Hotel Casa Palacio María Luisa 5* GL by Kaizen Hoteles

Overnatningsstedets klasse: 5 og derover

Vælg datoer for at se priser

Anmeldelser

10 ud af 10.
Enestående
Den nuværende pris er 2.018 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
9. nov. - 10. nov.

Populære faciliteter

  • Pool
  • Kæledyrsvenligt
  • Gratis Wi-Fi
  • Restaurant
  • Aircondition
  • Motionscenter

Værelsesmuligheder

Deluxe-dobbeltværelse - 1 kingsize-seng

9,8 ud af 10
Enestående
(13 anmeldelser)
  • 28 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 kingsize-seng

Premium-dobbeltværelse - 1 kingsize-seng

10,0 ud af 10
Enestående
(22 anmeldelser)
  • 23 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng

Junior-suite - 1 kingsize-seng

10,0 ud af 10
Enestående
(2 anmeldelser)
  • 35 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 kingsize-seng

Suite - 1 kingsize-seng (Jerez)

10,0 ud af 10
Enestående
(1 anmeldelse)
  • 35 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 kingsize-seng

Suite - 1 kingsize-seng (Maria Luisa)

  • 45 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 kingsize-seng

Du vil muligvis også kunne lide

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Hotel Casa Palacio María Luisa 5* GL by Kaizen Hoteles befinder sig i Jerez de la Frontera Gamle Bydel – et område i Jerez de la Frontera. San Dionisio-kirken og Arabiske bade er nogle af de lokale seværdigheder, du kan opleve. Er du mere interesseret i at udforske naturen, kan du kigge forbi Alcazar Haver og Cádizbugten. Zoologiske have og botaniske have og Det andalusiske flamingocenter er også et besøg værd. Besøg vores rejseguide til Jerez de la Frontera
Kort
Tornería, 22, Jerez de la Frontera, Cádiz, 11403

Hvad ligger i nærheden?

  • En historisk bygning med storslået arkitektur, herunder et klokketårn og et kuppelformet tag.
    Jerez Katedral
    8 min. gang - 0.6 km
  • En historisk bygning med et tegltag, omgivet af cypresser og en velholdt have.
    Alcazar Haver
    8 min. gang - 0.7 km
  • Villamarta-teatret
    5 min. gang - 0.5 km
  • Arenal Square
    7 min. gang - 0.6 km
  • Bodega Tio Pepe
    8 min. gang - 0.7 km

Sådan kommer du rundt

  • Jerez de la Frontera Station - 16 min. gang
  • Jerez de La Frontera (XRY) - 23 min. kørsel

Restauranter

  • Heladeria Soler
    3 min. gang
  • La Esquinita De Algarve
    5 min. gang
  • Gorila
    3 min. gang
  • La Gabriela
    3 min. gang
  • La Canilla
    5 min. gang

Om overnatningsstedet

Hotel Casa Palacio María Luisa 5* GL by Kaizen Hoteles

  • Hotel med luksusfaciliteter i Jerez de la Frontera Gamle Bydel
  • Du kan se frem til en terrasse, en kaffebar/café og en have hos Hotel Casa Palacio María Luisa 5* GL by Kaizen Hoteles. Forkæl dig selv med massage eller andre spafaciliteter. Gratis Wi-Fi på værelset er til rådighed for alle gæster, og der tilbydes renseri/vaskeri og en bar.
  • Du kan desuden få glæde af fordele som:
    • En udendørs pool
    • Kontinental morgenmad (tillægsgebyr), cykeludlejning og parkeringsservice
    • Lufthavnstransport tur-retur (tillægsgebyr), concierge-tjenester og en elevator
    • Bagageopbevaring, et pengeskab i receptionen og hjælp med udflugter/billetter
    • Anmeldelserne fra gæster fremhæver det hjælpsomme personale
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle værelser hos Hotel Casa Palacio María Luisa 5* GL by Kaizen Hoteles tilbyder komfortable faciliteter som roomservice døgnet rundt og premium-sengetøj plus ekstra fordele som pudemenuer og aircondition.
  • Ekstra faciliteter på værelserne inkluderer:
    • Badeværelser med brusehoveder med spredningseffekt og separate badekar og brusere
    • Garderobe eller klædeskab, kaffe-/temaskiner og varme

