Valletta Lucente

Overnatningsstedets klasse: 4

Vælg datoer for at se priser

Anmeldelser

9,6 ud af 10.
Enestående

Populære faciliteter

  • Gratis Wi-Fi
  • Aircondition
  • Morgenmad tilbydes
  • Vaskeri
  • Rengøring
Den nuværende pris er 1.076 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
29. aug. - 30. aug.

Værelsesmuligheder

Deluxe-dobbeltværelse (Maltese Balcony)

8,0 ud af 10
Rigtig godt
(2 anmeldelser)
  • Byudsigt
  • 25 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Værelse (Comfrot Double Room)

  • Byudsigt
  • 17 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Suite (with Maltese Balcony)

10,0 ud af 10
Enestående
(1 anmeldelse)
  • Byudsigt
  • 55 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Penthouselejlighed - havudsigt

10,0 ud af 10
Enestående
(2 anmeldelser)
  • Havudsigt
  • 105 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Deluxe-dobbeltværelse (Balcony)

10,0 ud af 10
Enestående
(2 anmeldelser)
  • Byudsigt
  • 20 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Penthouselejlighed - terrasse - havudsigt

10,0 ud af 10
Enestående
(5 anmeldelser)
  • Havneudsigt
  • 125 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Suite

7,8 ud af 10
Godt
(7 anmeldelser)
  • Byudsigt
  • 55 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Værelse (Double Room)

  • Byudsigt
  • 15 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Værelse (Double Room, Internal Courtyard View)

10,0 ud af 10
Enestående
(1 anmeldelse)
  • Byudsigt
  • 15 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Suite (Prestige Suite)

10,0 ud af 10
Enestående
(4 anmeldelser)
  • Byudsigt
  • 80 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Du vil muligvis også kunne lide

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Valletta Lucente befinder sig i Valletta. Grand Harbour og Sliema-færgen er begge et besøg værd, hvis der står oplevelser på programmet. Er du mere interesseret i stedets natur, kan du med fordel besøge Saint Julian's Bay og St Georges Strand. Overvej at kigge forbi St. Johns Co-Cathedral og The Malta Experience. Besøg vores rejseguide til Valletta
Vis flere B&B's i Valletta
Kort
20A, Saint Lucia's Street, Valletta, Malta

Hvad ligger i nærheden?

  • En havn med skibe, en stor bygning og en by i baggrunden.
    Grand Harbour
    1 min. gang - 0.0 km
  • Et udsmykket alter med en stor lysekrone, gyldne dekorationer og en detaljeret loftsfresko.
    St. Johns Co-Cathedral
    2 min. gang - 0.2 km
  • En bro af sten med hvælvinger, og folk der sidder på bænke.
    De Øvre Barrakka-haver
    3 min. gang - 0.3 km
  • Oversigtsbillede af en kystby med tæt bebyggelse, en markant kirke og en havn fyldt med både.
    The Malta Experience
    5 min. gang - 0.5 km
  • Stormesterens Palads
    2 min. gang - 0.2 km

Sådan kommer du rundt

  • Luqa (MLA-Malta International Airport) - 29 min. kørsel

Restauranter

  • Starbucks Reserve Bar
    5 min. gang
  • The Harbour Club
    5 min. gang
  • Lot Sixty One
    2 min. gang
  • Cafe Castille
    4 min. gang
  • Merkanti : Passion For Maltese Food
    2 min. gang

Om overnatningsstedet

Valletta Lucente

  • Bed & Breakfast med eksklusiv profil i nærheden af Grand Harbour
  • Nær St. Johns Co-Cathedral og Sliema-færgen ligger Valletta Lucente, som byder på renseri/vaskeri og et udendørs underholdningsområde. Gæster kan nyde godt af gratis Wi-Fi på værelset.
  • Andre fordele hos dette Bed & Breakfast inkluderer:
    • Morgenmadsbuffet (tillægsgebyr), lufthavnstransport tur-retur (tillægsgebyr) og hurtig udtjekning
    • Bagageopbevaring, et pengeskab i receptionen og røgfrie områder
    • En elevator
    • Anmeldelserne fra gæster fremhæver det hjælpsomme personale
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle værelser hos Valletta Lucente tilbyder komfortable faciliteter såsom premium-sengetøj og aircondition plus faciliteter som gratis Wi-Fi og lydisolerede værelser.
  • Ekstra faciliteter på værelserne inkluderer:
    • Brusere, gratis toiletartikler og hårtørrere
    • Fladskærms-tv med kabelkanaler
    • Garderobe eller klædeskab, elkedler og daglig rengøring

Lignende overnatningssteder

Faciliteter på overnatningsstedet

Internet

  • Tilgængeligt på alle værelser: gratis Wi-Fi
  • Tilgængeligt på nogle fællesarealer: gratis Wi-Fi

Parkering og transport

  • Ingen mulighed for parkering på stedet
  • Gratis ekstern parkering
  • Lufthavnstransport tur-retur døgnet rundt efter anmodning mod et tillægsgebyr

