Hele lejligheden

Kolu Honu Stunning Beachfront Condo for 2!

Overnatningsstedets klasse: 4

Billedgalleri for Kolu Honu Stunning Beachfront Condo for 2!

En balkon med et bord dækket til to personer, en ventilator i loftet og udsigt til havet og palmer.
En smal gang med hvide skydedøre, en ventilator i loftet og udsigt til et køkken med skabe og en mikrobølgeovn.
Et køkken med hvide hårde hvidevarer, træskabe og udsigt over det fri.
Et soveværelse med seng, sengebord, lampe og billeder på væggen.
En stue med sofa, stole, et sofabord og et spisebord. Der er en ventilator i loftet, et køkken i baggrunden og et stort spejl på væggen.

Anmeldelser

8,6 ud af 10.
Fremragende

Populære faciliteter

  • Køkken
  • Vaskemaskine
  • Tørretumbler
  • Gratis Wi-Fi
  • Delvis havudsigt

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

Kolu Honu Stunning Beachfront Condo for 2!

  • Lejlighed med eksklusiv profil i nærheden af Kailua Pier
  • Kolu Honu Stunning Beachfront Condo for 2! har alt, hvad du behøver. Gæster kan nyde godt af gratis Wi-Fi på værelset.
  • Du kan desuden få glæde af fordele som:
    • Adgang til en udendørs pool i nærheden
    • En elevator, udendørs møbler og røgfrie områder
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle værelser er individuelt møblerede og har fordele som møblerede balkoner og separate siddeområder samt faciliteter som gratis Wi-Fi og separate spiseområder.
  • Andre faciliteter tæller:
    • 2 badeværelser med badekar eller brusere og hårtørrere
    • 42-tommers fladskærms-tv med digitale kanaler
    • Garderobe eller klædeskab, separat siddeområde og separat spiseområde

Lignende overnatningssteder

Om området

Denne lejlighed befinder sig tæt på stranden i Historic Kailua Village – et område i Kailua-Kona. Magic Sands Beach og Kona Cloud Forest Sanctuary reflekterer områdets naturlige skønhed. Områdets andre seværdigheder inkluderer KBXtreme og Kona Community Aquatic Center. Ser du frem til et event eller en sportsbegivenhed under din rejse? Se, hvad Holua Racquet and Paddle har at byde på, eller mal byen rød med et besøg til Don's Mai Tai Bar. Besøg vores rejseguide til Kailua-Kona
Vis flere lejligheder i Kailua-Kona
Kort
75-5782 Kuakini Hwy., 96740 Kailua, Kona, Us, Kailua-Kona, HI, 96740

Hvad ligger i nærheden?

  • En kystby med et markant kirktur, frodige palmer og en stenet kystlinje.
    Hulihee Palace
    8 min. gang - 0.8 km
  • En tropisk strand med klart turkis vand, palmer og røde både ved en bro.
    Kailua Pier
    12 min. gang - 1.0 km
  • En tropisk strand med krystalklart blåt vand, palmer og strandparasoller.
    Kamakahonu Beach
    14 min. gang - 1.2 km
  • Kona Inn Shopping Village
    5 min. gang - 0.5 km
  • Kona Brewing Company
    14 min. gang - 1.2 km

Sådan kommer du rundt

  • Kailua-Kona, HI (KOA-Kona Intl.) - 17 min. kørsel

Restauranter

  • McDonald's
    7 min. gang
  • TK Noodle House
    8 min. gang
  • Royal Kona Resort Oceanfront Bar
    7 min. gang
  • Don's Mai Tai Bar
    7 min. gang
  • Huggo's On The Rocks
    4 min. gang

Ofte stillede spørgsmål

Har Kolu Honu Stunning Beachfront Condo for 2! en pool?

Ja, dette overnatningssted har adgang til udendørs pool.

Er Kolu Honu Stunning Beachfront Condo for 2! et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos Kolu Honu Stunning Beachfront Condo for 2!?

Der er et begrænset antal pladser.

Hvornår er indtjekning på Kolu Honu Stunning Beachfront Condo for 2!?

Indtjekning starter kl. 16.00.

Hvornår er udtjekning på Kolu Honu Stunning Beachfront Condo for 2!?

Udtjekning er kl. 10.00.

Hvor ligger Kolu Honu Stunning Beachfront Condo for 2!?

Dette lejlighedskompleks ligger i Historic Kailua Village, kun 15 minutters gang fra St. Michael The Archangel Church og Kailua Pier. Derudover ligger Kona Farmers Market og Don's Mai Tai Bar 10 minutter derfra.

Anmeldelser

Anmeldelser af Kolu Honu Stunning Beachfront Condo for 2!