Lignende overnatningssteder

Faciliteter på overnatningsstedet

Internet

  • Tilgængeligt på alle værelser: gratis Wi-Fi
  • Tilgængeligt på nogle fællesarealer: gratis Wi-Fi

Parkering og transport

  • Lufthavnstransport tur-retur døgnet rundt efter anmodning mod et tillægsgebyr
  • Parkeringsservice på stedet (30 EUR pr. dag, intet gebyr for indkørsel/udkørsel)
  • Begrænset parkeringsservice på stedet

Mad og drikke

  • Kontinental morgenmad tilbydes dagligt fra kl. 08.00 til kl. 11.30 mod et gebyr på 23 EUR for voksne og 23 EUR for børn
  • En bar/lounge
  • En kaffebar/café
  • En restaurant
  • Snackbar/deli

Oplevelser

  • Cykeludlejning
  • Motionscenter
  • Tv på fællesarealer
  • Udendørs pool

Familievenlige faciliteter

  • Lydisolerede værelser
  • Snackbar/deli
  • Udendørs pool
  • Vaskeri

Bekvemmeligheder

  • Bagageopbevaring
  • Døgnåben reception
  • Gratis aviser i lobbyen
  • Pengeskab i receptionen
  • Vaskeri

Gæstefaciliteter

  • Aftenopredning
  • Concierge-tjenester
  • Flersproget medarbejderstab
  • Hjælp med udflugter og billetter
  • Portier/piccolo
  • Rengøring (dagligt)
  • Renseri-/vaskeriservice

Forretningstjenester

  • 4 mødelokaler
  • Forretningscenter
  • Konferencelokaler med et areal på 86 m²

Udendørs

  • Have
  • Terrasse

Spa

  • Massage

Hjælp til personer med et handicap

  • Hvis du vil anmode om hjælp til personer med et handicap, bedes du kontakte overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i din reservationsbekræftelse.
  • Adgang for kørestolsbrugere (kan være begrænset)
  • Elevator

Andet

  • Rygning er ikke tilladt
  • Selskabssal

Værelsesfaciliteter

Soveværelse

  • Mørklægningsgardiner
  • Premium-sengelinned
  • Pudemenu

Badeværelse

  • Badekåber
  • Bidet
  • Brusehoved med spredningseffekt
  • Gratis toiletartikler
  • Hjemmesko
  • Håndklæder til rådighed
  • Hårtørrer
  • Privat badeværelse
  • Separat badekar og brusekabine

Underholdning

  • 55 tommers fladskærms-tv

Mad og drikke

  • Espressomaskine
  • Kaffe-/temaskine
  • Minibar
  • Roomservice døgnet rundt

Andet

  • Aircondition
  • Lydisolerede værelser
  • Pengeskab
  • Skrivebord
  • Strygejern/strygebræt (efter anmodning)
  • Telefon
  • Varme

Politikker

Indtjekning

Indtjekning starter kl. 14.00
Mulighed for kontaktløs indtjekning
Sen indtjekning afhænger af tilgængelighed
Minimumsalder for indtjekning: 18 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 12.00
Mulighed for kontaktløs udtjekning

Særlige indtjekningsinstruktioner

Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Adgangsmuligheder

Bemandet reception

Kæledyr

Kæledyr er tilladt mod et ekstra gebyr på EUR 60 pr. kæledyr pr. dag
Servicedyr er tilladt, og der opkræves ikke gebyrer
Kun hunde og katte er velkomne
1 kæledyr i alt (op til 7 kg pr. kæledyr)
Begrænsninger gælder. For flere oplysninger kan du kontakte overnatningsstedet via telefonnummeret på reservationsbekræftelsen
Der tilbydes mad- og vandskåle

