Hotel ILUNION Valencia 3

Overnatningsstedets klasse: 3

Vælg datoer for at se priser

Anmeldelser

8,0 ud af 10.
Rigtig godt

Populære faciliteter

  • Pool
  • Kæledyrsvenligt
  • Gratis Wi-Fi
  • Restaurant
  • Aircondition
  • Motionscenter
Den nuværende pris er 703 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
21. sep. - 22. sep.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 9 ud af 9 værelser

Dobbeltværelse

7,8 ud af 10
Godt
(38 anmeldelser)
  • Byudsigt
  • 18 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng ELLER 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Værelse til 3 personer (2 adults + 1 child)

8,0 ud af 10
Rigtig godt
(2 anmeldelser)
  • Byudsigt
  • 18 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 2 enkeltsenge og 1 skabsseng (enkeltseng)
  • Gratis Wi-Fi

Værelse til 3 personer

7,0 ud af 10
Godt
(6 anmeldelser)
  • Byudsigt
  • 18 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 2 enkeltsenge og 1 skabsseng (enkeltseng)
  • Gratis Wi-Fi

Dobbeltværelse (Pet friendly)

10,0 ud af 10
Enestående
(1 anmeldelse)
  • Byudsigt
  • 18 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Dobbeltværelse til 1 person

9,2 ud af 10
Fantastisk
(9 anmeldelser)
  • Byudsigt
  • 18 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 1 person
  • 1 queensize-seng ELLER 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Premium-dobbeltværelse

8,8 ud af 10
Fremragende
(3 anmeldelser)
  • Byudsigt
  • 18 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng ELLER 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Double Room

  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng ELLER 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Triple Room

  • Plads til 3 personer
  • 1 sovesofa (enkeltseng) og 1 dobbeltseng ELLER 2 enkeltsenge og 1 sovesofa (enkeltseng)
  • Gratis Wi-Fi

Double Room Single Use

  • Plads til 1 person
  • 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Du vil muligvis også kunne lide

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Hotel ILUNION Valencia 3 befinder sig i Benicalap – et område i Valencia, der ligger tæt på en metrostation. Valencia-katedralen og Mestalla Stadium er et par betydningsfulde seværdigheder, og nogle af de andre populære seværdigheder inkluderer Bioparc Valencia Zoo og Kunst- og Videnskabsbyen. Ser du frem til et event eller en sportbegivenhed under din rejse? Se, hvad Circuit Ricardo Tormo eller Estadi Ciutat de València har på programmet. Besøg vores rejseguide til Valencia
Kort
Calle Valle de Ayora, 5, Valencia, Valencia, 46015

Hvad ligger i nærheden?

  • En stenhækked sti der fører hen til et vandfald under en pergola.
    Parc de Benicalap
    5 min. gang - 0.4 km
  • En moderne bygning med store vinduer og et buet tag, omgivet af en velholdt park med træer og en belagt sti.
    Valencia Conference Centre
    6 min. gang - 0.6 km
  • En historisk bygning med en blå kuppel og et tårn, omgivet af grønt og en klar himmel.
    Turia-haverne
    19 min. gang - 1.7 km
  • Elefanter i et vandhul med store sten og et vandfald.
    Bioparc Valencia Zoo
    4 min. kørsel - 1.8 km
  • Casino Cirsa Valencia
    8 min. gang - 0.7 km

Sådan kommer du rundt

  • Beniferri Metrostation - 3 min. gang
  • Valencia Sant Isidre Station - 7 min. kørsel
  • Valencia (VLC) - 9 min. kørsel

Restauranter

  • El Gordo de Cortes
    7 min. gang
  • Varsovia
    6 min. gang
  • Bajoqueta Bar
    6 min. gang
  • Kohi Café De Especialidad
    9 min. gang
  • La Piazza
    5 min. gang

