Hele lejligheden·Privat vært

NY BOLIG I VAIL DILLAGE OG GANGE AFSTAND TIL LIFTER

Billedgalleri for NY BOLIG I VAIL DILLAGE OG GANGE AFSTAND TIL LIFTER

En hytte med flere bygninger, en sneklædt å og tårne af stedsegrønne træer omkring.
Et moderne køkken med en stor ø, indbygget ovn og en lysekrone.
En flereetagers lodge med et poolområde, omgivet af sneklædte bjerge.
En moderne stue med et glasbord, en sofa med mønstrede puder og en dekorativ lampe.
Et moderne køkken med grå skabe, et glasbord og en bænk.

Anmeldelser

10 ud af 10.
Enestående

Populære faciliteter

  • Pool
  • Boblebad
  • Køkken
  • Vaskemaskine
  • Tørretumbler
  • Gratis Wi-Fi

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

NY BOLIG I VAIL DILLAGE OG GANGE AFSTAND TIL LIFTER

  • Denne bolig er 2 soveværelser / 2 badeværelser luksus Vail ejerlejlighed bygget i 2008 og fuldstændig redesignet i moderne bjergstil i 2017 og beliggende på bredden af Gore Creek og få skridt væk fra Vail Village. Denne bolig ligger et par minutters gang fra skilifterne (og skiskolen) i Vail Resort i verdensklasse og ligger i Vail Village inden for nem gåafstand til restauranter, shopping og natteliv. Boligen har en enestående udsigt over bjergene, gaspejs, designermøbler, gourmetkøkken med Wolf-rækkevidde, en opvarmet pool og boblebad specielt til beboerne og en gratis underjordisk parkeringsplads samt privat ski- / golfklubbås og skabsrum.

Lignende overnatningssteder

Om området

Denne lejlighed befinder sig i Vail Village – et område i Vail, der ligger i bjergene. Gerald R. Ford Amphitheater er en populær seværdigheder, du kan se. Hvis oplevelser derimod ligger højt på listen, kan du deltage i Vail Skisportssted og Beaver Creek-skiområdet. Er du klar til at male byen rød? Overvej at tage et smut forbi The Rabbit Hole at Chasing Rabbits og Manor Vail Lodge. Nyd godt af områdets skibakker med langrend og snowboarding, og gå ikke glip af mulighederne for snescooterkørsel og slædekørsel. Besøg vores rejseguide til Vail
Vis flere lejligheder i Vail
Kort
Vail, CO

Hvad ligger i nærheden?

  • En skov med høje, stedsegrønne træer og et træ med orange blade ved en sø.
    Betty Ford Alpine Gardens
    1 min. gang - 0.1 km
  • En snedækket bjergby med bygninger og træer.
    Vail Skisportssted
    2 min. gang - 0.2 km
  • En kabelbane i et skovområde med efterårsfarver.
    Gondola One Ski Lift
    7 min. gang - 0.6 km
  • Colorado Snowsports Museum and Hall of Fame
    3 min. gang - 0.3 km
  • Gerald R. Ford Amphitheater
    7 min. gang - 0.6 km

Sådan kommer du rundt

  • Vail, CO (EGE-Eagle County Regional) - 41 min. kørsel

Restauranter

  • La Cantina
    5 min. gang
  • Red Lion
    6 min. gang
  • Avanti F&B Vail
    6 min. gang
  • Pazzo's Pizzeria
    6 min. gang
  • The George Restaurant & Pub
    4 min. gang

Ofte stillede spørgsmål

Har NY BOLIG I VAIL DILLAGE OG GANGE AFSTAND TIL LIFTER en pool?

Ja, dette overnatningssted har en udendørs pool. Blandt pooltyperne finder du en opvarmet pool.

Er NY BOLIG I VAIL DILLAGE OG GANGE AFSTAND TIL LIFTER et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos NY BOLIG I VAIL DILLAGE OG GANGE AFSTAND TIL LIFTER?

Der er mulighed for parkering på overnatningsstedet.

Hvornår er indtjekning på NY BOLIG I VAIL DILLAGE OG GANGE AFSTAND TIL LIFTER?

Indtjekning starter kl. 16.00.

Hvornår er udtjekning på NY BOLIG I VAIL DILLAGE OG GANGE AFSTAND TIL LIFTER?

Udtjekning er kl. 11.00.

Hvor ligger NY BOLIG I VAIL DILLAGE OG GANGE AFSTAND TIL LIFTER?

Med et ophold på denne lejlighed i Vail Village har du nem adgang til pisterne. dette lejlighedskompleks ligger i bjergene, kun 5 minutters gang fra Betty Ford Alpine Gardens og Vail Skisportssted samt tæt på vinteraktiviteter såsom langrendsløb og slædekørsel. Derudover ligger Gerald R. Ford Amphitheater og Gopher Hill Lift 10 minutter derfra.

