Baymont by Wyndham Waterloo

Overnatningsstedets klasse: 2.5

Vælg datoer for at se priser

Anmeldelser

8,0 ud af 10.
Rigtig godt
Den nuværende pris er 469 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
4. okt. - 5. okt.

Populære faciliteter

  • Pool
  • Morgenmad er inkluderet
  • Kæledyrsvenligt
  • Parkering er inkluderet
  • Gratis Wi-Fi
  • Aircondition

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 7 ud af 7 værelser

Værelse - 1 kingsize-seng - ikke-ryger

9,0 ud af 10
Fantastisk
(24 anmeldelser)
  • 23 m²
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng

Værelse - 2 queensize-senge - ikke-ryger

8,6 ud af 10
Fremragende
(56 anmeldelser)
  • 23 m²
  • Plads til 4 personer
  • 2 queensize-senge

Studio-suite - 1 kingsize-seng - ikke-ryger

8,0 ud af 10
Rigtig godt
(2 anmeldelser)
  • 23 m²
  • Plads til 3 personer
  • 1 kingsize-seng

Værelse - handicapvenligt

8,4 ud af 10
Rigtig godt
(6 anmeldelser)
  • 23 m²
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng

Room, 1 King Bed, Non Smoking

  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng

Room, 2 Queen Beds, Non Smoking

  • Plads til 4 personer
  • 2 queensize-senge

Studio Suite, 1 King Bed, Non Smoking

  • Plads til 3 personer
  • 1 kingsize-seng
Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Baymont by Wyndham Waterloo befinder sig i Waterloo i et forretningskvarter og tæt på lufthavnen. Grout Museum of History og John Deere Tractor & Engine Museum er nogle af de kulturelle seværdigheder, mens et par eksempler på de oplevelser, du kan udforske i området, er Lost Island Waterpark og Lost Island Theme Park. Akua Maze og Waterloo Center for the Arts er også et besøg værd. Besøg vores rejseguide til Waterloo
Kort
1945 La Porte Rd, Waterloo, IA, 50702

Hvad ligger i nærheden?

  • Vandland med rutsjebaner, en vandfontæne og et skilt med teksten "Lost City".
    Lost Island Waterpark
    2 min. kørsel - 3.6 km
  • South Hills Golfbane
    3 min. kørsel - 4.2 km
  • Lost Island Theme Park
    3 min. kørsel - 4.6 km
  • Five Sullivan Brothers Convention Center
    4 min. kørsel - 4.6 km
  • Isle Casino Waterloo
    4 min. kørsel - 5.3 km

Sådan kommer du rundt

  • Waterloo, IA (ALO-Waterloo Regional) - 11 min. kørsel

Restauranter

  • Chick-fil-A
    16 min. gang
  • McDonald's
    6 min. gang
  • Taco John's
    6 min. gang
  • Burger King
    1 min. gang
  • Casey's
    6 min. gang

Om overnatningsstedet

Baymont by Wyndham Waterloo

  • Hotel i forretningskvarteret
  • Gratis kontinental morgenmad, vaskerifaciliteter og biludlejning på stedet er blot nogle af faciliteterne hos Baymont by Wyndham Waterloo. Udover et fitnesscenter kan gæster nyde godt af gratis Wi-Fi på værelset.
  • Yderligere fordele inkluderer:
    • En indendørs pool
    • Gratis selvstændig parkering
    • En døgnåben reception, et tv i lobbyen og en automat
    • Røgfrie områder og en computerstation
    • Anmeldelserne fra gæster giver topkarakter til morgenmaden og det hjælpsomme personale
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle 53 individuelt møblerede værelser tilbyder fordele såsom arbejdsområder med plads til en bærbar computer og aircondition plus faciliteter som gratis Wi-Fi. Anmeldelserne fra gæster giver topkarakter til de rene værelser på overnatningsstedet.
  • Andre faciliteter inkluderer:
    • Affaldssortering og LED-pærer
    • Badeværelser med en kombination af bruser/badekar og gratis toiletartikler
    • 43-tommers tv med premium-tv-kanaler
    • Køleskabe, mikrobølgeovne og kaffe-/temaskiner

