SPACE4 RESORT
Overnatningsstedets klasse: 3
Vælg datoer for at se priser
Billedgalleri for SPACE4 RESORT





Anmeldelser
3,03,0 ud af 10.
Populære faciliteter
- Parkering er inkluderet
- Restaurant
- Bar
- Roomservice
- Døgnåben reception
Værelsesmuligheder
Tjek tilgængelighed for disse datoer
Tilgængelige filtre for værelser
Viser 3 ud af 3 værelser
Indlæs alle billeder af Familieværelse med 2 enkeltsenge - udsigt til have

Familieværelse med 2 enkeltsenge - udsigt til have
- Haveudsigt
- 17 m²
- 1 soveværelse
- Plads til 4 personer
- 2 queensize-senge
Indlæs alle billeder af Deluxe-dobbeltværelse - udsigt til have

Deluxe-dobbeltværelse - udsigt til have
- Haveudsigt
- 13 m²
- 1 soveværelse
- Plads til 2 personer
- 1 dobbeltseng
Indlæs alle billeder af Premium-studiosuite

Premium-studiosuite
- Haveudsigt
- 20 m²
- 1 soveværelse
- Plads til 3 personer
- 1 kingsize-seng
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.
Om området
SPACE4 RESORT befinder sig i Fern Hill – et område i Ooty. Lady Canning's Seat og Anden Verdenskrigs Mindesøjle er nogle af de lokale seværdigheder, du kan opleve. Er du mere interesseret i at udforske naturen, kan du kigge forbi Mudumalai National Park og Mudumalai Nationalpark. Thread Haven og Udhagamandalam (Ooty) er også et besøg værd. Besøg vores rejseguide til Ooty
Vis flere resorter i Ooty
Fernhill, Ooty, TN, 643004
Hvad ligger i nærheden?
Ooty Lake19 min. gang - 1.6 km- Lady Canning's Seat18 min. gang - 1.5 km
- Anden Verdenskrigs Mindesøjle18 min. gang - 1.5 km
- Cairn Hill19 min. gang - 1.6 km
- Nilgiri Mountain Railway5 min. kørsel - 2.5 km
Sådan kommer du rundt
- Ooty Lovedale Station - 9 min. kørsel
- Coimbatore (CJB) - 172 min. kørsel
Restauranter
- Adyar Anandha Bhavan6 min. kørsel
- Shinkows Chinese Restaurant6 min. kørsel
- Blooming Garden Cafe6 min. kørsel
- Domino's Pizza6 min. kørsel
- The Periodic Table6 min. kørsel
Om overnatningsstedet
SPACE4 RESORT
- Resort i Fern Hill
- Hos SPACE4 RESORT kan du se frem til en gratis reception hver dag, en have og en bar. Gratis Wi-Fi på fællesarealer og en restaurant er til rådighed for alle gæster.
- Du kan desuden få glæde af fordele som:
- Gratis selvstændig parkering
- Hurtig indtjekning, en døgnåben reception og røgfrie områder
- Værelsesfaciliteter
- Alle værelser hos SPACE4 RESORT tilbyder faciliteter som lydisolerede værelser.
- Andre faciliteter tæller:
- LCD-tv med kabelkanaler
- Rengøring og telefoner
Lignende overnatningssteder

Mango Hill Shola Ooty
Ootacamund
Mango Hill Shola Ooty
Ootacamund
- Morgenmad er inkluderet
- Parkering er inkluderet
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
6.6 ud af 10, 7 anmeldelser
6,6
7 anmeldelser
Prisen er 495 kr.
495 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
31. aug. - 1. sep.

Mango Hill Central Ooty
Ootacamund
Mango Hill Central Ooty
Ootacamund
- Parkering er inkluderet
- Gratis Wi-Fi
- Morgenmad tilbydes
- Rengøring
6.6 ud af 10, 4 anmeldelser
6,6
4 anmeldelser

Vista Suites
Ooty
Vista Suites
Ooty
- Morgenmad er inkluderet
- Parkering er inkluderet
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
Prisen er 296 kr.
296 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
31. aug. - 1. sep.

Tea Garden stays
Ooty
Tea Garden stays
Ooty
- Parkering er inkluderet
- Gratis Wi-Fi
- Morgenmad tilbydes
2.0 ud af 10, 2 anmeldelser
2,0
2 anmeldelser
Prisen er 175 kr.
175 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
29. aug. - 30. aug.

Mowbray House Resort Ooty by VOYE HOMES
Ooty
Mowbray House Resort Ooty by VOYE HOMES
Ooty
- Parkering er inkluderet
- Gratis Wi-Fi
- Rengøring
- Døgnåben reception
Prisen er 337 kr.
337 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
30. aug. - 31. aug.

