The Bayfront Inn

2.0-stjernet overnatningssted

Vælg datoer for at se priser

Anmeldelser

9,4 ud af 10.
Enestående

Populære faciliteter

  • Pool
  • Morgenmad er inkluderet
  • Parkering er inkluderet
  • Gratis Wi-Fi
  • Aircondition
  • Forretningstjenester
Den nuværende pris er 1.076 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
15. jul. - 16. jul.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 10 ud af 10 værelser

Standardværelse - 1 kingsize-seng - ikke-ryger - hjørneværelse

9,4 ud af 10
Enestående
(42 anmeldelser)
  • 33 m²
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Standardværelse - 1 queensize-seng - ikke-ryger - udsigt til gårdsplads

9,2 ud af 10
Fantastisk
(39 anmeldelser)
  • 22 m²
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Standardværelse - 2 queensize-senge - ikke-ryger - stueetage

9,4 ud af 10
Enestående
(26 anmeldelser)
  • 22 m²
  • Plads til 4 personer
  • 2 queensize-senge
  • Gratis Wi-Fi

Deluxe-værelse - 2 queensize-senge - udsigt til gårdsplads

10,0 ud af 10
Enestående
(1 anmeldelse)
  • 27 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 2 queensize-senge
  • Gratis Wi-Fi

Standardværelse - 1 queensize-seng - handicapvenligt - ikke-ryger

9,0 ud af 10
Fantastisk
(8 anmeldelser)
  • 23 m²
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Standardværelse - 1 kingsize-seng - ikke-ryger - udsigt til gårdsplads

9,2 ud af 10
Fantastisk
(32 anmeldelser)
  • 23 m²
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Signatur-værelse - 1 queensize-seng - ikke-ryger - udsigt til bugt

9,2 ud af 10
Fantastisk
(24 anmeldelser)
  • Udsigt over bugten
  • 19 m²
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Signatur-værelse - 1 kingsize-seng - ikke-ryger - udsigt til bugt

9,4 ud af 10
Enestående
(20 anmeldelser)
  • Udsigt over bugten
  • 19 m²
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Signatur-værelse - 2 queensize-senge - ikke-ryger - udsigt til bugt

9,0 ud af 10
Fantastisk
(37 anmeldelser)
  • Udsigt over bugten
  • 45 m²
  • Plads til 4 personer
  • 2 queensize-senge
  • Gratis Wi-Fi

Signatur-suite - 2 soveværelser - ikke-ryger - udsigt til bugt

9,4 ud af 10
Enestående
(3 anmeldelser)
  • Udsigt over bugten
  • 46 m²
  • Plads til 6 personer
  • 1 kingsize-seng og 2 queensize-senge
  • Gratis Wi-Fi

Du vil muligvis også kunne lide

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

The Bayfront Inn befinder sig i St. Augustine Historic District – et område i St. Augustine, der ligger i forlystelsesområdet og tæt på stranden. World Golf Village er en af de populære seværdigheder i området. Stedets natur kan opleves med et besøg til Anastasia State Park og St. Augustine Beach. Ser du frem til et event eller en sportsbegivenhed under din rejse? Se, hvad Flagler College Tennis Center har at byde på, eller mal byen rød med et besøg til The Conch House Restaurant. Besøg vores rejseguide til St. Augustine
Vis flere moteller i St. Augustine
Kort
138 Avenida Menendez, St. Augustine, FL, 32084

Hvad ligger i nærheden?

