Hele lejligheden

PENTHOUSE SPECTACULAR VIEW OF THE CITY

Billedgalleri for PENTHOUSE SPECTACULAR VIEW OF THE CITY

Et spisebord dækket med en croissant, stearinlys og vinglas, med udsigt til et bybillede om natten.
En moderne stue med trappe, fladskærms-tv, sofa og sofabord.
En moderne stue med sofa, sofabord og fjernsyn. Der er et køkkenområde med spiseplads og trappeopgang.
En moderne stue med lædersofaer, et sofabord og potteplanter.
En moderne lobby med en glasvæg, et juletræ og et stort abstrakt maleri.

Anmeldelser

8,4 ud af 10.
Rigtig godt

Hele lejligheden

2 soveværelser3 badeværelserPlads til 4 personer

Populære faciliteter

  • Pool
  • Boblebad
  • Køkken
  • Vaskemaskine
  • Tørretumbler
  • Kæledyrsvenligt
Den nuværende pris er 1.073 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
23. sep. - 24. sep.

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

PENTHOUSE SPECTACULAR VIEW OF THE CITY

  • Lejlighed i nærheden af Andares Indkøbscenter
  • Nyd godt af en have, en legeplads og vaskerifaciliteter hos PENTHOUSE SPECTACULAR VIEW OF THE CITY. Benyt stedets boblebad for at slappe af. Wi-Fi på værelset og et fitnesscenter er til rådighed for alle gæster.
  • Andre fordele hos denne lejlighed inkluderer:
    • En swimmingpool
    • En vandbeholder, lokal måltidslevering og sikker cykelopbevaring
    • En elevator, røgfrie områder og havegrill
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle værelser hos PENTHOUSE SPECTACULAR VIEW OF THE CITY har faciliteter såsom aircondition samt andre goder som kontorstole og internetadgang.
  • Andre faciliteter på værelserne inkluderer:
    • Spisesæt til børn og weekendsenge
    • 2.5 badeværelser med boblebadekar og hårtørrere
    • Genanvendelige kaffe-/tefiltre, køkken og køleskabe

Faciliteter på overnatningsstedet

Pool- og spafaciliteter

  • Boblebad
  • Pool

Internet

  • Tilgængeligt i lejligheden: Wi-Fi

Parkering og transport

  • Mulighed for handicapparkering og parkering til minibusser

Køkken

  • Blender
  • Brødrister
  • Elkedel
  • Hummer-/krabbegryde
  • Kaffe-/temaskine
  • Kogeplade
  • Køkkengrej, tallerkener og køkkenredskaber
  • Køleskab
  • Mikrobølgeovn
  • Ovn
  • Vandbeholder

Soveværelser

  • 2 soveværelser
  • Sengelinned til rådighed

Badeværelse

  • 2,5 badeværelser
  • Badekar eller brusekabine
  • Boblebadekar
  • Håndklæder til rådighed
  • Hårtørrer
  • Shampoo
  • Sæbe
  • Toiletpapir

Opholdsområder

  • Stue

Underholdning

  • Smart-tv

Udendørsarealer

  • Grillfaciliteter
  • Have

Tøjvask

  • Vaskemaskine
  • Vaskeri

Arbejdsområder

  • Skrivebord
  • Skrivebordsstol

Komfort

  • Aircondition
  • Varme

Kæledyr

  • Kæledyrsvenligt
  • Op til 10 kg pr. kæledyr

Hjælp til personer med et handicap

  • Hvis du vil anmode om hjælp til personer med et handicap, bedes du kontakte overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i din reservationsbekræftelse.
  • Elevator
  • Elevator med adgang for kørestolsbrugere
  • Handicapparkering
  • Handicapparkering til minibus
  • Handicapvenlig parkeringsplads
  • Handicapvenlig rute
  • Hjælp til personer med et handicap på værelset
  • Røgfrit overnatningssted

Service og tjenester

  • Rengøring efter anmodning
  • Service til udbringning af mad
  • Strygejern/strygebræt
  • Udskiftning af håndklæder efter anmodning
  • Udskiftning af sengelinned (efter anmodning)

Oplevelser

  • Cykelopbevaring
  • Cykelparkering
  • Motionscenter

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Kuliltedetektor (værten har angivet, at der er en kuliltedetektor på overnatningsstedet)
  • Røgalarm (værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet)
  • Brandslukker

Generelt

  • Cykelopbevaring
  • Cykelparkering
  • Genanvendelige kaffe-/tefiltre
  • Genanvendelige kopper
  • Genanvendeligt service og bestik
  • Have
  • Human behandling af vilde dyr i fangenskab
  • Håndklæder udskiftes efter anmodning
  • Ingen rørepinde af plastic
  • Ingen sodavandsflasker af plastic
  • Ingen sugerør af plastic
  • Ingen vandflasker af plastic
  • LED-belysning anvendes delvist
  • Opfordring til brug af vandbeholderen
  • Rengøring (efter anmodning)
  • Sengetøj udskiftes efter anmodning
  • Vandbesparende brusere
  • Vandbesparende toiletter

