TURIM Boulevard Hotel

Overnatningsstedets klasse: 5 og derover

Vælg datoer for at se priser

Anmeldelser

9,2 ud af 10.
Fantastisk
Den nuværende pris er 1.638 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
16. nov. - 17. nov.

Populære faciliteter

  • Pool
  • Gratis Wi-Fi
  • Restaurant
  • Aircondition
  • Morgenmad tilbydes
  • Mulighed for parkering

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 10 ud af 10 værelser

Superior-dobbeltværelse

8,8 ud af 10
Fremragende
(35 anmeldelser)
  • 20 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng

Superior-værelse med 2 enkeltsenge - byudsigt

10,0 ud af 10
Enestående
(11 anmeldelser)
  • Byudsigt
  • 26 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 2 enkeltsenge

Executive-dobbeltværelse

10,0 ud af 10
Enestående
(2 anmeldelser)
  • 21 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng

Deluxe-værelse med 2 enkeltsenge - byudsigt

  • Byudsigt
  • 28 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 2 enkeltsenge

Deluxe-dobbeltværelse - byudsigt

10,0 ud af 10
Enestående
(3 anmeldelser)
  • Byudsigt
  • 34 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng

Familiesuite

  • 54 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 2 store enkeltsenge og 1 sovesofa (enkeltseng)

Executive-værelse med 2 enkeltsenge

  • 24 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 2 enkeltsenge

Superior-værelse med 2 enkeltsenge

10,0 ud af 10
Enestående
(5 anmeldelser)
  • 21 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 2 enkeltsenge

Superior-dobbeltværelse - byudsigt

9,6 ud af 10
Enestående
(4 anmeldelser)
  • Byudsigt
  • 21 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng

Junior-suite

  • 40 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 2 enkeltsenge

Du vil muligvis også kunne lide

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

TURIM Boulevard Hotel befinder sig i Lissabon Centrum – et område i Lissabon, der ligger i et shoppingområde og tæt på en metrostation. Restauradores-pladsen og Rossio Torv er et par bemærkelsesværdige seværdigheder. Derudover er Lissabon Oceanarium en af de mest populære i området. Overvej at kigge forbi Praça do Comércio-pladsen og Lissabon Katedral (Se). Benyt lejligheden til at udforske områdets muligheder for vandsport som bådsejlads. Besøg vores rejseguide til Lissabon
Kort
Avenida da Liberdade, 159, Lisbon, 1250-143

Hvad ligger i nærheden?

  • En byplads med en fontæne, træer og en bygning med skiltene 'SAO JOSE'.
    Avenida da Liberdade
    1 min. gang - 0.1 km
  • En sti med bambusport og bænk.
    Botanisk Have
    3 min. gang - 0.2 km
  • En brostensbelagt plads med et centralt monument, omgivet af historiske bygninger og en klar blå himmel.
    Restauradores-pladsen
    8 min. gang - 0.7 km
  • Et højt monument med statuer, omgivet af flag og træer.
    Praça Marquês de Pombal Plads
    8 min. gang - 0.7 km
  • Et torv med en fontæne, et monument og et mønstret fortov.
    Rossio Torv
    12 min. gang - 1.0 km

Sådan kommer du rundt

  • Avenida Metrostation - 1 min. gang
  • Rossio Lisboa Station - 10 min. gang
  • Lissabon (LIS-Humberto Delgado) - 31 min. kørsel

Restauranter

  • Cervejaria Ribadouro
    1 min. gang
  • Delta The Coffee House Experience
    3 min. gang
  • JNcQUOI
    2 min. gang
  • JNcQUOI Fish
    2 min. gang
  • Kafeine
    3 min. gang