Mad og drikke

  • Morgenmadsbuffet tilbydes dagligt fra kl. 08.00 til kl. 10.00 mod et gebyr på 12 EUR pr. person

Familievenlige faciliteter

  • Lydisolerede værelser
  • Vaskeri

Bekvemmeligheder

  • Bagageopbevaring
  • Guidebøger
  • Pengeskab i receptionen
  • Reception med begrænsede åbningstider
  • Vaskeri

Gæstefaciliteter

  • Rengøring (dagligt)
  • Renseri-/vaskeriservice

Udendørs

  • Udendørs underholdningsområde

Hjælp til personer med et handicap

  • Elevator

Andet

  • Rygning er ikke tilladt

Værelsesfaciliteter

Soveværelse

  • Mørklægningsgardiner
  • Premium-sengelinned

Badeværelse

  • Bruser
  • Gratis toiletartikler
  • Hjemmesko
  • Håndklæder til rådighed
  • Hårtørrer

Underholdning

  • Fladskærms-tv med kabelkanaler

Mad og drikke

  • Elkedel
  • Gratis vand på flaske
  • Kaffe-/temaskine
  • Spiseguide til restauranter

Andet

  • Aircondition
  • Elektriske adaptere
  • Lydisolerede værelser
  • Skrivebord
  • Strygejern/strygebræt

Politikker

Indtjekning

Indtjekning fra kl. 15.00 til når som helst
Mulighed for kontaktløs indtjekning
Minimumsalder for indtjekning: 17 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 10.00
Mulighed for kontaktløs udtjekning
Hurtig udtjekning er tilgængelig

Særlige indtjekningsinstruktioner

Dette overnatningssted tilbyder transport fra lufthavnen (tillægsgebyrer kan forekomme). Gæsterne skal kontakte overnatningsstedet med ankomstdetaljerne inden afrejse ved hjælp af oplysningerne på reservationsbekræftelsen
Receptionen er åben dagligt fra kl. 08.00 til kl. 19.00
Gæster skal kontakte overnatningsstedet på forhånd for at få indtjekningsinstruktioner og en adgangskode. Receptionen er bemandet i et begrænset tidsrum
Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, mindst 72 timer før du ankommer, for at arrangere indtjekning
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Adgangsmuligheder

Adgangskode, reception (begrænsede åbningstider)

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt (servicedyr er tilladt, og der opkræves ikke gebyrer)

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne
Vugger (barnesenge) er ikke tilgængelige

Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet

Vigtige oplysninger

Gebyrer

Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:

  • Der pålægges en byskat: EUR 1.50 pr. person pr. nat, op til 15 nætter. Denne skat gælder ikke for børn under 18 år.

Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.

Valgfrie tjenester

  • Gebyr for morgenmadsbuffet: 12 EUR pr. person (cirkapriser)
  • Gebyr for lufthavnstransport: 20.00 EUR pr. køretøj (enkelt)

Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kreditkort. Kontanter accepteres ikke
Betaling uden kontanter er tilgængelig
Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer kuliltealarm, brandslukker, røgalarm, sikkerhedsalarm, førstehjælpskasse og vinduesikring
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Ofte stillede spørgsmål

Er Valletta Lucente et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kun servicedyr er tilladt på overnatningsstedet.

Hvad koster det at overnatte hos Valletta Lucente?

Priserne for 1 nat for 2 voksne hos Valletta Lucente den 29. aug. 2026 starter fra 1.076 kr., inkl. skatter og gebyrer, fra og med den 24. aug. 2026. Denne pris er baseret på den laveste pris pr. nat fundet inden for de seneste 24 timer for ophold i de næste 30 dage. Priser kan til enhver tid ændres. Vælg dine datoer for mere præcise priser.

Hvor meget koster parkering hos Valletta Lucente?

Der er gratis parkering i nærheden.

Hvornår er indtjekning på Valletta Lucente?

Indtjekning fra kl. 15.00 til når som helst.

Hvornår er udtjekning på Valletta Lucente?

Udtjekning er kl. 10.00.

Tilbyder Valletta Lucente shuttletransport til lufthavnen?

Ja, der er lufthavnstransport, der afgår (efter anmodning). Der pålægges et gebyr på 20.00 EUR pr. køretøj.

Hvor ligger Valletta Lucente?

Dette Bed & Breakfast ligger i Valletta, kun få skridt fra Grand Harbour og St. Johns Co-Cathedral. Derudover ligger The Malta Experience og Sliema-færgen 10 minutter derfra.

Kan jeg afbestille min reservation gratis og modtage fuld refusion?

Ja, dette overnatningssted tilbyder gratis afbestilling for udvalgte værelsespriser, fordi fleksibilitet er vigtigt. Du bedes læse overnatningsstedets afbestillingspolitik på vores hjemmeside for at få flere oplysninger om undtagelser eller krav.