Hele lejligheden

The Hidden Pearl

2.0-stjernet overnatningssted

Billedgalleri for The Hidden Pearl

Hus - flere senge (The Hidden Pearl) | Udendørs spisemuligheder
Hus - flere senge (The Hidden Pearl) | Privat køkken | Ovn
Et hotel ved stranden med en toetages bygning, en ankomstbro ud i vandet og udsigt til stranden.
Hus - flere senge (The Hidden Pearl) | Strand | På stranden
Hus - flere senge (The Hidden Pearl) | Opholdsområde

Anmeldelser

6,8 ud af 10.

Hele lejligheden

3 soveværelser3 badeværelserPlads til 7 personer

Populære faciliteter

  • Parkering er inkluderet

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

The Hidden Pearl

  • Lejlighed i nærheden af Port St. Joe Beach
  • The Hidden Pearl tilbyder en tilstødende golfbane m.m.
  • Du kan desuden drage fordel af:
    • Gratis selvstændig parkering
    • En udendørs tennisbane og røgfrie områder
  • Andre faciliteter på værelserne inkluderer:
  • Garderobe eller klædeskab og ovne

Faciliteter på overnatningsstedet

Strand

  • På stranden

Parkering og transport

  • Gratis selvstændig parkering på stedet
  • Begrænset selvstændig parkering på stedet

Mad og drikkevarer

  • Ovn

Soveværelser

  • 3 soveværelser

Badeværelse

  • 3 badeværelser
  • Håndklæder til rådighed

Hjælp til personer med et handicap

  • Røgfrit overnatningssted

Områdets højdepunkter

  • Ved siden af en golfbane

Oplevelser

  • Fiskeri i nærheden

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Kuliltedetektor ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en kuliltedetektor på overnatningsstedet – medbring eventuelt en bærbar detektor)
  • Røgalarm ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet)

Generelt

  • Individuel indretning
  • Individuel møblering

Lignende overnatningssteder

Politikker

Indtjekning

Indtjekning starter kl. 16.00
Minimumsalder for indtjekning: 25 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 10.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

Gæster modtager en e-mail med indtjekningsinstruktioner
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Kæledyr

Servicedyr er tilladt, og der opkræves ikke gebyrer

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne

Rygning

Rygning er ikke tilladt

Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kreditkort
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Om området

Denne lejlighed befinder sig i Port St. Joe ved siden af en golfbane og på stranden. Cape San Blas Lighthouse og Centennial Building er et par eksempler på nogle af de lokale seværdigheder, mens andre inkluderer Frank Pate Park og Port Theatre Art and Culture Center. Benyt lejligheden til at udforske områdets muligheder for vandsport som fiskeri. Besøg vores rejseguide til Port St. Joe
Vis flere lejligheder i Port St. Joe
Kort
Port St. Joe, FL

Hvad ligger i nærheden?

  • En strand med klitter, et træhegn og højt græs.
    beach near Avalon Drive
    1 min. gang - 0.0 km
  • Et fyrtårn, et hvidt hus og en lille rød bygning ved en rolig sø med højt græs.
    Cape San Blas Lighthouse
    3 min. kørsel - 4.2 km
  • Kystlandskab med høje græsser, en palme og en solnedgang over vandet.
    Saint Joe Beach
    34 min. kørsel - 42.4 km
  • En strand med bølger i solnedgangen, en klar himmel og en synlig sol.
    Mexico Beach
    42 min. kørsel - 48.0 km
  • Port St. Joe Beach
    7 min. kørsel - 7.6 km

Restauranter

  • Hunt’s Oyster Bar & Seafood On St. Joe Bay
    12 min. kørsel
  • Scallop Republic
    6 min. kørsel
  • LongBill’s on Cape San Blas
    5 min. kørsel
  • Cape San Blas Coffee & Ice Cream
    2 min. kørsel
  • Peachy’s
    1 min. kørsel

Ofte stillede spørgsmål

Hvor meget koster parkering hos The Hidden Pearl?

Der er gratis selvstændig parkering på dette overnatningssted.

Hvornår er indtjekning på The Hidden Pearl?

Indtjekning starter kl. 16.00.

Hvornår er udtjekning på The Hidden Pearl?

Udtjekning er kl. 10.00.

Hvor ligger The Hidden Pearl?

Dette lejlighedskompleks med golffaciliteter ligger i Port St. Joe, kun 3,8 km fra T.H. Stone Memorial St. Joseph Peninsula State Park og ca. 10 km fra Pig Island og Cape San Blas Lighthouse. Derudover ligger William J. "Billy Joe" Rish Recreation Park og Port St. Joe Beach ca. 10 km derfra.

Kan jeg afbestille min reservation gratis og modtage fuld refusion?

Ja, dette overnatningssted tilbyder gratis afbestilling for udvalgte værelsespriser, fordi fleksibilitet er vigtigt. Du bedes læse overnatningsstedets afbestillingspolitik på vores hjemmeside for at få flere oplysninger om undtagelser eller krav.

Anmeldelser af The Hidden Pearl

Anmeldelser

6,8