Hele boligen

The Chic Guest Retreat in Old Town Near Csu!

Overnatningsstedets klasse: 3.5

Billedgalleri for The Chic Guest Retreat in Old Town Near Csu!

Billede uden beskrivelse, 1 af 18, knap
Et soveværelse med et trænatbord, en lampe, en seng med mønstrede puder og et farverigt abstrakt maleri på væggen.
En smal træsti omkranset af træhegn, der fører hen til en bygning.
En hyggelig stue med en koskindstæppe, et rundt sofabord, en sofa med dekorative puder, en pejs, et fjernsyn og en ventilator.
En terrasse med et picnicbord, en sti af sten, et træhegn og en træbygning i baggrunden.

Anmeldelser

9,8 ud af 10.
Enestående

Hele boligen

1 soveværelse1 badeværelsePlads til 4 personer92 m2

Populære faciliteter

  • Køkken
  • Vaskemaskine
  • Tørretumbler
  • Parkering er inkluderet
  • Gratis Wi-Fi
  • Aircondition
Den nuværende pris er 1.591 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
27. sep. - 28. sep.

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

The Chic Guest Retreat in Old Town Near Csu!

  • Feriehus i nærheden af Colorado State University
  • The Chic Guest Retreat in Old Town Near Csu! har alt, hvad du behøver. Hold forbindelsen med gratis Wi-Fi på værelset.
  • Du kan desuden drage fordel af følgende under dit ophold:
    • Gratis selvstændig parkering
    • Gratis cykler, røgfrie områder og spil
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle værelser hos The Chic Guest Retreat in Old Town Near Csu! byder på komfortable faciliteter såsom aircondition og gratis Wi-Fi.
  • Andre faciliteter på værelserne tæller:
    • Badeværelser med designertoiletartikler
    • 40-tommers tv med digitale kanaler
    • Terrasse, køkken og køleskabe

Faciliteter på overnatningsstedet

Internet

  • Tilgængeligt i huset: gratis Wi-Fi

Parkering og transport

  • Gratis selvstændig parkering på stedet
  • Begrænset selvstændig parkering på stedet

Køkken

  • Kaffe-/temaskine
  • Kogeplade
  • Køkkengrej, tallerkener og køkkenredskaber
  • Køleskab
  • Mikrobølgeovn
  • Opvaskemaskine
  • Ovn

Soveværelser

  • Sengelinned til rådighed
  • Soveværelse

Badeværelse

  • 1 privat badeværelse
  • Designertoiletartikler
  • Håndklæder til rådighed

Underholdning

  • 40 tommers tv med digitale kanaler
  • Spil

Udendørsarealer

  • Terrasse

Tøjvask

  • Vaskemaskine/tørretumbler

Komfort

  • Aircondition
  • Varme

Kæledyr

  • Kæledyr er ikke tilladt

Hjælp til personer med et handicap

  • Hvis du vil anmode om hjælp til personer med et handicap, bedes du kontakte overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i din reservationsbekræftelse.
  • Adgang til øvre etager kun via trapper
  • Røgfrit overnatningssted

Oplevelser

  • Gratis cykeludlejning

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Kuliltedetektor (værten har angivet, at der er en kuliltedetektor på overnatningsstedet)
  • Røgalarm (værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet)
  • Brandslukker

Generelt

  • Gratis cykeludlejning

Lignende overnatningssteder

Politikker

Indtjekning

Indtjekning starter kl. 16.00
Mulighed for kontaktløs indtjekning
Minimumsalder for indtjekning: 25 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 10.00
Mulighed for kontaktløs udtjekning

Særlige indtjekningsinstruktioner

Dette overnatningssted har ingen reception
Gæster modtager en e-mail med indtjekningsinstruktioner og en adgangskode inden for 24 timer inden ankomst. Der er adgang via en privat indgang
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Adgangsmuligheder

Adgangskode, privat indgang

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne

Rygning

Rygning er ikke tilladt

Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet

  • American Express
  • Diners Club
  • Discover
  • MasterCard
  • Visa

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kreditkort. Kontanter accepteres ikke
Værten har angivet, at der er en kuliltealarm på overnatningsstedet
Værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet
Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer brandslukker
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig
Dette overnatningssted rengøres professionelt
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Vi bør nævne

Dette overnatningssted har ingen elevatorer

Om området

Denne feriebolig befinder sig i University Park – et område i Fort Collins. Johnson Hall og Fort Collins Museum & Discovery Science Center er nogle af de kulturelle seværdigheder. Rejsende, som er interesseret i shopping, kan med fordel besøge Den Gamle Rådhusplads og Foothills shoppingcenter. Annual Flower Trial Garden og Fort Collins Lincoln Center er også et besøg værd. Besøg vores rejseguide til Fort Collins
Vis flere feriehuse i Fort Collins
Kort
320 E Plum St., Fort Collins, CO, 80524

Hvad ligger i nærheden?

  • En stor bygning med røde tegltage, søjler og en midterindgang.
    Colorado State University
    5 min. gang - 0.5 km
  • En flod der snor sig gennem en skovklædt dal med klippefyldt terræn og tætte træer.
    Cache La Poudre River
    13 min. gang - 1.1 km
  • Fort Collins Lincoln Center
    15 min. gang - 1.3 km
  • Den Gamle Rådhusplads
    16 min. gang - 1.4 km
  • Canvas Stadium
    4 min. kørsel - 2.6 km

Sådan kommer du rundt

  • Fort Collins, CO (FNL-Fort Collins-Loveland Municipal) - 20 min. kørsel

Restauranter

  • Lima Coffee Roasters - Old Town Coffee Shop
    12 min. gang
  • The Rainbow
    8 min. gang
  • Chipotle Mexican Grill
    6 min. gang
  • The Colorado Room
    6 min. gang
  • Cheba Hut “Toasted” Subs
    5 min. gang

Ofte stillede spørgsmål

Er The Chic Guest Retreat in Old Town Near Csu! et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvad koster det at overnatte hos The Chic Guest Retreat in Old Town Near Csu!?

Priserne for 1 nat for 2 voksne hos The Chic Guest Retreat in Old Town Near Csu! den 27. sep. 2026 starter fra 1.591 kr., inkl. skatter og gebyrer, fra og med den 24. sep. 2026. Denne pris er baseret på den laveste pris pr. nat fundet inden for de seneste 24 timer for ophold i de næste 30 dage. Priser kan til enhver tid ændres. Vælg dine datoer for mere præcise priser.

Hvor meget koster parkering hos The Chic Guest Retreat in Old Town Near Csu!?

Der er gratis selvstændig parkering på dette overnatningssted.

Hvornår er indtjekning på The Chic Guest Retreat in Old Town Near Csu!?

Indtjekning starter kl. 16.00.

Hvornår er udtjekning på The Chic Guest Retreat in Old Town Near Csu!?

Udtjekning er kl. 10.00.

Hvor ligger The Chic Guest Retreat in Old Town Near Csu!?

Dette feriested ligger i University Park, kun 15 minutters gang fra Colorado State University, Johnson Hall og Fort Collins Museum & Discovery Science Center. Derudover ligger Roaring Creek Trail og Annual Flower Trial Garden 15 minutter derfra.

Anmeldelser af The Chic Guest Retreat in Old Town Near Csu!

Anmeldelser

9,8

Enestående