Comfort Suites Austin NW Lakeline

Overnatningsstedets klasse: 2.5

Vælg datoer for at se priser

Anmeldelser

7,6 ud af 10.
Godt
Den nuværende pris er 511 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
18. okt. - 19. okt.

Populære faciliteter

  • Pool
  • Boblebad
  • Morgenmad er inkluderet
  • Parkering er inkluderet
  • Gratis Wi-Fi
  • Aircondition

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 10 ud af 10 værelser

Suite - 1 kingsize-seng med sovesofa - handicapvenligt - ikke-ryger

10,0 ud af 10
Enestående
(2 anmeldelser)
  • 37 m²
  • Plads til 4 personer
  • 1 kingsize-seng og 1 sovesofa (dobbeltseng)
  • Gratis internetforbindelse via kabel

Suite - flere senge - handicapvenligt - ikke-ryger

  • 43 m²
  • Plads til 6 personer
  • 2 queensize-senge og 1 sovesofa (dobbeltseng)
  • Gratis internetforbindelse via kabel

Suite - 1 kingsize-seng med sovesofa - handicapvenligt - ikke-ryger

  • 37 m²
  • Plads til 3 personer
  • 1 kingsize-seng og 1 sovesofa (enkeltseng)
  • Gratis internetforbindelse via kabel

Suite - 1 kingsize-seng - handicapvenligt - ikke-ryger

  • 37 m²
  • Plads til 4 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis internetforbindelse via kabel

Suite - 2 queensize-senge - handicapvenligt - ikke-ryger

  • 43 m²
  • Plads til 4 personer
  • 2 queensize-senge
  • Gratis internetforbindelse via kabel

2 Queen Beds, Suite, Nonsmoking

  • Plads til 4 personer
  • 2 queensize-senge
  • Gratis internetforbindelse via kabel

Suite, 1 King Bed with Sofa bed, Accessible, Non Smoking

  • Plads til 4 personer
  • 1 sovesofa (dobbeltseng) og 1 kingsize-seng
  • Gratis internetforbindelse via kabel

Suite, Multiple Beds, Accessible, Non Smoking

  • Plads til 6 personer
  • 1 sovesofa (dobbeltseng) og 2 queensize-senge
  • Gratis internetforbindelse via kabel

Suite - 2 queensize-senge

7,8 ud af 10
Godt
(32 anmeldelser)
  • 43 m²
  • Plads til 5 personer
  • 2 queensize-senge
  • Gratis internetforbindelse via kabel

Suite - 1 kingsize-seng - ikke-ryger

8,0 ud af 10
Rigtig godt
(38 anmeldelser)
  • 37 m²
  • Plads til 3 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis internetforbindelse via kabel

Du vil muligvis også kunne lide

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Comfort Suites Austin NW Lakeline befinder sig i Pond Springs – et område i Austin, der ligger i forstaden. Kalahari Indoor Water Park er en af de populære seværdigheder i området. Stedets natur kan opleves med et besøg til Lake Travis og Lake Austin. Ser du frem til et event eller en sportsbegivenhed under din rejse? Se, hvad Round Rock Independent School District Athletic Complex har at byde på, eller mal byen rød med et besøg til Cap City Comedy Club. Udforsk områdets muligheder for oplevelser på, i og ved vandet såsom kajakroning og vandski i nærheden, eller nyd godt af den fri natur ved at kaste dig ud i mulighederne hvad angår vandre-/cykelruter og svævebaner. Besøg vores rejseguide til Austin
Kort
13681 N. US Hwy 183, Austin, TX, 78750

Hvad ligger i nærheden?

  • Et højt klokketårn med et urskive, omgivet af bygninger med røde tegltage.
    University of Texas at Austin
    17 min. kørsel - 28.8 km
  • En gade i byen med gamle bygninger, trafiklys og et 'Envejs' skilt.
    Sixth Street
    19 min. kørsel - 29.2 km
  • En restaurant ved vandet med udendørs siddepladser med udsigt over et stort vandareal.
    Lake Travis
    22 min. kørsel - 12.7 km
  • Austin Aquarium
    12 min. gang - 1.0 km
  • Main Event Entertainment
    19 min. gang - 1.6 km

Sådan kommer du rundt

  • Lakeline Station - 5 min. kørsel
  • Austin Station - 19 min. kørsel
  • Austin-Bergstrom International Airport (AUS) - 27 min. kørsel

Restauranter

  • P. Terry's Burger Stand
    12 min. gang
  • Cabo Bob’s
    16 min. gang
  • McDonald's
    7 min. gang
  • Starbucks
    15 min. gang
  • Taco Bell
    12 min. gang