Om overnatningsstedet

Hotel ILUNION Valencia 3

  • Hotel i nærheden af Bioparc Valencia Zoo
  • Renseri/vaskeri, en bar og et fitnesscenter er blot nogle af faciliteterne hos Hotel ILUNION Valencia 3. Stedets restaurant byder på morgenmad. Hold forbindelsen med gratis Wi-Fi på værelset. Gæster kan desuden nyde godt af et døgnåbent forretningscenter.
  • Du kan desuden få glæde af fordele som:
    • En sæsonåben udendørs pool samt liggestole
    • Kontinental morgenmad (tillægsgebyr), selvstændig parkering og en ladestander til elbiler
    • Cykelparkering, en automat og en elevator
    • Røgfrie områder, bagageopbevaring og et pengeskab i receptionen
    • Anmeldelserne fra gæster fremhæver det hjælpsomme personale
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle 154 værelser byder på fordele som arbejdsområder med plads til en bærbar computer og aircondition plus faciliteter som gratis Wi-Fi og pengeskabe.
  • Ekstra faciliteter på værelserne inkluderer:
    • Badeværelser med miljøvenlige toiletartikler og brusere
    • Plasma-tv med kabelkanaler
    • Miljøvenlige rengøringsmidler, daglig rengøring og skriveborde

Lignende overnatningssteder

Faciliteter på overnatningsstedet

Internet

  • Tilgængeligt på alle værelser: gratis Wi-Fi
  • Tilgængeligt på nogle fællesarealer: gratis Wi-Fi

Parkering og transport

  • Ladestation til elbiler på stedet
  • Overdækket parkering på stedet (16 EUR pr. dag)
  • Begrænset selvstændig parkering på stedet
  • Mulighed for handicapparkering

Mad og drikke

  • Kontinental morgenmad tilbydes dagligt fra kl. 08.00 til kl. 11.00 mod et gebyr på 18,50 EUR for voksne og 9,25 EUR for børn
  • En bar/lounge
  • En restaurant

Restauranter på stedet

  • Valencia 4 Restaurant

Oplevelser

  • Motionscenter
  • Sæsonbestemt udendørs pool
  • Tv på fællesarealer

Familievenlige faciliteter

  • Sæsonbestemt udendørs pool
  • Vaskeri

Bekvemmeligheder

  • Automat
  • Bagageopbevaring
  • Døgnåben reception
  • Pengeskab i receptionen
  • Vandbeholder
  • Vaskeri

Gæstefaciliteter

  • Flersproget medarbejderstab
  • Hjælp med udflugter og billetter
  • Rengøring (dagligt)
  • Renseri-/vaskeriservice

Forretningstjenester

  • 3 mødelokaler
  • Døgnåbent forretningscenter
  • Konferencelokaler med et areal på 300 m²

Udendørs

  • Liggestole ved poolen

Hjælp til personer med et handicap

  • Hvis du vil anmode om hjælp til personer med et handicap, bedes du kontakte overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i din reservationsbekræftelse.
  • Adgang for kørestolsbrugere (kan være begrænset)
  • Blindeskrift eller hævede tegn
  • Concierge-reception med adgang for kørestolsbrugere
  • Elevator
  • Elevator med adgang for kørestolsbrugere
  • Handicapparkering
  • Handicapvenlig rute
  • Håndtag i trappeopgange
  • Kørestole på stedet
  • Offentligt badeværelse med adgang for kørestolsbrugere
  • Pool med adgang for kørestolsbrugere
  • Registreringsskranke med adgang for kørestolsbrugere
  • Restaurant med adgang for kørestolsbrugere
  • Visuel alarm på gangene

Andet

  • 1 bygning
  • 12 etager
  • Bygget i 2004
  • Human behandling af vilde dyr i fangenskab
  • Lokalt producerede fødevarer prioriteres
  • Miljøvenlige rengøringsprodukter anvendes
  • Omfattende politik for at reducere madspild
  • Opfordring til brug af vandbeholderen
  • Receptionssal
  • Rygning er ikke tilladt
  • Selskabssal
  • Termoruder
  • Veganske spisemuligheder
  • Vegetarisk morgenmad tilbydes
  • Vegetariske spisemuligheder

Værelsesfaciliteter

Soveværelse

  • Mørklægningsgardiner
  • Sengelinned til rådighed

Badeværelse

  • Bruser
  • Gratis toiletartikler
  • Håndklæder til rådighed
  • Hårtørrer
  • Privat badeværelse

Underholdning

  • Plasma-tv med kabel-/satellitkanaler

Mad og drikke

  • Gratis vand på flaske

Andet

  • Aircondition
  • Arbejdsområde til bærbar computer
  • Miljøvenlige rengøringsprodukter
  • Miljøvenlige toiletartikler
  • Pengeskab
  • Skrivebord
  • Store flasker på badeværelset (f.eks. shampoo, balsam og sæbe)
  • Telefon
  • Vandbesparende brusere
  • Vandbesparende toiletter