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne
Ekstrasenge er tilgængelige mod et gebyr på 60 EUR pr. nat

Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet

  • American Express
  • MasterCard
  • Visa

Vigtige oplysninger

Valgfrie tjenester

  • Gebyr for kontinental morgenmad: 23 EUR for voksne og 23 EUR for børn (cirkapriser)
  • Gebyr for lufthavnstransport: 80 EUR pr. køretøj (enkelt)
  • Gebyr for parkeringsservice: 30 EUR pr. dag (intet gebyr for indkørsel/udkørsel)
  • Tillægsgebyr for kæledyr: EUR 60 pr. kæledyr pr. dag
  • Der opkræves ikke gebyrer for servicedyr
  • Gebyr for ekstra seng: 60 EUR pr. nat

Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Gæster skal kontakte overnatningsstedet på forhånd for at reservere baby-/barnesenge og ekstrasenge
Dette overnatningssted accepterer kreditkort og debetkort. Kontanter accepteres ikke
Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer kuliltealarm, brandslukker, røgalarm, førstehjælpskasse og vinduesikring
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig
Overnatningsstedets registreringsnummer H/CA/01445
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Vi bør nævne

Som følge af nationale reguleringer kan der ikke overføres mere end 1000 EUR i kontanter på dette overnatningssted. Kontakt overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen for flere oplysninger

Ofte stillede spørgsmål

Har Hotel Casa Palacio María Luisa 5* GL by Kaizen Hoteles en pool?

Ja, dette overnatningssted har en udendørs pool.

Hvad koster det at overnatte hos Hotel Casa Palacio María Luisa 5* GL by Kaizen Hoteles?

Priserne for 1 nat for 2 voksne hos Hotel Casa Palacio María Luisa 5* GL by Kaizen Hoteles den 9. nov. 2026 starter fra 2.018 kr., inkl. skatter og gebyrer, fra og med den 19. okt. 2026. Denne pris er baseret på den laveste pris pr. nat fundet inden for de seneste 24 timer for ophold i de næste 30 dage. Priser kan til enhver tid ændres. Vælg dine datoer for mere præcise priser.

Er Hotel Casa Palacio María Luisa 5* GL by Kaizen Hoteles et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Ja, Hotel Casa Palacio María Luisa 5* GL by Kaizen Hoteles tillader hunde og katte (maks. 1 i alt) med en maksimumvægt på 7 kg pr. kæledyr. Der er et gebyr på 60 EUR pr. kæledyr pr. dag. Servicedyr er fritaget fra gebyrer. Visse begrænsninger kan gælde. Kontakt overnatningsstedet for at få flere oplysninger.

Hvor meget koster parkering hos Hotel Casa Palacio María Luisa 5* GL by Kaizen Hoteles?

Der tilbydes parkeringsservice mod et gebyr på 30 EUR pr. dag.

Hvornår er indtjekning på Hotel Casa Palacio María Luisa 5* GL by Kaizen Hoteles?

Indtjekning starter kl. 14.00. Sen indtjekning er mulig i et begrænset tidsrum.

Hvornår er udtjekning på Hotel Casa Palacio María Luisa 5* GL by Kaizen Hoteles?

Udtjekning er kl. 12.00.

Tilbyder Hotel Casa Palacio María Luisa 5* GL by Kaizen Hoteles shuttletransport til lufthavnen?

Ja, der er lufthavnstransport, der afgår (efter anmodning). Der pålægges et gebyr på 80 EUR pr. køretøj.

Hvor ligger Hotel Casa Palacio María Luisa 5* GL by Kaizen Hoteles?

Dette hotel med luksusfaciliteter ligger i Jerez de la Frontera Gamle Bydel, kun 5 minutters gang fra San Dionisio-kirken, Sankt Peters Kirke og Det gamle rådhus. Derudover ligger Palacio del Virrey Laserna og Villamarta-teatret 10 minutter derfra. Du kan desuden gå til Jerez de la Frontera Station på 16 minutter og Jerez de la Frontera (YJW-Jerez de la Frontera Togstation) på 18 minutter.

