Hele lejligheden

Vista Cay 3-Bedroom Condo Orlando

Billedgalleri for Vista Cay 3-Bedroom Condo Orlando

Pool
En stor, flerlags bygning med en central gårdsplads, omgivet af palmer og en sø.
Et hotelværelse med to senge, et skrivebord og en stol.
Et moderne køkken med et rustfrit stål køleskab, et spiseområde med et træbord og blå stole, og en opholdsstue med en sofa og et vindue med gardiner.
Et moderne køkken med rustfrie apparater, mørke træskabe og et lyst trægulv.

Hele lejligheden

3 soveværelser2 badeværelser

Populære faciliteter

  • Pool
  • Boblebad
  • Køkken
  • Vaskemaskine
  • Tørretumbler
  • Gratis Wi-Fi

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

Vista Cay 3-Bedroom Condo Orlando

  • Spacious 3-bedroom, 2-bath Vista Cay Resort condo for up to 8 guests. Features king master suite, queen room, and room with 2 queen beds. Fully equipped kitchen, large living area, laundry, free Wi-Fi & parking. Resort amenities: clubhouse, fitness center, game room, 2 heated pools, jacuzzi, Tiki bar & lake. Prime location near Universal, Disney, SeaWorld & Orange County Convention Center.

    Discover Orlando’s best at our beautifully decorated 3-bedroom, 2-bathroom condo at Vista Cay Resort. Accommodating up to 8 guests, it’s the perfect retreat for families, couples, or business travelers.

    Layout includes:

    Master suite with king bed and private bathroom;

    Second bedroom with a queen bed;

    Third bedroom with 2 queen beds and a shared full bathroom;

    Spacious living room connected to the dining area and fully equipped kitchen;

    Laundry room with washer and dryer.

    Guests enjoy free Wi-Fi, complimentary parking, and a welcome kit with essentials.

    At Vista Cay Resort, you’ll have full access to top-notch amenities: clubhouse with fitness center, game room, lounges, two heated pools, jacuzzi, children’s pool, Tiki bar, and scenic lakeside trails.

    Prime location: just minutes from Universal Studios, SeaWorld, Disney World, and right next to the Orange County Convention Center. Dining, shopping, and nightlife along International Drive are only a short drive away.

    All guests have full access to the condo and all resort facilities, including pools, fitness center, clubhouse, lake, and parking.

    Our team is available before and during your stay to ensure a seamless and enjoyable experience.

    Located in the heart of Orlando, Vista Cay is close to world-famous attractions while offering a quiet, safe, and family-friendly environment.

    The best way to get around Orlando is by car. The resort offers free parking and easy access to major highways (I-4 and 528), making it convenient to reach theme parks, malls, and airports.

Faciliteter på overnatningsstedet

Pool- og spafaciliteter

  • Boblebad
  • Fællespool
  • Opvarmet pool
  • Udendørs pool

Internet

  • Tilgængeligt i lejligheden: gratis Wi-Fi

Parkering og transport

  • Parkering på stedet

Køkken

  • Blender
  • Brødrister
  • Isterningmaskine
  • Kaffe-/temaskine
  • Kogeplade
  • Køkkengrej, tallerkener og køkkenredskaber
  • Køleskab
  • Mikrobølgeovn
  • Opvaskemaskine
  • Ovn

Spisning

  • Spisebord

Soveværelser

  • 3 soveværelser

Badeværelse

  • 2 badeværelser
  • Håndklæder til rådighed

Opholdsområder

  • Separat spiseområde
  • Spisebord

Underholdning

  • Kabel-/satellitkanaler

Udendørsarealer

  • Balkon
  • Have

Tøjvask

  • Vaskemaskine
  • Vaskeri

Arbejdsområder

  • Skrivebordsstol

Komfort

  • Aircondition
  • Varme

Kæledyr

  • Kæledyr er ikke tilladt

Hjælp til personer med et handicap

  • Røgfrit overnatningssted

Oplevelser

  • Motionscenter
  • Opvarmet pool
  • Spillehal/spillerum

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Kuliltedetektor ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en kuliltedetektor på overnatningsstedet – medbring eventuelt en bærbar detektor)
  • Røgalarm (værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet)

