Hele boligen

Holiday Apartment With 1 Bedroom

Billedgalleri for Holiday Apartment With 1 Bedroom

Et loftstudie med skrå vægge, en sofa, et rundt sofabord og en seng i et tilstødende rum.
En terrasse med et bord, stole, en sofa og et træhegn.
Et soveværelse med seng, natbord, lampe og udsigt til en bygning gennem et vindue.
Spiseområde med et bord dækket til to personer, en trappe og udsigt til en have gennem store glasdøre.
Et stilfuldt badeværelse med brusebad, toilet og håndvask.

Hele boligen

2 soveværelser1 badeværelsePlads til 4 personer68 m2

Populære faciliteter

  • Vaskemaskine
  • Tørretumbler
  • Kæledyrsvenligt
  • Parkering er inkluderet
  • Udendørsareal

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

Holiday Apartment With 1 Bedroom

  • Højdepunkter på overnatningsstedet
  • Holiday Apartment With 1 Bedroom tilbyder en terrasse m.m.
  • Du kan desuden drage fordel af:
    • Gratis selvstændig parkering
    • Røgfrie områder

Faciliteter på overnatningsstedet

Parkering og transport

  • Gratis selvstændig parkering på stedet
  • Begrænset selvstændig parkering på stedet

Soveværelser

  • 2 soveværelser

Badeværelse

  • 1 badeværelse

Udendørsarealer

  • Terrasse

Tøjvask

  • Vaskemaskine/tørretumbler

Kæledyr

  • Kæledyrsvenligt
  • Gebyr: 10 EUR pr. kæledyr pr. nat
  • Der opkræves ikke gebyrer for førerhunde/servicehunde

Hjælp til personer med et handicap

  • Ingen elevator
  • Røgfrit overnatningssted

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Kuliltedetektor ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en kuliltedetektor på overnatningsstedet – medbring eventuelt en bærbar detektor)
  • Røgalarm ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet)

Politikker

Indtjekning

Indtjekning fra midnat til midnat
Minimumsalder for indtjekning: 18 år

Udtjekning

Udtjekning inden: midnat

Særlige indtjekningsinstruktioner

Dette overnatningssted har ingen reception
Gæster modtager en e-mail med indtjekningsinstruktioner
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Kæledyr

Kæledyr er tilladt mod et ekstra gebyr på EUR 10.0 pr. kæledyr pr. nat
Servicedyr er tilladt, og der opkræves ikke gebyrer

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne

Rygning

Rygning er ikke tilladt

Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet

  • American Express
  • MasterCard
  • Visa

Vigtige oplysninger

Gebyrer

Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:

  • Byen pålægger en skat, som opkræves på overnatningsstedet. Skatten er sæsonbestemt og gælder ikke nødvendigvis hele året. Yderligere undtagelser og reduktioner kan gælde. For yderligere oplysninger bedes du kontakte overnatningsstedet via kontaktoplysningerne angivet i reservationsbekræftelsen.
  • Der pålægges en byskat: Fra den 25. december til den 7. januar, 2.00 EUR pr. person pr. nat. Denne skat gælder ikke for børn under 17 år.
  • Der pålægges en byskat: Fra den 8. januar til den 31. marts, 1.00 EUR pr. person pr. nat. Denne skat gælder ikke for børn under 17 år.
  • Der pålægges en byskat: Fra den 1. april til den 31. oktober, 2.00 EUR pr. person pr. nat. Denne skat gælder ikke for børn under 17 år.
  • Der pålægges en byskat: Fra den 1. november til den 24. december, 1.00 EUR pr. person pr. nat. Denne skat gælder ikke for børn under 17 år.

Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.

Valgfrie tjenester

  • Tillægsgebyr for kæledyr: EUR 10.0 pr. kæledyr pr. nat
  • Der opkræves ikke gebyrer for servicedyr

Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kreditkort. Kontanter accepteres ikke
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Vi bør nævne

Dette overnatningssted har ingen elevatorer

Om området

Denne feriebolig befinder sig i Westerdeichstrich. Leuchtturm Büsum og St. Nicholas Church er et par eksempler på nogle af de lokale seværdigheder, mens andre inkluderer Slesvig-Holsten-nationalparken (Wadden-søen) og Phänomania Büsum. Land & Leute Erlebnishof og Brahmshaus er også et besøg værd. Besøg vores rejseguide til Westerdeichstrich
Vis flere feriehuse i Westerdeichstrich
Kort
Westerdeichstrich, Schleswig-Holstein

Hvad ligger i nærheden?

  • En våd strand med folk der går og en hund.
    Slesvig-Holsten-nationalparken (Wadden-søen)
    1 min. kørsel - 1.0 km
  • Familienlagune Perlebucht
    4 min. kørsel - 3.8 km
  • Büsumer Strand
    6 min. kørsel - 4.4 km
  • Leuchtturm Büsum
    6 min. kørsel - 4.4 km
  • Yachthafen Büsum
    8 min. kørsel - 5.4 km

Sådan kommer du rundt

  • Büsum Station - 12 min. kørsel

Restauranter

  • Krabbe
    5 min. kørsel
  • Gosch
    7 min. kørsel
  • La Tigre - Napoli Pizza Club
    4 min. kørsel
  • TAMATSU
    8 min. kørsel
  • Shell
    6 min. kørsel

Ofte stillede spørgsmål

Er Holiday Apartment With 1 Bedroom et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Ja, kæledyr er tilladt på dette overnatningssted. Der er et gebyr på 10.0 EUR pr. kæledyr pr. nat. Servicedyr er fritaget fra gebyrer.

Hvor meget koster parkering hos Holiday Apartment With 1 Bedroom?

Der er gratis selvstændig parkering på dette overnatningssted.

Hvornår er indtjekning på Holiday Apartment With 1 Bedroom?

Indtjekning fra midnat til midnat.

Hvornår er udtjekning på Holiday Apartment With 1 Bedroom?

Udtjekning er midnat.

Hvor ligger Holiday Apartment With 1 Bedroom?

Feriested ligger i Westerdeichstrich, kun 1,9 km fra Slesvig-Holsten-nationalparken (Wadden-søen) og ca. 5 km fra Familienlagune Perlebucht og Büsumer Strand. Derudover ligger Leuchtturm Büsum og Phänomania Büsum ca. 5 km derfra.