  • En livlig gade med flag, butikker og fodgængere.
    St. George Street
    1 min. gang - 0.2 km
  • En historisk bygning med to tårne, en fontæne og palmer.
    Lightner Museum
    4 min. gang - 0.4 km
  • Et prangende kirkeinteriør med et centralt alter, guldfigurer og en stor orgel.
    Cathedral Basilica of St. Augustine
    5 min. gang - 0.4 km
  • Et stort, historisk bygningskompleks med røde tegltage, omgivet af frodig vegetation og en flod i baggrunden.
    Flagler College
    6 min. gang - 0.5 km
  • En gammel stenvæg med et flag, en græsplæne og en træbro med gående mennesker.
    Castillo de San Marcos National Monument
    9 min. gang - 0.8 km

Sådan kommer du rundt

  • Jacksonville Internationale Lufthavn (JAX) - 60 min. kørsel

Restauranter

  • Harry's Seafood Bar Grille
    5 min. gang
  • Costa Brava
    7 min. gang
  • Prohibition Kitchen
    7 min. gang
  • Tradewinds Tropical Lounge
    4 min. gang
  • Saint
    5 min. gang

Om overnatningsstedet

The Bayfront Inn

  • Motel i nærheden af St. George Street
  • Tæt ved Flagler College og Castillo de San Marcos National Monument ligger The Bayfront Inn, som tilbyder gratis morgenmadsbuffet, en terrasse m.m. Hold forbindelsen med gratis Wi-Fi på værelset.
  • Yderligere fordele inkluderer:
    • En udendørs pool samt liggestole
    • Gratis selvstændig parkering
    • Røgfrie områder, en automat og en døgnåben reception
    • En computerstation, kaffe/te i lobbyen og gratis aviser
    • Anmeldelserne fra gæster giver topkarakter til det hjælpsomme personale og den perfekte beliggenhed
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle værelser hos The Bayfront Inn inkluderer fordele som premium-sengetøj og aircondition samt faciliteter som gratis Wi-Fi. Anmeldelserne fra gæster giver topkarakter til de rene, komfortable værelser på overnatningsstedet.
  • Ekstra faciliteter tæller:
    • Badeværelser med en kombination af bruser/badekar og gratis toiletartikler
    • LCD-tv med kabelkanaler
    • Kaffe-/temaskiner, varme og daglig rengøring

Lignende overnatningssteder

Faciliteter på overnatningsstedet

Internet

  • Tilgængeligt på alle værelser: gratis Wi-Fi
  • Tilgængeligt på nogle fællesarealer: gratis Wi-Fi

Parkering og transport

  • Gratis selvstændig parkering på stedet
  • Begrænset selvstændig parkering på stedet
  • Mulighed for handicapparkering
  • Der er parkeringsmuligheder på stedet væk fra gaden

Mad og drikke

  • Gratis morgenmadsbuffet tilbydes hver dag fra kl. 07.30 til kl. 09.30
  • Kaffe og te på fællesarealer

Oplevelser

  • Udendørs pool

Familievenlige faciliteter

  • Udendørs pool

Bekvemmeligheder

  • Automat
  • Døgnåben reception
  • Gratis aviser i lobbyen

Gæstefaciliteter

  • Bryllupsfaciliteter
  • Hjælp med udflugter og billetter
  • Rengøring (dagligt)

Forretningstjenester

  • Computerstation

Udendørs

  • Liggestole ved poolen
  • Terrasse
  • Ved bugten

Hjælp til personer med et handicap

  • Hvis du vil anmode om hjælp til personer med et handicap, bedes du kontakte overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i din reservationsbekræftelse.
  • 1 handicapvenlig parkeringsplads
  • Adgang for kørestolsbrugere (kan være begrænset)
  • Adgang til øvre etager kun via trapper
  • Handicapparkering
  • Handicapvenlig rute
  • Hjælpemidler til personer med nedsat hørelse
  • Pool med adgang for kørestolsbrugere

Andet

  • 2 etager
  • Rygning er ikke tilladt

Værelsesfaciliteter

Soveværelse

  • Premium-sengelinned

Badeværelse

  • Gratis toiletartikler
  • Håndklæder til rådighed
  • Hårtørrer
  • Kombineret bruser og badekar
  • Privat badeværelse

