MO2 Westown Hotel Iloilo

Overnatningsstedets klasse: 3

Vælg datoer for at se priser

Anmeldelser

7,6 ud af 10.
Godt

Populære faciliteter

  • Pool
  • Parkering er inkluderet
  • Gratis Wi-Fi
  • Restaurant
  • Aircondition
  • Morgenmad tilbydes
Den nuværende pris er 243 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
27. aug. - 28. aug.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 3 ud af 3 værelser

Deluxe-værelse

8,4 ud af 10
Rigtig godt
(13 anmeldelser)
  • 30 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng ELLER 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Superior-værelse

8,0 ud af 10
Rigtig godt
(1 anmeldelse)
  • 32 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 dobbeltseng ELLER 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Værelse - udsigt til pool

  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 kingsize-seng ELLER 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi
Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

MO2 Westown Hotel Iloilo befinder sig i et forretningskvarter i Iloilo. Iloilo Esplanade og Daliran Cave reflekterer områdets naturlige skønhed. Områdets andre seværdigheder inkluderer Oro Verde Mango Farm og San Lorenzo Vindmøllepark. Benyt lejligheden til at udforske områdets muligheder for vandsport som svømning. Besøg vores rejseguide til Iloilo
Kort
Glicerio T. Pison Benigno Aquino Drive, Mandurriao, Iloilo, 5000

Hvad ligger i nærheden?

  • Medicus Lægecenter
    3 min. gang - 0.3 km
  • Iloilo Esplanade
    5 min. gang - 0.5 km
  • QualiMed Hospital
    8 min. gang - 0.7 km
  • SM City Iloilo Shoppingcenter
    13 min. gang - 1.1 km
  • Iloilo Kongrescenter
    6 min. kørsel - 2.6 km

Sådan kommer du rundt

  • Iloilo (ILO-Iloilo Intl.) - 18 min. kørsel

Restauranter

  • Prestige Lounge
    15 min. gang
  • Pecho-Pak
    1 min. gang
  • Starbucks Atria Drive Thru
    8 min. gang
  • The Coffee Bean & Tea Leaf
    9 min. gang
  • Luna's Arroz Caldo
    18 min. gang

Om overnatningsstedet

MO2 Westown Hotel Iloilo

  • Hotel i nærheden af SM City Iloilo Shoppingcenter
  • Nyd godt af en have, renseri/vaskeri og en bar hos MO2 Westown Hotel Iloilo. Stedets restaurant med filippinske retter, Veranda Cafe, byder på morgenmad, frokost og middag. Udover et forretningscenter kan gæster nyde godt af gratis Wi-Fi på værelset.
  • Du kan desuden drage fordel af:
    • En udendørs pool og en børnepool samt liggestole og poolparasoller
    • Gratis selvstændig parkering
    • Morgenmad tilberedt efter bestilling (tillægsgebyr), transport til shoppingcenteret og et pengeskab i receptionen
    • Hjælp med udflugter/billetter, et mødelokale og røgfrie områder
  • Værelsesfaciliteter
  • All 90 rooms har fordele som aircondition samt faciliteter som gratis Wi-Fi og pengeskabe.
  • Ekstra faciliteter inkluderer:
    • Badeværelser med brusere og gratis toiletartikler
    • Fladskærms-tv med kabelkanaler
    • Køleskabe, elkedler og daglig rengøring

Lignende overnatningssteder

Faciliteter på overnatningsstedet

Internet

  • Tilgængeligt på alle værelser: gratis Wi-Fi
  • Tilgængeligt på nogle fællesarealer: gratis Wi-Fi

Parkering og transport

  • Bus til shoppingcenteret (tillægsgebyr)
  • Gratis selvstændig parkering på stedet
  • Begrænset selvstændig parkering på stedet

Mad og drikke

  • Morgenmad tilberedt efter bestilling tilbydes dagligt fra kl. 06.00 til kl. 10.00 mod et gebyr på 210-500 PHP pr. person
  • En bar/lounge
  • En restaurant

