Tasha Lodge and Tours

Overnatningsstedets klasse: 3

Vælg datoer for at se priser

Anmeldelser

5,4 ud af 10.

Populære faciliteter

  • Pool
  • Morgenmad er inkluderet
  • Gratis lufthavnstransport
  • Parkering er inkluderet
  • Gratis Wi-Fi
  • Restaurant
Den nuværende pris er 233 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
25. aug. - 26. aug.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 10 ud af 10 værelser

Executive-dobbeltværelse - 1 queensize-seng

  • 36 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 queensize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Deluxe-værelse med dobbeltseng eller 2 enkeltsenge - 1 dobbeltseng eller 2 enkeltsenge

  • 36 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 dobbeltseng ELLER 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Executive-værelse med dobbeltseng eller 2 enkeltsenge - 1 soveværelse - ikke-ryger - udsigt til pool

  • 36 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 dobbeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Deluxe-værelse med dobbeltseng eller 2 enkeltsenge - 1 dobbeltseng eller 2 enkeltsenge

  • 36 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 dobbeltseng ELLER 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Comfort-værelse med dobbeltseng eller 2 enkeltsenge - 1 dobbeltseng eller 2 enkeltsenge

  • 36 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 dobbeltseng ELLER 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Comfort-værelse med dobbeltseng eller 2 enkeltsenge - 1 dobbeltseng eller 2 enkeltsenge - ikke-ryger

  • 36 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 dobbeltseng ELLER 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Comfort-værelse med dobbeltseng eller 2 enkeltsenge - 1 dobbeltseng eller 2 enkeltsenge

  • 36 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 dobbeltseng ELLER 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Comfort-værelse med dobbeltseng eller 2 enkeltsenge - 1 dobbeltseng eller 2 enkeltsenge - ikke-ryger

  • 36 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 dobbeltseng ELLER 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Familiehus - 2 soveværelser - udsigt til pool

  • 45 m²
  • 2 soveværelser
  • Plads til 4 personer
  • 1 dobbeltseng og 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Familiehus - 2 soveværelser - udsigt til pool

  • 45 m²
  • 2 soveværelser
  • Plads til 4 personer
  • 1 dobbeltseng og 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi
Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Tasha Lodge and Tours befinder sig i Livingstone. Stedets naturskønne områder kan opleves med et besøg til Victoria Vandfaldene og Victoria Falls Nationalpark. Besøg vores rejseguide til Livingstone
Vis flere hytter i Livingstone
Kort
Plot number 4424/200, Livingstone, 10101

Hvad ligger i nærheden?

  • Et stort vandfald styrter ned ad en stejl klippe, omgivet af frodig vegetation og en klar himmel.
    Mosi-oa-Tunya-nationalparken
    8 min. kørsel - 8.8 km
  • Mukuni Park Curio Marked
    3 min. kørsel - 3.1 km
  • Livingstone Museum
    3 min. kørsel - 3.5 km
  • Jernbanemuseum
    6 min. kørsel - 6.1 km
  • Maramba Kulturmuseum
    8 min. kørsel - 8.8 km

Sådan kommer du rundt

  • Livingstone (LVI) - 9 min. kørsel

Restauranter

  • Sea Spice
    4 min. kørsel
  • Munali Coffee
    3 min. kørsel
  • Olga's The Italian Corner
    4 min. kørsel
  • The Nkhosi Livingstone Lodge and Spa
    24 min. kørsel
  • Sepo Yaka
    4 min. kørsel

Om overnatningsstedet

Tasha Lodge and Tours

  • Højdepunkter på overnatningsstedet
  • Gratis engelsk morgenmad, gratis lufthavnstransport og en bar ved poolen er blot nogle af faciliteterne hos Tasha Lodge and Tours. Stedets restaurant byder på morgenmad, frokost og middag. Gratis Wi-Fi på værelset med en hastighed på 25+ Mbit/s er til rådighed for alle gæster, og der tilbydes vaskerifaciliteter og en bar.
  • Du kan desuden få glæde af fordele som:
    • En udendørs pool og en børnepool
    • Gratis selvstændig parkering
    • Transport i området, hurtig udtjekning og hurtig indtjekning
    • Bagageopbevaring, mødelokaler og en festsal
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle værelser er individuelt møblerede og byder på komfortable faciliteter såsom arbejdsområder med plads til en bærbar computer og aircondition plus faciliteter som gratis Wi-Fi og pengeskabe.
  • Andre faciliteter inkluderer:
    • Gratis teposer/instantkaffe og elkedler
    • Badeværelser med brusehoveder med spredningseffekt og gratis toiletartikler
    • 42-tommers fladskærms-tv med satellitkanaler
    • Garderobe eller klædeskab, terrasse og køleskabe

Lignende overnatningssteder

Faciliteter på overnatningsstedet

Internet

  • Tilgængeligt på alle værelser: gratis Wi-Fi
  • Wi-Fi-hastighed på værelset: 25+ Mbit/s
  • Tilgængeligt på nogle fællesarealer: gratis Wi-Fi

Parkering og transport

  • Gratis lufthavnstransport tur-retur
  • Transport til områder i nærheden (tillægsgebyr)
  • Gratis sikker og utildækket selvstændig parkering på stedet
  • Begrænset selvstændig parkering på stedet
  • Mulighed for handicapparkering

