Hele boligen·Privat vært

Luxury Old Town 2BR/2BA • AC • 2 Pools • Parking

Billedgalleri for Luxury Old Town 2BR/2BA • AC • 2 Pools • Parking

Et moderne interiør med trappe, sofa og et køkkenhjørne.
En bygning med nummer 102 på facaden, en port og udendørs siddepladser.
Et soveværelse med seng, et natbord, en kommode, et vindue med gardiner og et billede hængt på væggen.
En trappe med gelænder, en dør og et vindue med udsigt til et soveværelse.
Et moderne køkken med mørke skabe, rustfrie stålapparater og et vindue med persienner.

Anmeldelser

9,0 ud af 10.
Fantastisk

Hele boligen

2 soveværelser2 badeværelserPlads til 5 personer98 m2

Populære faciliteter

  • Pool
  • Køkken
  • Vaskemaskine
  • Tørretumbler
  • Gratis Wi-Fi
  • Aircondition

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

Luxury Old Town 2BR/2BA • AC • 2 Pools • Parking

  • Stay in the heart of Old Town Scottsdale! Walk to Fashion Square, the waterfront, Spring Training, restaurants, shopping, and nightlife. This beautifully remodelled 2BR/2BA home features a modern open-concept layout, chef’s kitchen, European tile throughout, king & queen beds, free parking, fast Wi-Fi, central A/C, BBQ, and is just steps from two resort-style pools. The perfect home base for your Scottsdale getaway!

    Why guests love this home:

    -Walkable to Old Town hot spots
    -2 community pools (one heated always)
    -Pet Friendly
    -King bed and Queen bed
    -Walk in closet with lots of storage
    -Designer cotton sheets and bedding
    -Free Parking
    -Fast Wi-Fi
    -Smart Roku TVs with DirectTV and Netlix
    -Home fully stocked with coffee, tea, shampoo, conditioner, body soaps and laundry supplies
    -Fully stocked kitchen


    TPT#21409144 Permit#202407

Faciliteter på overnatningsstedet

Strand

  • Strandhåndklæder

Pool- og spafaciliteter

  • Fællespool
  • Opvarmet pool
  • Udendørs pool

Internet

  • Tilgængeligt i huset: gratis Wi-Fi

Parkering og transport

  • Parkering på stedet

Køkken

  • Blender
  • Brødrister
  • Elkedel
  • Kaffe-/temaskine
  • Kaffekværn
  • Kogeplade
  • Krydderier
  • Køkkengrej, tallerkener og køkkenredskaber
  • Køkkenrulle
  • Køkkenø
  • Køleskab
  • Mikrobølgeovn
  • Opvaskemaskine
  • Ovn

Soveværelser

  • 2 soveværelser
  • Sengelinned til rådighed

Badeværelse

  • 1,5 badeværelser
  • Badekar eller brusekabine
  • Bruser
  • Håndklæder til rådighed
  • Hårtørrer
  • Shampoo
  • Sæbe
  • Toiletpapir

Underholdning

  • Bøger
  • Smart-tv med kabel-/satellitkanaler
  • Spil

Udendørsarealer

  • Grillfaciliteter
  • Have
  • Terrasse
  • Udendørs møbler

Tøjvask

  • Vaskemaskine
  • Vaskeri

Arbejdsområder

  • Skrivebord

Komfort

  • Aircondition
  • Varme

Kæledyr

  • Kun katte og hunde er velkomne

Hjælp til personer med et handicap

  • Hvis du vil anmode om hjælp til personer med et handicap, bedes du kontakte overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i din reservationsbekræftelse.
  • Adgang til øvre etager kun via trapper
  • Belysning ved indgang
  • Røgfrit overnatningssted

Service og tjenester

  • Strygejern/strygebræt

Områdets højdepunkter

  • I bjergene

Oplevelser

  • Opvarmet pool

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Kuliltedetektor (værten har angivet, at der er en kuliltedetektor på overnatningsstedet)
  • Røgalarm (værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet)
  • Brandslukker
  • Deadbolt-lås

Generelt

  • Enhedens størrelse: 98 kvadratmeter
  • Have
  • LED-belysning anvendes delvist

Lignende overnatningssteder

Politikker

Indtjekning

Indtjekning starter kl. 14.00
Mulighed for kontaktløs indtjekning
Minimumsalder for indtjekning: 21 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 11.00
Mulighed for kontaktløs udtjekning

