Holiday Inn Express Scottsdale North by IHG

Overnatningsstedets klasse: 2.5

Vælg datoer for at se priser

Anmeldelser

8,8 ud af 10.
Fremragende

Populære faciliteter

  • Pool
  • Boblebad
  • Morgenmad er inkluderet
  • Kæledyrsvenligt
  • Parkering er inkluderet
  • Gratis Wi-Fi
Den nuværende pris er 578 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
27. sep. - 28. sep.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 10 ud af 10 værelser

Standardværelse - 1 kingsize-seng med sovesofa

9,0 ud af 10
Fantastisk
(15 anmeldelser)
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 1 kingsize-seng og 1 sovesofa (dobbeltseng)
  • Gratis Wi-Fi

Standardværelse - 1 kingsize-seng med sovesofa - udsigt til gårdsplads (Pool View)

8,8 ud af 10
Fremragende
(6 anmeldelser)
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 1 kingsize-seng og 1 sovesofa (dobbeltseng)
  • Gratis Wi-Fi

Suite - 1 soveværelse - køkken (Extra Floor Space)

  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 enkeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Standardværelse - 2 queensize-senge

8,8 ud af 10
Fremragende
(119 anmeldelser)
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 2 queensize-senge
  • Gratis Wi-Fi

Standardværelse - 2 queensize-senge - udsigt til gårdsplads (Pool View)

9,4 ud af 10
Enestående
(6 anmeldelser)
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 2 queensize-senge
  • Gratis Wi-Fi

Værelse - 2 queensize-senge - udsigt til pool (Dining Area)

10,0 ud af 10
Enestående
(3 anmeldelser)
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 2 queensize-senge
  • Gratis Wi-Fi

Standardværelse - 1 kingsize-seng

9,0 ud af 10
Fantastisk
(40 anmeldelser)
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Standardværelse

7,4 ud af 10
Godt
(3 anmeldelser)
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 enkeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Værelse - 1 kingsize-seng - brusekabine med kørestolsadgang (Communications Accessible)

8,4 ud af 10
Rigtig godt
(12 anmeldelser)
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Standardværelse - 1 kingsize-seng - handicapvenligt badekar (Mobility)

9,2 ud af 10
Fantastisk
(20 anmeldelser)
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Du vil muligvis også kunne lide

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Holiday Inn Express Scottsdale North by IHG befinder sig i Central Scottsdale – et område i Paradise Valley, der ligger i forstaden. Kierland Commons og Scottsdale Fashion Square er begge et besøg værd, hvis shopping står på agendaen. Er du mere interesseret i stedets natur, kan du med fordel besøge Camelback Mountain og Desert Botanical Garden. Deltag i et event eller en sportbegivenhed ved Westworld of Scottsdale, og giv dig selv tid til at opleve Phoenix Zoologiske Have, som er en af topseværdighederne. Bliv bedre til golf med timer på en golfbane i nærheden, eller nyd godt af andre oplevelser i den fri natur ved at kaste dig ud i mulighederne hvad angår vandre-/cykelruter i området. Besøg vores rejseguide til Paradise Valley
Kort
7350 East Gold Dust Avenue, Paradise Valley, AZ, 85258

Hvad ligger i nærheden?

  • To krukker Heavenly Foods fra Vine Spreadables, hvoraf den ene er mærket Chipotle Lager øl sennep med røget havsalt, og den anden Chardonnay Dijon vinsennep med hvidløg og sort peber.
    Kierland Commons
    10 min. kørsel - 6.0 km
  • En moderne bygning med glasfacade, udendørs siddeområde og kaktusser.
    Talking Stick Resort Casino
    10 min. kørsel - 9.8 km
  • En moderne bygning med en glasfacade og en metal konstruktion på taget.
    Phoenix Convention Center
    33 min. kørsel - 45.8 km
  • Starfire Golf Club at Scottsdale Country Club
    4 min. kørsel - 2.3 km
  • Cactus Park
    4 min. kørsel - 3.0 km

Sådan kommer du rundt

  • Sky Harbor International Airport (PHX) - 25 min. kørsel

Restauranter

  • Raising Cane's Chicken Fingers
    11 min. gang
  • McDonald's
    15 min. gang
  • Butterfield's Pancake House & Restaurant
    10 min. gang
  • Rice Paper Scottsdale
    11 min. gang
  • The Café at Scottsdale Bible
    15 min. gang