Underholdning

  • LCD-tv med kabelkanaler

Mad og drikke

  • Kaffe-/temaskine

Andet

  • Adgang via udendørs korridorer
  • Aircondition
  • Gratis lokalopkald
  • Skrivebord
  • Strygejern/strygebræt
  • Telefon
  • Varme

Politikker

Indtjekning

Indtjekning fra kl. 16.00 til kl. 23.00
Mulighed for kontaktløs indtjekning
Minimumsalder for indtjekning: 21 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 11.00
Mulighed for kontaktløs udtjekning

Særlige indtjekningsinstruktioner

Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
Dette overnatningssted tilbyder ikke indtjekning efter lukketid
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Adgangsmuligheder

Bemandet reception

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne
Ekstrasenge er ikke tilgængelige
Vugger (barnesenge) er ikke tilgængelige

Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kreditkort. Kontanter accepteres ikke
Overnatningsstedet forbeholder sig retten til at reservere et beløb på gæstens kreditkort inden ankomst.
Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer brandslukker
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Vi bør nævne

Dette overnatningssted har ingen elevatorer

Ofte stillede spørgsmål

Har The Bayfront Inn en pool?

Ja, dette overnatningssted har en udendørs pool.

Hvad koster det at overnatte hos The Bayfront Inn?

Priserne for 1 nat for 2 voksne hos The Bayfront Inn den 15. jul. 2026 starter fra 1.076 kr., inkl. skatter og gebyrer, fra og med den 2. jul. 2026. Denne pris er baseret på den laveste pris pr. nat fundet inden for de seneste 24 timer for ophold i de næste 30 dage. Priser kan til enhver tid ændres. Vælg dine datoer for mere præcise priser.

Er The Bayfront Inn et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos The Bayfront Inn?

Der er gratis selvstændig parkering på dette overnatningssted.

Hvornår er indtjekning på The Bayfront Inn?

Indtjekning fra kl. 16.00 til kl. 23.00. Indtjekning uden for åbningstid er ikke mulig.

Hvornår er udtjekning på The Bayfront Inn?

Udtjekning er kl. 11.00.

Hvor ligger The Bayfront Inn?

Dette motel ligger i St. Augustine Historic District, kun 5 minutters gang fra Matanzas River og St. George Street. Derudover ligger Flagler College og Castillo de San Marcos National Monument 10 minutter derfra.

Kan jeg afbestille min reservation gratis og modtage fuld refusion?

Ja, dette overnatningssted tilbyder gratis afbestilling for udvalgte værelsespriser, fordi fleksibilitet er vigtigt. Du bedes læse overnatningsstedets afbestillingspolitik på vores hjemmeside for at få flere oplysninger om undtagelser eller krav.

Anmeldelser

Anmeldelser af The Bayfront Inn

9,4

Enestående

9,4

Rengøring

8,8

Faciliteter

9,6

Service og personale

9,0

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Bedømmelse på 10 − Fremragende. 729 af i alt 1010 anmeldelser
Bedømmelse på 8 − Udmærket. 204 af i alt 1010 anmeldelser
Bedømmelse på 6 − Okay. 46 af i alt 1010 anmeldelser
Bedømmelse på 4 − Dårligt. 18 af i alt 1010 anmeldelser
Bedømmelse på 2 − Forfærdeligt. 13 af i alt 1010 anmeldelser

Anmeldelser

Verificeret

10/10 Fremragende

Loyd

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Great staff, clean comfy room, good bed, great location.
Overnattede 1 nat i maj 2026
Verificeret

10/10 Fremragende

Denise

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Place was great. Clean and friendly staff. Breakfast offered was not so great but would still stay here again. Convenient location. A lot to see in walking distance.
Overnattede 2 nætter i juni 2026
Verificeret

10/10 Fremragende

Nikola

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Breakfast was fresh and parking was safe
Overnattede 1 nat i april 2026
Verificeret

10/10 Fremragende

Randy

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
We enjoyed everything about our stay at the Bayfront.
Overnattede 3 nætter i april 2026
Verificeret