Om overnatningsstedet

TURIM Boulevard Hotel

  • Hotel med luksusfaciliteter i nærheden af Restauradores-pladsen
  • Nær Rossio Torv og São Jorge Slot ligger TURIM Boulevard Hotel, som byder på en bar ved poolen, en terrasse og renseri/vaskeri. Stedets restaurant med portugisiske retter, Yuppy Restaurant, byder på frokost og middag. Gratis Wi-Fi på værelset er til rådighed for alle gæster, og der tilbydes 2 barer og et døgnåbent forretningscenter.
  • Du kan desuden drage fordel af følgende under dit ophold:
    • En udendørs pool samt liggestole og poolparasoller
    • Limousine- eller town car-service, morgenmadsbuffet (tillægsgebyr) og selvstændig parkering
    • Concierge-tjenester, kaffe/te i lobbyen og en døgnåben reception
    • En elevator, røgfrie områder og et pengeskab i receptionen
    • Anmeldelserne fra gæster fremhæver det hjælpsomme personale og de generelle forhold
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle 101 værelser byder på komfortable faciliteter som roomservice døgnet rundt og aircondition plus faciliteter som gratis Wi-Fi og pengeskabe.
  • Ekstra faciliteter på værelserne inkluderer:
    • Badeværelser med brusehoveder med spredningseffekt og gratis toiletartikler
    • 43-tommers fladskærms-tv med satellitkanaler
    • Kaffe-/temaskiner, varme og daglig rengøring

Lignende overnatningssteder

Faciliteter på overnatningsstedet

Internet

  • Tilgængeligt på alle værelser: gratis Wi-Fi
  • Tilgængeligt på nogle fællesarealer: gratis Wi-Fi

Parkering og transport

  • Højdebegrænsninger for parkering på stedet
  • Limousineservice
  • Overdækket parkering på stedet (35 EUR pr. dag, intet gebyr for indkørsel/udkørsel)
  • Begrænset selvstændig parkering på stedet

Mad og drikke

  • Morgenmadsbuffet tilbydes dagligt fra kl. 07.00 til kl. 10.30 mod et gebyr på 25 EUR pr. person
  • 2 barer/lounger
  • En bar ved poolen
  • En restaurant
  • Kaffe og te på fællesarealer
  • Snackbar/deli

Restauranter på stedet

  • Boulevard Bar
  • Yuppy Restaurant
  • Yuppy Rooftop Bar

Oplevelser

  • Udendørs pool

Familievenlige faciliteter

  • Lydisolerede værelser
  • Snackbar/deli
  • Udendørs pool
  • Vaskeri

Bekvemmeligheder

  • Bagageopbevaring
  • Døgnåben reception
  • Gratis aviser i lobbyen
  • Pengeskab i receptionen
  • Vaskeri

Gæstefaciliteter

  • Aftenopredning
  • Concierge-tjenester
  • Flersproget medarbejderstab
  • Hjælp med udflugter og billetter
  • Portier/piccolo
  • Rengøring (dagligt)
  • Renseri-/vaskeriservice

Forretningstjenester

  • Døgnåbent forretningscenter
  • Mødelokale

Udendørs

  • Liggestole ved poolen
  • Poolparasoller
  • Terrasse

Hjælp til personer med et handicap

  • Hvis du vil anmode om hjælp til personer med et handicap, bedes du kontakte overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i din reservationsbekræftelse.
  • Adgang for kørestolsbrugere (kan være begrænset)
  • Elevator

Andet

  • 1 bygning
  • 7 etager
  • Bygget i 2019
  • Receptionssal
  • Rygning er ikke tilladt

Værelsesfaciliteter

Soveværelse

  • Mørklægningsgardiner
  • Sengelinned til rådighed

Badeværelse

  • Badekåber
  • Brusehoved med spredningseffekt
  • Bruser
  • Gratis toiletartikler
  • Hjemmesko
  • Håndklæder til rådighed
  • Hårtørrer
  • Privat badeværelse
  • Shampoo
  • Sæbe
  • Tandbørste og tandpasta (efter anmodning)
  • Toiletpapir

Underholdning

  • 43 tommers fladskærms-tv med satellitkanaler

Mad og drikke

  • Gratis vand på flaske
  • Kaffe-/temaskine
  • Minibar
  • Roomservice døgnet rundt

Andet

  • Aircondition (klimakontrolleret)
  • Elektriske adaptere
  • Lydisolerede værelser
  • Pengeskab
  • Skrivebord
  • Strygejern/strygebræt (efter anmodning)
  • Telefon
  • Varme