Generelt

  • Have

Lignende overnatningssteder

Politikker

Indtjekning

Indtjekning starter kl. 16.00
Mulighed for kontaktløs indtjekning
Minimumsalder for indtjekning: 18 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 10.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

Du modtager en e-mail fra værten med instruktioner til indtjekning og udtjekning
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Udtjekningsinstruktioner

Værten kræver, at du gør følgende, inden du tjekker ud:
Sluk lyset, og lås dørene
Hvis du ikke udfører disse, kan det resultere i en negativ anmeldelse fra værten.

Husregler

Regras da Casa. - Check-in: após 16h | Check-out: até 10h. - Proibido fumar dentro da casa. - Sem festas ou eventos | Silêncio das 22h às 9h.
- Somente hóspedes registrados. - Avise sobre qualquer dano imediatamente. - Desligue luzes e ar-condicionado ao sair.
- Não são permitidos pets.

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne

Begivenheder

Arrangementer er ikke tilladt

Rygning

Rygning er ikke tilladt

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Fester og events for grupper er strengt forbudt på stedet
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig
Dette overnatningssted administreres gennem vores samarbejdspartner Vrbo. Du modtager en e-mail fra Vrbo med et link til en Vrbo-konto, hvorfra du kan ændre eller afbestille din booking
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Om området

Denne lejlighed befinder sig i Orlando. Orlando Vineland Premium Outlets og Pointe Orlando er begge et besøg værd, hvis shopping står på agendaen. Er det derimod stedets populære seværdigheder, der lokker, kan du kigge forbi Orange County Convention Center og Aquatica. Gå ikke glip af The Orlando Eye og Universal Epic Universe. Besøg vores rejseguide til Orlando
Vis flere lejligheder i Orlando
Kort
Orlando, FL

Hvad ligger i nærheden?

  • En golfbane med bunkers, et spejlbassin og en stor hotelbygning i baggrunden.
    Orlando
    12 min. gang - 1.0 km
  • Rosen College of Hospitality Management
    6 min. gang - 0.6 km
  • Shingle Creek Conference Centre
    9 min. gang - 0.8 km
  • Orange County Convention Center North
    2 min. kørsel - 2.7 km
  • Universal Epic Universe
    3 min. kørsel - 2.1 km

Sådan kommer du rundt

  • Sand Lake Road Station - 15 min. kørsel
  • Orlando Station - 17 min. kørsel
  • Orlando International Airport (MCO) - 17 min. kørsel

Restauranter

  • McDonald's
    3 min. kørsel
  • Pizza Moon
    5 min. kørsel
  • Chick-fil-A
    15 min. gang
  • The Burning Blade Tavern
    5 min. kørsel
  • Toadstool Café
    5 min. kørsel

Ofte stillede spørgsmål

Har Vista Cay 3-Bedroom Condo Orlando en pool?

Ja, dette overnatningssted har en udendørs pool. Blandt pooltyperne finder du en opvarmet pool.

Er Vista Cay 3-Bedroom Condo Orlando et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos Vista Cay 3-Bedroom Condo Orlando?

Der er mulighed for parkering på overnatningsstedet.

Hvornår er indtjekning på Vista Cay 3-Bedroom Condo Orlando?

Indtjekning starter kl. 16.00.

Hvornår er udtjekning på Vista Cay 3-Bedroom Condo Orlando?

Udtjekning er kl. 10.00.

Hvor ligger Vista Cay 3-Bedroom Condo Orlando?

Dette lejlighedskompleks ligger i Orlando, kun 1,1 km fra Orlando og ca. 5 km fra Orange County Convention Center og Aquatica. Derudover ligger The Orlando Eye 4,2 km derfra.