Hele lejligheden

Siesta Key Beach 1 Bed 1 Bath Beachfront Condo Full Gulf Views Steps to Beach

Billedgalleri for Siesta Key Beach 1 Bed 1 Bath Beachfront Condo Full Gulf Views Steps to Beach

Et sandslot på en strand med frit udsyn til havet og land i det fjerne.
En rummelig stue med balkon, ventilator og stort vindue med havudsigt.
Pool
Et kysthotel med flere bygninger, swimmingpool og havudsigt.
Et moderne køkken med hvide skabe, rustfrie stål hvidevarer og en stor ø med barstole.

Anmeldelser

9,6 ud af 10.
Enestående

Hele lejligheden

1 soveværelse1 badeværelse83 m2

Populære faciliteter

  • Havudsigt
  • Pool
  • Køkken
  • Vaskemaskine
  • Gratis Wi-Fi
  • Aircondition

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

Siesta Key Beach 1 Bed 1 Bath Beachfront Condo Full Gulf Views Steps to Beach

  • Welcome to this spacious, newly renovated 1-bedroom, 1-bath residence offering over 820 square feet of bright, open living space. Thoughtfully designed for comfort, the unit features a king-size bed, a sofa sleeper for an additional guest, and an open-concept, fully equipped kitchen to meet all your vacation needs. Additional amenities include two flat-screen TVs, a full bathroom, and a beach kit complete with chairs, umbrella, and towels.

    Located on the fourth floor, the true highlight of condo 404 is the enclosed lanai, where you’ll enjoy some of the most breathtaking Gulf views on Siesta Key. Start your mornings with peaceful sunrises and end your days with the island’s world-famous sunsets—right from your private retreat.

    After a day on the sand, relax in the heated beachfront pool, get in a workout at the fitness center, or enjoy the grill area for an easy evening meal. Everything you need is right here at Crescent Royale, ensuring a truly effortless vacation.

    When you’re ready to explore, Siesta Key Village is just a short stroll or trolley ride away, offering an array of dining, shopping, and entertainment options.

    With onsite management dedicated to making your stay seamless and stress-free, this is coastal living at its finest.
    Book now and start making unforgettable beachside memories.

Faciliteter på overnatningsstedet

Strand

  • På stranden

Pool- og spafaciliteter

  • Fællespool
  • Opvarmet pool

Internet

  • Tilgængeligt i lejligheden: gratis Wi-Fi

Parkering og transport

  • Parkering på stedet

Køkken

  • Brødrister
  • Isterningmaskine
  • Kaffe-/temaskine
  • Kogeplade
  • Køkkengrej, tallerkener og køkkenredskaber
  • Køleskab
  • Mikrobølgeovn
  • Opvaskemaskine
  • Ovn

Spisning

  • Spisebord

Soveværelser

  • Sengelinned til rådighed
  • Soveværelse

Badeværelse

  • 1 badeværelse
  • Bruser
  • Håndklæder til rådighed
  • Hårtørrer

Opholdsområder

  • Spisebord
  • Stue

Underholdning

  • Bøger
  • Tv med kabel-/satellitkanaler

Udendørsarealer

  • Grillfaciliteter
  • Veranda/hawaiiansk terrasse

Tøjvask

  • Vaskemaskine
  • Vaskeri

Komfort

  • Aircondition
  • Varme

Kæledyr

  • Kæledyr er ikke tilladt

Hjælp til personer med et handicap

  • Elevator
  • Røgfrit overnatningssted

Service og tjenester

  • Strygejern/strygebræt
  • Telefon

Områdets højdepunkter

  • I en landsby
  • Tæt på havet

Oplevelser

  • Billiard-/poolbord
  • Motionscenter
  • Opvarmet pool
  • Basketball i nærheden
  • Fiskeri i nærheden
  • Fuglekiggeri i nærheden
  • Golf i nærheden
  • Mulighed for at sejle i nærheden
  • Mulighed for at svømme i nærheden
  • Snorkling i nærheden
  • Windsurfing i nærheden
  • Økoture i nærheden

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Kuliltedetektor ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en kuliltedetektor på overnatningsstedet – medbring eventuelt en bærbar detektor)
  • Røgalarm ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet)
  • Brandslukker
  • Deadbolt-lås