Politikker

Indtjekning

Indtjekning fra kl. 14.00 til når som helst
Minimumsalder for indtjekning: 18 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 12.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
Gæster, som kører til overnatningsstedet, bør kontakte overnatningsstedet på forhånd for at få rutevejledning m.m.
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Adgangsmuligheder

Bemandet reception

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt (servicedyr er tilladt, og der opkræves ikke gebyrer)

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne
Vugger (barnesenge) er ikke tilgængelige

Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet

  • American Express
  • MasterCard
  • Visa

Vigtige oplysninger

Gebyrer

Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:

  • Der pålægges en byskat: EUR 4.00 pr. person pr. nat, op til 7 nætter. Denne skat gælder ikke for børn under 13 år.

Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.

Valgfrie tjenester

  • Gebyr for morgenmadsbuffet: 25 EUR pr. person (cirkapriser)
  • Gebyr for selvstændig parkering (overdækket): 35 EUR pr. dag (intet gebyr for indkørsel/udkørsel)

Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kreditkort, debetkort og kontanter
Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer brandslukker
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig
Overnatningsstedets registreringsnummer 7233/AL
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Vi bør nævne

Poolen er tilgængelig fra kl. 09.00 til kl. 20.00
Kun registrerede gæster kan opholde sig på værelserne
Begrænset parkeringshøjde

Ofte stillede spørgsmål

Har TURIM Boulevard Hotel en pool?

Ja, dette overnatningssted har en udendørs pool. Der er adgang til poolen fra kl. 09.00 til kl. 20.00.

Hvad koster det at overnatte hos TURIM Boulevard Hotel?

Priserne for 1 nat for 2 voksne hos TURIM Boulevard Hotel den 16. nov. 2026 starter fra 1.638 kr., inkl. skatter og gebyrer, fra og med den 19. okt. 2026. Denne pris er baseret på den laveste pris pr. nat fundet inden for de seneste 24 timer for ophold i de næste 30 dage. Priser kan til enhver tid ændres. Vælg dine datoer for mere præcise priser.

Er TURIM Boulevard Hotel et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kun servicedyr er tilladt på overnatningsstedet.

Hvor meget koster parkering hos TURIM Boulevard Hotel?

Der tilbydes selvstændig parkering mod et gebyr på 35 EUR pr. dag. Der er et begrænset antal pladser.

Hvornår er indtjekning på TURIM Boulevard Hotel?

Indtjekning fra kl. 14.00 til når som helst.

Hvornår er udtjekning på TURIM Boulevard Hotel?

Udtjekning er kl. 12.00.

Hvor ligger TURIM Boulevard Hotel?

Dette hotel med luksusfaciliteter ligger i Lissabon Centrum, kun 15 minutters gang fra Restauradores-pladsen og Rossio Torv. Derudover ligger Praça do Comércio-pladsen og Lissabon Katedral (Se) ca. 2 km derfra. Der er to minutters gang til Avenida Metrostation, mens Restauradores – Glória Sporvognsstation ligger inden for 7 minutters gang.

Kan jeg afbestille min reservation gratis og modtage fuld refusion?

Ja, dette overnatningssted tilbyder gratis afbestilling for udvalgte værelsespriser, fordi fleksibilitet er vigtigt. Du bedes læse overnatningsstedets afbestillingspolitik på vores hjemmeside for at få flere oplysninger om undtagelser eller krav.

Anmeldelser

Anmeldelser af TURIM Boulevard Hotel

9,2

Fantastisk

9,6

Rengøring

9,6

Området

9,2

Service og personale

9,4

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Bedømmelse på 10 − Fremragende. 354 af i alt 514 anmeldelser
Bedømmelse på 8 − Udmærket. 110 af i alt 514 anmeldelser
Bedømmelse på 6 − Okay. 37 af i alt 514 anmeldelser
Bedømmelse på 4 − Dårligt. 6 af i alt 514 anmeldelser
Bedømmelse på 2 − Forfærdeligt. 7 af i alt 514 anmeldelser

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, overnatningsstedets tilstand og faciliteter, værelsets komfort

Alt godt...!

