Hele boligen

The Meadows Villa

Overnatningsstedets klasse: 4

Billedgalleri for The Meadows Villa

Et stort, moderne hus med flere værelser, en overdækket terrasse og en stor græsplæne.
Et moderne hus i to etager med fladt tag, terrasse med udendørs møbler og en velplejet græsplæne.
En indkørsel fører til en garage, flankeret af træer langs begge sider.
En indendørs swimmingpool med udsigt til en terrasse.
Et soveværelse med en stor seng, et natbord, en lampe og udsigt til et grønt landskab gennem vinduet.

Anmeldelser

10 ud af 10.
Enestående

Populære faciliteter

  • Pool
  • Køkken
  • Vaskemaskine
  • Tørretumbler
  • Kæledyrsvenligt
  • Parkering er inkluderet

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

The Meadows Villa

  • Feriested med eksklusiv profil og familievenlig profil i landlige omgivelser
  • En terrasse, en have og en legeplads er blot nogle af faciliteterne hos The Meadows Villa. Slap af, og få fornyet energi i stedets spa, Meadows. Hold forbindelsen med gratis Wi-Fi på værelset. Gæster kan også få glæde af andre faciliteter som en spillehal/et spillerum og vaskerifaciliteter.
  • Andre fordele inkluderer:
    • En indendørs pool samt liggestole
    • Gratis selvstændig parkering
    • Kontinental morgenmad (tillægsgebyr), lufthavnstransport tur-retur (tillægsgebyr) og hurtig udtjekning
    • Hurtig indtjekning, bagageopbevaring og spil
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle værelser individuelt møblerede og tilbyder komfortable faciliteter som premium-sengetøj og pudemenuer samt fordele som aircondition og separate siddeområder.
  • Andre faciliteter på værelserne inkluderer:
    • Badeværelser med dybe badekar og gratis toiletartikler
    • 48-tommers fladskærms-tv med Netflix, streamingtjenester og premium-tv-kanaler
    • Garderobe eller klædeskab, separat siddeområde og tekøkken

Lignende overnatningssteder

Om området

Denne feriebolig befinder sig i Ouruhia – et område i Christchurch, der ligger i landlige omgivelser og tæt på lufthavnen. Dem, der søger oplevelser, kan kigge forbi Lyttelton Harbour, mens naturelskere kan besøge Hagley Park og Sumner Beach. Rejser du med børn? Du kan overveje at tage dem med til Spencer Park og Abberley Gardens. Brug noget tid på at udforske områdets oplevelser såsom skiløb. Besøg vores rejseguide til Christchurch
Vis flere feriehuse i Christchurch
Kort
129 Turners Road, Ouruhia, Christchurch, 8083

Hvad ligger i nærheden?

  • En rolig flod med træer og græs på begge sider.
    Hagley Park
    19 min. kørsel - 15.7 km
  • En historisk bygning med et stort centralt tårn og spidsbuede vinduer.
    University of Canterbury
    21 min. kørsel - 17.5 km
  • En sandstrand med en vindmølle, klippeformationer og en skråning med huse.
    Sumner Beach
    36 min. kørsel - 26.0 km
  • En kystby med havnefront, bjerge i baggrunden og en klar himmel.
    Lyttelton Harbour
    36 min. kørsel - 28.9 km
  • Styx River
    10 min. gang - 0.8 km

Sådan kommer du rundt

  • Rangiora Station - 17 min. kørsel
  • Christchurch Lufthavn (CHC) - 14 min. kørsel

Restauranter

  • Coffee Culture
    10 min. kørsel
  • Cocoa Black
    5 min. kørsel
  • Burger King
    6 min. kørsel
  • McDonald's
    6 min. kørsel
  • Pizza Hut
    7 min. kørsel

Ofte stillede spørgsmål

Har The Meadows Villa en pool?

Ja, dette overnatningssted har en indendørs pool.

Er The Meadows Villa et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Ja, hunde og katte er tilladt på dette overnatningssted. Visse begrænsninger kan gælde. Kontakt overnatningsstedet for at få flere oplysninger.

Hvor meget koster parkering hos The Meadows Villa?

Der er gratis selvstændig parkering på dette overnatningssted.

Hvornår er indtjekning på The Meadows Villa?

Indtjekning fra kl. 14.30 til når som helst.

Hvornår er udtjekning på The Meadows Villa?