Særlige indtjekningsinstruktioner

Du modtager en e-mail fra værten med instruktioner til indtjekning og udtjekning
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Kæledyr

Kun hunde og katte er velkomne
Op til 453 kg pr. kæledyr

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne

Begivenheder

Arrangementer er ikke tilladt

Rygning

Rygning er ikke tilladt

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Dette overnatningssted administreres af en privat vært (en person, der ikke udlejer som virksomhed eller erhverv). EUs forbrugerlov, herunder fortrydelsesret, gælder ikke for din reservation. Din reservation er dog dækket af din private værts afbestillingsregler.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Fester og events for grupper er strengt forbudt på stedet
Langvarige ophold godtages
Værten har angivet, at der er en kuliltealarm på overnatningsstedet
Værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet
Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer brandslukker og lås med dødbolt
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig
Dette overnatningssted administreres gennem vores samarbejdspartner Vrbo. Du modtager en e-mail fra Vrbo med et link til en Vrbo-konto, hvorfra du kan ændre eller afbestille din booking
Overnatningsstedets registreringsnummer Permit#2024079

Vi bør nævne

Dette overnatningssted har ingen elevatorer

Om området

Denne feriebolig befinder sig i Den gamle by – et område i Scottsdale, der ligger i bjergene. Phoenix Convention Center og Desert Ridge Marketplace udgør nogle af de kulturelle højdepunkter i området, mens de rejsende, der ønsker at tage på shopping, kan besøge Scottsdale Fashion Square og Biltmore Fashion Park. Deltag i et event eller en sportbegivenhed ved Chase Field, og giv dig selv tid til at opleve Phoenix Zoologiske Have, som er en af topseværdighederne. Besøg vores rejseguide til Scottsdale
Vis flere feriehuse i Phoenix
Kort
Scottsdale, AZ

Hvad ligger i nærheden?

  • Stille vandvej med et spejlbillede af en høj bygning og palmer.
    Scottsdale Waterfront
    8 min. gang - 0.8 km
  • En bygning med træfacade og et skilt for Scottsdale's Museum of the West.
    Western Spirit: Scottsdale's Museum of the West
    3 min. kørsel - 1.9 km
  • Scottsdale Fashion Square
    1 min. gang - 0.1 km
  • Caesars Republic Scottsdale
    5 min. gang - 0.5 km
  • Fiesta Bowl Museum
    10 min. gang - 0.9 km

Sådan kommer du rundt

  • Priest Dr - Washington Station - 9 min. kørsel
  • Sky Harbor International Airport (PHX) - 18 min. kørsel

Restauranter

  • Moxies
    14 min. gang
  • Culinary Dropout
    12 min. gang
  • Shake Shack
    14 min. gang
  • Society Swan
    11 min. gang
  • Olive & Ivy Restaurant + Marketplace
    14 min. gang

Ofte stillede spørgsmål

Har Luxury Old Town 2BR/2BA • AC • 2 Pools • Parking en pool?

Ja, dette overnatningssted har en udendørs pool. Blandt pooltyperne finder du en opvarmet pool.

Er Luxury Old Town 2BR/2BA • AC • 2 Pools • Parking et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Ja, dette overnatningssted tillader hunde og katte med en maksimumvægt på 453 kg pr. kæledyr.

Hvor meget koster parkering hos Luxury Old Town 2BR/2BA • AC • 2 Pools • Parking?

Der er mulighed for parkering på overnatningsstedet.

Hvornår er indtjekning på Luxury Old Town 2BR/2BA • AC • 2 Pools • Parking?

Indtjekning starter kl. 14.00.

Hvornår er udtjekning på Luxury Old Town 2BR/2BA • AC • 2 Pools • Parking?

Udtjekning er kl. 11.00.

Hvor ligger Luxury Old Town 2BR/2BA • AC • 2 Pools • Parking?

Dette feriested ligger i Den gamle by, kun 15 minutters gang fra Scottsdale Fashion Square og Scottsdale Waterfront. Derudover ligger Western Spirit: Scottsdale's Museum of the West og Scottsdale Museum of Contemporary Art ca. 3 km derfra.

Anmeldelser af Luxury Old Town 2BR/2BA • AC • 2 Pools • Parking