Om overnatningsstedet

Holiday Inn Express Scottsdale North by IHG

  • Hotel i nærheden af Talking Stick Resort Casino
  • Gratis morgenmadsbuffet, en terrasse og vaskerifaciliteter er blot nogle af faciliteterne hos Holiday Inn Express Scottsdale North by IHG. Benyt stedets boblebad for at slappe af. Hold forbindelsen med gratis Wi-Fi på værelset. Gæster kan også få glæde af andre faciliteter som et fitnesscenter og et døgnåbent forretningscenter.
  • Andre fordele inkluderer:
    • En udendørs pool samt liggestole
    • Gratis selvstændig parkering
    • Hurtig udtjekning, pengeautomat/banktjenester og bagageopbevaring
    • Et pengeskab i receptionen, en festsal og røgfrie områder
    • Gæsteanmeldelserne giver topkarakter til morgenmaden og det hjælpsomme personale
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle 122 værelser har faciliteter og tjenester som aircondition og gratis Wi-Fi. Anmeldelserne fra gæster fremhæver de rene værelser på overnatningsstedet.
  • Andre faciliteter tæller:
    • Ekstra senge (tillægsgebyr) og gratis vugger/barnesenge
    • Badeværelser med badekar eller brusere og gratis toiletartikler
    • 37-tommers fladskærms-tv med premium-tv-kanaler
    • Køleskabe, kaffe-/temaskiner og daglig rengøring

Lignende overnatningssteder

Faciliteter på overnatningsstedet

Internet

  • Tilgængeligt på alle værelser: gratis Wi-Fi
  • Tilgængeligt på nogle fællesarealer: gratis Wi-Fi

Parkering og transport

  • Gratis selvstændig parkering på stedet
  • Begrænset selvstændig parkering på stedet

Mad og drikke

  • Gratis morgenmadsbuffet tilbydes hver dag fra kl. 06.30 til kl. 09.30

Oplevelser

  • Boblebad
  • Motionscenter
  • Udendørs pool

Familievenlige faciliteter

  • Ekstra seng (tillægsgebyr)
  • Køleskab på værelset
  • Udendørs pool
  • Vaskeri
  • Vugge på værelset

Bekvemmeligheder

  • Automat
  • Bagageopbevaring
  • Døgnåben reception
  • Hæveautomat
  • Pengeskab i receptionen
  • Vaskeri

Gæstefaciliteter

  • Rengøring (dagligt)

Forretningstjenester

  • Døgnåbent forretningscenter
  • Konferencecenter (areal på 116 m²)
  • Mødelokale

Udendørs

  • Grillfaciliteter
  • Liggestole ved poolen
  • Picnicområde
  • Terrasse

Hjælp til personer med et handicap

  • Hvis du vil anmode om hjælp til personer med et handicap, bedes du kontakte overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i din reservationsbekræftelse.
  • Adgang for kørestolsbrugere (kan være begrænset)
  • Elevator
  • Forretningscenter med adgang for kørestolsbrugere
  • Lounge med adgang for kørestolsbrugere
  • Motionscenter med adgang for kørestolsbrugere
  • Offentligt badeværelse med adgang for kørestolsbrugere
  • Pool med adgang for kørestolsbrugere
  • Registreringsskranke med adgang for kørestolsbrugere
  • Restaurant med adgang for kørestolsbrugere

Andet

  • 1 bygning
  • 3 etager
  • Rygning er ikke tilladt
  • Selskabssal

Værelsesfaciliteter

Soveværelse

  • Ekstra seng (tillægsgebyr)
  • Gratis vugge
  • Sengelinned til rådighed

Badeværelse

  • Badekar eller brusekabine
  • Gratis toiletartikler
  • Håndklæder til rådighed
  • Hårtørrer
  • Privat badeværelse

Underholdning

  • 37 tommers fladskærms-tv med premium-kabelkanaler

Mad og drikke

  • Kaffe-/temaskine
  • Køleskab

Andet

  • Aircondition
  • Forbundne værelser tilbydes
  • Gratis lokalopkald
  • Skrivebord
  • Strygejern/strygebræt
  • Telefon

