Beautiful and Updated 4th Floor Condo at Beach Terrace
Escape to paradise in this luxurious 4th floor condo overlooking the stunning Gulf Coast of Florida in Siesta Key. This upscale vacation rental is the perfect retreat for those looking to unwind and relax for an extended stay, with a minimum rental period of 60 days.
The open concept layout of this condo creates a spacious and inviting atmosphere, perfect for entertaining friends and family. The private guest bedroom features two comfortable twin beds and a full bathroom, making it ideal for accommodating guests or children.
The two full bathrooms in the condo are beautifully decorated and feature his and her sinks, along with high-end furnishings and finishes. You'll feel like you're in a spa every time you step foot in these luxurious spaces.
One of the highlights of this vacation rental is the two balconies where you can enjoy morning coffee or evening cocktails while taking in the breathtaking views of the Gulf Coast. Fire up the BBQ grill and host a cookout with friends or simply relax and soak in the warm Florida sun.
The en suite master bedroom boasts a plush queen-sized bed and offers a peaceful sanctuary for rest and relaxation. Fall asleep to the gentle sound of waves crashing outside your window and wake up refreshed and rejuvenated.
Don't miss out on the opportunity to experience the ultimate beach getaway in this exquisite vacation rental on Siesta Key. Book your stay now and create lasting memories in paradise.
Faciliteter på overnatningsstedet
Pool- og spafaciliteter
Fællespool
Opvarmet pool
Internet
Tilgængeligt i lejligheden: gratis Wi-Fi
Parkering og transport
Parkering på stedet
Køkken
Brødrister
Kaffe-/temaskine
Kogeplade
Køkkengrej, tallerkener og køkkenredskaber
Køleskab
Mikrobølgeovn
Opvaskemaskine
Ovn
Spisning
Spisebord
Soveværelser
2 soveværelser
Sengelinned til rådighed
Badeværelse
2 badeværelser
Bruser
Håndklæder til rådighed
Hårtørrer
Opholdsområder
Spisebord
Underholdning
Tv
Udendørsarealer
Balkon
Komfort
Aircondition
Varme
Kæledyr
Kæledyr er ikke tilladt
Hjælp til personer med et handicap
Røgfrit overnatningssted
Service og tjenester
Strygejern/strygebræt
Oplevelser
Opvarmet pool
Sikkerhedsforanstaltninger
Kuliltedetektor (værten har angivet, at der er en kuliltedetektor på overnatningsstedet)
Røgalarm (værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet)
Du modtager en e-mail fra værten med instruktioner til indtjekning og udtjekning
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
Kæledyr
Kæledyr er ikke tilladt
Børn og ekstra senge
Børn er velkomne
Begivenheder
Arrangementer er ikke tilladt
Rygning
Rygning er ikke tilladt
Vigtige oplysninger
Godt at vide
Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Fester og events for grupper er strengt forbudt på stedet
Værten har angivet, at der er en kuliltealarm på overnatningsstedet
Værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet
Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer brandslukker, førstehjælpskasse og lås med dødbolt
Dette overnatningssted administreres gennem vores samarbejdspartner Vrbo. Du modtager en e-mail fra Vrbo med et link til en Vrbo-konto, hvorfra du kan ændre eller afbestille din booking
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.
Om området
Denne lejlighed befinder sig i Siesta Key Village – et område i Siesta Key. St. Armands Circle og Mall at University Town Center er begge et besøg værd, hvis shopping står på agendaen. Er du mere interesseret i stedets natur, kan du med fordel besøge Siesta Key Offentlig Strand og Crescent Beach. Er du klar til at male byen rød? Overvej at tage et smut forbi Sarasota Fairgrounds & Robarts Arena og Sarasota Fairgrounds. Besøg vores rejseguide til Siesta Key
Sarasota, FL (SRQ-Sarasota-Bradenton Intl.) - 34 min. kørsel
Restauranter
Circle K
8 min. gang
Gilligan's Island Bar & Grill
3 min. gang
Siesta Key Oyster Bar
3 min. gang
Siesta Beach Pavilion
19 min. gang
Daiquiri Deck Siesta Key Village
3 min. gang
Ofte stillede spørgsmål
Har Beautiful and Updated 4th Floor Condo at Beach Terrace en pool?
Ja, dette overnatningssted har en pool. Blandt pooltyperne finder du en opvarmet pool.
Er Beautiful and Updated 4th Floor Condo at Beach Terrace et kæledyrsvenligt overnatningssted?
Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.
Hvor meget koster parkering hos Beautiful and Updated 4th Floor Condo at Beach Terrace?
Der er mulighed for parkering på overnatningsstedet.
Hvornår er indtjekning på Beautiful and Updated 4th Floor Condo at Beach Terrace?
Indtjekning starter kl. 16.00.
Hvornår er udtjekning på Beautiful and Updated 4th Floor Condo at Beach Terrace?
Udtjekning er kl. 10.00.
Hvor ligger Beautiful and Updated 4th Floor Condo at Beach Terrace?
Dette lejlighedskompleks ligger i Siesta Key Village, kun 2 km fra Siesta Key Farmers Market og Siesta Key Offentlig Strand. Derudover ligger Siesta Key Beach Playground og St. Boniface Episcopal Church Labyrinth ca. 3 km derfra.