Anmeldelser

Anmeldelser af Hotel Casa Palacio María Luisa 5* GL by Kaizen Hoteles

10

Enestående

10

Rengøring

10

Området

10

Service og personale

10

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Bedømmelse på 10 − Fremragende. 251 af i alt 261 anmeldelser
Bedømmelse på 8 − Udmærket. 7 af i alt 261 anmeldelser
Bedømmelse på 6 − Okay. 3 af i alt 261 anmeldelser
Bedømmelse på 4 − Dårligt. 0 af i alt 261 anmeldelser
Bedømmelse på 2 − Forfærdeligt. 0 af i alt 261 anmeldelser

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter
Alt var perfekt. også mad i restauran. super lækkert det helle
Overnattede 2 nætter i januar 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Beautiful hotel and excellent location. Will come back next time I return to Jerez
Overnattede 4 nætter i oktober 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Hotel was beautiful and the staff so friendly and helpful - breakfast was a little stuffy - pastries, orange juice etc should have been left on the side to help yourselves
Overnattede 3 nætter i august 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Great location, really helpful staff.
Overnattede 2 nætter i maj 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Just book it!
Overnattede 2 nætter i september 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Excellent location and beautiful architecture
Overnattede 1 nat i april 2026
Verificeret anmeldelse

6/10 Okay

Synes godt om: Rengøring, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Poor breakfast and evening meal.
Overnattede 2 nætter i september 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Marvellous hotel! Really friendly and helpful staff. Nice area. Beautiful inside. Thoroughly recommended
Overnattede 1 nat i juli 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Super Frühstück,sauberes Zimmer
Overnattede 1 nat i april 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Un pequeño hotel de lujo y con extraordinario servicio. El desayuno completo y la ubicación inmejorable, lo único que me pareción deficiente fué el gym y la alberca.
Overnattede 2 nætter i maj 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Beautiful hotel. Very new and beautiful renovation. Excellent location with extremely helpful staff.
Overnattede 2 nætter i april 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Fantastic boutique hotel in the centre of the city, walkable to everything. Fabulous rooms, delightful garden with a relaxing and gorgeous outdoor bar serving excellent drinks at great value.
Overnattede 5 nætter i marts 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Beautiful hotel with lovely quiet garden, ideal situation in Jerez. Rooms spacious and great bathrooms. Breakfast menu limited but they do invite you to ask for anything else. Staff were very friendly and helpful
Overnattede 3 nætter i maj 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, overnatningsstedets tilstand og faciliteter, værelsets komfort
very special hotel can highly recommend
Overnattede 2 nætter i maj 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
This was an exceptional stay. The rooms are gorgeous, the staff is incredibly attentive and the attention overall unmatched. I want to come back.
Overnattede 1 nat i april 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Wonderful property , great food and staff
Overnattede 1 nat i oktober 2024
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
incredible hotel always
Overnattede 3 nætter i august 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Exceptional hotel with a very customer focused staff, excellent restaurant and right in the middle of Jerez downtown centre
Overnattede 4 nætter i september 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Great location
Overnattede 2 nætter i maj 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Beautifully renovated hotel with excellent service.
Overnattede 2 nætter i juli 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, overnatningsstedets tilstand og faciliteter, værelsets komfort

Stunning historical hotel

Truly an amazing hotel in a perfect position for the town of Jerez.
Overnattede 2 nætter i juni 2023
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
It was lovely. We were comfortable and cared for. Breakfast was superb. Staff were helpful and cheerful.
Overnattede 5 nætter i februar 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Excellent hotel, staff friendly and welcoming, highly recommended
Overnattede 2 nætter i april 2024
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, overnatningsstedets tilstand og faciliteter, værelsets komfort

Great experience

Amazing staff, top notch amenities!!! Very recommended hotel; we loved everything about our stay
Overnattede 1 nat i juni 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Outstanding property ! Impecable service , truly 5 star service , a gem of a hotel
Overnattede 2 nætter i marts 2026