Hele boligen

Daphne House By My Getaways

Overnatningsstedets klasse: 2

Billedgalleri for Daphne House By My Getaways

Et kompakt køkken med vaskemaskine, mikroovn og komfur.
Et soveværelse med seng, natbord, lampe, garderobeskab, stol og et vindue med gardiner.
En stenstrand med en mole, bygninger og en høj struktur.
En terrasse med fletstole, et bord og en stor parasol.
Et kompakt køkken med vaskemaskine, mikroovn og spiseplads med bord og stole.

Hele boligen

2 soveværelser1 badeværelsePlads til 6 personer97 m2

Populære faciliteter

  • Kæledyrsvenligt
  • Udendørsareal

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

Daphne House By My Getaways

  • Feriested i nærheden af Brighton Centre
  • Daphne House By My Getaways tilbyder en have m.m.

Faciliteter på overnatningsstedet

Soveværelser

  • 2 soveværelser

Badeværelse

  • 1 privat badeværelse

Opholdsområder

  • Stue

Udendørsarealer

  • Have

Kæledyr

  • Kæledyrsvenligt

Hjælp til personer med et handicap

  • Ingen elevator

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Kuliltedetektor (værten har angivet, at der er en kuliltedetektor på overnatningsstedet)
  • Røgalarm (værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet)

Generelt

  • 7 enheder
  • Have

Lignende overnatningssteder

Politikker

Indtjekning

Indtjekning fra kl. 16.00 til kl. 00.00
Minimumsalder for indtjekning: 25 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 11.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

Gæster skal kontakte overnatningsstedet for at få indtjekningsinstruktioner
Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, mindst 24 timer før du ankommer, for at arrangere indtjekning
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Kæledyr

Kæledyr er tilladt
Servicedyr er tilladt, og der opkræves ikke gebyrer

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne

Begivenheder

Arrangementer er ikke tilladt

Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet

  • American Express
  • Diners Club
  • Discover
  • JCB International
  • MasterCard
  • Visa

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kreditkort
Fester og events for grupper er strengt forbudt på stedet
Værten har angivet, at der er en kuliltealarm på overnatningsstedet
Værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet
Overnatningsstedets registreringsnummer Licence_Number
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Vi bør nævne

Dette overnatningssted har ingen elevatorer
Et obligatorisk gebyr for rengøring er inkluderet i overnatningsstedets pris

Om området

Denne feriebolig befinder sig i Brighton. Stedets naturskønne områder kan opleves med et besøg til South Downs National Park og Brighton Beach. Ser du frem til et event eller en sportbegivenhed under din rejse? Se, hvad Withdean Sports Complex eller The 1st Central County Ground Hove har på programmet. Besøg vores rejseguide til Brighton
Vis flere feriehuse i Brighton
Kort
Brighton, ENG

Hvad ligger i nærheden?

  • En vejskilteviser med flere skilte, der peger mod forskellige steder, for eksempel Preston Manor, Chalet Cafe & Toilets, legeplads, Rotunda Cafe & Toilets og rosenhave.
    Preston Park
    3 min. gang - 0.3 km
  • En stor herregård med et markant tårn, frodige grønne plæner og gamle træer.
    Preston Manor
    7 min. gang - 0.7 km
  • En vejskilte med flere pile, der peger mod forskellige attraktioner, herunder North Laine Station, Museum Biblioteker Teatre, Royal Pavilion og The Lanes.
    North Laine
    5 min. kørsel - 2.1 km
  • En trappe fører op til indgangen til University of Brighton.
    Brighton Universitet
    5 min. kørsel - 2.4 km
  • South Downs Way
    4 min. kørsel - 1.7 km

Sådan kommer du rundt

  • Preston Park Station - 10 min. gang
  • Gatwick Lufthavn (LGW) - 38 min. kørsel

Restauranter

  • Jolly Brewer
    19 min. gang
  • Costa Coffee
    9 min. gang
  • The Sportsman
    3 min. kørsel
  • Chalet Cafe
    10 min. gang
  • Crown & Anchor
    10 min. gang

Ofte stillede spørgsmål

Er Daphne House By My Getaways et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Ja, kæledyr er tilladt på dette overnatningssted.

Hvornår er indtjekning på Daphne House By My Getaways?

Indtjekning fra kl. 16.00 til kl. 00.00.

Hvornår er udtjekning på Daphne House By My Getaways?

Udtjekning er kl. 11.00.

Hvor ligger Daphne House By My Getaways?

Feriested ligger i Brighton, kun 0,3 km fra Preston Park og 3,5 km fra Brighton Beach. Derudover ligger Preston Manor og Duke of York's Picturehouse ca. 2 km derfra. Du kan desuden gå til Preston Park Station på 10 minutter og Brighton London Road Station på 20 minutter.