Hele lejligheden

Miami Condo Near Brickell & Wynwood

Overnatningsstedets klasse: 4

Billedgalleri for Miami Condo Near Brickell & Wynwood

Interiør
Lobby
Pool
Overnatningsstedets område
Interiør

Hele lejligheden

1 badeværelsePlads til 4 personer52.1 m2

Populære faciliteter

  • Pool
  • Køkken
  • Vaskemaskine
  • Tørretumbler
  • Gratis Wi-Fi
  • Aircondition

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

Miami Condo Near Brickell & Wynwood

  • Lejlighed med eksklusiv profil i nærheden af Bayside Marketplace
  • En kort gåtur fra Kaseya Center og Bayfront Park ligger Miami Condo Near Brickell & Wynwood, som tilbyder vaskerifaciliteter, et fitnesscenter m.m. Gæster kan nyde godt af gratis Wi-Fi på værelset.
  • Andre fordele hos denne lejlighed inkluderer:
    • En udendørs pool
    • Parkeringsservice, udendørs møbler og røgfrie områder
    • Et kontorfællesskab og en elevator
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle værelser hos Miami Condo Near Brickell & Wynwood inkluderer fordele som premium-sengetøj og aircondition samt faciliteter som gratis Wi-Fi og gratis vand på flaske.
  • Ekstra faciliteter på værelserne inkluderer:
    • Badeværelser med brusere og gratis toiletartikler
    • 36-tommers smart-tv med digitale kanaler
    • Køkken, køleskabe og opvaskemaskiner

Faciliteter på overnatningsstedet

Pool- og spafaciliteter

  • Udendørs pool

Internet

  • Tilgængeligt i lejligheden: gratis Wi-Fi
  • Tilgængeligt på nogle fællesarealer: gratis Wi-Fi

Parkering og transport

  • Parkeringsservice på stedet (50 USD pr. nat)
  • Begrænset parkeringsservice på stedet

Køkken

  • Fryser
  • Isterningmaskine
  • Kaffe-/temaskine
  • Køkkengrej, tallerkener og køkkenredskaber
  • Køkkenrulle
  • Køleskab
  • Mikrobølgeovn
  • Opvaskemaskine

Soveværelser

  • Premium-sengelinned
  • Sovesofa

Badeværelse

  • 1 privat badeværelse
  • Bruser
  • Gratis toiletartikler
  • Håndklæder til rådighed
  • Hårtørrer
  • Shampoo
  • Sæbe
  • Tandbørste og tandpasta
  • Toiletpapir

Underholdning

  • 36 tommers smart-tv med digitale kanaler

Udendørsarealer

  • Udendørs møbler

Tøjvask

  • Vaskemaskine/tørretumbler
  • Vaskemiddel
  • Vaskeri

Arbejdsområder

  • Kontorfællesskab

Komfort

  • Aircondition

Kæledyr

  • Kæledyr er ikke tilladt

Hjælp til personer med et handicap

  • Elevator (dørbredde på 91 centimeter)
  • Røgfrit overnatningssted

Service og tjenester

  • Gratis vand på flaske
  • Mørklægningsgardiner
  • Reception med begrænsede åbningstider
  • Rengøring efter anmodning
  • Strygejern/strygebræt

Områdets højdepunkter

  • I centrum
  • I et forretningskvarter

Oplevelser

  • Motionscenter

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Kuliltedetektor ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en kuliltedetektor på overnatningsstedet – medbring eventuelt en bærbar detektor)
  • Røgalarm ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet)

Generelt

  • 40 enheder
  • Rengøring (efter anmodning)

Politikker

Indtjekning

Indtjekning fra kl. 16.00 til når som helst
Minimumsalder for indtjekning: 18 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 11.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

Receptionen er åben dagligt fra kl. 09.00 til kl. 22.00
Receptionen er bemandet i et begrænset tidsrum
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Adgangsmuligheder

Adgangskode, reception (begrænsede åbningstider)

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne
Ekstrasenge er ikke tilgængelige
Vugger (barnesenge) er ikke tilgængelige

Rygning

Rygning er ikke tilladt

Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet

  • American Express
  • MasterCard
  • Visa

Vigtige oplysninger

Gebyrer

Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:

  • Gæster opkræves et skadesdepositum på 300 USD før indtjekning.
  • Dette overnatningssteds skadesdepositum skal betales via et sikkert link senest 24 timer efter reservationstidspunktet. Skadesdepositummet skal betales på forhånd for at kunne tjekke ind.

Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.

Valgfrie tjenester

  • Tillægsgebyr for parkeringsservice: USD 50 pr. nat
  • Der er mulighed for rengøring mod et ekstra tillægsgebyr, som varierer afhængigt af opholdets længde

Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kreditkort. Kontanter accepteres ikke
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Om området

Miami Condo Near Brickell & Wynwood befinder sig i centrum i Miami. Bayfront Park og James L. Knight Center udgør nogle af de kulturelle højdepunkter i området, mens de rejsende, der ønsker at tage på shopping, kan besøge Bayside Marketplace og Downtown Miami Shopping District. Ser du frem til et event eller en sportbegivenhed under dit ophold? Se, hvad Kaseya Center eller LoanDepot Park har på programmet. Besøg vores rejseguide til Miami
Vis flere lejligheder i Miami
Kort
121 NE 5th St, Miami, FL, 33132

Hvad ligger i nærheden?

  • En byvej med busbane, fodgængere, biler og en bygning udsmykket med et farverigt mural.
    Downtown Miami Shopping District
    3 min. gang - 0.3 km
  • Bybillede ved vandet med et stort pariserhjul, moderne skyskrabere og et stadion.
    Bayside Marketplace
    4 min. gang - 0.4 km
  • En høj bygning med detaljeret arkitektur og en grøn kuppel.
    Freedom Tower
    4 min. gang - 0.4 km
  • Et bybillede med høje bygninger, palmer og en havnefront.
    Bayfront Park
    6 min. gang - 0.5 km
  • Bybillede med en moderne hvid bygning, en lystbådehavn og en bro.
    Kaseya Center
    8 min. gang - 0.7 km

Sådan kommer du rundt

  • College North Metromover Station - 1 min. gang
  • Miami Central Brightline Togstation (EKW) - 8 min. gang
  • Miami, FL (MPB-Offentlig Vandflyvestation) - 5 min. kørsel

Restauranter

  • Bacardi Ocho Lounge
    6 min. gang
  • McDonald's
    3 min. gang
  • Macondo Coffee Roasters
    6 min. gang
  • Viceversa
    2 min. gang
  • Serafina
    5 min. gang

Ofte stillede spørgsmål

Har Miami Condo Near Brickell & Wynwood en pool?

Ja, dette overnatningssted har en udendørs pool.

Er Miami Condo Near Brickell & Wynwood et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos Miami Condo Near Brickell & Wynwood?

Der tilbydes parkeringsservice mod et gebyr på 50 USD pr. nat.

Hvornår er indtjekning på Miami Condo Near Brickell & Wynwood?

Indtjekning fra kl. 16.00 til når som helst.

Hvornår er udtjekning på Miami Condo Near Brickell & Wynwood?

Udtjekning er kl. 11.00.

Hvor ligger Miami Condo Near Brickell & Wynwood?

Dette lejlighedskompleks ligger i Miami Centrum, kun 5 minutters gang fra Downtown Miami Shopping District, Bayside Marketplace og Bayfront Park. Derudover ligger Kaseya Center og James L. Knight Center 15 minutter derfra. Der er to minutters gang til College North Metromover Station, mens Freedom Tower Metromover Station ligger inden for 2 minutters gang.