Udtjekning er kl. 10.00.

Tilbyder The Meadows Villa shuttletransport til lufthavnen?

Ja, der er lufthavnstransport, der afgår fra kl. 10.00 til kl. 21.30 (efter anmodning). Der pålægges et gebyr på 55 NZD pr. køretøj.

Hvor ligger The Meadows Villa?

Feriested med familievenlig profil ligger tæt på lufthavnen i Christchurch, kun 5 km fra Styx River, Spencer Park og Bottle Lake Forest Park. Derudover ligger The Palms og Northlands Shopping Centre ca. 10 km derfra.

Kan jeg afbestille min reservation gratis og modtage fuld refusion?

Ja, dette overnatningssted tilbyder gratis afbestilling for udvalgte værelsespriser, fordi fleksibilitet er vigtigt. Du bedes læse overnatningsstedets afbestillingspolitik på vores hjemmeside for at få flere oplysninger om undtagelser eller krav.

Anmeldelser

Anmeldelser af The Meadows Villa

10

Enestående

10

Rengøring

9,0

Området

10

Service og personale

10

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Bedømmelse på 10 − Fremragende. 13 af i alt 14 anmeldelser
Bedømmelse på 8 − Udmærket. 1 af i alt 14 anmeldelser
Bedømmelse på 6 − Okay. 0 af i alt 14 anmeldelser
Bedømmelse på 4 − Dårligt. 0 af i alt 14 anmeldelser
Bedømmelse på 2 − Forfærdeligt. 0 af i alt 14 anmeldelser

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter, kommunikation
Had a really lovely stay and the best sleeps while we were there.
Overnattede 3 nætter i januar 2024
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, overnatningsstedets tilstand og faciliteter, kommunikation
Great place and great host!
Overnattede 2 nætter i januar 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, overnatningsstedets tilstand og faciliteter, kommunikation
Good quiet place to stay with plenty of space and all needs required to feel at home , great hosts and highly recommended
Overnattede 7 nætter i august 2024
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter, kommunikation
Brilliant property, very quiet and excellent hosts
Overnattede 2 nætter i juli 2023
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, værelsets komfort, kommunikation

Serene stay

Lovely peaceful stay just outside Christchurch. Very welcoming hosts.
Overnattede 2 nætter i december 2024
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter, kommunikation
Lovely gentle rural setting. Genuine hosts who wanted to make the experience special.
Overnattede 1 nat i september 2022
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, overnatningsstedets tilstand og faciliteter, værelsets komfort

Friendly B&B Slightly Off Beaten Path

A friendly couple runs this accommodation along with their very well behaved german shepards. The room is spacious and very well kept. The kitchen is fully stock and all details were thought of. Take a relaxing walk through the grounds including a nice garden. If you want a more slightly more personal touch to your experience, the Meadows is your place.
Overnattede 1 nat i februar 2020
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, overnatningsstedets tilstand og faciliteter, værelsets komfort

brilliant apartment for a couple or family

My girlfriend and I wanted to stay near to Christchurch but not in the centre so picked Meadows Villa. We were very pleasantly surprised by how large and well equipped our apartment was. It has everything you need and more. Bruce is a superb host and cares about his guests and their stay. The grounds are beautiful and the small extras like honey from their on site bees and the breakfast trolley were wonderful. Definitely stay here and for more than one night if you can!
Overnattede 1 nat i februar 2020
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
The location was quite and private, well presented and the big bonus for us was attached garage with internal access due to wet and windy weather at the time of our stay
Overnattede 2 nætter i september 2019
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, overnatningsstedets tilstand og faciliteter, værelsets komfort

Fantastic Stay!

We cannot recommend The Meadows Villa highly enough. Great accommodation and great staff. You will enjoy your stay here without doubt!
Overnattede 1 nat i marts 2018
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, overnatningsstedets tilstand og faciliteter, værelsets komfort

Exceptional Villa and service!!

Bruce was very helpful and courteous and since we didn't have a car there, he took us to the car depot and made sure we could hire the car on time.
Verificeret anmeldelse

8/10 Godt

Overnattede 3 nætter i november 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Overnattede 1 nat i september 2022
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, overnatningsstedets tilstand og faciliteter, værelsets komfort

great place very relaxing and so peacefull

Overnattede 3 nætter i maj 2019