Hele lejligheden

Warm Contemporary 2Br Apartment At Samara Suites

2.0-stjernet overnatningssted

Billedgalleri for Warm Contemporary 2Br Apartment At Samara Suites

En moderne stue med sofa, lille bord, lampe, fjernsyn og udsigt til bybilledet gennem lette gardiner.
Et moderne soveværelse med en stor seng, sengeborde, et fjernsyn og en balkon med udsigt over byen.
Et moderne køkken med træskabe, et rustfrit stål køleskab, en vask og en komfur.
Et rooligt poolområde på taget med udsigt over byens skyline.
En moderne stue med en beige hjørnesofa, et lille rundt bord og en gulvlampe.

Hele lejligheden

Plads til 4 personer79.05 m2

Populære faciliteter

  • Pool
  • Aircondition
Den nuværende pris er 942 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
25. aug. - 26. aug.

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

Warm Contemporary 2Br Apartment At Samara Suites

  • Lejlighed i nærheden af Blok M Square
  • Warm Contemporary 2Br Apartment At Samara Suites ligger tæt ved Grand Indonesia og har masser at byde på.
  • Yderligere fordele inkluderer:
  • En udendørs pool
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle værelser hos Warm Contemporary 2Br Apartment At Samara Suites inkluderer komfortable faciliteter såsom aircondition.

Faciliteter på overnatningsstedet

Pool- og spafaciliteter

  • Udendørs pool

Parkering og transport

  • Ingen mulighed for parkering på stedet

Mad og drikkevarer

  • Køkkengrej, tallerkener og køkkenredskaber

Soveværelser

  • 2 soveværelser

Badeværelse

  • Privat badeværelse

Komfort

  • Aircondition

Kæledyr

  • Ingen kæledyr eller førerhunde/servicehunde

Hjælp til personer med et handicap

  • Ingen elevator
  • Særlige rygeområder

Områdets højdepunkter

  • Tæt på et hospital

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Kuliltedetektor ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en kuliltedetektor på overnatningsstedet – medbring eventuelt en bærbar detektor)
  • Røgalarm ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet)

Generelt

  • 2 enheder
  • 26 etager

Lignende overnatningssteder

Politikker

Indtjekning

Indtjekning fra kl. 14.00 til kl. 00.00
Minimumsalder for indtjekning: 17 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 12.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

Dette overnatningssted har ingen reception
Gæster modtager en e-mail med indtjekningsinstruktioner inden for 24 timer inden ankomst. Din vært byder dig velkommen
Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, mindst 24 timer før du ankommer, for at arrangere indtjekning
Du vil blive bedt om at vise overnatningsstedet en kopi af dit statsudstedet billede-ID efter reservation
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Adgangsmuligheder

Velkomst af vært

Kæledyr

Kæledyr eller servicedyr er ikke tilladt

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne

Begivenheder

Arrangementer er ikke tilladt

Rygning

Rygning er tilladt: I udvalgte områder

Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet

Vigtige oplysninger

Gebyrer

Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:

  • Gæster opkræves et skadesdepositum på 500000 IDR før indtjekning.

Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kreditkort. Kontanter accepteres ikke
Fester og events for grupper er strengt forbudt på stedet
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet
Overnatningsstedets registreringsnummer 68200, 301240018025
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Vi bør nævne

Dette overnatningssted har ingen elevatorer
Ingen kæledyr er tilladt på overnatningsstedet. Dette gælder også servicedyr som f.eks. førerhunde

Om området

Denne lejlighed befinder sig i Jakarta. Bundaran HI er en betydningsfuld seværdighed, du kan besøge. Er du derimod mere interesseret i shopping, kan du med fordel kigge forbi Blok M Square og Grand Indonesia. Ser du frem til et event eller en sportbegivenhed under din rejse? Se, hvad Gelora Bung Karno Stadion eller Jakarta International Cykelbane har på programmet. Besøg vores rejseguide til Jakarta
Vis flere lejligheder i Jakarta
Kort
Tower Samara FL26 #8, Jl. Gatot Subroto, Jakarta, DKI Jakarta, 12870

Hvad ligger i nærheden?

  • Natten set fra luften over en tætbefolket by med oplyste skyskrabere og livlige motorveje.
    Golden Triangle
    13 min. gang - 1.1 km
  • En bygning med et ur på facaden og et metal tag.
    Blok M Square
    9 min. kørsel - 6.4 km
  • Et flerplans indkøbscenter med rulletrapper, siddepladser og en central atrium med et digitalt display.
    Grand Indonesia
    10 min. kørsel - 8.5 km
  • Kalibata Heltenes Kirkegård
    4 min. kørsel - 2.1 km
  • Kota Kasablanka Mall (indkøbscenter)
    5 min. kørsel - 2.9 km

Sådan kommer du rundt

  • Ciliwung Station - 4 min. kørsel
  • Pancoran Station - 9 min. gang
  • Jakarta (CGK-Soekarno-Hatta International) - 50 min. kørsel

Restauranter

  • Starbucks
    1 min. gang
  • Kenanga Restaurant
    3 min. gang
  • Dong Khoi Cafe
    1 min. gang
  • Food Court Bidakara
    2 min. gang
  • Seporsi Miekari
    1 min. gang

Ofte stillede spørgsmål

Har Warm Contemporary 2Br Apartment At Samara Suites en pool?

Ja, dette overnatningssted har en udendørs pool.

Hvad koster det at overnatte hos Warm Contemporary 2Br Apartment At Samara Suites?

Priserne for 1 nat for 2 voksne hos Warm Contemporary 2Br Apartment At Samara Suites den 25. aug. 2026 starter fra 942 kr., inkl. skatter og gebyrer, fra og med den 27. jul. 2026. Denne pris er baseret på den laveste pris pr. nat fundet inden for de seneste 24 timer for ophold i de næste 30 dage. Priser kan til enhver tid ændres. Vælg dine datoer for mere præcise priser.

Er Warm Contemporary 2Br Apartment At Samara Suites et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos Warm Contemporary 2Br Apartment At Samara Suites?

Dette overnatningssted tilbyder ikke parkering.

Hvornår er indtjekning på Warm Contemporary 2Br Apartment At Samara Suites?

Indtjekning fra kl. 14.00 til kl. 00.00.

Hvornår er udtjekning på Warm Contemporary 2Br Apartment At Samara Suites?

Udtjekning er kl. 12.00.

Hvor ligger Warm Contemporary 2Br Apartment At Samara Suites?

Dette lejlighedskompleks ligger i Jakarta, kun 3 km fra Golden Triangle, Kota Kasablanka Mall (indkøbscenter) og Pasar-festivalen. Derudover ligger Kuningan City Indkøbscenter og Ambassador Shoppingcenter ca. 5 km derfra. Du kan desuden gå til Pancoran Station på 9 minutter og Pancoran Station på 10 minutter.

Anmeldelser af Warm Contemporary 2Br Apartment At Samara Suites