe og daglig rengøring

Lignende overnatningssteder

Faciliteter på overnatningsstedet

Internet

  • Tilgængeligt på alle værelser: gratis Wi-Fi
  • Tilgængeligt på nogle fællesarealer: gratis Wi-Fi

Parkering og transport

  • Ingen mulighed for parkering på stedet

Oplevelser

  • Bibliotek
  • Tv på fællesarealer

Bekvemmeligheder

  • Bagageopbevaring
  • Døgnåben reception
  • Fælles køleskab
  • Fælles mikrobølgeovn
  • Opbevaringsskabe
  • Pengeskab i receptionen
  • Vandbeholder
  • Vaskeri

Gæstefaciliteter

  • Hjælp med udflugter og billetter
  • Rengøring (dagligt)

Udendørs

  • Terrasse

Hjælp til personer med et handicap

  • Elevator

Andet

  • 1 bygning
  • 7 etager
  • Fælles opholdsrum
  • Særlige rygeområder (der opkræves bøder ved overtrædelse)

Værelsesfaciliteter

Soveværelse

  • Mørklægningsgardiner
  • Sengelinned til rådighed

Badeværelse

  • Bruser
  • Delt badeværelse
  • Gratis toiletartikler
  • Hjemmesko
  • Håndklæder til rådighed
  • Hårtørrer

Underholdning

  • LCD-tv med digitale kanaler

Mad og drikke

  • Gratis vand på flaske
  • Køleskab

Andet

  • Aircondition (klimakontrolleret)
  • Individuel indretning
  • Lydisolerede værelser
  • Pengeskab

Politikker

Indtjekning

Indtjekning fra kl. 15.00 til når som helst
Minimumsalder for indtjekning: 18 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 11.00
Sen udtjekning afhænger af tilgængelighed
Der opkræves et tillægsgebyr for sen udtjekning

Særlige indtjekningsinstruktioner

Gæster skal kontakte overnatningsstedet på forhånd for at få indtjekningsinstruktioner. Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, mindst 24 timer før du ankommer, for at arrangere indtjekning
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Adgangsmuligheder

Bemandet reception

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt (servicedyr er tilladt, og der opkræves ikke gebyrer)

Børn og ekstra senge

Børn på 18 år eller derunder har ikke adgang til dette overnatningssted. Alle gæster over 18 år er velkomne
Ekstrasenge er ikke tilgængelige
Vugger (barnesenge) er ikke tilgængelige

Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet

Vigtige oplysninger

Gebyrer

Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:

  • Depositum: TWD 1000.00 pr. ophold

Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.

Valgfrie tjenester

  • Sen udtjekning er mulig for et gebyr (afhænger af tilgængelighed)

Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Minimumsalderen for indtjekning under den amerikanske Spring Break er 16 år
Dette overnatningssted accepterer kreditkort og kontanter
Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer brandslukker
Dette overnatningssted tilbyder ikke personlige engangsprodukter såsom kam, badesvamp, barberskraber, neglefil og skopudseklud
Overnatningsstedets registreringsnummer 516
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Vi bør nævne

Børn på 18 år og derunder er ikke tilladt på dette overnatningssted
Kun registrerede gæster kan opholde sig på værelserne

Ofte stillede spørgsmål

Er Poshpacker Hotel et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kun servicedyr er tilladt på overnatningsstedet.

Hvor meget koster parkering hos Poshpacker Hotel?

Poshpacker Hotel tilbyder ikke parkering.

Hvornår er indtjekning på Poshpacker Hotel?

Indtjekning fra kl. 15.00 til når som helst.

Hvornår er udtjekning på Poshpacker Hotel?

Udtjekning er kl. 11.00. Sen udtjekning er mulig mod et gebyr (afhænger af tilgængelighed).

Hvor ligger Poshpacker Hotel?

Dette hotel ligger i Zhongzheng, kun 15 minutters gang fra Taipei 228 Mindepark og Ningxia Nattemarked. Derudover ligger Taipei-arenaen 4,4 km derfra. Du kan desuden gå til Ximen Metrostation på 5 minutter og Taipei Subway-station på 7 minutter.

Kan jeg afbestille min reservation gratis og modtage fuld refusion?

Ja, dette overnatningssted tilbyder gratis afbestilling for udvalgte værelsespriser, fordi fleksibilitet er vigtigt. Du bedes læse overnatningsstedets afbestillingspolitik på vores hjemmeside for at få flere oplysninger om undtagelser eller krav.