10/10 Fremragende

Ernest

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
The view was great.
Overnattede 2 nætter i maj 2026
Verificeret

10/10 Fremragende

Karen

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Lovely place for n the bay. Close to everything within walking distance. Enjoyed our stay!
Overnattede 3 nætter i april 2026
Verificeret

10/10 Fremragende

Ashley

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Excellent stay!
Overnattede 1 nat i marts 2026
Verificeret

10/10 Fremragende

Peter

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
I don't think you are going to regret staying here, we don't.
Overnattede 4 nætter i maj 2026
Verificeret

8/10 Godt

Michele

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Loved the location of this place. Quaint and a quiet setting, yet still in the thick of things.
Overnattede 2 nætter i april 2026
Verificeret

10/10 Fremragende

Stephen

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
The staff at the Bayfront are exceptional , and the friendly atmosphere prevails from the free breakfast (real breakfast - from cereal to omelets and biscuits) through the rest of the day. Very nice clean rooms , pristine pool ,and right on the water front - and you are right in the heart of the oldest town in America.
Overnattede 3 nætter i maj 2026
Verificeret

10/10 Fremragende

Gerard

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Great location, nice rooms, nice staff
Overnattede 3 nætter i februar 2026
Verificeret

10/10 Fremragende

Mindy

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Great location close to historical sites and the marina. Excellent breakfast! The staff were friendly and helpful. We enjoyed sitting out at the gazebo at night with a beautiful view of the water!
Overnattede 1 nat i april 2026
Verificeret

10/10 Fremragende

Denise

Nicely remodeled motel, convenient to downtown, reasonably priced and free parking.
Overnattede 1 nat i april 2026
Verificeret

10/10 Fremragende

Elaine

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
A
Overnattede 1 nat i maj 2026
Verificeret

10/10 Fremragende

Kris

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Breakfast was great. Good coffee. Parking on site is huge benefit. Walk to everything in old town
Overnattede 2 nætter i maj 2026
Verificeret

10/10 Fremragende

Domenico

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
This is the effect place to stay!
Overnattede 2 nætter i april 2026
Verificeret

8/10 Godt

Rafael

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Cute hotel and walking distance to everything, would definitely stay there again.
Overnattede 2 nætter i marts 2026
Verificeret

10/10 Fremragende

Anthony

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Everything was SPOT ON Exceptional 🎁❤️👌🙏 Definitely would stay again on future visits to St Augustine especially if you want to be in historical downtown
Overnattede 2 nætter i marts 2026
Verificeret

10/10 Fremragende

Edward

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Great location and the staff is top notch.
Overnattede 2 nætter i februar 2026
Verificeret

10/10 Fremragende

LAURAY

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
The room was clean and nicely appointed, if perhaps a bit on the small side. Staff was lovely and breakfast was good and fresh. It was refreshing to have on-site free parking.
Overnattede 2 nætter i april 2026
Verificeret

10/10 Fremragende

Teresa

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Love the location! So walkable to historic st Augustine. Love the old Florida feel of the hotel but with up to date decor.
Overnattede 1 nat i marts 2026
Verificeret

10/10 Fremragende

Martha

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Room was very clean. We arrived at midnight and the staff was very helpful and accommodating. I would very much stay again.
Overnattede 2 nætter i april 2026
Verificeret

10/10 Fremragende

ANNEMARIE

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
The view and proximity to the Bridge of Lions was fantastic! The room was clean, and we were able to enjoy our take out dinner, on the upper deck, with a view. Breakfast was delicious and the front desk staff were very helpful. Being able to leave the car and walk everywhere was great!
Overnattede 2 nætter i april 2026
Verificeret

10/10 Fremragende

Joseph

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Great location, walking distance to town.
Overnattede 1 nat i marts 2026
Verificeret

10/10 Fremragende

David

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
The room was very nice with upgraded amenities and the staff was very friendly and helpful with suggestions for local eating establishments that were very good.
Overnattede 3 nætter i marts 2026