8,6

Fremragende

9,2

Rengøring

9,8

Faciliteter

8,2

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Bedømmelse på 10 − Fremragende. 8 af i alt 14 anmeldelser
Bedømmelse på 8 − Udmærket. 3 af i alt 14 anmeldelser
Bedømmelse på 6 − Okay. 2 af i alt 14 anmeldelser
Bedømmelse på 4 − Dårligt. 1 af i alt 14 anmeldelser
Bedømmelse på 2 − Forfærdeligt. 0 af i alt 14 anmeldelser

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter, kommunikation
Liked that it was close to the ocean and can be viewed from the balcony during breakfast.
Overnattede 6 nætter i december 2024
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter, kommunikation
Nice location in the city with wonderful view
Overnattede 8 nætter i oktober 2024
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Great location. It has everything we needed! Loved out stay. I did the Ironman 70.3 and could be happier.
Overnattede 10 nætter i maj 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Synes ikke om: Kommunikation
Very clean well furnished property, the light inside the refrigerator went out, I couldn't get the fan too turn on in the guest bathroom. It was a beautiful place in a great location. I would stay here again.
Overnattede 7 nætter i september 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter, kommunikation
This is the second time in a row we stayed here. Awesome spot, centrally located to all the nice beaches and snorkeling spots. Can't wait for next year! We will definitely be staying here again. Even with no air conditioning, it was amazing!
Overnattede 6 nætter i september 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter, kommunikation
Clean Had all the beach stuff: chairs, coolers, umbrella Sharp knives in the kitchen (never find this in a vacation rental) Location is choice. It’s not quiet (road noise, people’s music driving by, soccer pitch next door) given its location right downtown but it’s steps to great dining and farmers market Any location this close to ocean is going to quickly show effects of salt air and that is to be expected. If you’re looking for modern luxury, this isn’t it. If you’re looking for authentic local Kona, this is is it. 10/10 would love to stay here again.
Overnattede 11 nætter i februar 2026
Verificeret anmeldelse

8/10 Godt

Synes godt om: Rengøring, kommunikation, annoncens rigtighed
Synes ikke om: Indtjekning
In all my travels, I have never had to go to a portal to get my check in information. The check in info needs to either be in the body of the email or made MUCH more clear that there is an additional step. Check in was painful for me BUT they responded quickly and even got us into the condo a bit early. After that, it was smooth sailing.
Overnattede 9 nætter i april 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter, kommunikation
The location is great. Yes, it can be a little loud sometimes but that happens when you're in a good and lively spot. I was skeptical to stay someplace without AC but the fans and screen door really cooled things down. They have coolers for beach picnics, beach towels and everything else you need. Some things could use an update (bathroom rugs) but overall we were super happy and comfortable in this condo. We will absolutely try to stay here again!
Overnattede 7 nætter i december 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter, kommunikation
We had a wonderful time. The location was great. Condo had all we needed to enjoy a great time and had all you need to have a day at the beach. The management was responsive. No AC but with the slide door open and the fans on, it is very nice and cool.
Overnattede 7 nætter i april 2025
Verificeret anmeldelse

8/10 Godt

Synes godt om: Rengøring, kommunikation
Lobby and hallways unpainted concrete, looked institutional.
Overnattede 7 nætter i juni 2025
Verificeret anmeldelse

6/10 Okay

Synes godt om: Rengøring, kommunikation
The appliances were all in pretty poor condition. The fridge was so wet inside from some sorry of condensation issue that the produce drawer had 2 inches of water in it. The microwave door had to be slammed to close. The ceiling fans have a 1 hope max timer, in an apartment without air conditioning. The floor fan quite working in the middle of the night. Location was good, near shipping and tourist stuff. Apartment was clean. however the worst thing is NO SECURITY ONSITE. A bunch of kids had a party in the tennis court until 4 AM the first night we were there. Blasting music the whole time. I wouldn't stay there again.
Overnattede 7 nætter i juni 2026
Verificeret anmeldelse

6/10 Okay

Synes godt om: Rengøring
Old furniture, rust around sinks, one shower with no hot water, no instructions for how to work the TV system
Overnattede 5 nætter i november 2024
Verificeret anmeldelse

8/10 Godt

Synes godt om: Værelsets komfort
エアコンが無いこと。それを紹介に記載していない事が非常に不満。
Overnattede 7 nætter i juli 2025
Verificeret anmeldelse

4/10 Ringe

Synes ikke om: Rengøring, overnatningsstedets tilstand og faciliteter, kommunikation
It’s difficult to get into the property and room. We needed to open the elevator key first, but we couldn’t receive the code number soon from them. Therefore, we needed to contact them many times to receive the code key for elevator and code number to open the door of the room. Bath tab had a plumbing problem and we informed it. After we left for the tour, they asked us to leave the elevator’s key. Why they don’t have a spare key? When we leave the property day, we couldn’t open the elevator’s keg box. In addition, every night some bar, next our condominium, played music and sing songs so loud until 3:30 am! Therefore, we couldn’t sleep well.
Overnattede 4 nætter i september 2025