The Tamarillo
Ooty
The Tamarillo
Ooty
- Parkering er inkluderet
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
- Rengøring
10.0 ud af 10, Enestående, 2 anmeldelser
10
Enestående
2 anmeldelser
Prisen er 222 kr.
222 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
8. sep. - 9. sep.

Magnolia Bed & Breakfast
Ootacamund
Magnolia Bed & Breakfast
Ootacamund
- Morgenmad er inkluderet
- Parkering er inkluderet
- Gratis Wi-Fi
- Mikrobølgeovn
6.0 ud af 10, 1 anmeldelse
6,0
1 anmeldelse
Prisen er 375 kr.
375 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
29. aug. - 30. aug.

LMS Palve Sugavasam
Fern Hill
LMS Palve Sugavasam
Fern Hill
- Morgenmad er inkluderet
- Parkering er inkluderet
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
7.0 ud af 10, Godt, 4 anmeldelser
7,0
Godt
4 anmeldelser
Prisen er 168 kr.
168 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
31. aug. - 1. sep.

AJ Gable clouds Ooty by VOYE HOMES
Ootacamund
AJ Gable clouds Ooty by VOYE HOMES
Ootacamund
- Morgenmad er inkluderet
- Parkering er inkluderet
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
8.0 ud af 10, Alletiders, 3 anmeldelser
8,0
Alletiders
3 anmeldelser

The Big Cat's Den - Maravakandy Resort
Masinagudi
The Big Cat's Den - Maravakandy Resort
Masinagudi
- Morgenmad er inkluderet
- Parkering er inkluderet
- Tennisbane
- Vaskeri
Prisen er 160 kr.
160 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
31. aug. - 1. sep.
Faciliteter på overnatningsstedet
Internet
- Tilgængeligt på nogle fællesarealer: gratis Wi-Fi
Parkering og transport
- Gratis utildækket selvstændig parkering på stedet
- Begrænset selvstændig parkering på stedet
Mad og drikke
- En bar/lounge
- En restaurant
- Gratis reception med hotelbestyreren hver dag
Familievenlige faciliteter
- Lydisolerede værelser
Bekvemmeligheder
- Døgnåben reception
Gæstefaciliteter
- Rengøring efter anmodning
Udendørs
- Have
Hjælp til personer med et handicap
- Hvis du vil anmode om hjælp til personer med et handicap, bedes du kontakte overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i din reservationsbekræftelse.
- 10 trin til indgangen
- Belysning ved indgang
- Ingen elevator
- Personale med tegnsprogsfærdigheder
Andet
- Rygning er ikke tilladt
Værelsesfaciliteter
Soveværelse
- Sengelinned til rådighed
Badeværelse
- Bidet
Underholdning
- LCD-tv med kabelkanaler
Mad og drikke
- Begrænset roomservice
Andet
- Lydisolerede værelser
- Telefon
Politikker
Indtjekning
Indtjekning fra kl. 12.00 til når som helst
Huritg indtjekning er tilgængelig
Minimumsalder for indtjekning: 18 år
Udtjekning
Udtjekning inden: kl. 11.00
Særlige indtjekningsinstruktioner
Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
Adgangsmuligheder
Bemandet reception
Kæledyr
Kæledyr eller servicedyr er ikke tilladt
Børn og ekstra senge
Børn er velkomne
Ekstrasenge er ikke tilgængelige
Vugger (barnesenge) er ikke tilgængelige
Vigtige oplysninger
Gebyrer
Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:
- Kontant depositum: INR 12 pr. enhed, pr. nat
Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.
Valgfrie tjenester
- Gebyr for brænde: 1000 INR pr. dag
Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.
Godt at vide
Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kun kontanter
Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer brandslukker
Overnatningsstedets registreringsnummer YES
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.
Vi bør nævne
Dette overnatningssted har ingen elevatorer
Ingen kæledyr er tilladt på overnatningsstedet. Dette gælder også servicedyr som f.eks. førerhunde
Ofte stillede spørgsmål
Er SPACE4 RESORT et kæledyrsvenligt overnatningssted?
Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.
Hvor meget koster parkering hos SPACE4 RESORT?
Der er gratis selvstændig parkering på dette overnatningssted.
Hvornår er indtjekning på SPACE4 RESORT?
Indtjekning fra kl. 12.00 til når som helst.
Hvornår er udtjekning på SPACE4 RESORT?
Udtjekning er kl. 11.00.
Hvor ligger SPACE4 RESORT?
Dette resort ligger i Fern Hill, kun 3 km fra Cairn Hill, Ooty Lake og Nilgiri Mountain Railway. Derudover ligger Lady Canning's Seat og Anden Verdenskrigs Mindesøjle ca. 3 km derfra. Du kan desuden gå til Ooty Lovedale Station på 27 minutter.