The Burnside Guest House

Overnatningsstedets klasse: 4

Vælg datoer for at se priser

Anmeldelser

9,4 ud af 10.
Enestående

Populære faciliteter

  • Parkering er inkluderet
  • Gratis Wi-Fi
  • Morgenmad tilbydes
  • Vaskeri
Den nuværende pris er 689 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
7. sep. - 8. sep.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 5 ud af 5 værelser

Enkeltværelse

8,0 ud af 10
Rigtig godt
(1 anmeldelse)
  • Plads til 1 person
  • 1 enkeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Dobbeltværelse med dobbeltseng eller 2 enkeltsenge

8,0 ud af 10
Rigtig godt
(1 anmeldelse)
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng ELLER 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Familieværelse

10,0 ud af 10
Enestående
(3 anmeldelser)
  • Haveudsigt
  • Plads til 3 personer
  • 1 dobbeltseng og 1 enkeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Dobbeltværelse - stueetage (Small)

8,0 ud af 10
Rigtig godt
(2 anmeldelser)
  • Haveudsigt
  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Familie-dobbeltværelse

10,0 ud af 10
Enestående
(5 anmeldelser)
  • Plads til 4 personer
  • 1 kingsize-seng og 1 enkeltseng ELLER 3 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi
Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

The Burnside Guest House befinder sig tæt på stranden i Ayr. Ayr Pavilion og Auld Brig er et par eksempler på nogle af de lokale seværdigheder, mens andre inkluderer Pirate Pete's Family Entertainment Centre og Citadel Leisure Centre. LA Bowl og Kidz Play er også et besøg værd. Besøg vores rejseguide til Ayr
Vis flere gæstehuse i Ayr
Kort
14 Queens Terrace, Ayr, Scotland, KA7 1DU

Hvad ligger i nærheden?

  • En strand med en sti for fodgængere og et 'Start' skilt.
    Ayr Beach
    1 min. gang - 0.2 km
  • Pirate Pete's Family Entertainment Centre
    2 min. gang - 0.2 km
  • Ayr Pavilion
    3 min. gang - 0.3 km
  • The Low Green
    5 min. gang - 0.4 km
  • Rozelle Park
    6 min. gang - 0.6 km

Sådan kommer du rundt

  • Ayr Station - 17 min. gang
  • Glasgow (PIK-Prestwick) - 18 min. kørsel

Restauranter

  • Chilo's Burgers
    6 min. gang
  • The Tree House
    6 min. gang
  • The West Kirk (Wetherspoon)
    6 min. gang
  • Savoy 5
  • Smiths Bar
    9 min. gang

Om overnatningsstedet

The Burnside Guest House

  • Gæstehus med eksklusiv profil ved havet
  • The Burnside Guest House tilbyder vaskerifaciliteter m.m. Hold forbindelsen med gratis Wi-Fi på værelset.
  • Du kan desuden få glæde af fordele som:
    • Gratis selvstændig parkering
    • Morgenmad (tillægsgebyr), bagageopbevaring og et pengeskab i receptionen
    • Røgfrie områder
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle værelser hos The Burnside Guest House har faciliteter og tjenester som gratis Wi-Fi og pengeskabe.
  • Ekstra faciliteter tæller:
    • 32-tommers fladskærms-tv med digitale kanaler og DVD-afspiller
    • Elkedler og varme

Lignende overnatningssteder

Faciliteter på overnatningsstedet

Internet

  • Tilgængeligt på alle værelser: gratis Wi-Fi
  • Tilgængeligt på nogle fællesarealer: gratis Wi-Fi

Parkering og transport

  • Gratis ekstern parkering inden for 10 meter
  • Gratis selvstændig parkering på stedet
  • Begrænset selvstændig parkering på stedet

Mad og drikke

  • Daglig morgenmad tilbydes mod et gebyr

Familievenlige faciliteter

  • DVD-afspiller
  • Vaskeri

Bekvemmeligheder

  • Bagageopbevaring
  • Pengeskab i receptionen
  • Vaskeri

Hjælp til personer med et handicap

  • Hvis du vil anmode om hjælp til personer med et handicap, bedes du kontakte overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i din reservationsbekræftelse.
  • Adgang til øvre etager kun via trapper

Andet

  • Rygning er ikke tilladt

Værelsesfaciliteter

Soveværelse

  • Sengelinned til rådighed

Badeværelse

  • Håndklæder til rådighed

Underholdning

  • 32 tommers fladskærms-tv med digitale kanaler
  • DVD-afspiller

Mad og drikke

  • Elkedel
  • Kaffe-/temaskine

Andet

  • Pengeskab
  • Strygejern/strygebræt (efter anmodning)
  • Varme

Politikker

Indtjekning

Indtjekning fra kl. 15.00 til kl. 20.00
Sen indtjekning afhænger af tilgængelighed
Minimumsalder for indtjekning: 18 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 10.30
Sen udtjekning afhænger af tilgængelighed

Særlige indtjekningsinstruktioner

Dette overnatningssted har ingen reception
Gæster skal kontakte overnatningsstedet for at få indtjekningsinstruktioner
Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, mindst 72 timer før du ankommer, for at arrangere indtjekning
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne
Ekstrasenge er ikke tilgængelige
Vugger (barnesenge) er ikke tilgængelige

Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kreditkort, debetkort og kontanter
Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer brandslukker
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Vi bør nævne

Dette overnatningssted har ingen elevatorer

Overnatningsstedets klasse

Dette overnatningssted har modtaget sin officielle stjernebedømmelse fra VisitScotland, Skotlands nationale turistorganisation.

Ofte stillede spørgsmål

Er The Burnside Guest House et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvad koster det at overnatte hos The Burnside Guest House?

Priserne for 1 nat for 2 voksne hos The Burnside Guest House den 7. sep. 2026 starter fra 689 kr., inkl. skatter og gebyrer, fra og med den 28. aug. 2026. Denne pris er baseret på den laveste pris pr. nat fundet inden for de seneste 24 timer for ophold i de næste 30 dage. Priser kan til enhver tid ændres. Vælg dine datoer for mere præcise priser.

Hvor meget koster parkering hos The Burnside Guest House?

Der er gratis selvstændig parkering på dette overnatningssted. Parkering i nærheden er også gratis.

Hvornår er indtjekning på The Burnside Guest House?

Indtjekning fra kl. 15.00 til kl. 20.00. Sen indtjekning er mulig i et begrænset tidsrum.

Hvornår er udtjekning på The Burnside Guest House?

Udtjekning er kl. 10.30.

Hvor ligger The Burnside Guest House?

Dette gæstehus ved stranden ligger i Ayr, kun få skridt fra Ayr Beach og Pirate Pete's Family Entertainment Centre. Derudover ligger Ayr Pavilion og Wellington Square 5 minutter derfra. Du kan desuden gå til Ayr Station på 17 minutter og Newton-on-Ayr Station på 23 minutter.

Kan jeg afbestille min reservation gratis og modtage fuld refusion?

Ja, dette overnatningssted tilbyder gratis afbestilling for udvalgte værelsespriser, fordi fleksibilitet er vigtigt. Du bedes læse overnatningsstedets afbestillingspolitik på vores hjemmeside for at få flere oplysninger om undtagelser eller krav.