Om overnatningsstedet

Comfort Suites Austin NW Lakeline

  • Hotel i Pond Springs
  • Hos Comfort Suites Austin NW Lakeline kan du se frem til gratis kontinental morgenmad, renseri/vaskeri og et døgnåbent fitnesscenter. Benyt stedets boblebad for at slappe af. Udover et døgnåbent forretningscenter og en gratis børneklub kan gæster nyde godt af gratis Wi-Fi på værelset.
  • Du kan desuden drage fordel af følgende under dit ophold:
    • En udendørs pool samt liggestole
    • Gratis selvstændig parkering
    • Hurtig udtjekning, en elevator og en døgnåben reception
    • En festsal, et pengeskab i receptionen og bagageopbevaring
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle 65 værelser inkluderer komfortable faciliteter som premium-sengetøj og aircondition plus faciliteter som gratis Wi-Fi og separate siddeområder. Anmeldelserne fra gæster nævner de rene værelser på overnatningsstedet.
  • Ekstra faciliteter inkluderer:
    • Sovesofaer og gratis vugger/barnesenge
    • Badeværelser med en kombination af bruser/badekar og gratis toiletartikler
    • LCD-tv med premium-tv-kanaler
    • Separat siddeområde, køleskabe og mikrobølgeovne

Lignende overnatningssteder

Faciliteter på overnatningsstedet

Internet

  • Tilgængeligt på alle værelser: gratis Wi-Fi og internetforbindelse via kabel
  • Tilgængeligt på nogle fællesarealer: gratis Wi-Fi og internetforbindelse via kabel

Parkering og transport

  • Gratis selvstændig parkering på stedet
  • Begrænset selvstændig parkering på stedet
  • Mulighed for handicapparkering

Mad og drikke

  • Gratis kontinental morgenmad tilbydes hver dag fra kl. 06.00 til kl. 09.30
  • Kaffe og te på fællesarealer
  • Snackbar/deli

Oplevelser

  • Boblebad
  • Døgnåbent motionscenter
  • Gratis børneklub
  • Udendørs pool

Familievenlige faciliteter

  • Gratis børneklub
  • Køleskab på værelset
  • Lydisolerede værelser
  • Mikrobølgeovn på værelset
  • Snackbar/deli
  • Sovesofa på værelset
  • Udendørs pool
  • Vaskeri
  • Vugge på værelset

Bekvemmeligheder

  • Bagageopbevaring
  • Døgnåben reception
  • Gratis aviser i lobbyen
  • Pengeskab i receptionen
  • Vaskeri

Gæstefaciliteter

  • Rengøring (dagligt)
  • Renseri-/vaskeriservice

Forretningstjenester

  • Døgnåbent forretningscenter
  • Konferencelokaler med et areal på 41 m²
  • Mødelokale

Udendørs

  • Liggestole ved poolen

Hjælp til personer med et handicap

  • Hvis du vil anmode om hjælp til personer med et handicap, bedes du kontakte overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i din reservationsbekræftelse.
  • Adgang for kørestolsbrugere (kan være begrænset)
  • Blindeskrift eller hævede tegn
  • Elevator
  • Elevator med adgang for kørestolsbrugere
  • Handicapparkering
  • Handicapvenlig rute
  • Hjælpemidler til personer med nedsat hørelse
  • Registreringsskranke med adgang for kørestolsbrugere

Andet

  • 1 bygning
  • 3 etager
  • Bygget i 2000
  • Rygning er ikke tilladt
  • Selskabssal

Værelsesfaciliteter

Soveværelse

  • Gratis vugge
  • Premium-sengelinned
  • Sovesofa

Badeværelse

  • Gratis toiletartikler
  • Håndklæder til rådighed
  • Hårtørrer
  • Kombineret bruser og badekar
  • Privat badeværelse

Underholdning

  • Betalingsfilm
  • LCD-tv med premium-kabelkanaler

Mad og drikke

  • Begrænset roomservice
  • Kaffe-/temaskine
  • Køleskab
  • Mikrobølgeovn

Andet

  • Aircondition (klimakontrolleret)
  • Forbundne værelser tilbydes
  • Gratis aviser på hverdage
  • Gratis lokalopkald
  • Lydisolerede værelser
  • Pengeskab
  • Separat siddeområde
  • Skrivebord
  • Strygejern/strygebræt
  • Telefon

