Hele boligen

Welcome to Villa Gerlou

Billedgalleri for Welcome to Villa Gerlou

En moderne stue med tv, pejs, sofa, spisebord og stole.
Et moderne køkken med hvide skabe, et rustfrit stål køleskab og en opvaskemaskine.
En moderne stue med et fladskærms-tv, en sofa, et spisebord med stole og en pejs.
En gang med lysegrå flisegulv, en loftlampe og to dekorative spejle på væggen.
Et soveværelse med seng, et vindue med gardiner, et træskab og en væg med et plakat.

Anmeldelser

9,6 ud af 10.
Enestående

Populære faciliteter

  • Pool
  • Køkken
  • Vaskemaskine
  • Tørretumbler
  • Kæledyrsvenligt

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

Welcome to Villa Gerlou

  • This light-drenched French villa makes for the perfect Provence home base. The dining setup on the grounds, which are scattered with olive trees and twisty shrubbery. The four-bedroom home is verified as an Airbnb plus for its top-of-the-line amenities, gorgeous design, and first-rate hospitality. This is a family-friendly stay too – supplied with a pack 'n play, high chair, children’s dinnerware, and more. And, yes, there’s a swimming pool, too. Located less than 30 min from Nice and Canne.

Lignende overnatningssteder

Om området

Denne villa befinder sig i Roquefort les Pins. Rejsende, som har shopping på listen, kan med fordel besøge Promenade des Anglais og CAP 3000 Shopping Center, mens dem, der søger for en anden oplevelse, bør kigge forbi Cannes Havn. Antibes Land og Aquasplash er også et besøg værd. Besøg vores rejseguide til Roquefort les Pins
Vis flere villaer i Roquefort les Pins
Kort
Roquefort-les-Pins, Alpes-Maritimes

Hvad ligger i nærheden?

  • Et kystlandskab med strand, bygningerne og fjerne bjerge.
    Boulevard de la Croisette
    39 min. kørsel - 21.3 km
  • En kystby med strand, palmeløjet promenade og et bjergrigt bagland.
    Promenade des Anglais
    40 min. kørsel - 22.4 km
  • Et kystlandskab med moderne arkitektur, herunder en markant bygning med skråt tag og spejleffekt i vinduerne.
    Palais des Festivals Kongrescenter
    41 min. kørsel - 22.0 km
  • En plads med en springvand, røde bygninger og en bakke i baggrunden.
    Place Massena
    52 min. kørsel - 28.0 km
  • Espace de l’Art Concret
    19 min. gang - 1.6 km

Sådan kommer du rundt

  • Cagnes sur Mer Station - 15 min. kørsel
  • Nice (NCE-Côte d'Azur) - 35 min. kørsel

Restauranter

  • Pepperoni
    18 min. gang
  • Le Relais Thai
    8 min. kørsel
  • La Pigeot
    8 min. kørsel
  • Heaven
    16 min. gang
  • Restaurant le Provence
    11 min. kørsel

Ofte stillede spørgsmål

Har Welcome to Villa Gerlou en pool?

Ja, dette overnatningssted har en pool.

Er Welcome to Villa Gerlou et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Ja, dette overnatningssted tillader kæledyr (maks. 2 i alt).

Hvornår er indtjekning på Welcome to Villa Gerlou?

Indtjekning starter kl. 16.00.

Hvornår er udtjekning på Welcome to Villa Gerlou?

Udtjekning er kl. 11.00.

Hvor ligger Welcome to Villa Gerlou?

Denne villa ligger i Roquefort les Pins, kun 4 km fra Sophia Antipolis og 4,6 km fra Opio Valbonne Golfklub. Derudover ligger Gorges du Loup og Musée de Saint-Paul ca. 15 km derfra.

Anmeldelser

9,6

Enestående