Mad og drikke

  • Gratis engelsk morgenmad tilbydes hver dag fra kl. 06.00 til kl. 10.00
  • En bar ved poolen
  • En bar/lounge
  • En restaurant
  • Snackbar/deli

Oplevelser

  • Børnepool
  • Udendørs pool

Familievenlige faciliteter

  • Børnepool
  • Køleskab på værelset
  • Snackbar/deli
  • Udendørs pool
  • Vaskeri

Bekvemmeligheder

  • Bagageopbevaring
  • Døgnåben reception
  • Pengeskab i receptionen
  • Vaskeri

Gæstefaciliteter

  • Hjælp med udflugter og billetter
  • Rengøring (dagligt)

Forretningstjenester

  • Mødelokale

Udendørs

  • Grillfaciliteter
  • Picnicområde

Hjælp til personer med et handicap

  • Hvis du vil anmode om hjælp til personer med et handicap, bedes du kontakte overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i din reservationsbekræftelse.
  • Adgang for kørestolsbrugere (kan være begrænset)
  • Adgang til pool via rampe på stedet
  • Belysning ved indgang
  • Flisegulv på værelset
  • Forretningscenter med adgang for kørestolsbrugere
  • Handicapparkering
  • Ingen elevator
  • Lounge med adgang for kørestolsbrugere
  • Registreringsskranke med adgang for kørestolsbrugere
  • Restaurant med adgang for kørestolsbrugere

Andet

  • Selskabssal

Værelsesfaciliteter

Soveværelse

  • Sengelinned til rådighed

Badeværelse

  • Brusehoved med spredningseffekt
  • Bruser
  • Gratis toiletartikler
  • Håndklæder til rådighed
  • Privat badeværelse
  • Sæbe
  • Toiletpapir

Underholdning

  • 42 tommers fladskærms-tv med satellitkanaler

Mad og drikke

  • Begrænset roomservice
  • Elkedel
  • Køleskab
  • Teposer/instantkaffe

Andet

  • Aircondition
  • Arbejdsområde til bærbar computer
  • Elektriske adaptere
  • Individuel indretning
  • Individuel møblering
  • Pengeskab
  • Skrivebord
  • Vaskemiddel

Politikker

Indtjekning

Indtjekning fra kl. 10.00 til kl. 00.00
Huritg indtjekning er tilgængelig

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 10.00
Hurtig udtjekning er tilgængelig

Særlige indtjekningsinstruktioner

Gæster skal kontakte overnatningsstedet på forhånd for at få indtjekningsinstruktioner. Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen forud for din ankomst for at arrangere indtjekning
Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, hvis du planlægger at ankomme efter kl. 23.00
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Adgangsmuligheder

Bemandet reception

Kæledyr

Kæledyr eller servicedyr er ikke tilladt

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne
Ekstrasenge er ikke tilgængelige
Vugger (barnesenge) er tilgængelige mod et gebyr på 5.0 ZMW pr. dag

Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet

Vigtige oplysninger

Valgfrie tjenester

  • Gebyr for baby-/barneseng: 5.0 ZMW pr. dag

Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Det navn, der står på det kreditkort, som bruges ved indtjekning til betaling af diverse udgifter, skal være det primære navn på værelsesreservationen
Dette overnatningssted accepterer kreditkort, debetkort, mobilbetaling og kontanter
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Vi bør nævne

Dette overnatningssted har ingen elevatorer
Ingen kæledyr er tilladt på overnatningsstedet. Dette gælder også servicedyr som f.eks. førerhunde

Ofte stillede spørgsmål

Har Tasha Lodge and Tours en pool?

Ja, dette overnatningssted har en udendørs pool og en børnepool.

Hvad koster det at overnatte hos Tasha Lodge and Tours?

Priserne for 1 nat for 2 voksne hos Tasha Lodge and Tours den 25. aug. 2026 starter fra 233 kr., inkl. skatter og gebyrer, fra og med den 24. aug. 2026. Denne pris er baseret på den laveste pris pr. nat fundet inden for de seneste 24 timer for ophold i de næste 30 dage. Priser kan til enhver tid ændres. Vælg dine datoer for mere præcise priser.

Er Tasha Lodge and Tours et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos Tasha Lodge and Tours?

Der er gratis selvstændig parkering på dette overnatningssted.

Hvornår er indtjekning på Tasha Lodge and Tours?

Indtjekning fra kl. 10.00 til kl. 00.00.

Hvornår er udtjekning på Tasha Lodge and Tours?

Udtjekning er kl. 10.00.

Tilbyder Tasha Lodge and Tours shuttletransport til lufthavnen?

Ja, der er gratis lufthavnstransport.

Hvor ligger Tasha Lodge and Tours?

Denne hytte ligger i Livingstone, kun 3 km fra Mukuni Park Curio Marked og 3,7 km fra Livingstone Museum. Derudover ligger Jernbanemuseum og Maramba Kulturmuseum ca. 10 km derfra.

Kan jeg afbestille min reservation gratis og modtage fuld refusion?

Ja, dette overnatningssted tilbyder gratis afbestilling for udvalgte værelsespriser, fordi fleksibilitet er vigtigt. Du bedes læse overnatningsstedets afbestillingspolitik på vores hjemmeside for at få flere oplysninger om undtagelser eller krav.