Restauranter på stedet

  • Veranda Cafe

Oplevelser

  • Børnepool
  • Udendørs pool

Familievenlige faciliteter

  • Børnepool
  • Køleskab på værelset
  • Udendørs pool
  • Vaskeri

Bekvemmeligheder

  • Aviser i lobbyen
  • Bagageopbevaring
  • Døgnåben reception
  • Pengeskab i receptionen
  • Vaskeri

Gæstefaciliteter

  • Concierge-tjenester
  • Hjælp med udflugter og billetter
  • Rengøring (dagligt)
  • Renseri-/vaskeriservice

Forretningstjenester

  • Forretningscenter
  • Mødelokale

Udendørs

  • Have
  • Liggestole ved poolen
  • Poolparasoller

Andet

  • Rygning er ikke tilladt
  • Selskabssal

Værelsesfaciliteter

Soveværelse

  • Sengelinned til rådighed

Badeværelse

  • Bruser
  • Gratis toiletartikler
  • Håndklæder til rådighed
  • Hårtørrer

Underholdning

  • Fladskærms-tv med kabelkanaler

Mad og drikke

  • Begrænset roomservice
  • Elkedel
  • Gratis vand på flaske
  • Kaffe-/temaskine
  • Køleskab
  • Minibar

Andet

  • Aircondition
  • Pengeskab
  • Skrivebord
  • Telefon

Politikker

Indtjekning

Indtjekning fra kl. 14.00 til kl. 00.00
Minimumsalder for indtjekning: 18 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 12.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Adgangsmuligheder

Bemandet reception

Kæledyr

Kæledyr eller servicedyr er ikke tilladt

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne
Ét barn op til 12 år kan overnatte gratis, hvis barnet benytter de eksisterende sengepladser i forælderens/værgens værelse
Ekstrasenge er tilgængelige mod et gebyr på 1000.0 PHP pr. nat
Vugger (barnesenge) er ikke tilgængelige

Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet

Vigtige oplysninger

Valgfrie tjenester

  • Gebyr for morgenmad tilberedt efter bestilling: Mellem 210 og 500 PHP pr. person (cirkapriser)
  • Gebyr for ekstra seng: 1000.0 PHP pr. nat

Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kreditkort, debetkort og kontanter
Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer brandslukker
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Vi bør nævne

Ingen kæledyr er tilladt på overnatningsstedet. Dette gælder også servicedyr som f.eks. førerhunde

Ofte stillede spørgsmål

Har MO2 Westown Hotel Iloilo en pool?

Ja, dette overnatningssted har en udendørs pool og en børnepool.

Hvad koster det at overnatte hos MO2 Westown Hotel Iloilo?

Priserne for 1 nat for 2 voksne hos MO2 Westown Hotel Iloilo den 27. aug. 2026 starter fra 243 kr., inkl. skatter og gebyrer, fra og med den 25. aug. 2026. Denne pris er baseret på den laveste pris pr. nat fundet inden for de seneste 24 timer for ophold i de næste 30 dage. Priser kan til enhver tid ændres. Vælg dine datoer for mere præcise priser.

Er MO2 Westown Hotel Iloilo et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos MO2 Westown Hotel Iloilo?

Der er gratis selvstændig parkering på dette overnatningssted.

Hvornår er indtjekning på MO2 Westown Hotel Iloilo?

Indtjekning fra kl. 14.00 til kl. 00.00.

Hvornår er udtjekning på MO2 Westown Hotel Iloilo?

Udtjekning er kl. 12.00.

Hvor ligger MO2 Westown Hotel Iloilo?

Dette hotel ligger i forlystelsesområdet, kun 15 minutters gang fra Medicus Lægecenter og SM City Iloilo Shoppingcenter. Derudover ligger Shops at Atria og QualiMed Hospital 10 minutter derfra.