Politikker

Indtjekning

Indtjekning fra kl. 15.00 til kl. 23.00
Minimumsalder for indtjekning: 21 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 11.00
Mulighed for kontaktløs udtjekning
Hurtig udtjekning er tilgængelig

Særlige indtjekningsinstruktioner

Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
Dette overnatningssted tilbyder ikke indtjekning efter lukketid
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Renoveringer og lukninger

Dette overnatningssted er under renovering fra den 24. august 2026 til den 30. september 2026 (slutdatoen kan ændre sig). Følgende områder er påvirkede:
  • Fitnesscenter
  • Forhal
  • Vaskeri
  • Lobby
  • Udvalgte gæsteværelser
  • Boblebad
Der udføres renoveringsarbejde i dagtimerne. Hotellet vil bestræbe sig på at minimere støj og forstyrrelse.

Adgangsmuligheder

Bemandet reception

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt (servicedyr er tilladt, og der opkræves ikke gebyrer)

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne
Børn op til 18 år kan overnatte gratis, hvis de benytter de eksisterende sengepladser i forælderens/værgens værelse
Ekstrasenge er ikke tilgængelige
Gratis vugger er tilgængelige efter anmodning på overnatningsstedet

Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet

  • American Express
  • Diners Club
  • Discover
  • JCB International
  • MasterCard
  • Visa

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Det navn, der står på det kreditkort, som bruges ved indtjekning til betaling af diverse udgifter, skal være det primære navn på værelsesreservationen
Dette overnatningssted accepterer kreditkort. Kontanter accepteres ikke
Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer kuliltealarm, brandslukker, røgalarm, sikkerhedsalarm, førstehjælpskasse og vinduesikring
Dette overnatningssted har bekræftet, at det følger retningslinjerne for rengøring og desinfektion i henhold til Commitment to Clean (Choice)
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Vi bør nævne

Overnatningsstedet har forbundne/tilstødende værelser, som kan være til rådighed, afhængig af tilgængelighed. Gæster kan anmode om disse værelser ved at kontakte overnatningsstedet direkte via kontaktoplysningerne på reservationsbekræftelsen
Der kan være begrænset adgang til visse faciliteter. Gæster kan kontakte overnatningsstedet for flere oplysninger via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen
Der serveres ikke alkohol på dette overnatningssted

Ofte stillede spørgsmål

Har Comfort Suites Austin NW Lakeline en pool?

Ja, dette overnatningssted har en udendørs pool.

Hvad koster det at overnatte hos Comfort Suites Austin NW Lakeline?

Priserne for 1 nat for 2 voksne hos Comfort Suites Austin NW Lakeline den 18. okt. 2026 starter fra 511 kr., inkl. skatter og gebyrer, fra og med den 26. sep. 2026. Denne pris er baseret på den laveste pris pr. nat fundet inden for de seneste 24 timer for ophold i de næste 30 dage. Priser kan til enhver tid ændres. Vælg dine datoer for mere præcise priser.

Er Comfort Suites Austin NW Lakeline et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kun servicedyr er tilladt på overnatningsstedet.

Hvor meget koster parkering hos Comfort Suites Austin NW Lakeline?

Der er gratis selvstændig parkering på dette overnatningssted.

Hvornår er indtjekning på Comfort Suites Austin NW Lakeline?

Indtjekning fra kl. 15.00 til kl. 23.00. Indtjekning uden for åbningstid er ikke mulig.

Hvornår er udtjekning på Comfort Suites Austin NW Lakeline?

Udtjekning er kl. 11.00.

Hvor ligger Comfort Suites Austin NW Lakeline?

Dette hotel ligger i Pond Springs, kun 1,7 km fra Main Event Entertainment og ca. 5 km fra Lakeline Mall og Saint Mary Romanian Orthodox Church. Derudover ligger Brushy Creek Regional Trail og Round Rock Independent School District Athletic Complex ca. 10 km derfra.

Kan jeg afbestille min reservation gratis og modtage fuld refusion?

Ja, dette overnatningssted tilbyder gratis afbestilling for udvalgte værelsespriser, fordi fleksibilitet er vigtigt. Du bedes læse overnatningsstedets afbestillingspolitik på vores hjemmeside for at få flere oplysninger om undtagelser eller krav.

