Hele boligen

Cardiff Bay Victorian House Garden Sleeps 5

Overnatningsstedets klasse: 2

Billedgalleri for Cardiff Bay Victorian House Garden Sleeps 5

Et hyggeligt værelse med en blå sofa, to gule puder, et træsidebord og et hvidt håndklæde.
En hyggelig stue med sofa, fjernsyn, pejs og bogreol.
Et køkken med gaskomfur, ovn og et pink køleskab.
Et soveværelse med seng, natbord, en trædør og en væg med et cirkulært mønster.
En terrasse med et rundt bord, to træstole, et lille træhus og potteplanter.

Hele boligen

1 badeværelsePlads til 5 personer81 m2

Populære faciliteter

  • Kæledyrsvenligt
  • Udendørsareal

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

Cardiff Bay Victorian House Garden Sleeps 5

  • Feriested i nærheden af Cardiff Bay
  • Cardiff Bay Victorian House Garden Sleeps 5 tilbyder en have m.m.

Faciliteter på overnatningsstedet

Parkering og transport

  • Mulighed for parkering på gaden

Badeværelse

  • 1 privat badeværelse

Udendørsarealer

  • Have

Kæledyr

  • Kæledyrsvenligt

Hjælp til personer med et handicap

  • Ingen elevator

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Kuliltedetektor ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en kuliltedetektor på overnatningsstedet – medbring eventuelt en bærbar detektor)
  • Røgalarm (værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet)

Generelt

  • Have

Politikker

Indtjekning

Indtjekning fra kl. 15.00 til kl. 00.00
Minimumsalder for indtjekning: 25 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 11.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

Gæster skal kontakte overnatningsstedet for at få indtjekningsinstruktioner
Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, mindst 24 timer før du ankommer, for at arrangere indtjekning
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Kæledyr

Kæledyr er tilladt
Servicedyr er tilladt, og der opkræves ikke gebyrer

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne

Begivenheder

Arrangementer er ikke tilladt

Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet

  • American Express
  • Diners Club
  • Discover
  • JCB International
  • MasterCard
  • Visa

Vigtige oplysninger

Gebyrer

Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:

  • Byen pålægger en skat, som opkræves på overnatningsstedet. Undtagelser og reduktioner kan gælde. For yderligere oplysninger bedes du kontakte overnatningsstedet via kontaktoplysningerne angivet i reservationsbekræftelsen.

Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kreditkort
Fester og events for grupper er strengt forbudt på stedet
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Vi bør nævne

Dette overnatningssted har ingen elevatorer
Et obligatorisk gebyr for rengøring er inkluderet i overnatningsstedets pris

Om området

Denne feriebolig befinder sig i Butetown – et område i Cardiff. Cardiff Slot og Coal Exchange building er et par af lokale seværdigheder, og er du mere til shopping, kan du besøge Mermaid Quay og St. David's. Ser du frem til et event eller en sportbegivenhed under dit ophold? Se, hvad Utilita Arena Cardiff eller Principality Stadium har på programmet. Besøg vores rejseguide til Cardiff
Vis flere feriehuse i Cardiff
Kort
Cardiff, WLS

Hvad ligger i nærheden?

  • En byudsigt ved vandet i skumringen med et markant pariserhjul, et klokketårn og en rolig havn der spejler solnedgangen.
    Cardiff Bay
    1 min. gang - 0.0 km
  • En metalramme med trekantede støtter og gennemsigtige paneler mod en klar blå himmel.
    Techniquest
    3 min. gang - 0.3 km
  • En havnefrontpromenade med trapper ned til et siddeområde, en høj betonkonstruktion og en række butiksbygninger med forskellige butiksvinduer.
    Mermaid Quay
    6 min. gang - 0.5 km
  • En moderne bygning med store bogstaver, der staver "HORIZONS" og "ALIVE".
    Wales Millennium Centre
    10 min. gang - 0.9 km
  • En havnefrontpromenade med et stort pariserhjul, et historisk klokketårn og moderne bygninger.
    Cardiff Bay Waterfront
    12 min. gang - 1.1 km

Sådan kommer du rundt

  • Cardiff Bay Station - 11 min. gang
  • Cardiff International Airport (CWL) - 30 min. kørsel

Restauranter

  • PizzaExpress
    9 min. gang
  • The Mount Stuart (Wetherspoon)
    8 min. gang
  • The Sultan
    7 min. gang
  • The Dock
    8 min. gang
  • Quantum Coffee Roasters
    8 min. gang

Ofte stillede spørgsmål

Er Cardiff Bay Victorian House Garden Sleeps 5 et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Ja, kæledyr er tilladt på dette overnatningssted.

Hvornår er indtjekning på Cardiff Bay Victorian House Garden Sleeps 5?

Indtjekning fra kl. 15.00 til kl. 00.00.

Hvornår er udtjekning på Cardiff Bay Victorian House Garden Sleeps 5?

Udtjekning er kl. 11.00.

Hvor ligger Cardiff Bay Victorian House Garden Sleeps 5?

Feriested ligger i Butetown, kun få skridt fra Cardiff Bay og 2,4 km fra Principality Stadium. Derudover ligger Techniquest og Coal Exchange building 10 minutter derfra. Du kan desuden gå til Cardiff Bay Station på 11 minutter og Grangetown Station på 21 minutter.