Lignende overnatningssteder

Politikker

Indtjekning

Indtjekning starter kl. 15.00

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 12.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

Du modtager en e-mail fra værten med instruktioner til indtjekning og udtjekning
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Kæledyr

Kæledyr er tilladt
1 kæledyr i alt (op til 10 kg pr. kæledyr)

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne

Begivenheder

Arrangementer er ikke tilladt

Rygning

Rygning er ikke tilladt

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Fester og events for grupper er strengt forbudt på stedet
Værten har angivet, at der er en kuliltealarm på overnatningsstedet
Værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet
Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer brandslukker
Dette overnatningssted administreres gennem vores samarbejdspartner Vrbo. Du modtager en e-mail fra Vrbo med et link til en Vrbo-konto, hvorfra du kan ændre eller afbestille din booking
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Om området

Denne lejlighed befinder sig i Guadalajara. Minerva Rundkørsel og Basilica de Zapopan er et par betydningsfulde seværdigheder, du kan aflægge et lille visit. Er du i shoppehumør, kan du med fordel kigge forbi Avienda Chapultepec og Andares Indkøbscenter. Ser du frem til et event eller en sportbegivenhed under dit ophold? Se, hvad Jalisco Stadion eller Telmex Arena har på programmet. Besøg vores rejseguide til Guadalajara
Vis flere lejligheder i Guadalajara
Kort
Guadalajara, Jal.

Hvad ligger i nærheden?

  • En fortovsplads med mønstrede fliser, træer og bygninger i baggrunden.
    Avienda Chapultepec
    7 min. kørsel - 2.3 km
  • Midtown Jalisco
    7 min. gang - 0.6 km
  • Punto Sao Paulo Indkøbscenter
    12 min. gang - 1.1 km
  • Guadalajara Country Club
    16 min. gang - 1.3 km
  • Country 2000 Hospital
    16 min. gang - 1.3 km

Sådan kommer du rundt

  • Circunvalación Country Station - 19 min. gang
  • Guadalajara, Jalisco (GDL-Don Miguel Hidalgo y Costilla Intl.) - 41 min. kørsel

Restauranter

  • Starbucks
    11 min. gang
  • Buffalo Wild Wings
    10 min. gang
  • AC Lounge
    7 min. gang
  • Damiana - Café y Libros
    5 min. gang
  • Qin Oriental Food
    10 min. gang

Ofte stillede spørgsmål

Har PENTHOUSE SPECTACULAR VIEW OF THE CITY en pool?

Ja, dette overnatningssted har en pool.

Hvad koster det at overnatte hos PENTHOUSE SPECTACULAR VIEW OF THE CITY?

Priserne for 1 nat for 2 voksne hos PENTHOUSE SPECTACULAR VIEW OF THE CITY den 23. sep. 2026 starter fra 1.073 kr., inkl. skatter og gebyrer, fra og med den 25. aug. 2026. Denne pris er baseret på den laveste pris pr. nat fundet inden for de seneste 24 timer for ophold i de næste 30 dage. Priser kan til enhver tid ændres. Vælg dine datoer for mere præcise priser.

Er PENTHOUSE SPECTACULAR VIEW OF THE CITY et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Ja, dette overnatningssted tillader kæledyr (maks. 1 i alt) med en maksimumvægt på 10 kg pr. kæledyr.

Hvor meget koster parkering hos PENTHOUSE SPECTACULAR VIEW OF THE CITY?

Der er mulighed for parkering på overnatningsstedet.

Hvornår er indtjekning på PENTHOUSE SPECTACULAR VIEW OF THE CITY?

Indtjekning starter kl. 15.00.

Hvornår er udtjekning på PENTHOUSE SPECTACULAR VIEW OF THE CITY?

Udtjekning er kl. 12.00.

Hvor ligger PENTHOUSE SPECTACULAR VIEW OF THE CITY?

Dette lejlighedskompleks ligger i Guadalajara, kun 0,7 km fra Midtown Jalisco og 3,9 km fra Consulate General of the United States, Guadalajara. Derudover ligger Punto Sao Paulo Indkøbscenter og Centro for Moderne Kunst i Guadalajara 15 minutter derfra. Du kan desuden gå til Circunvalación Country Station på 19 minutter og Avila Camacho Sporvognsstation på 22 minutter.

Anmeldelser af PENTHOUSE SPECTACULAR VIEW OF THE CITY