Springhill Suites By Marriott Phoenix Gilbert

2.0-stjernet overnatningssted

Vælg datoer for at se priser

Anmeldelser

9,8 ud af 10.
Enestående

Populære faciliteter

  • Morgenmad er inkluderet
  • Pool
  • Kæledyrsvenligt
  • Parkering er inkluderet
  • Gratis Wi-Fi
  • Bar
Den nuværende pris er 860 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
9. aug. - 10. aug.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 8 ud af 8 værelser

Studio-suite - 1 kingsize-seng med sovesofa

9,2 ud af 10
Fantastisk
(5 anmeldelser)
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 1 kingsize-seng og 1 sovesofa (dobbeltseng)
  • Gratis Wi-Fi

Studio-suite - flere senge

  • 1 soveværelse
  • Plads til 6 personer
  • 2 queensize-senge og 1 sovesofa (dobbeltseng)
  • Gratis Wi-Fi

Studio-suite - 1 kingsize-seng med sovesofa (Mobility Accessible, Tub)

  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 1 kingsize-seng og 1 sovesofa (dobbeltseng)
  • Gratis Wi-Fi

Studio-suite - 1 kingsize-seng med sovesofa (Hearing Accessible)

10,0 ud af 10
Enestående
(1 anmeldelse)
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 1 kingsize-seng og 1 sovesofa (dobbeltseng)
  • Gratis Wi-Fi

Studio-suite - 1 kingsize-seng med sovesofa (Mobility/Hearing Access, Roll-in Shwr)

10,0 ud af 10
Enestående
(1 anmeldelse)
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 1 kingsize-seng og 1 sovesofa (dobbeltseng)
  • Gratis Wi-Fi

Studio-suite - flere senge (Mobility Accessible, Tub)

  • 1 soveværelse
  • Plads til 6 personer
  • 2 queensize-senge og 1 sovesofa (dobbeltseng)
  • Gratis Wi-Fi

Studio-suite - flere senge (Hearing Accessible)

  • 1 soveværelse
  • Plads til 6 personer
  • 2 queensize-senge og 1 sovesofa (dobbeltseng)
  • Gratis Wi-Fi

Studio-suite - flere senge (Mobility/Hearing Access, Roll-in Shwr)

  • 1 soveværelse
  • Plads til 6 personer
  • 2 queensize-senge og 1 sovesofa (dobbeltseng)
  • Gratis Wi-Fi

Du vil muligvis også kunne lide

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Springhill Suites By Marriott Phoenix Gilbert befinder sig i Gilbert. Topgolf og AZ Ice er et besøg værd, hvis oplevelser er på agendaen, mens dem der hellere vil nyde naturen, kan kigge forbi Riparian Preserve at Water Ranch og Gilbert Regional Park. Er du klar til at male byen rød? Overvej at tage et smut forbi Living Word Bible Church og O'Kelley's Sports Bar & Grill. Besøg vores rejseguide til Gilbert
Kort
1801 South San Tan Village Parkway, Gilbert, AZ, 85295

Hvad ligger i nærheden?

  • Topgolf
    5 min. gang - 0.5 km
  • SanTan Village Marketplace
    19 min. gang - 1.6 km
  • SanTan-landsbyen
    19 min. gang - 1.6 km
  • The Boardhub
    3 min. kørsel - 1.6 km
  • AZ Ice
    3 min. kørsel - 1.5 km

Sådan kommer du rundt

  • Superstition Springs Transit Center - 12 min. kørsel
  • Mesa, AZ (AZA-Phoenix - Mesa Gateway) - 14 min. kørsel

Restauranter

  • In-N-Out Burger
    3 min. kørsel
  • Main Event Gilbert
    2 min. gang
  • Wetzel’s Pretzels
    3 min. kørsel
  • Circle K
    2 min. kørsel
  • Milkshake Factory
    4 min. gang

Om overnatningsstedet

Springhill Suites By Marriott Phoenix Gilbert

  • Højdepunkter på overnatningsstedet
  • Hos Springhill Suites By Marriott Phoenix Gilbert kan du se frem til gratis kontinental morgenmad, en bålplads og vaskerifaciliteter. Hold forbindelsen med gratis Wi-Fi på værelset med en hastighed på 50+ Mbit/s. Gæster kan også få glæde af andre faciliteter som en bar.
  • Yderligere fordele inkluderer:
    • En udendørs pool
    • Gratis selvstændig parkering
    • Røgfrie områder, en gasgrill og en døgnåben reception
    • Udendørs møbler, en vandbeholder og et tv i lobbyen
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle 134 værelser har faciliteter og tjenester såsom gratis Wi-Fi.

Lignende overnatningssteder

Politikker

Indtjekning

Indtjekning fra kl. 15.00 til når som helst
Minimumsalder for indtjekning: 21 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 12.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Adgangsmuligheder

Bemandet reception

Kæledyr

Kæledyr er tilladt mod et ekstra gebyr på USD 100 pr. kæledyr pr. dag
Servicedyr er tilladt, og der opkræves ikke gebyrer

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne

Vigtige oplysninger

Valgfrie tjenester

  • Tillægsgebyr for kæledyr: USD 100 pr. kæledyr pr. dag
  • Der opkræves ikke gebyrer for servicedyr

Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted har bekræftet, at det følger retningslinjerne for rengøring og desinfektion i henhold til Commitment to Clean (Marriott)
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Vi bør nævne

Poolen er tilgængelig fra kl. 06.00 til kl. 21.00

Ofte stillede spørgsmål

Har Springhill Suites By Marriott Phoenix Gilbert en pool?

Ja, dette overnatningssted har en udendørs pool. Der er adgang til poolen fra kl. 06.00 til kl. 21.00.

