Hotel Villa Basil

Vælg datoer for at se priser

Anmeldelser

9,2 ud af 10.
Fantastisk

Populære faciliteter

  • Pool
  • Parkering er inkluderet
  • Gratis Wi-Fi
  • Restaurant
  • Morgenmad tilbydes
  • Bar

Værelsesmuligheder

Dobbeltværelse med dobbeltseng eller 2 enkeltsenge - balkon - udsigt til gårdsplads

  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng
  • Gratis Wi-Fi
Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Hotel Villa Basil befinder sig i Zakynthos. Dem, der søger oplevelser, kan kigge forbi Alykanas-stranden, mens naturelskere kan besøge Tsilivi Strand og Argassi strand. Tsilivi Vandpark og Fantasy Minigolf er også et besøg værd. Besøg vores rejseguide til Zakynthos
Kort
TSILIVI 9, Zakynthos, Zakynthos, 291 00

Hvad ligger i nærheden?

  • En lysthavn med en stor yacht til anker, et markant tårn og historiske bygninger i baggrunden.
    Zakynthos Færgeterminal
    8 min. kørsel - 6.0 km
  • Tsilivi Strand
    17 min. gang - 1.5 km
  • Tsilivi Vandpark
    2 min. kørsel - 1.6 km
  • Zante Vandlandsby
    11 min. kørsel - 8.7 km
  • Alykes Strand
    20 min. kørsel - 15.4 km

Sådan kommer du rundt

  • Zakynthos (ZTH-Zakynthos Intl.) - 24 min. kørsel

Restauranter

  • The Halfway House
    13 min. gang
  • Démodé bites
    7 min. gang
  • Koukos Restaurant
    5 min. gang
  • Asian Feast
    11 min. gang
  • Gyroland
    4 min. gang

Om overnatningsstedet

Hotel Villa Basil

  • Hotel i nærheden af Tsilivi Strand
  • Nyd godt af en kaffebar/café, en bar og en restaurant hos Hotel Villa Basil. Hold forbindelsen med gratis Wi-Fi på værelset.
  • Du kan desuden få glæde af fordele som:
    • En sæsonåben udendørs pool
    • Gratis selvstændig parkering
    • Morgenmad tilberedt efter bestilling (tillægsgebyr) og en elevator
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle værelser hos Hotel Villa Basil har faciliteter som gratis Wi-Fi, pengeskabe og lydisolerede værelser.
  • Ekstra faciliteter inkluderer:
  • Mørklægningsgardiner, lydisolerede værelser og insektnet

Lignende overnatningssteder

Faciliteter på overnatningsstedet

Internet

  • Tilgængeligt på alle værelser: gratis Wi-Fi
  • Wi-Fi-hastighed på værelset: 25+ Mbit/s

Parkering og transport

  • Gratis selvstændig parkering på stedet
  • Begrænset selvstændig parkering på stedet

Mad og drikke

  • Morgenmad tilberedt efter bestilling tilbydes mod et gebyr fra kl. 08.00 til kl. 12.00 på hverdage og fra kl. 08.00 til kl. 12.00 i weekenden. Gebyret er 7,50-13 EUR for voksne og 7,50-13 EUR for børn.
  • En bar/lounge
  • En kaffebar/café
  • En restaurant
  • Snackbar/deli

Oplevelser

  • Sæsonbestemt udendørs pool

Familievenlige faciliteter

  • Lydisolerede værelser
  • Snackbar/deli
  • Sæsonbestemt udendørs pool

Bekvemmeligheder

  • Reception med begrænsede åbningstider

Gæstefaciliteter

  • Rengøring (dagligt)

Hjælp til personer med et handicap

  • Hvis du vil anmode om hjælp til personer med et handicap, bedes du kontakte overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i din reservationsbekræftelse.
  • Adgang for kørestolsbrugere
  • Adgang for kørestolsbrugere (kan være begrænset)
  • Blindeskrift eller hævede tegn
  • Concierge-reception med adgang for kørestolsbrugere
  • Elevator (dørbredde på 79 centimeter)
  • Elevator med adgang for kørestolsbrugere

Værelsesfaciliteter

Soveværelse

  • Mørklægningsgardiner

Andet

  • Insektnet
  • Lydisolerede værelser
  • Pengeskab
  • Strygejern/strygebræt (efter anmodning)

Politikker

Indtjekning

Indtjekning fra kl. 13.00 til kl. 23.30
Minimumsalder for indtjekning: 16 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 11.30

Særlige indtjekningsinstruktioner

Receptionen er åben dagligt fra kl. 07.30 til kl. 11.00
Receptionen er bemandet i et begrænset tidsrum
Dette overnatningssted tilbyder ikke indtjekning efter lukketid
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Adgangsmuligheder

Reception (begrænsede åbningstider)

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne

Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet

Vigtige oplysninger

Gebyrer

Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:

  • Byen pålægger en skat, som opkræves på overnatningsstedet. Skatten er sæsonbestemt og gælder ikke nødvendigvis hele året. Yderligere undtagelser og reduktioner kan gælde. For yderligere oplysninger bedes du kontakte overnatningsstedet via kontaktoplysningerne angivet i reservationsbekræftelsen.
  • Der pålægges en byskat: Fra den 1. november til den 31. marts, 0.50 EUR pr. enhed pr. nat.
  • Der pålægges en byskat: Fra den 1. april til den 31. oktober, 2.00 EUR pr. enhed pr. nat.

Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.

Valgfrie tjenester

  • Gebyr for morgenmad tilberedt efter bestilling: Mellem 7.5 og 13 EUR for voksne og mellem 7.5 og 13 EUR for børn (cirkapriser)
  • Gebyr for pengeskab på værelset: 10 EUR pr. uge

Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kreditkort og kontanter
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig
Overnatningsstedets registreringsnummer 0428K012A0038801
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Vi bør nævne

Som følge af nationale reguleringer kan der ikke overføres mere end 500 EUR i kontanter på dette overnatningssted. Kontakt overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen for flere oplysninger
Den sæsonåbne pool har åbent fra maj til september
Poolen er tilgængelig fra kl. 08.00 til kl. 19.00

Ofte stillede spørgsmål

Har Hotel Villa Basil en pool?

Ja, dette overnatningssted har en sæsonåben udendørs pool. Der er adgang til poolen fra kl. 08.00 til kl. 19.00.

Er Hotel Villa Basil et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos Hotel Villa Basil?

Der er gratis selvstændig parkering på dette overnatningssted.

Hvornår er indtjekning på Hotel Villa Basil?

Indtjekning fra kl. 13.00 til kl. 23.30. Indtjekning uden for åbningstid er ikke mulig.

Hvornår er udtjekning på Hotel Villa Basil?

Udtjekning er kl. 11.30.

Hvor ligger Hotel Villa Basil?

Dette hotel ligger i Zakynthos, kun 15 minutters gang fra Det Ioniske Hav og Tsilivi Strand. Derudover ligger Tsilivi Vandpark og Gaidaros-stranden ca. 5 km derfra.

Anmeldelser

9,2

Fantastisk