Generelt

  • Enhedens størrelse: 83 kvadratmeter

Lignende overnatningssteder

Politikker

Indtjekning

Indtjekning starter kl. 16.00
Mulighed for kontaktløs indtjekning
Minimumsalder for indtjekning: 25 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 10.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

Du modtager en e-mail fra værten med instruktioner til indtjekning og udtjekning
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne

Begivenheder

Arrangementer er ikke tilladt

Rygning

Rygning er ikke tilladt

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Fester og events for grupper er strengt forbudt på stedet
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet
Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer brandslukker og lås med dødbolt
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig
Dette overnatningssted administreres gennem vores samarbejdspartner Vrbo. Du modtager en e-mail fra Vrbo med et link til en Vrbo-konto, hvorfra du kan ændre eller afbestille din booking
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Om området

Denne lejlighed befinder sig på stranden i Siesta Key. St. Armands Circle og Mall at University Town Center er begge et besøg værd, hvis shopping står på agendaen. Er du mere interesseret i stedets natur, kan du med fordel besøge Siesta Key Offentlig Strand og Crescent Beach. Ser du frem til et event eller en sportsbegivenhed under din rejse? Se, hvad Ed Smith Stadium har at byde på, eller mal byen rød med et besøg til Sarasota Fairgrounds & Robarts Arena. Oplevelser som snorkling, windsurfing og sejlads giver gode muligheder for at komme ud på eller i det omgivende vand, eller du kan tage på eventyr ved at afprøve økoture i nærheden. Besøg vores rejseguide til Siesta Key
Vis flere lejligheder i Siesta Key
Kort
Siesta Key, FL

Hvad ligger i nærheden?

  • En redningsplatform med et amerikansk flag, et grønt flag og et skilt på en strand, hvor folk solbader og parasoller er slået op.
    Siesta Key Offentlig Strand
    1 min. gang - 0.1 km
  • En moderne bygning med en glasfacade, omgivet af velplejede grønne områder og palmer.
    St. Boniface Episcopal Church Labyrinth
    12 min. gang - 1.0 km
  • Solnedgang over havet med silhuetter af mennesker og højt græs.
    Crescent Beach
    6 min. kørsel - 4.1 km
  • Siesta Key Beach Playground
    6 min. gang - 0.5 km
  • Siesta Key Farmers Market
    18 min. gang - 1.6 km

Sådan kommer du rundt

  • Sarasota, FL (SRQ-Sarasota-Bradenton Intl.) - 31 min. kørsel

Restauranter

  • Circle K
    3 min. kørsel
  • Gilligan's Island Bar & Grill
    17 min. gang
  • Siesta Beach Pavilion
    4 min. gang
  • Siesta Key Oyster Bar
    18 min. gang
  • Daiquiri Deck Siesta Key Village
    17 min. gang

Ofte stillede spørgsmål

Har Siesta Key Beach 1 Bed 1 Bath Beachfront Condo Full Gulf Views Steps to Beach en pool?

Ja, dette overnatningssted har en pool. Blandt pooltyperne finder du en opvarmet pool.

Er Siesta Key Beach 1 Bed 1 Bath Beachfront Condo Full Gulf Views Steps to Beach et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos Siesta Key Beach 1 Bed 1 Bath Beachfront Condo Full Gulf Views Steps to Beach?

Der er mulighed for parkering på overnatningsstedet.

Hvornår er indtjekning på Siesta Key Beach 1 Bed 1 Bath Beachfront Condo Full Gulf Views Steps to Beach?

Indtjekning starter kl. 16.00.

Hvornår er udtjekning på Siesta Key Beach 1 Bed 1 Bath Beachfront Condo Full Gulf Views Steps to Beach?

Udtjekning er kl. 10.00.

Hvor ligger Siesta Key Beach 1 Bed 1 Bath Beachfront Condo Full Gulf Views Steps to Beach?

Dette lejlighedskompleks ligger på stranden i Siesta Key, mindre end 2 km fra Siesta Key Beach Playground og Siesta Key Offentlig Strand. Derudover ligger St. Boniface Episcopal Church Labyrinth og Siesta Key Farmers Market ca. 2 km derfra.

Anmeldelser af Siesta Key Beach 1 Bed 1 Bath Beachfront Condo Full Gulf Views Steps to Beach