Super lækkert hotel med en rigtig god beliggenhed - Virkelig venligt og serviceminded personale. Godt rummeligt værelse, og super gode forhold. Alt godt!
Overnattede 7 nætter i juli 2024
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Heel fijn verblijf, super vriendelijk personeel en heerlijk ontbijt
Overnattede 3 nætter i september 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Cute boutique hotel in a perfect location. The property was spotless and staff was very helpful.
Overnattede 1 nat i september 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Enjoyable stay!
Overnattede 1 nat i juli 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Great location, great staff. Very luxurious
Overnattede 1 nat i august 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Great hotel and clean
Overnattede 6 nætter i juli 2026
Verificeret anmeldelse

8/10 Godt

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Breakfast was good, good location,staff helpfull, there was no iron in room
Overnattede 3 nætter i september 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
The team serving breakfast, at the roof top bar and concierge were amazing. So hospitable and attentive to all our requests.
Overnattede 8 nætter i september 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Great location!!
Overnattede 2 nætter i august 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Was in a great area and very clean, would def stay again next time we are in Lisbon
Overnattede 1 nat i juni 2026
Verificeret anmeldelse

8/10 Godt

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
The location is very good which many restaurants and shop nearby. You can easily access to tourist attraction. The breakfast is good with variety of choice and the service in the restaurant is excellent. Their service achieved the top one that I recd for the last 10 hotels I visited. But the cleaning service still has room to improve. ( but it is a common issue that we come across in Portugal)
Overnattede 6 nætter i september 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Hotel super bem localizado e os empregados muito gentis
Overnattede 3 nætter i april 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Excelente hotel, ótima localizacao
Overnattede 3 nætter i februar 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Hotel ótimo, atendimento primoroso e localização estratégica
Overnattede 4 nætter i marts 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Great place to stay in Central Lisbon. Great staff, lovely property in a beautiful area, close to shopping, restaurants and site seeing.
Overnattede 3 nætter i april 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Bem localizado. Quarto e banheiro limpos. Pessoal atencioso e bom café da manhã
Overnattede 3 nætter i juli 2026
Verificeret anmeldelse

8/10 Godt

Synes godt om: Rengøring, service og personale, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Schone kamer, zwembad is heel klein maar wel verwarmd. Goede geluidsdichte kamers. Schoonmaak komt iedere dag vragen of alles naar wens is Hotel ligt centraal op 10 meter van de metro
Overnattede 8 nætter i august 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Outstanding hotel! Location is amazing - right in the middle of many activities, shopping and restaurants. We were traveling during a heat wave and the air conditioning was great. Service was excellent - would absolutely stay here again.
Overnattede 3 nætter i juli 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Quarto limpo, funcionários atenciosos e localização perfeita.
Overnattede 1 nat i maj 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
What a beautiful stay. The staff is super friendly and helpful. The property is well maintained and they are conveniently located in the center of everything. I would definitely stay again.
Overnattede 4 nætter i juni 2026
Verificeret anmeldelse

6/10 Okay

Synes godt om: Rengøring, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Hotel feels modern, but management need to improve their systems, it feels like Faulty Towers at times. In particular the room key cards expire before check out and often need to be reprogrammed. The hotel site over the Metro, the vibration and noice reach floor 4, so avoid low level rooms. I’m sure if management train staff and improve systems the venue could be 5* but currently it’s a 4*!
Overnattede 1 nat i oktober 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Clean, good location
Overnattede 1 nat i maj 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
The hotel is excellent with well maintained installation. The staff was very helpful specially Ricardo. The check-in was also very quickly and were very helpful across. The breakfast personnel were also great. The menu option was very good for us since it had Benedict eggs which I love. Overall we recommend the hotel. The only issue was that the safe box was not working correctly.
Overnattede 2 nætter i august 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Amazing stay. Plain and simple...
Overnattede 4 nætter i maj 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
This hotel is really nice. The bellman came out and helped us with our luggage. They offer a friendly greeting and it was clean. Housekeeping came to see if we needed anything. The pool on the roof was also nice.
Overnattede 3 nætter i juli 2026