Anmeldelser

Anmeldelser af NY BOLIG I VAIL DILLAGE OG GANGE AFSTAND TIL LIFTER

10

Enestående

10

Rengøring

9,8

Området
Bedømmelse på 10 − Fremragende. 136 af i alt 142 anmeldelser
Bedømmelse på 8 − Udmærket. 4 af i alt 142 anmeldelser
Bedømmelse på 6 − Okay. 1 af i alt 142 anmeldelser
Bedømmelse på 4 − Dårligt. 1 af i alt 142 anmeldelser
Bedømmelse på 2 − Forfærdeligt. 0 af i alt 142 anmeldelser

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
The property was clean and perfect for our needs. Very nice property!
Overnattede 5 nætter i juni 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
My family and I thoroughly enjoyed staying at this beautiful property. The views of the mountain and Gore Creek were incredible. The location was great for walking to the shops and restaurants in Vail Village. The residence was beautifully decorated and very comfortable for our family. We are looking forward to staying here again soon!
Overnattede 4 nætter i juni 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Beautiful view and great location for walking to whatever you need!
Overnattede 4 nætter i april 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Superb accommodations with excellent views of the mountain and relaxing deck with the afternoon sun. Perfect location to all activities and restaurants.Kitchen is well organized
Overnattede 5 nætter i marts 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Spring Break - 2024

Great location, clean and comfortable.
Overnattede 4 nætter i marts 2024
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Great location. yet peaceful. Garage parking was a huge plus.
Overnattede 5 nætter i november 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Great place!

Amazing location, very organized.Would go back in a heartbeat!
Overnattede 7 nætter i august 2024
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Wonderful Property

This was our second year to stay this property and I can’t speak highly enough for the location and unit.
Overnattede 6 nætter i juni 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Mountain View Residence

The place was awesome! Very up to date and extremely nice.
Overnattede 8 nætter i oktober 2022
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Very nice

Very nice and well equipped with what you need!! Would stay again.
Overnattede 3 nætter i september 2024
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Great place and owner

Enjoyed our ski trip. Beautiful condo!
Overnattede 4 nætter i marts 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Great Property & Location

We stayed a week here in February 2024. The property is beautiful and even nicer than the pictures. Great location in Vail Village with easy access to the lifts and restaurants. I would definitely stay here again!
Overnattede 8 nætter i februar 2024
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Beyond Pleased

Every part of our stay was just perfect! From the detailed directions to the comfortable but glamorous property… not to mention the convenient location … I plan to be back! Thank you Lisa for a five star visit to Vail.
Overnattede 5 nætter i februar 2023
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Beautiful property

Beautiful property with lots of room to enjoy our stay. Easy access and walking distance to Vail Village. Large kitchen, living and dining areas. Perfect for our stay.
Overnattede 4 nætter i november 2022
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Awesome stay

We had a lovely stay! Loved the short pretty walk along the river to Main Street. Easy to hop on bus in front of Mtn Haus. Great view off the balcony of the river and slopes.
Overnattede 4 nætter i januar 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Start to finish it was an amazing stay! From the detailed arrival information to the pristinely clean, elegantly furnished accommodations, we couldn't have been more pleased with our stay. The kitchen was the most well stocked of any VRBO residence we have every stayed in, every detail had been thought of to enhance your experience. The host is incredibly responsive, responding to emails, usually within minutes. Really a 10/10 experience. We have already rebooked for next year.
Overnattede 7 nætter i januar 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Lovely Condo and surroundings!

Property manager very responsive to any questions! Lovely view and location! Highly recommend!
Overnattede 8 nætter i februar 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Lovely spot in Vail

I loved the interior design, location and views of this property!! Nothing to complain about. Will definitely stay here again when in Vail.
Overnattede 3 nætter i september 2022
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

2nd Time Staying at this property

Walking distance to the village is perfect but far enough outside of it for peace & quiet. Love the balcony overlooking Gore Creek.
Overnattede 3 nætter i august 2022
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Oasis Mountain Retreat

Incredible!! Perfect quiet location. Beautiful view from the balcony. Lovely home with all of the amenities you could imagine!! Can’t wait to go back!
Overnattede 5 nætter i august 2022
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Perfecto

We loved our creek-front condo. Everything we needed and more. Attentive host, Comfortable beds, beautiful view, amazing kitchen and baths, and ideal location along walking path to village.
Overnattede 6 nætter i juni 2023
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Excellent property

I can’t imagine a property that is much better than this one. We’ve gone to the Vail and Beaver Creek area for a decade. This is hands down the best place we’ve stayed. Top notch all the way around.
Overnattede 5 nætter i november 2024
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Vail Mountain Views

A perfect getaway ski vacation escape! The condo looks toward Vail mountain, Gore Creek and was clean and well appointed with everything we needed for the week. The hot tub and heated pool was an added bonus. All walkable to the village!
Overnattede 6 nætter i februar 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Amazing

The property owner Lisa was very helpful at every step. The condo is wonderful. Very clean organized with everything you may need. Would definitely come back here for our next visit to Vail.
Overnattede 7 nætter i marts 2023
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Awesome, great value

Great location minutes from Vail Center and Golden Peak. Luxury apartment with views over the mountain. Super host, very responsive and no other management in the middle to jack up the cost. Looking forward to my next stay already
Overnattede 20 nætter i december 2022