Politikker

Indtjekning

Indtjekning fra kl. 14.00 til kl. 00.00
Minimumsalder for indtjekning: 18 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 12.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Adgangsmuligheder

Bemandet reception

Kæledyr

Kæledyr er tilladt mod et ekstra gebyr på EUR 35 pr. kæledyr pr. nat
Servicedyr er tilladt, og der opkræves ikke gebyrer
Kun specifikke værelser. Du kan anmode om et dyrevenligt værelse ved at kontakte overnatningsstedet via telefonnummeret på reservationsbekræftelsen
Der tilbydes mad- og vandskåle

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne
Vugger (barnesenge) er ikke tilgængelige

Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet

Vigtige oplysninger

Valgfrie tjenester

  • Gebyr for kontinental morgenmad: 18.50 EUR for voksne og 9.25 EUR for børn (cirkapriser)
  • Gebyr for selvstændig parkering (overdækket): 16 EUR pr. dag
  • Tillægsgebyr for kæledyr: EUR 35 pr. kæledyr pr. nat
  • Der opkræves ikke gebyrer for servicedyr

Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Særlige afbestillingspolitikker og gebyrer kan gælde ved gruppereservationer (mere end 8 værelser på samme overnatningssted/datoer)
Dette overnatningssted accepterer kreditkort, debetkort og kontanter
Overnatningsstedets registreringsnummer CV H01218 V,CV H01218 V,CV H01218 V,CV H01218 V,CV H01218 V, CV H01218 V,CV H01218 V,CV H01218 V, CV H01218 V
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Vi bør nævne

Som følge af nationale reguleringer kan der ikke overføres mere end 1000 EUR i kontanter på dette overnatningssted. Kontakt overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen for flere oplysninger
Den sæsonåbne pool er åben fra den 21. juni til den 21. september
Kun registrerede gæster kan opholde sig på værelserne
Billederne i denne beskrivelse afspejler mærkets standard og er kun tænkt som illustration

Ofte stillede spørgsmål

Har Hotel ILUNION Valencia 3 en pool?

Ja, dette overnatningssted har en sæsonåben udendørs pool.

Hvad koster det at overnatte hos Hotel ILUNION Valencia 3?

Priserne for 1 nat for 2 voksne hos Hotel ILUNION Valencia 3 den 21. sep. 2026 starter fra 703 kr., inkl. skatter og gebyrer, fra og med den 30. aug. 2026. Denne pris er baseret på den laveste pris pr. nat fundet inden for de seneste 24 timer for ophold i de næste 30 dage. Priser kan til enhver tid ændres. Vælg dine datoer for mere præcise priser.

Er Hotel ILUNION Valencia 3 et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Ja, kæledyr er tilladt på dette overnatningssted. Der er et gebyr på 35 EUR pr. kæledyr pr. nat. Servicedyr er fritaget fra gebyrer.

Hvor meget koster parkering hos Hotel ILUNION Valencia 3?

Der tilbydes selvstændig parkering mod et gebyr på 16 EUR pr. dag.

Hvornår er indtjekning på Hotel ILUNION Valencia 3?

Indtjekning fra kl. 14.00 til kl. 00.00.

Hvornår er udtjekning på Hotel ILUNION Valencia 3?

Udtjekning er kl. 12.00.

Hvor ligger Hotel ILUNION Valencia 3?

Dette hotel ligger i Benicalap, kun 2 km fra Dama Ibérica-skulpturen og Bioparc Valencia Zoo. Derudover ligger Parc de Benicalap og Valencia Conference Centre 10 minutter derfra. Beniferri Metrostation ligger inden for 3 i minutters gang, mens Campanar-La Fe Metrostation ligger inden for 11 minutters gang.

Kan jeg afbestille min reservation gratis og modtage fuld refusion?

Ja, dette overnatningssted tilbyder gratis afbestilling for udvalgte værelsespriser, fordi fleksibilitet er vigtigt. Du bedes læse overnatningsstedets afbestillingspolitik på vores hjemmeside for at få flere oplysninger om undtagelser eller krav.