Hvad koster det at overnatte hos Springhill Suites By Marriott Phoenix Gilbert?

Priserne for 1 nat for 2 voksne hos Springhill Suites By Marriott Phoenix Gilbert den 9. aug. 2026 starter fra 860 kr., inkl. skatter og gebyrer, fra og med den 1. aug. 2026. Denne pris er baseret på den laveste pris pr. nat fundet inden for de seneste 24 timer for ophold i de næste 30 dage. Priser kan til enhver tid ændres. Vælg dine datoer for mere præcise priser.

Er Springhill Suites By Marriott Phoenix Gilbert et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Ja, kæledyr er tilladt på dette overnatningssted. Der er et gebyr på 100 USD pr. kæledyr pr. dag. Servicedyr er fritaget fra gebyrer.

Hvor meget koster parkering hos Springhill Suites By Marriott Phoenix Gilbert?

Der er gratis selvstændig parkering på dette overnatningssted.

Hvornår er indtjekning på Springhill Suites By Marriott Phoenix Gilbert?

Indtjekning fra kl. 15.00 til når som helst.

Hvornår er udtjekning på Springhill Suites By Marriott Phoenix Gilbert?

Udtjekning er kl. 12.00.

Hvor ligger Springhill Suites By Marriott Phoenix Gilbert?

Dette hotel ligger i Gilbert, kun 2 km fra Topgolf, SanTan-landsbyen og SanTan Village Marketplace. Derudover ligger AZ Ice og Touch of Tranquility ca. 5 km derfra.

Anmeldelser

Anmeldelser af Springhill Suites By Marriott Phoenix Gilbert

9,8

Enestående

9,8

Rengøring

9,8

Faciliteter

9,8

Service og personale

9,8

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Bedømmelse på 10 − Fremragende. 51 af i alt 57 anmeldelser
Bedømmelse på 8 − Udmærket. 5 af i alt 57 anmeldelser
Bedømmelse på 6 − Okay. 0 af i alt 57 anmeldelser
Bedømmelse på 4 − Dårligt. 1 af i alt 57 anmeldelser
Bedømmelse på 2 − Forfærdeligt. 0 af i alt 57 anmeldelser

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Tami

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Beautiful new property! Everything about our stay was great!
Overnattede 1 nat i marts 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

jason

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Service keeps getting better every stay here.
Overnattede 1 nat i maj 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Claudia

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Well designed and clean hotel.
Overnattede 1 nat i maj 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Elena

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Everything was just great!
Overnattede 1 nat i juni 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Gregory

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Great stay overall. Breakfast was pleasant to have and pool was nice. Will definitely be back.
Overnattede 2 nætter i april 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Raymundo

Good place is newly
Overnattede 1 nat i marts 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Edmundo

Synes godt om: Rengøring, service og personale, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Great, super clean, excellent staff, best accommodations for wheelchair that I had ever seen.
Overnattede 1 nat i april 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Robert

Synes godt om: Rengøring
The staff was wondering!! Rooms were clean and comfortable.
Overnattede 2 nætter i april 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Patricia

Synes godt om: Rengøring
Staff was courteous. Hotel had just opened. We were the very first guests to stay in the room!
Overnattede 1 nat i marts 2026
Verificeret anmeldelse

8/10 Godt

Linda

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Room was comfortable. One of two elevators was out of service during our stay which resulted in delays. Otherwise all was well.
Overnattede 2 nætter i april 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Jeanne

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
I only did four stars for the amenities only because we didn’t avail ourselves of any of them, but everything looked top-notch. The exercise room and the pool were both nice and clean. This hotel is quite new and Michael at the Front Desk had supreme customer service skills. We were super impressed with the cage, free egg offerings at the breakfast bar. The room was great. The only thing that we had even the tiniest complaint about was the room temperature. It’s hard to get it to balance The AC works so well that it makes the room chilly but then when we turn it off, we’d get a little hot. But really that wasn’t worth downgrading any stars we just thought it was a great great place to stay in. The location was fabulous.
Overnattede 3 nætter i maj 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Cindy

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Beautiful Hotel super clean and modern I loved it and will recommend to anyone!!
Overnattede 3 nætter i juli 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Jeremy

Great stay
Overnattede 1 nat i juni 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Annalee

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Loved that it was close to many entertainment places that I wanted to visit
Overnattede 1 nat i juli 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Maria

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
This place was in a great location. The hotel was new and everything was great. The people were helpful and friendly. I would stay here again.
Overnattede 1 nat i juli 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Hector Luis

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Very clean place.
Overnattede 3 nætter i juli 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Paul

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Great place to stay. Very clean and staff was very nice and helpful
Overnattede 3 nætter i juli 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Christine

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Great breakfast options that are harder to find like plain yogurt and toppings such as pumpkin seeds, walnuts etc. Also a very large room with a separated ‘living room’ area. We’ll definitely stay here again when we’re in the area.
Overnattede 2 nætter i juli 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

carlos

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Rooms were clean and the continental Breakfast was satisfying.
Overnattede 1 nat i juli 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Brad

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Nice stay
Overnattede 1 nat i maj 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Marco

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Excellent staff, room and the hotel is great
Overnattede 4 nætter i juni 2026
Verificeret anmeldelse

8/10 Godt

Daniel

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Overall property, rooms and staff were very good. Only caveat was a couple crickets in our room. I meant to mention to staff but forgot. Gotta love Arizona.
Overnattede 2 nætter i juni 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Edwin

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Overnattede 1 nat i juni 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Dena

Overnattede 1 nat i juni 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Veronica

Overnattede 1 nat i juli 2026