Hele boligen
Skyline Heights by Homie
2.0-stjernet overnatningssted
Billedgalleri for Skyline Heights by Homie





Anmeldelser
9,69,6 ud af 10.
Enestående
Hele boligen
Populære faciliteter
- Udendørsareal
Tilføj datoer for priser
Om overnatningsstedet
Skyline Heights by Homie
- Feriehus i nærheden af Bypladsen
- Skyline Heights by Homie tilbyder en have m.m. Hold forbindelsen med gratis Wi-Fi på fællesarealer.
Faciliteter på overnatningsstedet
Internet
- Tilgængeligt på nogle fællesarealer: gratis Wi-Fi
Parkering og transport
- Mulighed for parkering på gaden
Soveværelser
- 2 soveværelser
Badeværelse
- 2 private badeværelser
Udendørsarealer
- Have
Kæledyr
- Kæledyr er ikke tilladt
Hjælp til personer med et handicap
- Ingen elevator
Oplevelser
- Fiskeri i nærheden
Sikkerhedsforanstaltninger
- Kuliltedetektor ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en kuliltedetektor på overnatningsstedet – medbring eventuelt en bærbar detektor)
- Røgalarm ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet)
- Brandslukker
Generelt
- 4 enheder
- Have
Lignende overnatningssteder

Sea View 2 Bedrooms Terrace Villa
Imaculado Coração de Maria Kapel
Sea View 2 Bedrooms Terrace Villa
Imaculado Coração de Maria Kapel
- Udendørsareal

Quinta D'Alegria by Our Madeira
Funchal
Quinta D'Alegria by Our Madeira
Funchal
- Pool
- Køkken
- Vaskemaskine
- Kæledyrsvenligt

Amazing sea views over Funchal | Atlantic Sunset
Funchal
Amazing sea views over Funchal | Atlantic Sunset
Funchal
- Pool
- Køkken
- Vaskemaskine
- Aircondition

GuestReady - Relaxing Funchal retreat
Funchal
GuestReady - Relaxing Funchal retreat
Funchal
- Køkken
- Vaskemaskine
- Tørretumbler
- Aircondition

Skyline Heights by Madeira Sun Travel
Funchal
Skyline Heights by Madeira Sun Travel
Funchal
- Køkken
- Vaskemaskine
- Gratis Wi-Fi
- Udendørsareal

GuestReady - Charming retreat in Funchal
Funchal
GuestReady - Charming retreat in Funchal
Funchal
- Køkken
- Vaskemaskine
- Tørretumbler
- Aircondition

Premium villa, seaview | Grandview Livramento
Funchal
Premium villa, seaview | Grandview Livramento
Funchal
- Pool
- Køkken
- Vaskemaskine
- Aircondition
10.0 ud af 10, Enestående, 1 anmeldelse
10
Enestående
1 anmeldelse

Amazing sea views over Funchal | Atlantic Sunrise
Funchal
Amazing sea views over Funchal | Atlantic Sunrise
Funchal
- Pool
- Køkken
- Vaskemaskine
- Aircondition

Villa 'Angela' with Sea View, Private Pool and Wi-Fi
Funchal
Villa 'Angela' with Sea View, Private Pool and Wi-Fi
Funchal
- Pool
- Køkken
- Vaskemaskine
- Tørretumbler
10.0 ud af 10, Enestående, 2 anmeldelser
10
Enestående
2 anmeldelser
Prisen er 7.504 kr.
7.504 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
11. jul. - 12. jul.

A balcony over Funchal and sea | Monte White House
Funchal
A balcony over Funchal and sea | Monte White House
Funchal
- Pool
- Køkken
- Vaskemaskine
- Aircondition
9.8 ud af 10, Enestående, 6 anmeldelser
9,8
Enestående
6 anmeldelser
Politikker
Indtjekning
Indtjekning starter kl. 16.00
Minimumsalder for indtjekning: 25 år
Udtjekning
Udtjekning inden: kl. 12.00
Særlige indtjekningsinstruktioner
Gæster skal kontakte overnatningsstedet for at få indtjekningsinstruktioner
Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, mindst 24 timer før du ankommer, for at arrangere indtjekning
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
Kæledyr
Kæledyr er ikke tilladt
Børn og ekstra senge
Børn er velkomne
Begivenheder
Arrangementer er ikke tilladt
Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet
Vigtige oplysninger
Gebyrer
Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:
- Der pålægges en byskat: EUR 2.00 pr. person pr. nat, op til 7 nætter. Denne skat gælder ikke for børn under 13 år.
Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.
Godt at vide
Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kreditkort
Fester og events for grupper er strengt forbudt på stedet
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet
Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer brandslukker
Overnatningsstedets registreringsnummer 160467/AL
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.
Vi bør nævne
Dette overnatningssted har ingen elevatorer
Et obligatorisk gebyr for rengøring er inkluderet i overnatningsstedets pris
Om området
Denne feriebolig befinder sig i Funchal. Universo de Memorias Joao Carlos Abreu og Quinta das Cruzes Museum er nogle af de kulturelle seværdigheder, mens et par eksempler på de oplevelser, du kan udforske i området, er Lido Badekompleks og Funchal Kommunale Have. Ser du frem til et event eller en sportbegivenhed under din rejse? Se, hvad Estádio do Marítimo eller Madeira-stadionet har på programmet. Benyt lejligheden til at udforske områdets muligheder for vandsport som fiskeri. Besøg vores rejseguide til Funchal
Vis flere feriehuse i Funchal
Funchal, Madeira Region
Hvad ligger i nærheden?
Montes-slotspark19 min. gang - 1.6 km- Marmeleiros Udsigtspunkt3 min. gang - 0.2 km
- Church of Nossa Senhora do Monte15 min. gang - 1.3 km
- Quinta Palmeira20 min. gang - 1.6 km
- Funchal Kabelbane - Monte Station4 min. kørsel - 1.6 km
Sådan kommer du rundt
- Funchal (FNC-Cristiano Ronaldo) - 21 min. kørsel
Restauranter
- Coffee and Snack Toboggan17 min. gang
- Bluehouse Café19 min. gang
- Local Shop3 min. kørsel
- The Greenhouse17 min. gang
- Poncha Bar16 min. gang
Ofte stillede spørgsmål
Er Skyline Heights by Homie et kæledyrsvenligt overnatningssted?
Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.
Hvornår er indtjekning på Skyline Heights by Homie?
Indtjekning starter kl. 16.00.
Hvornår er udtjekning på Skyline Heights by Homie?
Udtjekning er kl. 12.00.
Hvor ligger Skyline Heights by Homie?
Dette feriested ligger i Funchal, kun 2 km fra Marmeleiros Udsigtspunkt, Church of Nossa Senhora do Monte og Montes-slotspark. Derudover ligger Funchal Kabelbane - Monte Station og Quinta Palmeira ca. 2 km derfra.
Anmeldelser af Skyline Heights by Homie
Anmeldelser
9,6