Flamingo Motel

Overnatningsstedets klasse: 2

Vælg datoer for at se priser

Anmeldelser

8,8 ud af 10.
Fremragende

Populære faciliteter

  • Pool
  • Parkering er inkluderet
  • Gratis Wi-Fi
  • Aircondition
  • Rengøring
  • Køkken
Den nuværende pris er 536 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
25. sep. - 26. sep.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 5 ud af 5 værelser

Studiolejlighed

9,4 ud af 10
Enestående
(8 anmeldelser)
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 queensize-seng og 1 enkeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Studio-suite

8,0 ud af 10
Rigtig godt
(1 anmeldelse)
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Dobbeltværelse

8,8 ud af 10
Fremragende
(6 anmeldelser)
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 1 queensize-seng og 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Dobbeltværelse med dobbeltseng eller 2 enkeltsenge

8,0 ud af 10
Rigtig godt
(1 anmeldelse)
  • 1 soveværelse
  • Plads til 6 personer
  • 1 queensize-seng, 2 enkeltsenge og 1 dobbeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Familieværelse med dobbeltseng eller 2 enkeltsenge

  • 1 soveværelse
  • Plads til 5 personer
  • 1 queensize-seng og 3 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi
Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Flamingo Motel befinder sig i centrum i New Plymouth. Richmond Cottage og New Plymouth Observatory er et par eksempler på nogle af de lokale seværdigheder, mens andre inkluderer Brooklands Zoo og Pouakai zoologiske have. Fun Ho! National Toy Museum og Pukeiti Garden er også et besøg værd. Besøg vores rejseguide til New Plymouth
Vis flere moteller i New Plymouth
Kort
355 Devon St West, New Plymouth, Taranaki, 4310

Hvad ligger i nærheden?

  • En moderne bygning med reflekterende glasfacade og oplyst interiør.
    Govett-Brewster Art Gallery
    16 min. gang - 1.4 km
  • En moderne bygning med en unik geometrisk facade, hvor navnet "Puke Ariki" er tydeligt vist.
    Puke Ariki
    20 min. gang - 1.7 km
  • Et kystlandskab med strand, klippefyldt kystlinje, et træ og et jernbanespor.
    Wind Wand
    3 min. kørsel - 2.2 km
  • Et vandfald omgivet af frodigt grønt og bregner.
    Pukekura Park
    3 min. kørsel - 2.9 km
  • Centre City Shopping Centre
    3 min. kørsel - 2.2 km

Sådan kommer du rundt

  • New Plymouth (NPL) - 20 min. kørsel

Restauranter

  • Salt Restaurant
    2 min. kørsel
  • Ms White
    17 min. gang
  • Pukekura Park Teahouse
    4 min. kørsel
  • Burger King
    3 min. kørsel
  • Treehouse Bar & Bistro
    11 min. gang

Om overnatningsstedet

Flamingo Motel

  • Motel i Lynmouth
  • Flamingo Motel tilbyder en have m.m. Hold forbindelsen med gratis Wi-Fi på værelset.
  • Du kan desuden drage fordel af:
    • En indendørs pool og en udendørs pool
    • Gratis selvstændig parkering
    • En ladestander til elbiler og udendørs møbler
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle værelser hos Flamingo Motel byder på komfortable faciliteter såsom aircondition og gratis Wi-Fi.
  • Ekstra faciliteter inkluderer:
    • Køkken med køleskabe, mikrobølgeovne og ovne
    • 32-tommers fladskærms-tv med digitale kanaler
    • Køkkentøj/tallerkener/redskaber, varme og daglig rengøring

Lignende overnatningssteder

Faciliteter på overnatningsstedet

Internet

  • Tilgængeligt på alle værelser: gratis Wi-Fi
  • Wi-Fi-hastighed på værelset: 100+ Mbit/s (godt til 1-2 personer eller op til 6 enheder)

Parkering og transport

  • Ladestation til elbiler på stedet
  • Gratis utildækket selvstændig parkering på stedet
  • Begrænset selvstændig parkering på stedet

Oplevelser

  • Indendørs pool
  • Udendørs pool

Familievenlige faciliteter

  • Indendørs pool
  • Køkken på værelset
  • Køleskab på værelset
  • Mikrobølgeovn på værelset
  • Udendørs pool

Bekvemmeligheder

  • Reception med begrænsede åbningstider

Gæstefaciliteter

  • Rengøring (dagligt)
  • Udskiftning af håndklæder efter anmodning

Udendørs

  • Have
  • Udendørs møbler

Hjælp til personer med et handicap

  • Ingen elevator

Andet

  • Særlige rygeområder

Værelsesfaciliteter

Soveværelse

  • Sengelinned til rådighed

Badeværelse

  • Bruser
  • Håndklæder til rådighed

Underholdning

  • 32 tommers fladskærms-tv med digitale kanaler

Mad og drikke

  • Køkken
  • Køkkengrej, tallerkener og køkkenredskaber
  • Køleskab
  • Mikrobølgeovn
  • Ovn

Andet

  • Aircondition
  • Varme

Politikker

Indtjekning

Indtjekning fra kl. 14.00 til kl. 22.00
Minimumsalder for indtjekning: 18 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 10.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

Receptionen er åben dagligt fra kl. 14.00 til kl. 18.00
Receptionen er bemandet i et begrænset tidsrum
Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, hvis du planlægger at ankomme efter kl. 18.00
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Adgangsmuligheder

Reception (begrænsede åbningstider), nøgleafhentning

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne
Ekstrasenge er ikke tilgængelige
Vugger (barnesenge) er ikke tilgængelige

Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kreditkort. Kontanter accepteres ikke
Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer brandslukker
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Vi bør nævne

Dette overnatningssted har ingen elevatorer

Overnatningsstedets klasse

Overnatningsstedets klasse, der kommer fra vores bedømmelsessystem, er baseret på overnatningsstedets type, faciliteter og tjenester.

Ofte stillede spørgsmål

Har Flamingo Motel en pool?

Ja, dette overnatningssted har en indendørs pool og en udendørs pool.

Hvad koster det at overnatte hos Flamingo Motel?

Priserne for 1 nat for 2 voksne hos Flamingo Motel den 25. sep. 2026 starter fra 536 kr., inkl. skatter og gebyrer, fra og med den 25. aug. 2026. Denne pris er baseret på den laveste pris pr. nat fundet inden for de seneste 24 timer for ophold i de næste 30 dage. Priser kan til enhver tid ændres. Vælg dine datoer for mere præcise priser.

Er Flamingo Motel et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos Flamingo Motel?

Der er gratis selvstændig parkering på dette overnatningssted.

Hvornår er indtjekning på Flamingo Motel?

Indtjekning fra kl. 14.00 til kl. 22.00.

Hvornår er udtjekning på Flamingo Motel?

Udtjekning er kl. 10.00.

Hvor ligger Flamingo Motel?

Dette motel ligger i Lynmouth, kun 2 km fra Kawaroa Park, Coastal Walkway og Yarrow Stadium. Derudover ligger War Memorial og TSB Showplace ca. 2 km derfra.