Lignende overnatningssteder

Faciliteter på overnatningsstedet

Internet

  • Tilgængeligt på alle værelser: gratis Wi-Fi
  • Tilgængeligt på nogle fællesarealer: gratis Wi-Fi

Parkering og transport

  • Gratis selvstændig parkering på stedet
  • Begrænset selvstændig parkering på stedet
  • Mulighed for handicapparkering

Mad og drikke

  • Gratis kontinental morgenmad tilbydes fra kl. 06.00 til kl. 09.00 på hverdage og fra kl. 06.00 til kl. 09.00 i weekenden

Oplevelser

  • Indendørs pool
  • Motionscenter
  • Tv på fællesarealer

Familievenlige faciliteter

  • Indendørs pool
  • Køleskab på værelset
  • Mikrobølgeovn på værelset
  • Vaskeri

Bekvemmeligheder

  • Automat
  • Døgnåben reception
  • Fælles mikrobølgeovn
  • Vaskeri

Gæstefaciliteter

  • Rengøring (dagligt)
  • Udskiftning af håndklæder efter anmodning
  • Udskiftning af sengelinned (efter anmodning)

Forretningstjenester

  • Computerstation

Hjælp til personer med et handicap

  • Hvis du vil anmode om hjælp til personer med et handicap, bedes du kontakte overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i din reservationsbekræftelse.
  • 2 handicapvenlige parkeringspladser
  • Adgang for kørestolsbrugere (kan være begrænset)
  • Adgang til indgang uden trapper
  • Belysning ved indgang
  • Blindeskrift eller hævede tegn
  • Handicapparkering
  • Handicapvenlig rute
  • Ingen elevator
  • Registreringsskranke med adgang for kørestolsbrugere (højde på 91 centimeter)

Andet

  • 2 etager
  • LED-belysning anvendes delvist
  • Oplysning om lokal kultur og økosystemer
  • Rygning er ikke tilladt

Værelsesfaciliteter

Soveværelse

  • Sengelinned til rådighed

Badeværelse

  • Gratis toiletartikler
  • Håndklæder til rådighed
  • Hårtørrer
  • Kombineret bruser og badekar
  • Privat badeværelse

Underholdning

  • 43 tommers tv med premium-kabelkanaler

Mad og drikke

  • Kaffe-/temaskine
  • Køleskab
  • Mikrobølgeovn

Andet

  • Affaldssortering
  • Aircondition (klimakontrolleret)
  • Arbejdsområde til bærbar computer
  • Forbundne værelser tilbydes
  • Individuel indretning
  • Individuel møblering
  • Skrivebord
  • Strygejern/strygebræt
  • Telefon

Politikker

Indtjekning

Indtjekning fra kl. 15.00 til når som helst
Minimumsalder for indtjekning: 21 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 11.00
Mulighed for kontaktløs udtjekning

Særlige indtjekningsinstruktioner

Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Adgangsmuligheder

Bemandet reception

Kæledyr

Kæledyr er tilladt mod et ekstra gebyr på USD 25 pr. kæledyr pr. nat
Servicedyr er tilladt, og der opkræves ikke gebyrer
Kun hunde er velkomne
2 kæledyr i alt (op til 23 kg pr. kæledyr)
Kun specifikke værelser – begrænsninger gælder. Du kan anmode om et dyrevenligt værelse ved at kontakte overnatningsstedet via telefonnummeret på reservationsbekræftelsen

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne
Ekstrasenge er ikke tilgængelige
Vugger (barnesenge) er ikke tilgængelige

Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet

  • American Express
  • Diners Club
  • Discover
  • JCB International
  • MasterCard
  • Visa

Vigtige oplysninger

Valgfrie tjenester

  • Tillægsgebyr for kæledyr: USD 25 pr. kæledyr pr. nat
  • Der opkræves ikke gebyrer for servicedyr

Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kreditkort. Kontanter accepteres ikke
Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer kuliltealarm, brandslukker, røgalarm, sikkerhedsalarm, førstehjælpskasse og vinduesikring
Bemærk venligst, at kulturelle normer og gæstepolitik varierer afhængigt af land og overnatningssted. De angivne politikker kommer fra overnatningsstedet
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Vi bør nævne

