Hele lejligheden

Tortuga Suite Sparkling Pool Hot Tub

Overnatningsstedets klasse: 2

Billedgalleri for Tortuga Suite Sparkling Pool Hot Tub

Et moderne køkken med en stor ø, en indbygget vask og et spiseområde med blå sofa og stole.
En swimmingpool med en bygning med grønt tag i nærheden, omgivet af palmer.
En stue med en blå sofa, et hvidt sofabord og et køkkenområde med en bardisk og hvide barstole.
Et hotelværelse med en stor seng, to sengeborde med lamper, en loftsvifte og udsigt til det frie gennem lette gardiner.
Et køkken med hvide skabe, en central ø med barstole, og en mikrobølgeovn over øen.

Hele lejligheden

2 soveværelser2 badeværelserPlads til 6 personer

Populære faciliteter

  • Kæledyrsvenligt
  • Parkering er inkluderet
  • Grillfaciliteter
Den nuværende pris er 2.783 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
31. aug. - 1. sep.

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

Tortuga Suite Sparkling Pool Hot Tub

  • Lejlighed i nærheden af Florida Keys Beaches
  • I nærheden af Smathers Beach ligger Tortuga Suite Sparkling Pool Hot Tub, som har alt, hvad du behøver. Hold forbindelsen med gratis Wi-Fi på fællesarealer.
  • Du kan desuden drage fordel af:
    • Gratis selvstændig parkering
    • Havegrill
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle værelser hos Tortuga Suite Sparkling Pool Hot Tub tilbyder faciliteter som højhastighedsinternetforbindelse.

Faciliteter på overnatningsstedet

Pool- og spafaciliteter

  • Fællespool

Internet

  • Tilgængeligt i lejligheden: hurtigt internet
  • Tilgængeligt på nogle fællesarealer: gratis Wi-Fi

Parkering og transport

  • Gratis selvstændig parkering på stedet
  • Begrænset selvstændig parkering på stedet
  • Mulighed for handicapparkering

Soveværelser

  • 2 soveværelser

Badeværelse

  • 2 private badeværelser

Opholdsområder

  • Stue

Udendørsarealer

  • Grillfaciliteter

Kæledyr

  • Kæledyrsvenligt

Hjælp til personer med et handicap

  • Hvis du vil anmode om hjælp til personer med et handicap, bedes du kontakte overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i din reservationsbekræftelse.
  • Handicapparkering
  • Ingen elevator
  • Særlige rygeområder

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Kuliltedetektor (værten har angivet, at der er en kuliltedetektor på overnatningsstedet)
  • Røgalarm (værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet)
  • Brandslukker

Generelt

  • 4 enheder

Lignende overnatningssteder

Politikker

Indtjekning

Indtjekning fra kl. 16.00 til kl. 18.00
Minimumsalder for indtjekning: 25 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 10.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

Gæster skal kontakte overnatningsstedet for at få indtjekningsinstruktioner
Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, mindst 24 timer før du ankommer, for at arrangere indtjekning
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Kæledyr

Kæledyr er tilladt
Servicedyr er tilladt, og der opkræves ikke gebyrer

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne

Begivenheder

Arrangementer er ikke tilladt

Rygning

Rygning er tilladt: I udvalgte områder

Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kreditkort
Fester og events for grupper er strengt forbudt på stedet
Værten har angivet, at der er en kuliltealarm på overnatningsstedet
Værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet
Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer brandslukker
Dette overnatningssted rengøres professionelt
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Vi bør nævne

Dette overnatningssted har ingen elevatorer
Et obligatorisk gebyr for rengøring er inkluderet i overnatningsstedets pris

Om området

Denne lejlighed befinder sig i Key West. Southernmost Point og Hjem og museum for Ernest Hemingway er et par betydningsfulde seværdigheder, mens nogle af stedets naturskønne områder omfatter Smathers Beach og Florida Keys Beaches. Er du klar til at male byen rød? Overvej at tage et smut forbi The Key West Theater og Sloppy Joe's Bar. Besøg vores rejseguide til Key West
Vis flere lejligheder i Key West
Kort
Key West, FL

Hvad ligger i nærheden?

  • En stentrappe gennem en tropisk skov med frodig vegetation og en stenvæg.
    Key West Tropical Forest and Botanical Garden
    4 min. kørsel - 2.4 km
  • En murstensbygning med en midterlig buegang, palmer og en grussti.
    Fort East Martello Museum and Gallery
    4 min. kørsel - 2.7 km
  • En strand med hvidt sand, palmer og en bygning i baggrunden.
    Smathers Beach
    6 min. kørsel - 4.4 km
  • En gade med et apotek, et teater og en gul bygning.
    Duval Street
    14 min. kørsel - 8.0 km
  • Et farverigt monument med tekst, der angiver det sydligste punkt på det amerikanske fastland, beliggende i Key West, Florida.
    Southernmost Point
    14 min. kørsel - 8.0 km

Sådan kommer du rundt

  • Key West, FL (EYW-Key West Intl.) - 3 min. kørsel

Restauranter

  • McDonald's
    3 min. kørsel
  • Hurricane Hole Marina
    3 min. kørsel
  • Hurricane Hole Waterfront Bar & Grill
    4 min. kørsel
  • Bad Boy Taqueria & Tequila
    6 min. kørsel
  • Wendy's
    4 min. kørsel

Ofte stillede spørgsmål

Er Tortuga Suite Sparkling Pool Hot Tub et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Ja, kæledyr er tilladt på dette overnatningssted.

Hvad koster det at overnatte hos Tortuga Suite Sparkling Pool Hot Tub?

Priserne for 1 nat for 2 voksne hos Tortuga Suite Sparkling Pool Hot Tub den 31. aug. 2026 starter fra 2.783 kr., inkl. skatter og gebyrer, fra og med den 30. aug. 2026. Denne pris er baseret på den laveste pris pr. nat fundet inden for de seneste 24 timer for ophold i de næste 30 dage. Priser kan til enhver tid ændres. Vælg dine datoer for mere præcise priser.

Hvor meget koster parkering hos Tortuga Suite Sparkling Pool Hot Tub?

Der er gratis selvstændig parkering på dette overnatningssted.

Hvornår er indtjekning på Tortuga Suite Sparkling Pool Hot Tub?

Indtjekning fra kl. 16.00 til kl. 18.00.

Hvornår er udtjekning på Tortuga Suite Sparkling Pool Hot Tub?

Udtjekning er kl. 10.00.

Hvor ligger Tortuga Suite Sparkling Pool Hot Tub?

Dette lejlighedskompleks ligger i Key West, kun 3 km fra Fort East Martello Museum and Gallery, Key West Tropical Forest and Botanical Garden og Regal Key West. Derudover ligger Smathers Beach og Lower Keys Medical Center ca. 5 km derfra.

Kan jeg afbestille min reservation gratis og modtage fuld refusion?

Ja, dette overnatningssted tilbyder gratis afbestilling for udvalgte værelsespriser, fordi fleksibilitet er vigtigt. Du bedes læse overnatningsstedets afbestillingspolitik på vores hjemmeside for at få flere oplysninger om undtagelser eller krav.

Anmeldelser af Tortuga Suite Sparkling Pool Hot Tub