House Family Housing Ituzaingo Downtown Parque Jardin Complete Department
Højdepunkter på overnatningsstedet
House Family Housing Ituzaingo Downtown Parque Jardin Complete Department tilbyder vaskerifaciliteter m.m. Gæster kan nyde godt af Wi-Fi på værelset.
Du kan desuden få glæde af fordele som:
Røgfrie områder
Værelsesfaciliteter
Alle værelser hos House Family Housing Ituzaingo Downtown Parque Jardin Complete Department tilbyder komfortable faciliteter såsom aircondition og internetadgang.
Andre faciliteter på værelserne tæller:
Badeværelser med bideter og badekar eller brusere
Faciliteter på overnatningsstedet
Internet
Tilgængeligt i huset: Wi-Fi
Soveværelser
2 soveværelser
Sengelinned til rådighed
Badeværelse
1 badeværelse
Badekar eller brusekabine
Bidet
Håndklæder til rådighed
Hårtørrer
Sæbe
Toiletpapir
Tøjvask
Tørretumbler
Vaskeri
Komfort
Aircondition
Varme
Kæledyr
Kæledyrsvenligt
Kun katte og hunde er velkomne
Op til 10 kg pr. kæledyr
Hjælp til personer med et handicap
Røgfrit overnatningssted
Sikkerhedsforanstaltninger
Kuliltedetektor (værten har angivet, at der er en kuliltedetektor på overnatningsstedet)
Røgalarm (værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet)
Du modtager en e-mail fra værten med instruktioner til indtjekning og udtjekning
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
Kæledyr
Kæledyr er tilladt
Kun hunde og katte er velkomne
1 kæledyr i alt (op til 10 kg pr. kæledyr)
Børn og ekstra senge
Børn er velkomne
Begivenheder
Arrangementer er ikke tilladt
Rygning
Rygning er ikke tilladt
Vigtige oplysninger
Godt at vide
Dette overnatningssted administreres af en privat vært (en person, der ikke udlejer som virksomhed eller erhverv). EUs forbrugerlov, herunder fortrydelsesret, gælder ikke for din reservation. Din reservation er dog dækket af din private værts afbestillingsregler.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kontanter
Fester og events for grupper er strengt forbudt på stedet
Værten har angivet, at der er en kuliltealarm på overnatningsstedet
Værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet
Dette overnatningssted administreres gennem vores samarbejdspartner Vrbo. Du modtager en e-mail fra Vrbo med et link til en Vrbo-konto, hvorfra du kan ændre eller afbestille din booking
Om området
Denne feriebolig befinder sig i Ituzaingó. Stedets naturskønne områder inkluderer blandt andet Rekreativ Park og Plaza Atalaya, mens Museo Nacional de Aeronautica og Helios udgør nogle af kulturelle seværdigheder. Ser du frem til et event eller en sportsbegivenhed under din rejse? Se, hvad José Amalfitani Stadion har at byde på, eller mal byen rød med et besøg til El Teatro Flores. Besøg vores rejseguide til Ituzaingó
Buenos Aires (EZE-Ministro Pistarini International) - 47 min. kørsel
Restauranter
Life Zoo Café
8 min. gang
Lupina
7 min. gang
Tostado Café Club
7 min. gang
Bonafide
6 min. gang
Mostaza
4 min. gang
Ofte stillede spørgsmål
Er House Family Housing Ituzaingo Downtown Parque Jardin Complete Department et kæledyrsvenligt overnatningssted?
Ja, dette overnatningssted tillader hunde og katte (maks. 1 i alt) med en maksimumvægt på 10 kg pr. kæledyr.
Hvad koster det at overnatte hos House Family Housing Ituzaingo Downtown Parque Jardin Complete Department?
Priserne for 1 nat for 2 voksne hos House Family Housing Ituzaingo Downtown Parque Jardin Complete Department den 12. jul. 2026 starter fra 657 kr., inkl. skatter og gebyrer, fra og med den 3. jul. 2026. Denne pris er baseret på den laveste pris pr. nat fundet inden for de seneste 24 timer for ophold i de næste 30 dage. Priser kan til enhver tid ændres. Vælg dine datoer for mere præcise priser.
Hvornår er indtjekning på House Family Housing Ituzaingo Downtown Parque Jardin Complete Department?
Indtjekning starter kl. 15.00.
Hvornår er udtjekning på House Family Housing Ituzaingo Downtown Parque Jardin Complete Department?
Udtjekning er kl. 10.00.
Hvor ligger House Family Housing Ituzaingo Downtown Parque Jardin Complete Department?
Dette feriested ligger i Ituzaingó, kun 2,6 km fra Merlo Naturreservat og ca. 10 km fra Calesita Espacial og Museo Nacional de Aeronautica. Derudover ligger Rekreativ Park og Morón Universitet ca. 10 km derfra. Ituzaingó Station ligger inden for 4 minutters gang.
Anmeldelser af House Family Housing Ituzaingo Downtown Parque Jardin Complete Department
Anmeldelser
4,0
Udforsk en verden af forskellige rejser med Expedia