Dette overnatningssted har ingen elevatorer
Poolen er tilgængelig fra kl. 08.00 til kl. 23.00
Overnatningsstedet har forbundne/tilstødende værelser, som kan være til rådighed, afhængig af tilgængelighed. Gæster kan anmode om disse værelser ved at kontakte overnatningsstedet direkte via kontaktoplysningerne på reservationsbekræftelsen

Ofte stillede spørgsmål

Har Baymont by Wyndham Waterloo en pool?

Ja, dette overnatningssted har en indendørs pool. Der er adgang til poolen fra kl. 08.00 til kl. 23.00.

Hvad koster det at overnatte hos Baymont by Wyndham Waterloo?

Priserne for 1 nat for 2 voksne hos Baymont by Wyndham Waterloo den 4. okt. 2026 starter fra 469 kr., inkl. skatter og gebyrer, fra og med den 26. sep. 2026. Denne pris er baseret på den laveste pris pr. nat fundet inden for de seneste 24 timer for ophold i de næste 30 dage. Priser kan til enhver tid ændres. Vælg dine datoer for mere præcise priser.

Er Baymont by Wyndham Waterloo et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Ja, Baymont by Wyndham Waterloo tillader hunde (maks. 2 i alt) med en maksimumvægt på 23 kg pr. kæledyr. Der er et gebyr på 25 USD pr. kæledyr pr. nat. Servicedyr er fritaget fra gebyrer. Visse begrænsninger kan gælde. Kontakt overnatningsstedet for at få flere oplysninger.

Hvor meget koster parkering hos Baymont by Wyndham Waterloo?

Der er gratis selvstændig parkering på dette overnatningssted.

Hvornår er indtjekning på Baymont by Wyndham Waterloo?

Indtjekning fra kl. 15.00 til når som helst.

Hvornår er udtjekning på Baymont by Wyndham Waterloo?

Udtjekning er kl. 11.00.

Hvor ligger Baymont by Wyndham Waterloo?

Dette hotel ligger tæt på lufthavnen, kun 3 km fra MercyOne Waterloo Pain Management, MercyOne Waterloo Podiatric Care og MercyOne Waterloo Emergency Care. Derudover ligger Lost Island Waterpark og South Hills Golfbane ca. 5 km derfra.

Kan jeg afbestille min reservation gratis og modtage fuld refusion?

Ja, dette overnatningssted tilbyder gratis afbestilling for udvalgte værelsespriser, fordi fleksibilitet er vigtigt. Du bedes læse overnatningsstedets afbestillingspolitik på vores hjemmeside for at få flere oplysninger om undtagelser eller krav.

Anmeldelser

Anmeldelser af Baymont by Wyndham Waterloo

8,0

Alletiders

8,4

Rengøring

8,0

Området

8,4

Service og personale

7,8

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Bedømmelse på 10 − Fremragende. 396 af i alt 973 anmeldelser
Bedømmelse på 8 − Udmærket. 316 af i alt 973 anmeldelser
Bedømmelse på 6 − Okay. 135 af i alt 973 anmeldelser
Bedømmelse på 4 − Dårligt. 70 af i alt 973 anmeldelser
Bedømmelse på 2 − Forfærdeligt. 56 af i alt 973 anmeldelser

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Great stay
Overnattede 1 nat i juni 2026
Verificeret anmeldelse

6/10 Okay

Synes godt om: Rengøring, service og personale
Room had musty smell. Indoor pool was cold. Breakfast was decent. High water pressure in the shower.
Overnattede 1 nat i september 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
I thought the place was clean, staff was friendly, rooms were very nice, breakfast was a typical hotel breakfast so it was good. They seem to try and keep it clean. I would stay again.
Overnattede 2 nætter i juli 2026
Verificeret anmeldelse