Anmeldelser

Anmeldelser af Comfort Suites Austin NW Lakeline

7,6

Godt

7,6

Rengøring

8,8

Området

8,0

Service og personale

7,4

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Bedømmelse på 10 − Fremragende. 413 af i alt 1003 anmeldelser
Bedømmelse på 8 − Udmærket. 254 af i alt 1003 anmeldelser
Bedømmelse på 6 − Okay. 133 af i alt 1003 anmeldelser
Bedømmelse på 4 − Dårligt. 91 af i alt 1003 anmeldelser
Bedømmelse på 2 − Forfærdeligt. 112 af i alt 1003 anmeldelser

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
This hotel was great staff was very helpful room clean and bed are amazing to sleep on when I come back to town I will definitely be staying here again
Overnattede 2 nætter i juli 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
I've stayed here a few times and every time has been great I very much recommend this hotel to anyone and all the staff there a very kind and helpful
Overnattede 1 nat i juli 2026
Verificeret anmeldelse

4/10 Ringe

Synes ikke om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Property under renovation. Room smell of mold.
Overnattede 3 nætter i september 2026
Verificeret anmeldelse

4/10 Ringe

Synes ikke om: Faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
It’s okay and smell like 1990
Overnattede 3 nætter i september 2026
Verificeret anmeldelse

8/10 Godt

Synes godt om: Rengøring
Synes ikke om: Faciliteter
Overall a decent stay, was incredibly sad that all the amenities were under construction. Wish we had known before booking.
Overnattede 2 nætter i august 2026
Verificeret anmeldelse

6/10 Okay

Synes godt om: Service og personale
Property undergoing renovation, no fair judgement can be made at the time. The room could use better mattresses as the were rock hard and uncomfortable to sleep on. Don't expect good views as mine was a brick wall from the building next door. The only good thing for breakfast was the self made waffles and coffee. I skipped breakfast the second day.
Overnattede 2 nætter i september 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
We have stayed at the property almost weekly for over 5 years. Always clean and friendly welcoming staff.
Overnattede 4 nætter i juni 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Clean quiet wonderful water very nice stay
Overnattede 4 nætter i marts 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Service og personale, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Thanks for the room m! Appreciate it
Overnattede 1 nat i juni 2026
Verificeret anmeldelse

2/10 Bundkarakter

Synes ikke om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
This was the worse comfort suites!!! As soon as i walked in to that room it stank! Bed bugs and the bath tub was horrible!! DO NOT RECOMMEND THIS LOCATION and cant forget about the past due milk at breakfast!!!!
Overnattede 1 nat i juli 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
I stayed overnight. It was cozy and room was clean. I would recommend on staying there and I would book again if I’m in the area.
Overnattede 1 nat i marts 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Staff was really nice!
Overnattede 1 nat i februar 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter
.
Overnattede 1 nat i maj 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Nice hotel
Overnattede 2 nætter i september 2025
Verificeret anmeldelse

8/10 Godt

Synes godt om: Faciliteter
Nice location, clean room.
Overnattede 1 nat i november 2025
Verificeret anmeldelse

6/10 Okay

Synes godt om: Rengøring, service og personale
Drawer in between beds was broken. Wouldn’t close, when trying to close drawer it would just open by itself. Had trouble with toilet.
Overnattede 1 nat i juni 2026
Verificeret anmeldelse

2/10 Bundkarakter

Synes ikke om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
The whole hotel smelt like cigarettes! Mold in restroom. hotel staff was rude and ac in our room did not work. If your looking for a comfortable stay as I was with my children comfort suites was not it. Still waiting on my refund as I left and was promised a refund.
Overnattede 2 nætter i maj 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, overnatningsstedets tilstand og faciliteter, værelsets komfort
Was great
Overnattede 2 nætter i november 2025
Verificeret anmeldelse

6/10 Okay

Synes godt om: Service og personale
Synes ikke om: Overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Room is ok. Good Breakfast comes with room.
Overnattede 1 nat i august 2025
Verificeret anmeldelse

8/10 Godt

Synes godt om: Rengøring, service og personale, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Synes ikke om: Faciliteter
The run stopper did not hold water. I could not take a bath. Also, there was a little black mold in the tub surround. Overall, the bath did not work.
Overnattede 3 nætter i maj 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
I recommend the hotel to me and my family, we loved it
Overnattede 1 nat i december 2024
Verificeret anmeldelse

6/10 Okay

Synes godt om: Rengøring, service og personale
Synes ikke om: Faciliteter
It’s ok for an overnight stay.
Overnattede 1 nat i september 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Would most definitely stay here again.
Overnattede 1 nat i juni 2024
Verificeret anmeldelse

4/10 Ringe

Synes ikke om: Rengøring, faciliteter
Needs remodeling and clean rooms
Overnattede 3 nætter i februar 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Muy buena comodidad y esta muy centrico
Overnattede 1 nat i april 2025