Politikker

Indtjekning

Indtjekning fra kl. 15.00 til kl. 00.00
Mulighed for kontaktløs indtjekning
Minimumsalder for indtjekning: 21 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 12.00
Mulighed for kontaktløs udtjekning
Hurtig udtjekning er tilgængelig

Særlige indtjekningsinstruktioner

Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Adgangsmuligheder

Bemandet reception

Kæledyr

Kæledyr er tilladt mod et ekstra gebyr på USD 20 pr. kæledyr pr. nat
Servicedyr er tilladt, og der opkræves ikke gebyrer

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne
Ekstrasenge er tilgængelige mod et gebyr på 10.0 USD pr. nat
Gratis vugger er tilgængelige efter anmodning på overnatningsstedet

Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet

Vigtige oplysninger

Valgfrie tjenester

  • Tillægsgebyr for kæledyr: USD 20 pr. kæledyr pr. nat
  • Der opkræves ikke gebyrer for servicedyr
  • Gebyr for ekstra seng: 10.0 USD pr. nat

Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kreditkort. Kontanter accepteres ikke
Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer brandslukker
Dette overnatningssted har bekræftet, at det følger retningslinjerne for rengøring og desinfektion i henhold til Clean Promise (IHG)
Bemærk venligst, at kulturelle normer og gæstepolitik varierer afhængigt af land og overnatningssted. De angivne politikker kommer fra overnatningsstedet
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Vi bør nævne

Poolen er tilgængelig fra kl. 07.00 til kl. 22.00
Overnatningsstedet har forbundne/tilstødende værelser, som kan være til rådighed, afhængig af tilgængelighed. Gæster kan anmode om disse værelser ved at kontakte overnatningsstedet direkte via kontaktoplysningerne på reservationsbekræftelsen
Det er ikke nødvendigt at have en bil for at komme til og fra dette overnatningssted
Dette overnatningssted tager mod gæster af alle seksuelle orienteringer og kønsidentiteter (LGBTQ+-venligt)

Ofte stillede spørgsmål

Har Holiday Inn Express Scottsdale North by IHG en pool?

Ja, dette overnatningssted har en udendørs pool. Der er adgang til poolen fra kl. 07.00 til kl. 22.00.

Hvad koster det at overnatte hos Holiday Inn Express Scottsdale North by IHG?

Priserne for 1 nat for 2 voksne hos Holiday Inn Express Scottsdale North by IHG den 27. sep. 2026 starter fra 578 kr., inkl. skatter og gebyrer, fra og med den 28. aug. 2026. Denne pris er baseret på den laveste pris pr. nat fundet inden for de seneste 24 timer for ophold i de næste 30 dage. Priser kan til enhver tid ændres. Vælg dine datoer for mere præcise priser.

Er Holiday Inn Express Scottsdale North by IHG et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Ja, kæledyr er tilladt på dette overnatningssted. Der er et gebyr på 20 USD pr. kæledyr pr. nat. Servicedyr er fritaget fra gebyrer.

Hvor meget koster parkering hos Holiday Inn Express Scottsdale North by IHG?

Der er gratis selvstændig parkering på dette overnatningssted.

Hvornår er indtjekning på Holiday Inn Express Scottsdale North by IHG?

Indtjekning fra kl. 15.00 til kl. 00.00.

Hvornår er udtjekning på Holiday Inn Express Scottsdale North by IHG?

Udtjekning er kl. 12.00.

Hvor ligger Holiday Inn Express Scottsdale North by IHG?

Dette hotel ligger i Central Scottsdale, kun 5 km fra Starfire Golf Club at Scottsdale Country Club, Cactus Park og McCormick Ranch Golf Club. Derudover ligger Orange Tree Golf Course 4,4 km derfra.

Kan jeg afbestille min reservation gratis og modtage fuld refusion?

Ja, dette overnatningssted tilbyder gratis afbestilling for udvalgte værelsespriser, fordi fleksibilitet er vigtigt. Du bedes læse overnatningsstedets afbestillingspolitik på vores hjemmeside for at få flere oplysninger om undtagelser eller krav.