4/10 Ringe

Synes godt om: Rengøring, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Synes ikke om: Faciliteter
Bed was extremely uncomfortable and hard to sleep in, and the pool was so cold it made for a terrible use.
Overnattede 4 nætter i september 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Great rooms and great staff. Highly recommend.
Overnattede 1 nat i juli 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Everything was great during our stay.
Overnattede 1 nat i maj 2026
Verificeret anmeldelse

6/10 Okay

Synes godt om: Rengøring, service og personale
Shower curtains needs to be longer but overall stay was good.
Overnattede 2 nætter i juli 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Clean room, convenient location, nice breakfast, great shower and friendly staff. A little outdated but zero complaints since it was clean. Highly recommend. Go check out Lost Island Theme Park, a hidden gem!
Overnattede 2 nætter i juli 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
I liked everything
Overnattede 3 nætter i juli 2026
Verificeret anmeldelse

8/10 Godt

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Nice quantity room... breakfast was alright, the pool was small.. but people were very nice and kind.
Overnattede 3 nætter i maj 2026
Verificeret anmeldelse

6/10 Okay

Synes godt om: Service og personale
Older property. Decently maintained but room, furnishings and fixtures were rather dated. Small parking lot in okay condition. Blackout blinds were a great feature, though.
Overnattede 1 nat i august 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
It was a very large spacious room. Much bigger than what I was expecting it to be. Staff was very helpful. Parking was great rooms were clean. I would say the only drawback was there was not an elevator other than that we will most certainly stay here again.
Overnattede 3 nætter i august 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Great Price. Baymont staff friendly and willing to help. Clean spacious room with comfortable beds. Delicious full hot breakfast with many choices. Would definitely stay at Baymont again
Overnattede 1 nat i juni 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
We were allowed to switch to first floor. Breakfast was great with scrambled eggs and sausage include. Nice Stay.
Overnattede 1 nat i juni 2026
Verificeret anmeldelse

8/10 Godt

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Very clean, stay in the past. This time was very clean
Overnattede 3 nætter i maj 2026
Verificeret anmeldelse

8/10 Godt

Good for price. Breakfast mediocre. Overall clean
Overnattede 2 nætter i februar 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
The front staff was so helpful, checking in and out was so easy! The room itself, the hallway and the common room where breakfast was available was spotless! We'll stay here again!
Overnattede 2 nætter i februar 2026
Verificeret anmeldelse

6/10 Okay

Synes godt om: Service og personale
Synes ikke om: Faciliteter
It was an adequate place for a night. Nothing was overly nice. The pool was cold, the breakfast was basic, and the neighborhood around it was commercial and a bit loud. The room was average, with creaky floors above and a fairly loud AC unit.
Overnattede 1 nat i juni 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
All of the above! Great stay and breakfast!
Overnattede 2 nætter i februar 2026
Verificeret anmeldelse

8/10 Godt

Synes godt om: Rengøring, service og personale, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Very nice stay
Overnattede 1 nat i august 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Breakfast had good variety of foods. Bath was small. Shower curtain to short so water got in the floor.
Overnattede 2 nætter i maj 2026
Verificeret anmeldelse

6/10 Okay

Clean, great rooms
Overnattede 1 nat i december 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
The hotel was extremely clean and looked modern and newly remodeled. The beds are extremely comfortable and staff extremely pleasant. From check in to check out-a positive experience all around. I love that pet fee is reasonable. You cannot beat having your furry friend with you on your travels for only $25 as the hotel is pet friendly . I have enjoyed my stay and will stay again. Even the housekeeping is quiet and respectful and don’t start knocking at 8 am. I actually had a chance to wake up on my own- not due to vacuums going off or housekeeping knocking. I understand housekeeping needs to get done but at some hotels they need to relax and let people sleep in a little. 100% would recommend.
Overnattede 1 nat i juni 2026
Verificeret anmeldelse

8/10 Godt

Synes godt om: Rengøring, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Staff was courteous, bed comfortable, bathroom tiny, breakfast great!
Overnattede 1 nat i december 2025
Verificeret anmeldelse

8/10 Godt

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Everything was clean and convenient. I had a special request and staff happily helped me. I will be staying there again when i return this summer.
Overnattede 4 nætter i marts 2026