Hele boligen

Glendale Oasis w/ Fenced Yard & Private Pool!

Overnatningsstedets klasse: 3

Billedgalleri for Glendale Oasis w/ Fenced Yard & Private Pool!

En stue med to sofaer, et sofabord, en læderlænestol og en lampe.
Et hus med garage, et lille træ og en grusvej.
Et hus med en mørkebrun dør, en stor terracotta-potte og et vindue med skodder.
En swimmingpool med liggestole og parasoller, omgivet af palmer og en murstensmur.
Et spiseområde med et træbord og stole, en loftsvifte og et køkken i baggrunden.

Populære faciliteter

  • Pool
  • Køkken
  • Vaskemaskine
  • Kæledyrsvenligt
  • Parkering er inkluderet
  • Aircondition

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

Glendale Oasis w/ Fenced Yard & Private Pool!

  • Hytte i nærheden af Peoria Sports Complex
  • Glendale Oasis w/ Fenced Yard & Private Pool! tilbyder en legeplads m.m. Hold forbindelsen med gratis Wi-Fi på fællesarealer.
  • Du kan desuden få glæde af fordele som:
    • En udendørs pool
    • Gratis selvstændig parkering
    • Røgfrie områder, havegrill og spil
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle værelser hos Glendale Oasis w/ Fenced Yard & Private Pool! byder på komfortable faciliteter som arbejdsområder med plads til en bærbar computer og aircondition.
  • Ekstra faciliteter tæller:
    • Varme og loftsventilatorer
    • 2 badeværelser med brusere
    • Garderobe eller klædeskab, køkken og opvaskemaskiner

Lignende overnatningssteder

Om området

Dette feriehus befinder sig i Glendale. Rejsende med stor interesse for kultur, kan tage et smut forbi Talking Stick Resort Amphitheatre, mens dem, der er i shoppehumør, kan besøge Happy Valley Towne Centre og Westgate Underholdningskvarter. Ser du frem til et event eller en sportbegivenhed under dit ophold? Se, hvad Peoria Sports Complex eller State Farm Stadium har på programmet. Besøg vores rejseguide til Glendale
Vis flere hytter i Phoenix
Kort
Glendale, AZ

Hvad ligger i nærheden?

  • Et ørkenlandskab med høje kaktusser og sparsom vegetation.
    Peoria Sports Complex
    7 min. kørsel - 4.2 km
  • State Farm Stadium med en klar himmel og en bred vej i forgrunden.
    State Farm Stadium
    18 min. kørsel - 22.2 km
  • Et campus med et Studenterråd-bygning, palmer og udendørs siddeområder.
    Grand Canyon University
    22 min. kørsel - 20.6 km
  • Bowlero Glendale
    1 min. kørsel - 0.8 km
  • Arizona Canal
    3 min. kørsel - 1.9 km

Sådan kommer du rundt

  • Phoenix, AZ (DVT-Phoenix Deer Valley) - 18 min. kørsel

Restauranter

  • McDonald's
    19 min. gang
  • Dutch Bros Coffee
    3 min. kørsel
  • Pacific Seafood Buffet
    18 min. gang
  • Circle K
    18 min. gang
  • Wendy's
    19 min. gang

Ofte stillede spørgsmål

Har Glendale Oasis w/ Fenced Yard & Private Pool! en pool?

Ja, dette overnatningssted har en udendørs pool.

Er Glendale Oasis w/ Fenced Yard & Private Pool! et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Ja, kæledyr er tilladt på dette overnatningssted. Der er et gebyr på 104.24 USD pr. enhed pr. ophold. Servicedyr er fritaget fra gebyrer.

Hvor meget koster parkering hos Glendale Oasis w/ Fenced Yard & Private Pool!?

Der er gratis selvstændig parkering på dette overnatningssted. Parkering i nærheden er også gratis.

Hvornår er indtjekning på Glendale Oasis w/ Fenced Yard & Private Pool!?

Indtjekning fra kl. 16.00 til midnat.

Hvornår er udtjekning på Glendale Oasis w/ Fenced Yard & Private Pool!?

Udtjekning er kl. 10.00.

Hvor ligger Glendale Oasis w/ Fenced Yard & Private Pool!?

Denne hytte ligger i Glendale, kun 3 km fra Bowlero Glendale, Arizona Canal og Arrowhead Towne Center. Derudover ligger Arizona Broadway Theatre og Paseo Racquet Center ca. 5 km derfra.

Kan jeg afbestille min reservation gratis og modtage fuld refusion?

Ja, dette overnatningssted tilbyder gratis afbestilling for udvalgte værelsespriser, fordi fleksibilitet er vigtigt. Du bedes læse overnatningsstedets afbestillingspolitik på vores hjemmeside for at få flere oplysninger om undtagelser eller krav.